Siil püksis jm välihügieen

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Siil püksis jm välihügieen

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas seda kõike peab kaamera ees tegema, aga meeste kubemepiirkonna hukkamineku vastu on troopikamaades kasutusel selline võte nagu "going commando" ehk siis aluspükse ei kanta ning käiakse püksilukk lahti. Et selles "kottide tuulutamises" pole isenesest midagi ennekuulmatut või häbiväärset. Mulle nt õpetati seda täiesti KV egiidi all tegelevas Lahingukoolis täiesti kogenud instruktorveeblite poolt.

Kui seda probleemi ignoreerida, siis poole päevaga tekib probleem "siil püksis" ja edasine võitlusvõime langeb umbes samamoodi nagu puruks hõõrutud jalgade tõttu. Sama seeria eelmises osas pidid võitlejad oma paariliste haisvaid jalgu näpu vahel kontrollima. Kus on KV silmad? :write:

Antud kontekstis üritati seda muidugi esitada võtmes, et "KVJ ei kontrolli olukorda", mis on endiste kaadrikaitseväelaste lemmiknarratiiv.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas mart2 »

Mitte et see nüüd rahulolu uuringut puudutaks, kuid
Kapten Trumm kirjutas: 08 Nov, 2023 9:35 ... Sama seeria eelmises osas pidid võitlejad oma paariliste haisvaid jalgu näpu vahel kontrollima. Kus on KV silmad? :write:
Antud kontekstis üritati seda muidugi esitada võtmes, et "KVJ ei kontrolli olukorda", mis on endiste kaadrikaitseväelaste lemmiknarratiiv.
Ka "antud kontekst" on tõlgendatav.
Minu arust on käsitsi kontroll täitsa loogiline, sest seda tuleb vahel teha ka väga halbades tingimustes, kui midagi ei näe ja ainuke näitaja on katsuja/katsutava reaksioon sõrme hellale koha sattumisel.
Õppimine valges aitab teha pimedas!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas: 08 Nov, 2023 9:35Et selles "kottide tuulutamises" pole isenesest midagi ennekuulmatut või häbiväärset.
Alpinistid soojendavad kaaslaste külma saanud käsi jalgevahel.

Aga kuidas küll jutt nüüd sinna pööras?? See on nagu naiste sõjaväeteenistusega, et varem või hiljem tuleb kontekstist hoolimata ikka kõne alla see, kas duši all käiakse meestega koos või eraldi :( .
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas: 08 Nov, 2023 9:35 Kas seda kõike peab kaamera ees tegema, aga meeste kubemepiirkonna hukkamineku vastu on troopikamaades kasutusel selline võte nagu "going commando" ehk siis aluspükse ei kanta ning käiakse püksilukk lahti. Et selles "kottide tuulutamises" pole isenesest midagi ennekuulmatut või häbiväärset. Mulle nt õpetati seda täiesti KV egiidi all tegelevas Lahingukoolis täiesti kogenud instruktorveeblite poolt.
Kui seda probleemi ignoreerida, siis poole päevaga tekib probleem "siil püksis" ja edasine võitlusvõime langeb umbes samamoodi nagu puruks hõõrutud jalgade tõttu. Sama seeria eelmises osas pidid võitlejad oma paariliste haisvaid jalgu näpu vahel kontrollima. Kus on KV silmad? :write:
Antud kontekstis üritati seda muidugi esitada võtmes, et "KVJ ei kontrolli olukorda", mis on endiste kaadrikaitseväelaste lemmiknarratiiv.
Probleem algab vast sellest, et laost antav stand.vormiriietus on juba aastakümnete tagune mudel, kus pole üldse mõeldudki tuulutamise/hingavuse peale. Uue välivormi juurutamine seisab teadagi mille taga (ning vana käib ju kah). Uutel seksikamatel ülemise riiuli vormielementidel (mida saavad missioonid, erioperaatorid jm mittelihtsurelikud) on sellele juba mõeldud (näit. avatavad lukud, hingavamad materjalid, perforeeringud, öösid jne.).
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
isonts
Liige
Postitusi: 481
Liitunud: 06 Aug, 2004 13:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Siil püksis

Postitus Postitas isonts »

Oma veerandsaja aastaga teenistuses arvasin, et olen kõike näinud, aga ikka suudetakse mind veel millegagi üllatada.
Jalgade kontroll peab kindlasti olema. Mina siklikult piirduksin visuaalse kontrolliga, kui kaasvõitleja abi palub. Oma villid ja vigased kohad olen küll ise alati tuvastanud. Ausalt öeldes ei mudiks ma isegi spordisaalis kellegi puhtaid varbaid ammugi mitte maastikul rännaku käigus. Ülemana ei lubaks seda teha ka oma alluvatel. Mingite seenhaiguste levik sellise tegveuse käigus oleks ilmselt kõige väiksem oht.
Isegi kui see ongi mingi uus norm täna siis peaksid sellise asja läbiviimisel vähemalt ühekordseid kindaid kasutama. Kas tõesti täna KV seda tehakse sellisel viisil?
Rännak paus oli meil tavaliselt 10 minutit . Selle ajajga jõudsid esimese asjana saapad/sokid jalast. Kuivatad, mudid, jood ise ja sätid varustust paremaks ja enne pausi lõppu uued v kuivad sokid jalga ning minek.
Kunagi õpetati meile, et külmaga tuli jalgu hoida lahingpaarilise kaenlaaugus, aga reaalselt seda küll ei tehtud. Isegi kui väga külm oli. Käsi tuli soojendada neid endale püksi pistes. Mitte lahingapaarilse. Miks arvatakse, et lahingpaarilise munad soojemad on kui su enda omad?
Ülekuumenenud kehaosi tuleb muidugi jahutada. Mulle meeldib see saade ja need inimesed seal. Ma arvasin, et see mingi huumor. Aga noh, kui õpetati siis õpetati. Ise pole sellist asja õpetanud ja mulle pole ka õpetatud. Meelde ei tule, aga ilmselt olen ise ka püksid rebadele lasknud kui vajadus käes.
Need haudumised ja kaasnevad hõõrdumised jalgevahel on päris karm. Võtab tõesti maha. Kangeid mehi ka nähtud, kes jalad laiali lõpuni liiguvad. Järgmine päev ei liigu enam ja peldikus on silmad märjad.
Tänapäel on õnneks beebipulbrid. Lisaks on spets jalapulbrid. Omal olid need seljkotis standard varustuses koos niiskete beebilappidega. Täna isegi koduses esmaabi karbis.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siil püksis

Postitus Postitas Kriku »

isonts kirjutas: 08 Nov, 2023 11:37Käsi tuli soojendada neid endale püksi pistes. Mitte lahingapaarilse. Miks arvatakse, et lahingpaarilise munad soojemad on kui su enda omad?
Kui käed päris külmad, ei saa oma püksiauku enam lahti.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Walter2 kirjutas: 08 Nov, 2023 11:02 Probleem algab vast sellest, et laost antav stand.vormiriietus on juba aastakümnete tagune mudel, kus pole üldse mõeldudki tuulutamise/hingavuse peale. Uue välivormi juurutamine seisab teadagi mille taga (ning vana käib ju kah). Uutel seksikamatel ülemise riiuli vormielementidel (mida saavad missioonid, erioperaatorid jm mittelihtsurelikud) on sellele juba mõeldud (näit. avatavad lukud, hingavamad materjalid, perforeeringud, öösid jne.).
Ma olen aja jooksul tähele pannud seda, et KL rangerite hulgas pole väga levinud komme teha hommikust välihügieeni, mida pesemisvõimaluse puudumisel teostatakse välipudelist märjaks kastetud käteräti otsaga. Pärast kuivatatakse ja võimalusel puhas pesu ja sokid. Vähemalt selle reegli jälgimisel pole 2 nädala Kevadtormiga, kus vähemalt kausist pesta (räägimata voolavast veest) ei saa kordagi, küll mingeid probleeme tekkinud (kuigi reite kokkukäimine on ka mul). Teiseks tuleb oma pesu hoolega valida. Soovitan kasutada liibuvaid pikki boksereid mis ulatuvad pea põlvini. Prismas müüakse näiteks.

Eks valu õpetab, püksilukk lahti käin metsas ka praegugi. Hommikuse hügieeni vahele jätmine on juba õhtul tunda. Ma ei oska väga seda tänast välivormi kritiseerida, sest selle hulgas vestialune särk on juba olemas, püksid tuleb lihtsalt lohvakamad võtta. Lihtsalt neist siiliprobleemidest on ikka 3/4 tingitud inimese lohakusest ja 1/4 vormist.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
isonts
Liige
Postitusi: 481
Liitunud: 06 Aug, 2004 13:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Siil püksis

Postitus Postitas isonts »

Kriku kirjutas: 08 Nov, 2023 11:44
isonts kirjutas: 08 Nov, 2023 11:37Käsi tuli soojendada neid endale püksi pistes. Mitte lahingapaarilse. Miks arvatakse, et lahingpaarilise munad soojemad on kui su enda omad?
Kui käed päris külmad, ei saa oma püksiauku enam lahti.
Lahingpaarilise oma saab lihtsamalt? See ei ole poliitliselt korrektne avaldus. Ma vabandan ette ja võite selle ära kustutada, aga kui lahingpaariliseks vastassugupool siis saaks mina luku lahti ka ilma käteta.. Ja loomulikult tuleb sellisel juhul käsi soendada lahingpaarilise pükstes.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kriku kirjutas: 08 Nov, 2023 10:57
Kapten Trumm kirjutas: 08 Nov, 2023 9:35Et selles "kottide tuulutamises" pole isenesest midagi ennekuulmatut või häbiväärset.
Alpinistid soojendavad kaaslaste külma saanud käsi jalgevahel.

Aga kuidas küll jutt nüüd sinna pööras?? See on nagu naiste sõjaväeteenistusega, et varem või hiljem tuleb kontekstist hoolimata ikka kõne alla see, kas duši all käiakse meestega koos või eraldi :( .
Siin üritati viidata, et propageeritakse jama. Metsas näeb palju ropumaid olukordi. Päris tore on välipeldiku juures julgestada nt oma lahingpaarilise nr2 tegemist, võimas aroom ja kuivtoidust tingitud meloodiad sind ümbritsevas.

Mina selles "kottide tuulutamises" väga probleemi ei suuda näha, liigutus on põhimõtteliselt õige, mina lihtsalt oleks rännakul diskreetselt püksiluku lahti teinud ja seda kaameras mitte esitlenud.

Probleem oli hoopis see, et see teletähtede seltskond ei paistnud tegelevat selle käterätihügieeniga. Kui seda ei õpetata, on valesti.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Siil püksis

Postitus Postitas vaad »

Siili peamiseks tekkepõhjuseks on aluspesu suutmatus niiskust nahast eemale juhtida. Aktiivse tegevuse jaoks on puuvillane aluspesu üks kehvemaid võimalikke valikuid. Talk ja vaseliin aitavad, aga ainult ajutiselt ning ravivad pigem sümptomeid mitte haigust. Kahjuks on KV väljastatud aluspesu 96% puuvill ehk pikema aktiivse tegevuse korral on siil sisuliselt garanteeritud.

Merino vill on küll kallis, aga aluspesu jaoks minu arvates kõige parem materjal. Vill saab väga hästi hakkama niiskuse juhtimisega, ei põle ega sula ning on oma loomult antibakteriaalne. Kui püksi mitte kusta ega sittuda saab ühe ainsa paariga mitu nädalat vajaduselt hakkama. Kahe-kolmega targalt roteerides sisuliselt lõpmatult. Kui merino villa aeg-ajalt tuulutada, püsib ta väga kaua puhta ja lõhnavabana.

Kui 30-50 euri merinovillast alukate eest maksta ei taha sobib ka sünteetiline materjal. Suvalisest spordipoest saab trenni tegemiseks mõeldud tehnilisest materjalist alukad kätte ca 15 euroga. Sünteetiline materjal juhib niiskust villast paremini ning kuivab kiiremini, kuid on samas naha vastas ebamugavam ning hakkab üsna kiiresti haisema. Lisaks sulab sünteetika kuuma saades naha külge, mis on kubemepiirkonnas päris kole õnnetus.

Commando stiili ei soovita kindlasti mitte, samuti ei soovita püksilukku lahti hoida. Põhjus selleks on väga lihtne: riided seljas toimivad barjäärina, mis hoiab väliskeskkonda nahast eemal. Mida rohkem on selles barjääris auke, seda suurem on risk igasugusel ebameeldival jural nahaga kokku puutuda. Puugid, sääsed, sipelgad, põdrakärbsed, kuuseokkad, nõgesed, karuputk jms on kõik asjad, mida vastu nahka lasta ei tahaks ning kindlasti mitte pole hea mõte luua neile otsetee oma katmata kubemeni. See kõik on ka põhjus, miks tasub pükste tüüpviga ehk jalgevahele tekkinud rebendid koheselt kinni õmmelda. Riista otsa ennast kinni imenud puuk on asi, mida ise kogeda ei tahaks. Mul ei ole terve oma teenistuse jooksul mitte ühtegi puuki mitte kunagi nahal olnud. Põhjus on väga lihtne: barjääris pole auke, kust kaudu puugid nahani jõuaksid. Võluri varrukad, augud pükstes, katmata pea ja kael on kõik puukidele ideaalne pääsetee nahani.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siil püksis

Postitus Postitas Kriku »

isonts kirjutas: 08 Nov, 2023 11:51
Kriku kirjutas: 08 Nov, 2023 11:44
isonts kirjutas: 08 Nov, 2023 11:37Käsi tuli soojendada neid endale püksi pistes. Mitte lahingapaarilse. Miks arvatakse, et lahingpaarilise munad soojemad on kui su enda omad?
Kui käed päris külmad, ei saa oma püksiauku enam lahti.
Lahingpaarilise oma saab lihtsamalt?
Kui lahingpaarilisel pole käed nii külmad, siis ta saab ise.
isonts
Liige
Postitusi: 481
Liitunud: 06 Aug, 2004 13:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas isonts »

Kapten Trumm kirjutas: 08 Nov, 2023 11:53
Mina selles "kottide tuulutamises" väga probleemi ei suuda näha, liigutus on põhimõtteliselt õige, mina lihtsalt oleks rännakul diskreetselt püksiluku lahti teinud ja seda kaameras mitte esitlenud.
Vaimne tervis on füüsilise heaolu juures ka väga oluline. Surmtõsiseid asju tulebki teha huumoriga.
1. tuulutada on vaja
2. juba läks meelest, mida tahtsin kirjutada
Vbl antigi vihje, et vormiriietust vaja edasi arendada.
isonts
Liige
Postitusi: 481
Liitunud: 06 Aug, 2004 13:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Siil püksis

Postitus Postitas isonts »

Kriku kirjutas: 08 Nov, 2023 12:01
isonts kirjutas: 08 Nov, 2023 11:51
Kriku kirjutas: 08 Nov, 2023 11:44 Kui käed päris külmad, ei saa oma püksiauku enam lahti.
Lahingpaarilise oma saab lihtsamalt?
Kui lahingpaarilisel pole käed nii külmad, siis ta saab ise.
Siis saab ta ise sinu luku lahti teha.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Siil püksis

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Välihügieen on tähtis asi - võib-olla kõige tähtsam ongi jalgevahe hõida puhas ja kuiv.

Ma olen modifitseerinud enda välivormi. Pükstesse munade lähedale aukudega needid. Samuti kaenlatesse. Vanemas Eesti digilaigulises vormis ongi kaenlades aukudega needid. See riie ka hingab paremini kui uus digilaiguline.

Pausidel kuivade sokkide vahetus täielikult loomulik tegevus.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas Madis22 »

Kapten Trumm kirjutas: 08 Nov, 2023 11:48 Ma olen aja jooksul tähele pannud seda, et KL rangerite hulgas pole väga levinud komme teha hommikust välihügieeni, mida pesemisvõimaluse puudumisel teostatakse välipudelist märjaks kastetud käteräti otsaga. Pärast kuivatatakse ja võimalusel puhas pesu ja sokid...
Taktikalistel põhjustel soovitan need protseduurid teha ära õhtul enne magamajäämist. Ärkamine võib toimuda tüütu vaenlase vahelesegamise tingimustes ning sellisel juhul ei saa paratamatult päris kõiki soovituslikke toiminguid algusest lõpuni läbi viia. Magaminek teostatakse tavaliselt siis, kui vaenlasest on mõneks ajaks lahti saadud ja siis on rohkem rahu olla põhjalik.
Viimati muutis Madis22, 08 Nov, 2023 12:21, muudetud 1 kord kokku.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist