EKV kaitsevestid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Walter2 »

Mazz kirjutas:Vabaturumajandus, müüakse sellele kellel raha on.
Kuuldavasti pidid mingid organisiatsioonid peedistama laiguliste esemete müümist. No edu. Galvi-Linda teeb mulle tausta uuringu enne kui midagi müüb ?
Vabaturule ei tohi müüa laigulisi esemeid, mille mudel nö. autoriõiguse korras kuulub EKV-le ja on hetkel hankes või aktiivses kasutuses. Arenda ise välja mingi uus mudel ja müü palju tahad, pealegi kui digilaik-riie on vabas kasutuses. Samuti võid valmistada ja müüa vanu mudeleid mis enam pole EKV kasutuses.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Mazz »

Aga tundub et sellel kõige uuemal kremplil siis pole ?
Kõik need laigulised taskud ja vestid asjad ?
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas ints999 »

Ehk siis tegu pole sama vestiga mis on KV kasutuses vaid hoopis Galvi analoogiga eelmainitud KV kasutuses olevale Gevatexi vestile?
Taskutega on see lugu, et need pole tõesti KV aktiivkasutuses ametliku elemendina. Rakmed on ju kah Gevatexi toodang. See, et paljud kaadrikaitseväelased eelistavad osta omadest vahenditest Galvi toodangut ei tee seda veel ametlikuks kasutuselolevaks...
Oman ka ise Galvi digilaigus lahingvesti ja taskuid mis müüdi mulle ilma ühtegi küsimust esitamata. Olen küll kaitseliitlane aga seda ei küsinud mult keegi. Kuigi jah, tavalisele tsiviilile ei tohiks selliste asjde müümine lubatud olla (aga olen ka sellistest juhtumitest teadlik kus Galvi on müünud digimustris varustust tavalisele tsiviilile).
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas trafomees »

Ma mõtlen ,et kas see sõna "kuuli-ja killuvest" on õige kirjeldus selle vesti kohta või mitte?

Mis selle vesti tegelik kaitsevõimekus on nt vanast bundeswehri killuvestist?
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas TTA »

TangoViktor kirjutas:Olen saanud seda ühe korra proovida, ma olen mõõtudelt umbes 174, 72 kg ja rind on 90 cm. Minu jaoks jäi see üüratuma suureks.
Eriti mugav ta ka ei tundunud ja see esimene plaaditasku kinnitusrihmad olid ikka ulmekitsad.
Oled kindel et leidsid ikka õige plaaditasku üles? See on ligipääsetav seespoolt ja on kevlarikihi ja molle vahepeal. Mitte mollede altservast leitud rihmade vahelt, need rihmad on kubemekaitsme riputamiseks mõeldud seal
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui selle 700 euro sees on pehme kevlar, kuid pole plaate, siis on see hind kaunis räme. Ilmselt uute kevlarite arvelt.
Vaatasin praegu, analoogne vest bestprotecion.de butiigist tuleb 375 eurot pluss saatmine. Kasutatud kevlariga.
Need taskud juurde osta lisandub veel 100.
Kallivõitu, kui raha lugeda.

Asjal oleks menu, kui müügis oleks vesti kest+taskud. Soomusega leiab soodsamaid variante kui otsida veidi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas TTA »

Kapten Trumm kirjutas:Kui selle 700 euro sees on pehme kevlar, kuid pole plaate, siis on see hind kaunis räme. Ilmselt uute kevlarite arvelt.
Vaatasin praegu, analoogne vest bestprotecion.de butiigist tuleb 375 eurot pluss saatmine. Kasutatud kevlariga.
Need taskud juurde osta lisandub veel 100.
Kallivõitu, kui raha lugeda.

Asjal oleks menu, kui müügis oleks vesti kest+taskud. Soomusega leiab soodsamaid variante kui otsida veidi.
Kuulutuses ka kirjas et klass IIIa, ehksiis tummisema püstolikuuli vastane kaitse. Plaadid pead jah eraldi hankima, et saada kas klass III või IV kaitset.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Madis22 »

Palju see vest ka kaalub? Tühjalt, killuelementidega, komplektis olevate taskutega?
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Analoogne saksa ilma plaatideta vest on 12 kg ilma taskuteta, tühjad taskud on ehk alla kilo.
Koos plaatidega ilmselt 16 kilo hakkab olema.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Leo »

Kui see on sama kaitsevest, mida EKJ kasutab ja samade voi väga sarnaste taskutega, siis need Teise Jao hinnad, mida kysitakse on täesti moistlikud. Ma ise ostaksin kohe, kui oleks ilma vestita. Paljas kaitsevest ilma rakmetaskuteta ja IIIA sisuga maksab ju natuke yle 500 €. Soomest sarnaste omadustega uus vest mitusada € kallim. Tasub meeles pidada, et välioppustel on järjest enam erinevate vaimsete probleemidega moepolitsei esindajaid, kellele väga meeldib vinguda nende kallal, kellel nähtaval kohal moni mittestandartne varustuse element on. Nende EKj laiku asjade puhul seda hirmu ei ole, sest isegi kui vahe on, siis on see minimaalne. Ei ole midagi imestada, et neid raha eest myyakse, selle asja nimi on turumajandus, kus myyakse sellele, kellel on raha. EKJ läheb veel aastaid aega, enne kui ametlikult kogu operatiivstruktuur EKJ kaitsevestidega kaetud saab. KL ei pruugi need yldse jouda enne ajaloo loppu. Malevates on mehed rahul, kui antakse laost välja Norra mudel 97 kaitsevest koos kuulikindlate plaatidega. EKJ esimene hange oli täpselt nii suur, kui suvatseti raha selle alla kinni panna, ma väga ei usu, et kohe järgmisel aastal järgmine hunnik ostetakse. Kui keegi Teise Jaoga kaupa teeb, andke palun teada, kuidas asjad edenesid ja kas on ausad kaupmehed?
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas ints999 »

Olen nendega kaupa teinud. Mitte küll vesti osas aga ka selle teise tehingu puhul olid nii kommunikatsioon kui hind väga mõistlikud. Eriti meeldis mulle see kui tootja esialgse tellmimuse natuke sassi ajas ja Teine Jagu selle kiirelt, tasuta ja ilma minupoolse vaevata korda ajas.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Madis22 »

Jänkide 90ndate lõpu OTV vest kaalus plaatideta (vaid AIII killukaitsega) 3,8kg. Plaadid vastavalt NIJ klass III 1,8 kg/tk, või NIJ klass IV 2,6 kg/tk. Seega kuulikindel vest sõltuvalt kaitsetasemest kokku 7,6 või 9kg. Alles koos eraldi lisatavate küljeplaatidega, kaela ja õlavarre killukindlate kaitsmetega kaalub vest 15 kg. Uuem IOTV on veel kergem. Miks meil siin ilma lisakaitsmeteta vesti 15-16 kg-sele kaalule kui normaalsusele vaadatakse?
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

odava hinna värk, arvan :roll:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Leo kirjutas:Kui see on sama kaitsevest, mida EKJ kasutab ja samade voi väga sarnaste taskutega, siis need Teise Jao hinnad, mida kysitakse on täesti moistlikud. Ma ise ostaksin kohe, kui oleks ilma vestita. Paljas kaitsevest ilma rakmetaskuteta ja IIIA sisuga maksab ju natuke yle 500 €. Soomest sarnaste omadustega uus vest mitusada € kallim.
Selles konks ongi, et ei maksa. Saksamaal maksab analoogse lahendusega Level IIIA sisuga molle vest 329 eurot ja saatekulu on 30 ringis.
https://bestprotection.de/shop/Koerpers ... E-seo.html
Vesti sees on kasutatud Bundeswehri ladudest ostetud ballistilisi elemente, mis on toodetud 1995-2000 paiku ning mis võivad olla uueväärsed.
Saksa SK-1 standard ongi ju sama asi, mis see maagiline Class IIIA.
Kaalu lubab tootja 5 kg.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti kaitsevestid

Postitus Postitas Leo »

Kui palju see EKJ kaitsevest siis ikkagi kaalub, ma motlen pehme kaitseplaadiga baasvesti ilma kuulikindlate plaatideta? Jänkide vana kaitsevest OTV ei ole minu teada ametlikult IIIA kaitsega, sest kuulikindluse puhul eeldatakse kaitset 9 Para kuuli eest, IIIA kaitseb ka 44 Magnumi kuuli eest, mis ei ole armeele kriitiline, sest seda revolvrit armeed ei kasuta. Sellest ka erinevused pehme kaitseplaadi paksuses, kaalus ja hinnas, OTV pehmed kaitseplaadid vastavad pigem NIJ tasemele II. SAPI plaadid on ka NIJ III klassi omad, oluliselt kergemad kui ESAPI IV klassi plaadid. Yldse on armee ja tsiviilvestide lineaarne vordlemine natuke segadusse ajav, sest nouded ei ole päris samad, lisaks on riikide standardid natuke erinevad.

Politsei kaitsevestide, need on ka IIIA, pehmed plaadid kaaluvad olenevalt suurusest 2,5-3 kilo. Armee kaitsevesti pehmed kaitseplaadid on reeglina suuremad, sest vest on riiete peal kandmiseks ja kandev osa on tugevamast=raskemast kangast, kuid sellest hoolimata ei tohiks see kokku olla rohkem kui 5-6 kilo. Ma ise pean 9 kg kaitsevesti piiriks, mida jaksaks pidevalt seljas kanda kogu päeva. Lisaks tulevad kaela, käe ja kubemekaitsed kaaluvad ka midagi ja kovad kaitseplaadid on päris rasked, nii et täiskomplekti kaal IV klassi kuulikindlate plaatidega peaks jääma sinna 15-16 kg kanti, kuid see on juba väga raske vest, mida eriti ei tahaks selga ajada. Kasutatud kaitsevesti voib saada päris moistliku hinna eest, näiteks tuttav ostis Inglise politsei raske taktikalise vesti 100 naela eest, see on korralik kaitsevest, mille tase vastab IIIA voi isegi parem. Näiteks inglise standard eeldab, et löögijälg kaitseplaadi taga ei tohi olla yle 25 mm sygav, jänkide standardi järgi voib löögijälg olla kuni 44 mm, nii et tabamuse korral on suurem sinikas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist