Isiklik varustus ajateenistusse

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas metssiga »

vend kirjutas:Palun ära võta midagi rohkem kaasa kui kirjas, sest 3kuud ei näe sa midagi kui ette nähtud.Peale seda vaatad kuidas mugavam on.
Mina toetan seda, ise ka kogenud.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas metssiga »

metssiga kirjutas:
vend kirjutas:Palun ära võta midagi rohkem kaasa kui kirjas, sest 3kuud ei näe sa midagi kui ette nähtud.Peale seda vaatad kuidas mugavam on.
Mina toetan seda, ise ka kogenud.
Pesta-puhastada - kui põllupeal või metsas läheb nutt lahti, et ei ole väikest või suurt rätikut, no millest siis räägime, anname kohe alla vä? Isiklikust kogemusest võin öelda, et kusagil neljanda päeva aegu kaob pesemata keha sügelustunne ja siis võib juba rahulikult metsas olla. Isiklikus hügieenis on tähtis ainult suuhügieen - US MRE-ga töötades seal on kõigis pakkides näts (jalad ja nende eest hoolitsemine on lausa omaette teadus). Muuseas, lugupeetud foorumikaaslasele, kes tahab luurajaks saada - proovi ette kujutada või lausa proovida, kuidas on näiteks nädal või paar elada, liikuda ja magada ühtede ja samade riietega ning mitte ennast pesta (heal juhtumil, ca 250 grammine kruusitäis hammaste ja näo pesemiseks). See mitte pesemine ongi minu arvates tänapäevasele inimesele kõige raskem (et muidu on raske - no spordipoistel on veel raskem). Aga rüblikule - SBK ajal ei ole vaja mitte kui midagi oma, tee see kroonuvarustusega läbi ja siis on juba päris selge, kas vajad ja mida.
PS üks asi on küll, mida kõik võiksid endale muretseda - spetsiaalsed matkasokid, nendega on lihtsalt parem ja mõnusam liikuda (aga EKJ, see kergejalavägi, liigub :D ).
Ja spordirinnahoidja - aga no selle seletamiseks ei ole mina õige mees :D
Viimati muutis metssiga, 25 Mär, 2016 16:37, muudetud 1 kord kokku.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas metssiga »

taara kirjutas:Ahjaa. Rätikute asi tuletas mulle meelde seda, et minu ajal (2014) olid kasutuses väikesed rätikud. Võibolla praegu antakse suuri rätikuid ka. Mina võtsin kohe alguses ühe suure kaasa ja väga hea oli pesemas käia.
Ma hankisin endale ka rätikuid 1982 vene sõjaväes, need olid jalarätiks hoopis paremad kui selleks väljaantud riideribad :D
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas runno »

Relvapuhastusel kuluvad vägagi marjaks ära üks vana hambahari ja vatitikud.
Isiklik spraypudelis relvaõli on ka hea (viimati ostsin vist kuskilt jahipoest).

Jalgade puhul on leukoplast suht asendamatu olnud. Seal pead vaatama, millist võtad, sest leukoplastil ja leukoplastil on vahe. Ise olen kasutanud Omniplasti pruunikat, millel on tugevam liim (http://www.zaopatrzenie-medyczne.pl/Pro ... x-9-2m.jpg). On igasugu valgeid ja heledamaid variante ka, millel liim peab vastu täpselt niikaua, kuni jalg higistama hakkab, ehk siis mitte väga kaua. Kui kannanukid, jalalaba pealt ja väiksed varbad ära teipida, siis on terve päev suht muretu, ka sissekäimata saabastega.

Kui eelmine kevad oma uued saapad sisse kandsin, siis aitasid leukoplast ja KV poolvillased sokid (need tumedad, millel ülal värviline äär). Töötas küll.´


Väga multifunktsionaalne asi - beebisalvrätid. Ma ei tea, mis imeasja sinna sisse pandud on, aga need võtavad maha nii kraanikausilt katlakivi kui näost camo ja on veel nahasõbralikud ka. Lisaks, metsas kiireks isiklikuks hügieeniks ja "siili" vältimiseks väga mugavad kasutada.
Viimati muutis runno, 25 Mär, 2016 16:56, muudetud 4 korda kokku.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas taara »

Enamus elu siiski möödub kasarmus. Loomulikult võib ka dušširuumis seista ja oodata kuni vesi maha valgub.
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas ints999 »

[quote=Isiklikus hügieenis on tähtis ainult suuhügieen [/quote]

Suuhügieen on tähtis, nõus. Aga intiimhügieen ning jalgade hügieen samuti. Ja üldse mitte vähem tähtsad vaid pigem just rohkem.
Sander1992
Liige
Postitusi: 127
Liitunud: 21 Jaan, 2013 18:38
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Sander1992 »

Korralikud matkasokid ja ehk ka oma mustad saapad kuluks ehk ära (ise läbisin SBK lõpurännaku matkasokkidega ning päev või 2 enne rännakut muretsetud uute samelini mustade kõrbekatega, ei ühtki villi).
Väga hea, et siin isiklikku hügieeni meelde tuletatakse, kuna tihtipeale see on üks viimaseid asju, millele mõeldakse.... Selle koha pealt soovitan ka beebisalfakaid ja rännakutel jms on Sudo kreem hädast välja aitanud, et siilipojukest ravida.
Aga jah, mõistlik oleks küll SBK ajal välja antud varustusega läbi ajada ning saad selle järgi vaadata, mis sobib ja mida oleks mõistlik juurde sebida.
slider
Liige
Postitusi: 474
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas slider »

Isiklik pealamp (telgis varustuse hooldus) ja matkasokid(multitooli arvelt mitu paari) on 5++ nõuanne.
Nüüd siis nendest beebilappidest - pigem tükk seepi ja see väike rätik. Kogemused võivad varieeruda...
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Mazz »

Targutaks ise kah väheke.
*Omad igasugused sokid ja pesu peab nii või naa kaasa võtma. Kv langevarjud...no milleks neid üldse toodetakse. Ja saab vist ainult 2 paari....Müstiline summa mis selle hanke peale raisatakse. Võiks pigem sokkidesse vms paigutada.
*Nuga. Vingemat agregaati tahta siis peab ise midagi kaasa võtma. Multitool võib ja täitsa ära kuluda.
*Lahingvest on teema. Olen kuulnud isegi et kohati on ära keelatud nende kasutamine. Aga kui mil huviline kellel on võimas varuatus ise soetatud seoses KL tegevliikmena...siis miks ta peaks kehvema varustusega teenistuses olema ?
*vahemärkusena lisaks...mida ise kasutada ei soovi on: Mitte ükski saabas kriitikat ei kannata
Primus ja katelok mida jaotatakse
Kummikud....sest overbootse ei anta
Labidas on mõttetu
Rakmed on jama
Rootsi lamp ?
Eks neid asju ole veel. Rahul saab vist olla ainult vormiga mis seljas ja koti põhjas oleva magamiskotiga!


Meenub 2009 aastast üks tegelane kes tuli enda varustusega teenistusse. Mees laost ei soovinud mitte midagi. Või oli see ainult legend. Esimesel päeval korraks isegi nägin.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19593
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas ruger »

Seoses saabastega on soovitus alguses võtta enda KL poolt välja antud saapad, et oleksid enda poolt sissekantud jalanõud. Need on ju tegelikult sama masti saapad. Kuna need on juba sisse kantud, jäävad ära mitmed probleemid, millega teised kokku puutuma hakkavad rännakutel ja mujal liikudes. Hiljem saad ka teised KV poolt antud sisse kanda, näiteks väljaloale minnes peale SBK-d.
Kuna KL taust on sul olemas siis peaks oma kogemustest juba midagi silma jäänud.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Asjad mis mina ajateenistusse kaasa võtsin.Väeosa kaader ei keelanud mugavusvarustust kanda/kasutada
aluspesu x4
T-särgid x3-4
Pealamp(peaks olema punase,rohelise,sinise vms filtriga)
taskupeegel
Beebilapid
Pesukott
Normaalsed kindad mis esimese päevaga kätte ära ei lagune nagu KV poolt antavad(Mechanix kindad enda lemmikud hind ei ole kõige kõrgem ja vastupidavad)
Käekell
Näo ja kätekreem
Camo kreemid
Torusall/võrksall
Talviseks ajaks veel termopesu komplekt
Leatherman
Plaastrid
Gaasipriimus, Spork, foldacup.

Hiljem tõin ka enda taktikalise vesti,vestialuse särgi, magamiskoti gore katte jne . Normaalse patrullkoti millega maastikul käia ning linnaloal mitte selle kartulikotiga.
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

ruger kirjutas:Seoses saabastega on soovitus alguses võtta enda KL poolt välja antud saapad, et oleksid enda poolt sissekantud jalanõud. Need on ju tegelikult sama masti saapad. Kuna need on juba sisse kantud, jäävad ära mitmed probleemid, millega teised kokku puutuma hakkavad rännakutel ja mujal liikudes. Hiljem saad ka teised KV poolt antud sisse kanda, näiteks väljaloale minnes peale SBK-d.
Kuna KL taust on sul olemas siis peaks oma kogemustest juba midagi silma jäänud.
KL-st saadud saapad nii ära trööbatud juba, ei tea kas julgen nendega minna :D Samas alguses meid vist nii ehk naa metsa ei lasta, ehk siis linnakus aega jala järgi vormida küll. Kui mu info muidugi iganenud ei ole.
Topeltsoki teema.. minu arust töötab hästi- siiani pole ühtki villi tekkinud. Kandnud siiani põhimõttega, et soojal ajal õhuke+õhuke ja talvel õhuke+villane.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas TTA »

Nende Samelini nahksaabastega on lihtsalt see trikk, et esimestel päevadel tuleb neid väga hoolega merilõviga määrida. Ikka rohkelt ära mäkerdada, siis läheb nahk kiiremini pehmeks.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

TTA kirjutas:Nende Samelini nahksaabastega on lihtsalt see trikk, et esimestel päevadel tuleb neid väga hoolega merilõviga määrida. Ikka rohkelt ära mäkerdada, siis läheb nahk kiiremini pehmeks.

Merilõvi??
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas EOD »

Rüblik kirjutas:
TTA kirjutas:Nende Samelini nahksaabastega on lihtsalt see trikk, et esimestel päevadel tuleb neid väga hoolega merilõviga määrida. Ikka rohkelt ära mäkerdada, siis läheb nahk kiiremini pehmeks.

Merilõvi??
Valmistab Orto. Osta saab otse valmistaja laost Suur-Sõjamäe tänaval. Müügiosakond ja ladu on väravast sisenedes kohe vasakut kätt.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist