Isiklik varustus ajateenistusse

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

TangoViktor kirjutas:
Rüblik kirjutas:
Sander1992 kirjutas:No kui ongi mõte hiljem tegevväelaseks minna, siis vali pigem see väeosa, kus arvatavasti ka tegevteenistusea oleksid.
Samas kui saan luuresse ja see siiski mulle sobib, siis miks mitte sinna tööle minna. Kuna ei ole hetkel ju KV süsteemis kokkupuudet ka teiste väeosadega, ei saa ma ju selle järgi valida, et kus tegevteenistuses olla tahaksin.

Tead, siinkohal tahaks ma su entusiasmi veidikene maha tõmmata, luuresse valitakse ainult eriti pädevad kaadriks. Sinna on ikka väga-väga keeruline saada. Minu aastakäigul ei tehtud näiteks ühelegi pakkumist, et tule tööle.
Ei tahaks väita, et see mu ainus siht vms. Aga kui ei proovi, ei saa kunagi teada, kas mul oleks seal võimalust või ei.
Sander1992
Liige
Postitusi: 127
Liitunud: 21 Jaan, 2013 18:38
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Sander1992 »

Ka sel ajal kui ma LuKo's teenisin, ei pakutud kellelegi kaadri kohta ja sama oli ka aasta enne seda.
Ehk kui loodad saadakohe peale ajateenistus KV'st tööpakkumise, siis LuKo on kõige viimane koht, kust seda oodata.
Aga kui huvi on ja võetakse sinna, siis miks mitte proovida, küll aga omast kogemusest teada, et lihtsalt soovist sinna saada ei piisa, võidakse vaadata eelnevaid kogemusi või füüsist.

Igastahes eelnevate kogemuste ja teadmiste põhjal ning samuti ka videosi vaadates pole viimase 3-4 aasta jooksul veel näinud kuskil, et luures oleks mõni naisterahvas, küll aga nägin päris palju naisajateenijaid kas õhutõrjes või tagalas aga viimast varianti väga ei soovitaks kui tahad jätkata KV's karjääri vms.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

Sander1992 kirjutas:Ka sel ajal kui ma LuKo's teenisin, ei pakutud kellelegi kaadri kohta ja sama oli ka aasta enne seda.
Ehk kui loodad saadakohe peale ajateenistus KV'st tööpakkumise, siis LuKo on kõige viimane koht, kust seda oodata.
Aga kui huvi on ja võetakse sinna, siis miks mitte proovida, küll aga omast kogemusest teada, et lihtsalt soovist sinna saada ei piisa, võidakse vaadata eelnevaid kogemusi või füüsist.

Igastahes eelnevate kogemuste ja teadmiste põhjal ning samuti ka videosi vaadates pole viimase 3-4 aasta jooksul veel näinud kuskil, et luures oleks mõni naisterahvas, küll aga nägin päris palju naisajateenijaid kas õhutõrjes või tagalas aga viimast varianti väga ei soovitaks kui tahad jätkata KV's karjääri vms.
Kuna peale KV-d plaanis Kõrgemasse Sõjakooli edasi minna, ei ole see tööpakkumine nii oluline. Ja olen täiesti teadlik, et naisi pole varem LuKo-sse võetud, aga see ei tähenda seda, et mina ei võiks esimene olla. Või antud hetkel pigem proovida esimeseks saada.
Naised pannakse jah enamasti tagalasse/pioneeri/õhutõrjesse. 2016 eelkutse puhulgi oli mul kaks konkreetset valikut- KuP või pioneer, isegi Kalevisse ei olevat naiste jaoks 2016 kohti. Aga lõppkokkuvõttes tegin siia teema teistel eesmärkidel ja ega spekuleerimine, kas saan luuresse või ei, edasi ei vii. Avaldan kohapeal otse soovi ja küll härra leitnant otsustab, kui ta enne seda mu soovi suhtes lõpliku seisukohta ei võta.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas taara »

Tegelikult vahet ei ole, kuhu inimene peale ajateenistust tööle saab või tahab minna. Igal juhul on LuKo hindamatu kogemus edasiseks karjääriks. Üritada tasub ikka, olenemata võimaluse suurusest.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Veiko Palm »

Ahoi! Teemaalgataja jutt selge ja sihid olemas. Loomulikult ei tasu väga palju ette mõelda ja teisalt laskmata karu nahka jagama hakata.

Sel aastal on Tapal natuke jälle teistmoodi - teeme ühe ühise SBK, st et on kauem võimalus endale relvaliiki/väeosa valida. Ühesõnaga - teretulemast.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

Veiko Palm kirjutas:Ahoi! Teemaalgataja jutt selge ja sihid olemas. Loomulikult ei tasu väga palju ette mõelda ja teisalt laskmata karu nahka jagama hakata.

Sel aastal on Tapal natuke jälle teistmoodi - teeme ühe ühise SBK, st et on kauem võimalus endale relvaliiki/väeosa valida. Ühesõnaga - teretulemast.
Kuna tundud Tapa eluga kursis olevat.. Kas hirmujutud naisterühmast vastavad tõele?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19538
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas ruger »

Rüblik kirjutas:
Veiko Palm kirjutas:Ahoi! Teemaalgataja jutt selge ja sihid olemas. Loomulikult ei tasu väga palju ette mõelda ja teisalt laskmata karu nahka jagama hakata.

Sel aastal on Tapal natuke jälle teistmoodi - teeme ühe ühise SBK, st et on kauem võimalus endale relvaliiki/väeosa valida. Ühesõnaga - teretulemast.
Kuna tundud Tapa eluga kursis olevat.. Kas hirmujutud naisterühmast vastavad tõele?
1.JVBr ülem peaks vist Tapa eluga veidi kursis olema :) Naiste rühm... 18 peaks teid kokku olema selle aasta jooksul, kui usaldada Riigiteataja andmeid. Päris rühma sellest ei tule aga poolteist jagu küll. Osa tuleb ja läheb.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

ruger kirjutas:
Rüblik kirjutas:
Veiko Palm kirjutas:Ahoi! Teemaalgataja jutt selge ja sihid olemas. Loomulikult ei tasu väga palju ette mõelda ja teisalt laskmata karu nahka jagama hakata.

Sel aastal on Tapal natuke jälle teistmoodi - teeme ühe ühise SBK, st et on kauem võimalus endale relvaliiki/väeosa valida. Ühesõnaga - teretulemast.
Kuna tundud Tapa eluga kursis olevat.. Kas hirmujutud naisterühmast vastavad tõele?
1.JVBr ülem peaks vist Tapa eluga veidi kursis olema :) Naiste rühm... 18 peaks teid kokku olema selle aasta jooksul, kui usaldada Riigiteataja andmeid. Päris rühma sellest ei tule aga poolteist jagu küll. Osa tuleb ja läheb.
Vabandan, ei vaadanud nime. Igaljuhul jah, olen kuulnud jutte, et naised pannakse kõik kokku see aasta, ei teagi kas kellegi fantaasia vili või tõene fakt.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Veiko Palm »

Naisterühm?!? Mina kuulen esimest korda.

Küsisin just ka brigaadiveeblilt, ka tema on hämmastunud.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

Veiko Palm kirjutas:Naisterühm?!? Mina kuulen esimest korda.

Küsisin just ka brigaadiveeblilt, ka tema on hämmastunud.
Suurepärane, et see vaid kellegi väljamõeldis on.


Vahepeal tekkis aga isikliku varustuse osas lisaküsimus- kui võtaksin kaasa isiklikud relvapuhastuslapid/õli, kas SBK ajal tohiks kasutada?
vend
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Mai, 2008 11:58
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas vend »

Palun ära võta midagi rohkem kaasa kui kirjas, sest 3kuud ei näe sa midagi kui ette nähtud.Peale seda vaatad kuidas mugavam on.
HotelVictor
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Nov, 2013 14:06
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas HotelVictor »

Rüblik kirjutas:Vahepeal tekkis aga isikliku varustuse osas lisaküsimus- kui võtaksin kaasa isiklikud relvapuhastuslapid/õli, kas SBK ajal tohiks kasutada?
Kui tegemist konkreetselt tulirelva puhastamiseks/hooldamiseks ettenähtud õliga siis ei näe probleemi. Kui midagi võtta siis spreipurgis õlid on pärast relva kasutamist kiireks tahmapesuks asjalikud. Relvalappe pole mõtet võtta, veeblil on neid piisavalt ja need on piisavalt head.

Üldiselt, ära mõtle üle! Mida vähem kraami sul esialgu kapis on seda lihtsam elu sul on (köh..kapiralli..köh).

Punase LEDiga või punase filtriga pealamp. Sinised ja rohelised valgused on ulme ja mõtetu.
Taustavalgustusega käekell. Vaikse äratuse funktsioon on ka abiks.
Multitool on esialgu suht kasutu - vaja läheb ainult nuga.
Korralik välgumihkel või kaks kulub ka igala ajal ära, vahet pole kas suitsetad või mitte.
Must isoleerteip/elektrikuteip - multifunktsionaalne asi, näiteks varustuserihmade sidumiseks, labidavarre katmiseks vms.

Riidevarustusest oma sooja pesuga võid ainult metsas käia. Kui RÜ/RV nõuab pataljonis sooja pesu kandmist siis frentsi alt peab kõigil paistma KV sooja pesu krae. Buff on tõesti üle prahi riideese, ära maski vms võta - kõige tavalisem buff on kindel valik. Sokisahtlit võiksid ka täiendada korralike saapasokkidega, KV pakutav on ikka väga niru. Saabastesse võid vaadata ka mõned pehmemad sisetallad - geelipõhistega väsib jalg oluliselt vähem. Jalgade jaoks rull leukoplaastrit kulub ka kindlasti ära esimeste pikemate jalutuskäikudega - eriti kui enda sissekantud saapaid kaasa ei võta.
vend
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Mai, 2008 11:58
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas vend »

RÜBlik, Valvel ;otsi,leia jaga
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas ints999 »

HotelVictorilt väga head soovitused. Lisan sinna omalt poolt veel portsu suuremaid plaastreid mida saab kasutada nii kandade pehmendamiseks villide vältimise eesmärgil kui ka puusadel samal põhjusel. Mina olen üsna kõhna kehaehitusega ja mul hõõrusid rakmed puusad parajalt katki. Plaastrid aitavad selles osas.
Korralikud sokid on tõesti hädavajalikud. Igasugune "niidisokk alla ja villane peale" süsteem unusta ära. Sellega tekitad endale vaid vaeva ja ville. Sokk olgu üks kiht ja korralik. Mulle meeldivad Karrimori saapasokid, mis pole üle mõistuse kallid, on parajalt soojad ja õigetest kohtadest paksemad. Sai tellitud Sportsdirectist. Igasuguseid fäänsimaid sokke saad ka Matkaspordist ja muudest matka- ja militaarvarustuse poodidest.
Lisaks veel niisked salvrätid. Kindlasti oled juba selle peale tulnud aga nende tähtsust ja kasutusvõimaluste hulka maastikul olles ei saa alahinnata! Enne camo näkku määrimist määri alla mingit niisutavat kreemi. Pärast camo kergem maha võtta ja ka nahale sõbralikum. KV antava rätiku asemel oleks vast hea kasutada mõnd mikrokiudriidest matkarätikut. Oluliselt kergem ja kuivab ruttu.
Ning buff on tõesti väga hea asi. Eesti digimustris leidub neid mitu varianti, nii ühelt poolt digiga kui mõlemalt. Kasutusvõimalusi on meeletult.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas taara »

Ahjaa. Rätikute asi tuletas mulle meelde seda, et minu ajal (2014) olid kasutuses väikesed rätikud. Võibolla praegu antakse suuri rätikuid ka. Mina võtsin kohe alguses ühe suure kaasa ja väga hea oli pesemas käia.

Üldiselt olen 100% nõus HotelVictoriga. Need (va. multitool - ei näinud, et sellega väga midagi teha oleks olnud nende 11 kuu jooksul) asjad võtsin kohe alguses kaasa ja milleski nagu puudust ei olnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist