www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Sept, 2019 14:39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 300 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Galvi-Linda Rinnarakmed
PostitusPostitatud: 02 Nov, 2012 22:13 
Eemal
Liige

Tasmanian Tiger on muidugi väga kõva tootja, mina kasutan näiteks seljakotti TT Range Pack G-82.
kujutan ette, et nende chestrig on teema küll: http://intranet.tatonka.com/infosys/php ... hp?7616_TT Chest Rig MKII

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Molle taktikalised vestid
PostitusPostitatud: 15 Nov, 2012 19:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Eks juttu ole olnud nii mõneski teemas, kuid ühtset vestidest rääkivat teemat nagu ei ole. Seega miks mitte seda alustada?
Kogu jutt vestide headusest ja nende vigadest võiks siia koonduda, mitte igal pool laiali olla (ost-müük-vahetus on omaette teema), et oleks lihtsam orienteeruda selles vallas.. Seega, kõik kes te olete veste omanud või omate siis olge nii head ja jagage oma kogemusi.

Ja mis veel. Sooviks endale üht vesti soetada. Mitte midagi väga kallist. Sellisesse keskmisesse hinnaklassi jäävat tahaks. Oskab keegi variante pakkuda või jõu ja nõuga abiks olla? :)

Marker.

Üles

Teema pealkiri: Re: Molle taktikalised vestid
PostitusPostitatud: 16 Nov, 2012 9:23 
Eemal
Liige

Mis on keskmine hinnaklass? Condor, TT, Warrior?

Tagalatoetuse e-pood (Cumulus sulgmagamiskotid, joped, merino sokid): www.tagalatoetus.ee/pood

Üles

PostitusPostitatud: 16 Nov, 2012 11:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Alla 100 eurorubla võiks ta nagu jääda.. Üle selle väga ei tahaks.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Nov, 2012 13:55 
Eemal
Liige

No siis on kuldne kesktee Galvi Linda vest
Pilt

Säästuvarustust a la Condor, Miltec, jms ei soovita, kuna pigem korralik alusvest ja siis taskud kehvemapoolsed, kui soovid raha kokku hoida.

Kui viitsid otsida võib ka leida 100 eur eest Blackhawk MOLLE vesti http://www.ar15.com/archive/topic.html?b=7&f=90&t=771489 , mida ise kasutan juba 5 aastat ja mulle meeldib ta 2 korda rohkem kui Galvi Linda oma.

Pilt

Suur osa maailmast kasutab MOLLE RACK süsteemi, mitte vesti, mida saab eest lukuga kinni tõmmata. Mõnede arvates on vest eest lukuga saatanast, kuna roomates läheb luku vahele pori ja siis tekivad veel igasugu jamad. Maitseasi.

Pilt

No ja on veel variant Plate carrier

Pilt

Pilt

Ise kasutan ka sellist firmalt Eagle Industries ja kui palju asju kaasas tassida ei ole vaja on väga mugav. Lisavarustuse tassimiseks tuleks veel vöörihm hankida. Patrullkotti mahub ka palju asju.

Kindlasti on veel igasugu variante, aga kui jääda vesti juurde, siis soovitan toetada Eesti majandust ja tellida kõik postiga koju siit http://www.galvilinda.ee/

Üles

PostitusPostitatud: 16 Nov, 2012 15:12 
Eemal
Liige

Eesti majandust oleks tore toetada küll, Galvi-Linda vestidel on ka väga hea lõige, aga kvaliteet jääb minu arust ikkagi ühele pulgale Condoriga.
Räägiksin siis enda kogemustest erinevate vestidega:
1. Mil-Tec unusta ära.

2. Condor MHV:
Pilt
Väga levinud KV´s. Suhteliselt hea hinnaga (relvad.ee´s 52 euri), vastupidavuse ja kvaliteediga probleeme pole eriti olnud (Pärast 2-aastast kasutamist olid ainult kuskilt mõned üksikud niidiotsad lahti tulnud). Samas häiris see, et seljapeal MOLLE kinnitused nii madalale ulatuvad. Camelbak´i kott jääb ainult MOLLE külge pannes väga rõvedalt madalale. Takistuseks see otseselt ei ole.

3. TT Base vest:
Pilt
Natuke vähem levinud KV´s kui eelmine, aga võib neid ka kohata. Alla 100 euri hinnaklassis minu arust üks parimaid. Korralik kvaliteet, palju MOLLE kinnitusi ja asi, mis minule meeldib, et vesti saab reguleerida ka üsna kõhnale inimesele selga, nagu mina. Taktikalise vööna on seal vist arvestatud, et kasutatakse mingisugust Riggers-belt´i, kuna vööaasad ei võimalda korralikult midagi laiemat kanda. Samuti puuduvad õlgade peal D-rõngad.

4. Galvi-Linda vestid üldiselt.
Pilt
KV´s väga levinud. Väga meeldib nende lõige, istuvad selga hästi, samuti saab suhteliselt väikse kehaga mehele selga sobitatud. Samas kahtlen ma vesti plastik D-rõngaste vastupidavuses, relvarihma ikkagi sinna ma kinnitada ei julge veel. Niidid hakkavad ka juba osadest kohtadest välja tulema.

5. Blackhawk MOLLE vest.
Pilt
Peaaegu ideaalne vest, hind ka veel täitsa normaalne. Blackhawk on alati hea valik.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Nov, 2012 10:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

paljud kasutavad condori toodangut.ise kasutan ma http://www.youtube.com/watch?v=q407AiO7yt0 sellist vesti mis on usa armees kasutusel olen rahul sellega.kasutanud olen seda juba 2,5 a ja kõik asjad on terved.taskud olen ise ostnud ei kasuta standard taskuid.
milteci vesti ei soovita seda võib ainult kaugelt vaadata maastikule sellega ära mine.

Üles

Teema pealkiri: Re: Galvi-Linda Rinnarakmed
PostitusPostitatud: 17 Nov, 2012 10:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... AA&dur=612 mul on ka selline chest rieg pole veel kasutanud kuna taskud on puudu,aga palaanin ta kasutusel võta mingi aeg.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Nov, 2012 15:59 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Iseenesest on võimalik ka tavalise GV-e rakmete taskud külge toppida erinevatele vestidele?

Mil-tec'i puhul siis edev nimi töökindlust ei luba, nagu aru saan.

Marker.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Nov, 2012 18:32 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Mil-Teci puhul on probleem toodete kvaliteedis. Kuna tootearendusega eriti ei tegeleta siis võetakse järgitegemiseks levinumaid mudeleid. Sellest ka soodne hind, kuid kvaliteet on tihtilugu probleem, kuna õmblused ei pea vastu, kasutatud kehvema kvaliteediga noname materjale jne.. Mil-Teci puhul on hind see, mis tihti määravaks on. Mõned tooted on oma tegumoelt päris head. Suuremaks maastikul kargamiseks ja põrkamiseks soovitaks siiski teisi tooteid. Kuigi ka Mil-Tec peab vahel vastu. Usakate GI tooted (SDS-i FLC II näiteks) on tihti hea hinnaga saada.

Head asja ei osata-jõuta tavaliselt kohe osta, sest tippklassi toodetel (TT, Blackhawk, Eagle Industries, Warrior Assault Systems, Tactical Tailor, BDS, London Bridge Trading) on hinnaklass 2-15 korda kallim, kui odavam Mil-Teci toode. Vahepeale mahuvad Condor, GL jne. Samas on igal tootel oma hinnaklass ja kasutajad. Vahel pakutakse tipptootjate kaupa ka hinnaalandustena ja siis on jõukohane osta ka senine "ulme" hinnaga toode.

Hoia pilku peal saksa netipoodidel ja ebay-l. Ebayst ostes peab vaatama, et hiina vuhvlit ei saa.

Tee endale kindlaks, mida soovid hankida-molle vesti, tavalist lahingvesti ilma molle kinnitusteta, chest rigi, plaadikandjat. Kindlasti ära osta ära esimest toodet, mis silmale ja rahakotile meeldima hakkas. Eksida ei saa tavaliselt tipptootjate lahenduste juures.

Mitmelt poolt on silma jäänud see, et kuna enamus tooteid on 5,56mm jaoks mõeldud siis soovitatakse teine vest teha 7,62mm jaoks. Oleneb muidugi relvast, millest laskma hakkad. Molle puhul saab erinevat moona mahutavate taskutega omale sobiv lahendus välja mõelda. Külge õmmeldud taskutega lahingvesti juures seda võimalust ei tule.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Nov, 2012 8:48 
Eemal
Liige

"Mil-tec'i puhul siis edev nimi töökindlust ei luba, nagu aru saan."

mina olen jälle aru saanud, et mil-tec puhul on tegu hiina kloonijatelt kaupa kokkuostva ja ühe brändina edasimüüva ettevõttega. mul on neilt jänki vietnami-aegne joogipudel troopikalaiguga ja molle patrullkott, kumbki ei hiilga erilise kvaliteediga kuid väikese kohandamise järel on kasutatavad.

veepudel-kruusi kotil tuli algne alice-kinnituse pael lahti harutada ja vööl kandmiseks ümber õmmelda ning korgi tihend ei taha mitte korgi sees püsida. patrullkotil on üks külgmine pingutusrihm umbes kolmandal pingutusel õmblusjoonel kotist eraldunud aga õnneks oli ruumi seda uuesti tagasi õmmelda.

Üles

PostitusPostitatud: 23 Nov, 2012 22:01 
Eemal
Liige

Minu kindel arvamus on, et täna on ainus õige valik Galvi-Linda vest. Veel mõni aasta tagasi pidi tõesti kompunnima mida rahakott kannatab ja kust kätte saab. Täna on väga kvaliteetne kodumaine lahendus olemas. Kui tõesti miskit kulub või katki läheb, siis tõsiasi on see, et niit-nõel ja oskus nendega ümber käia kuuluvad üksikvõitleja varustusse per se. Aga peamine (!!!) põhjus miks GL tooteid, mitte ainult veste, aga ka taskuid, seljakotte jne. eelistada on see, et te tõesti ei taha teistest erineda! Võib-olla tõesti on Blackhawki või Spec-Opsi vesti/varustuse mingi suva pisidetail parem, aga paraku tõstab selline varustuselement kandja koheselt ülejäänud üksusest esile. See tähendab aga edutamist märgihierarhias...

"Tagumised tapetakse,
Servapealsed surmatakse,
Keskmised koju tulevad."

Üles

PostitusPostitatud: 23 Nov, 2012 23:20 
Eemal
Liige

Kilgore - mis vesti versiooni kasutad? Neil Galvil välja tulnud päris mitu. Esimesed versioonid väga isu ei äratanud. Uuemad tunduvad juba edevamad ning hind on ka mõistlikumaks kukkunud.

Tagalatoetuse e-pood (Cumulus sulgmagamiskotid, joped, merino sokid): www.tagalatoetus.ee/pood

Üles

PostitusPostitatud: 23 Nov, 2012 23:28 
Eemal
Liige

GL vesti ise pole põllul kandnud, kuid niisama olen näppinud - tundub igati kvaliteetne asi. Tahtsin aga kasutajatelt küsida üht asja. Nimelt olen näinud GL tooteid läbi öövaatlusseadme ja need "särasid" nagu jõulupuud. Kas uuema aja vestid- rakmed on juba sellest "särast" vabanenud?

Üles

PostitusPostitatud: 24 Nov, 2012 11:50 
Eemal
Liige

Björn - mind palun eeskujuks mitte võtta, kõik kola lipp-lipi ja lapp-lapi peal ohtra nõelapistega :D Varsti näen välja nagu Rodeesia Light Infantry. Ja ega ei kurda ka, ütlemata sümpaatsed ja down-to-earth härrad olivad. Soovitan nende taktikat tudeerida.
EDIT: Väidetavalt venivad GL vanemate vestide õlakud, need mustad pehmendustega jubinad, kiirelt välja ja hakkavad rullima. Üleüldse mida vähem jampsi õlgadel on, seda parem. Ei ole igasugu D-ringe ja voolikukumme sinna vaja mitte üks teps. Seljakoti rihmad tahavad ju ka ometigi endale kohta leida. Just, LEIDA! Seljakoti kandmine on omaette teema, algab kõik sellest, et paned puusarihma paika, siis õlarihmad, siis õlarihmad pingule. Tasub kuulata matkasellide nõuandeid, hipid jagavad seda teemat ülihästi. Seepeale siis sätid oma rakmed/vesti all paika nii, et seljakoti puusarihma ei sega ja saab kõik vajaliku kätte. Seda tuleb muidugi ENNE metsa minekut kompunnida. Ei ole sugugi patt sõbral praavitada lasta või peegli ees ise-ennast imetleda. Täitsa tehtav ja esimese 5 km saab asja mõte selgeks.
Larry - lase alati asjad enne põllule minekut pesumasinast läbi ;) Muidugi moodsad tekstiilivärvid sisaldavad alati miskeid metalloksiide mis kiiskavad värskest peast NVDs nagu juudi jõulupuu.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 300 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: