Varustusevestid, MOLLE-vestid, rakmed, chestrigid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Postitus Postitas UR »

Teeks siis nänni linkide lehe kuskile siia? Miske sokid ja krõpsud võivad kahh ju olla, maamiehel läehb kõike tarvist.
Teeks ise a vot ei oska. Saan pärast veel bänni hakkimise eest :shock:
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Hr. Kapten Trumm, mitte et ma tahaks isiklik v6i paha olla aga vastan siin sinu väiksele "kirumisele" kr6psudega taskute vastu.

Nimelt - pooldad siis klambritega taskuid? Aga palun pyya siis korraliku tulevahetuse ajal, mil iga liigutus loeb, avada salvetasku, kui kogemata oled eemaldanud juba eelneva salve ja see sul käes on. V6i veel parem, dopelt kokkupandud salv käes ning siis avada klambriga kinnitatud tasku.

Asi on poole kergem kr6psuga tasku korral.

( PS! Välistan salve maha viskamise ja lahinguväljale jätmine )

Muidugi omaette teema on trukkidega rakmetel.

Ise kassutan hetkel oludesunnil Galvi Linda rakmeid. Vägagi tyytud need klambrid. Ja enamjaolt ongi nii, et klambrid koguaeg lahti ja ainult kr6psu osaga kinni.

Peatselt ( lähim 2 nädalat ) peaks saama Galvi Linda vesti koos igast vidinatega. Siis pyyan peale paari nädalast välja6ppet kandes seda vesti anda nendele kah miskise väikse kokkuv6tte/iseloomustuse.
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Kas on galvilinda vesti osas tekkinud mingeid uudiseid?
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
bombard
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 05 Juun, 2008 9:11
Kontakt:

varustus

Postitus Postitas bombard »

Tere!

Ma olen suhteliselt algaja noorkotkas ja ma tahaksin soetada endale rakmeid ja mingisugust EKV välivormi. Küsimus oleks kas ma peaks ostma kallid EKV rakmed, kasutatud saksa rakmed või tuleb minna kaitseliidu varustuse osakondi pommima, et sealt saada rootsi rakmeid. Millised on kvaliteetseimad ja mis neil hea/halba on kallid foorumlased jagage kogemusi.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Tahtmine on kõige tähtsam :).
Isiklikult võtaks(võtsin ka) sakslased, kuna hind on normaalne ning salvetaskud on AK4(G3) salvedele. Eesti omad liig kallid selle natukese pärast osta(või noh, ega ma tea kui tihti sa neid kasutad), rootslased sellised "ei liha ei kala", haavatut on hea ainult vedada, ei lagune ära. Kui ruttu vaja selga ajada siis on sakslased tiba ämblikuvõrgu sarnased, ei saa aru kust tuleks käsi sisse ajada, muidu hea mahutavusega ja igasugu paunu saab juurde muretseda.
Kui vormi ei anta siis osta kah sakslane, hind mõistlik, igasugu värki liigub laialt(ka siinsamas foorumis), maskeerib kenasti ja kõike, alates saapaviksist kuni kiivirikatteni, on saada.
Aga eks see kõik ole minu arvamus :).
Tiger I
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 12 Mai, 2008 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas Tiger I »

Ise ostsin ka BW rakmed, sest rootsi "rinnahoidjad" ei ole üldsegi mugavad ja mingeid lisataskuid juurde panna ei anna. BW rakmed aga täitsa mõnusad ja ei ole väga kallid.

NB: boonus on BW omadel veel camo, mis EKV omadel puudub
Selline mõte siis minu poolt.
Kasutaja avatar
sigalahe
Liige
Postitusi: 445
Liitunud: 01 Veebr, 2008 19:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigalahe »

Võta kindlalt bundeswehri omad ,need head ja mugavad ning sulle ka taskukohased.võta ühendust kasutajaga Mulk ja olen kindel et saad kõik vajaliku soodsalt kätte.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

kombineeritavad vestid patrullideks,lahinguteks jne

Postitus Postitas kert122 »

Otsustasin teha teema, kuna sirvides ei näinud, et teema oleks tehtud.
Olen näinud erinevatelt saitidel väga palju kõiksuguste vestide kasutamist erinevates riikides ja erinevates üksustes, k.a arvatud meie mehed afgaanis, oskab keegi ehk rääkida vestide plussidest ja miinustest.
eesti rakmetel on komme puusad ära kurnata, ja kipuvad ka teised tagumendi peale vajuma, eriti midagi kätte ka ei saa, pean silmas justnimelt salvetaskuid, ja kolm salvetaskut on ka nagu törts vähevõitu.

MOLLE-tüüpi vestidel on väga hea külg see, et saab kombineerida taskuid kuhu endal mugavam on, ja tean ka oma kogemusest et salve saab mag-pulliga ka tunduvalt kiiremini välja.
samuti on vist ka võimalik lisades plaate, teha killuvest hõlpsalt.

vest sobiks väga hästi kuulipilduritele, sest ma ei tea mida kuulipildurid eesti rakmetega peale hakkavad, kui palju aretada ja ehitada siis vast midagi aretaks.

jagage kogemusi ja arvamusi kes omab vesti, tahaks kuulda erinevaid miinuseid ja plusse, tean miinusena seda, et kõhuli on suht raske olla.
paraadil näeme, raisk
szultz
Liige
Postitusi: 66
Liitunud: 08 Veebr, 2007 14:38
Kontakt:

Re: kombineeritavad vestid patrullideks,lahinguteks jne

Postitus Postitas szultz »

kert122 kirjutas:... tean miinusena seda, et kõhuli on suht raske olla.
Aga sa saad ju molle peal taskud sättida nii et kõhu ja rinna peale midagi suurt ei pane, sätid rohkem külgedesse ära.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

kui sätid külgedele, siis hakkab kannatama juba kiirus salvede kätte saamisel kahjuks.Külgedele saab muud juba panna, näiteks suurema sahtli kas siis tühjadele salvedele, granaatidele vms.
paraadil näeme, raisk
jimmy
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Sept, 2009 13:02
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

Rakmete komplekteerimine

Postitus Postitas jimmy »

Kas kellelgi äkki on mõni skeem, kuidas Galvilinda AK-4 rakmed korrektselt kokku käivad?
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Sõduriõpikus peaks nö. standard-skeem näidatud olema. Kui oma meili paned ma võin vastavad lehed saata.
jimmy
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Sept, 2009 13:02
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

Postitus Postitas jimmy »

Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Saadetud. Sõduriõpik muidugi netis ka olemas, näitkes: http://www.mil.ee/reserv/?s=oppematerjalid
jimmy
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Sept, 2009 13:02
Asukoht: RAPLA
Kontakt:

Postitus Postitas jimmy »

Väga hea!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist