www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 26 Aug, 2019 12:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 300 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2007 0:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kapten Trumm kirjutas:
Mina isiklikult põlastan selliste vestide kandjaid, kes kogu aeg oma kärtsuga taskuid käristavad (vaikses metsas kuulda vähemalt poole kilomeetri taha) ja veel hullem - kuradi camelbackist vee luristajad :twisted:

Vaikselt meil ju istuda ei osata - kes käristab oma vesti taskuid, kes luristab voolikust juua, kes lõgistab relvaga, kes muliseb niisama.

Reinzerid tolbannõje :twisted:

A mis sa käristad sest salvetaskust enne kui salv tühi on - kesse loll on :lol: ? Ja kes veel mäletab mis juudi rakmete kinnituseks olid? Ikka seesama kärts. Ei me sest pääse. Enimvajatud sodi pistad mujale kui krõpsuga pesasse - näiteks pükste tasku vms põnev vaikne koht. Joogi kohapealt - kuidas välipudel koliseb kui seda metsas lõgistada - eriti mõni vana hea metallist rootsikas 8)

Ja mis sa ikka seal salvetaskus songid alalõpmata. Püstol käib kabuurist ka näiteks sellel vestil nigu siuh välja - ilma kärinata (mis siis et sellele järgneb 7,62x25 TT mats mis kestab kilomeetreid... :twisted: )

Õige reindser luuraja muidugi lebab võsas koomas või talveunes (ei hinga, ei kuse, ei joo - isegi aastaid), olles mähkinud oma ainsa relva (matistatud teraga pistoda) pehmest siidist salliga oma niuete vahele 8)

Noota beeeene - need antsud keda luuratakse on enamasti seitse korda lärmakamad kui nood entusiastlikud luurajad. Kui ei ole, siis nad magavad. :twisted:

PPS. Mina ISIKLIKULT põlastan ainult süstivaid narkomaane ja kroonilisi asotsiaalseid alkohoolikuid, kuna neid parandab ainult haud. Krõpsudega vestiga mees on okei, sest ta niikuinii ostis selle oma raha eest, sest riik andis talle samahästi kui et kingapaeltest ja froteesokkidest kokkupandavad rootsi rakmed.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2007 9:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kulla relvavend, pidasin silmas igasugu oskamatuid noorkaitseliitlasi, kes endale hangivad mingeid 300 kroonised "swati veste" ja nendega siis meelehärmi põhjustavad. Ega siis vest või rakmed meest tee. Sellistele kuluks ära väike drill - istuge põõsa varjus kaheksa tundi liigseid helisid tegemata. Ei olnud mõeldud isiklikuna.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2007 9:56 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kapten Trumm kirjutas:
Kulla relvavend, pidasin silmas igasugu oskamatuid noorkaitseliitlasi, kes endale hangivad mingeid 300 kroonised "swati veste" ja nendega siis meelehärmi põhjustavad. Ega siis vest või rakmed meest tee. Sellistele kuluks ära väike drill - istuge põõsa varjus kaheksa tundi liigseid helisid tegemata. Ei olnud mõeldud isiklikuna.

8) arusaadav :wink:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2007 12:55 
Eemal
Liige

Teeks siis nänni linkide lehe kuskile siia? Miske sokid ja krõpsud võivad kahh ju olla, maamiehel läehb kõike tarvist.
Teeks ise a vot ei oska. Saan pärast veel bänni hakkimise eest :shock:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Okt, 2007 18:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Hr. Kapten Trumm, mitte et ma tahaks isiklik v6i paha olla aga vastan siin sinu väiksele "kirumisele" kr6psudega taskute vastu.

Nimelt - pooldad siis klambritega taskuid? Aga palun pyya siis korraliku tulevahetuse ajal, mil iga liigutus loeb, avada salvetasku, kui kogemata oled eemaldanud juba eelneva salve ja see sul käes on. V6i veel parem, dopelt kokkupandud salv käes ning siis avada klambriga kinnitatud tasku.

Asi on poole kergem kr6psuga tasku korral.

( PS! Välistan salve maha viskamise ja lahinguväljale jätmine )

Muidugi omaette teema on trukkidega rakmetel.

Ise kassutan hetkel oludesunnil Galvi Linda rakmeid. Vägagi tyytud need klambrid. Ja enamjaolt ongi nii, et klambrid koguaeg lahti ja ainult kr6psu osaga kinni.

Peatselt ( lähim 2 nädalat ) peaks saama Galvi Linda vesti koos igast vidinatega. Siis pyyan peale paari nädalast välja6ppet kandes seda vesti anda nendele kah miskise väikse kokkuv6tte/iseloomustuse.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Dets, 2007 14:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kas on galvilinda vesti osas tekkinud mingeid uudiseid?

Üles

Teema pealkiri: varustus
PostitusPostitatud: 25 Juun, 2009 17:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tere!

Ma olen suhteliselt algaja noorkotkas ja ma tahaksin soetada endale rakmeid ja mingisugust EKV välivormi. Küsimus oleks kas ma peaks ostma kallid EKV rakmed, kasutatud saksa rakmed või tuleb minna kaitseliidu varustuse osakondi pommima, et sealt saada rootsi rakmeid. Millised on kvaliteetseimad ja mis neil hea/halba on kallid foorumlased jagage kogemusi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25 Juun, 2009 19:29 
Eemal
Liige

Tahtmine on kõige tähtsam :).
Isiklikult võtaks(võtsin ka) sakslased, kuna hind on normaalne ning salvetaskud on AK4(G3) salvedele. Eesti omad liig kallid selle natukese pärast osta(või noh, ega ma tea kui tihti sa neid kasutad), rootslased sellised "ei liha ei kala", haavatut on hea ainult vedada, ei lagune ära. Kui ruttu vaja selga ajada siis on sakslased tiba ämblikuvõrgu sarnased, ei saa aru kust tuleks käsi sisse ajada, muidu hea mahutavusega ja igasugu paunu saab juurde muretseda.
Kui vormi ei anta siis osta kah sakslane, hind mõistlik, igasugu värki liigub laialt(ka siinsamas foorumis), maskeerib kenasti ja kõike, alates saapaviksist kuni kiivirikatteni, on saada.
Aga eks see kõik ole minu arvamus :).

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25 Juun, 2009 23:39 
Eemal
Liige

Ise ostsin ka BW rakmed, sest rootsi "rinnahoidjad" ei ole üldsegi mugavad ja mingeid lisataskuid juurde panna ei anna. BW rakmed aga täitsa mõnusad ja ei ole väga kallid.

NB: boonus on BW omadel veel camo, mis EKV omadel puudub

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Juun, 2009 1:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Võta kindlalt bundeswehri omad ,need head ja mugavad ning sulle ka taskukohased.võta ühendust kasutajaga Mulk ja olen kindel et saad kõik vajaliku soodsalt kätte.

Üles

Teema pealkiri: kombineeritavad vestid patrullideks,lahinguteks jne
PostitusPostitatud: 09 Aug, 2009 21:01 
Eemal
Liige

Otsustasin teha teema, kuna sirvides ei näinud, et teema oleks tehtud.
Olen näinud erinevatelt saitidel väga palju kõiksuguste vestide kasutamist erinevates riikides ja erinevates üksustes, k.a arvatud meie mehed afgaanis, oskab keegi ehk rääkida vestide plussidest ja miinustest.
eesti rakmetel on komme puusad ära kurnata, ja kipuvad ka teised tagumendi peale vajuma, eriti midagi kätte ka ei saa, pean silmas justnimelt salvetaskuid, ja kolm salvetaskut on ka nagu törts vähevõitu.

MOLLE-tüüpi vestidel on väga hea külg see, et saab kombineerida taskuid kuhu endal mugavam on, ja tean ka oma kogemusest et salve saab mag-pulliga ka tunduvalt kiiremini välja.
samuti on vist ka võimalik lisades plaate, teha killuvest hõlpsalt.

vest sobiks väga hästi kuulipilduritele, sest ma ei tea mida kuulipildurid eesti rakmetega peale hakkavad, kui palju aretada ja ehitada siis vast midagi aretaks.

jagage kogemusi ja arvamusi kes omab vesti, tahaks kuulda erinevaid miinuseid ja plusse, tean miinusena seda, et kõhuli on suht raske olla.

Üles

Teema pealkiri: Re: kombineeritavad vestid patrullideks,lahinguteks jne
PostitusPostitatud: 10 Aug, 2009 8:12 
Eemal
Liige

kert122 kirjutas:
... tean miinusena seda, et kõhuli on suht raske olla.

Aga sa saad ju molle peal taskud sättida nii et kõhu ja rinna peale midagi suurt ei pane, sätid rohkem külgedesse ära.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10 Aug, 2009 8:20 
Eemal
Liige

kui sätid külgedele, siis hakkab kannatama juba kiirus salvede kätte saamisel kahjuks.Külgedele saab muud juba panna, näiteks suurema sahtli kas siis tühjadele salvedele, granaatidele vms.

Üles

Teema pealkiri: Rakmete komplekteerimine
PostitusPostitatud: 26 Nov, 2009 13:39 
Eemal
Uudistaja

Kas kellelgi äkki on mõni skeem, kuidas Galvilinda AK-4 rakmed korrektselt kokku käivad?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26 Nov, 2009 14:34 
Eemal
Liige

Sõduriõpikus peaks nö. standard-skeem näidatud olema. Kui oma meili paned ma võin vastavad lehed saata.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 300 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: