Haruldane Punalipu ordenite muutmine lindilt kruvile.

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Ei saa unustada, et Feldmann oli Kodusõja kangelane. See tähendab, et suure tõenäosusega on see esimene ikkagi Kodusõja-aegne.
Kas neid kordusenumbreid ei hakatud mitte hiljem lisama?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Tere,

uurisin Feldmanni kohta pisut inff s.t tähendab lugesin tema memuaare ja ilmselt tõesti on üks tema Punalippudest kodusõjaaegne. Järjekorranumbrid olid Punalipu ordenitel juba siis, kui neid veel vindiga valmistati. Muuseas oli Feldmannil peale kolme Punalipu ordeni ja Nevski ka veel Lenini orden ja mis võibolla kõige haruldasem Suvorovi III järgu orden.
Minu andmetel on Eestlastele antud üldse kolm Suvorovi ordenit, kõik kolmandad järgud ja need said: toosama Feldmann, Lembit Pärn ja Aleksander Jakobson ( ilmselt mitte too kirjanik, vaid üks lennundusega seotud tegelane ).
Lembit Pärnal oli veel minu teada ainukese eestlasena Kutuzovi II järgu orden ja millegi pärast ka orden Austuse märk ( mida kohtab sõjaväelase puhul suhteliselt harva ja see oli tal juba sõja ajal).
Nüüd päris haruldastest ordenitest rääkides on üks eesti nimega mees Jaan Green saanud ka Ushakovi II klassi ordeni, mille tiraaz on 194 tk. Ushakovi ja Nahhimovi orden olid mõeldud spetsiaalselt sõjalaevastiku kõrgemate ohvitseride autasustamiseks ja neid anti ääretult vähe.
Kahjuks ei ole mul peale Jaan Greeni paraadmundris pildi, tema kohta mingisugust muud inffi.
Niisiis: 3 Suvorovit III järk, 1 Kutuzov II järk, 1 Ushakov II järk.
Nevski ja Lenini ordenit anti tunduvalt rohkem.
Hetkel korjan inffi kokku ka nn eestlastest reakoosseisu kohta, keda autasustati Kuulsuse ordeni II ja III järguga. Ka neid ei olnud minu andmetel kuigi palju. Täielikke Kuulsuse ordenite kavalere (kõik kolm järku) ei olnud minu andmetel eestlaste seas ühtegi.
Dexon
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 09 Veebr, 2005 13:22
Kontakt:

Green

Postitus Postitas Dexon »

Ivan ( Jaan ? Johannes ? ) Green ( Grön ) 6.08.1897 Kabala vald Viljandimaal -19.09.1960 Moskva
viitseadmiral 1942
laevastikus alates 1914 ,punalaevastikus alates 1918 nlkp liige alates 1918

lõpetas jungade kooli Kroonlinnas 1915, laevastiku juhtivkoosseisu kooli 1922 juhtivkoosseisu täiendamise spetsiaalkursused 1924
1919 komendoor, miiniristlejal "Azard"
1921 osales Kroonlinna mässu mahasurumises kuulipildurina mereväelaste-kursantide rühmas, 1922-st miinilaeval suurtükiväelane, 1924-st flagman, Frunze minelise õppeasutuses õppejõud, 1930-35 Musta mese sõjalevastiku rannakaitse juhataja ja komissar , 1935-1941 sõjalaevastiku teadusliku uurimise instituudi ülem, 1941-42 Balti laevastiku suurtükiväe ülem, 1942-43 Balti laevastiku rannakaitse ülem, 1943-45 nliidu laevastiku suurtükiväe juhtaja, 1945-46 nliidu laevastiku lahingulise väljaõppe ülem, 1946-59 mereväeakadeemia täienduskursuste ülem
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Tänan infi eest Dexon!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist