www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 02 Juun, 2020 12:13

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mis märgiga tegu?
PostitusPostitatud: 12 Aug, 2010 15:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Leitud siitilmast 1989.a. lahkunud 'soomepoisi' ja omaaegse noorkotka isiklike asjade hulgast, mille tõttu võiks eeldada, et tegemist võiks olla mingi 1. EV noorteorganisatsiooni rinna v -mütsimärgiga.
http://www.upload.ee/image/737686/mark.JPG
http://www.upload.ee/image/737689/mark_tgnt.JPG

Tagaküljel kiri: 'TALLINN' ja 'R.TAVAST'

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Aug, 2010 15:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vabatahtlik Kodanlik Õhukaitse

Riikidevahelised pinged ja 1930. aastate teisel poolel suurenenud sõjaoht tingis teiste maade eeskujul elanikkonna ettevalmistamist sõjaolukordadeks ka Eestis. See, mida tollal nimetati kodanliseks õhukaitseks, oli riigikaitsest sama lahutamatu kui sõjavägi ise, tema ettevalmistatus ja organiseeritus. Eestis loodi Vabatahtliku Kodanliku Õhukaitse Liit (VKÕ Liit) 28. veebruaril 1938. Organisatsiooni ülesandeks sai elanikkonna ettevalmistamine sõjaolukorraks üldiselt ja õhurünnakuteks eraldi. Selleks korraldati laialdast üleriigilist selgitustööd, propagandanädalaid ja mitmesuguseid kursuseid (üldettevalmistus, esmaabi, keemiline luure jne). Vabatahtliku Kodanliku Õhukaitse Liidu tegevus hõlmas sadu tuhandeid inimesi.

Vabatahtliku Kodanliku Õhukaitse märgid

5. aprillil 1939 kinnitatud märgid pidid:
1. sümboolselt siduma VKÕ alal tegutsevaid ja õhukaitset toetavaid isikuid;
2. arendama VKÕ liikmeis ühistunnet ja ergutama õhukaitsega mittehõlmatuil osalema VKÕ tegevuses;
3. eristama väliselt VKÕ alal organiseerunud isikud ülejäänutest.

Märke oli kahte liiki: VKÕ liikme ja teenelise liikme märk

VKÕ liikmemärk on kilbikujuline. Märgi ülemisel osal, oksüdeeritud viirulise taeva foonil, on kujutatud kolme ründavat lennukit, mis sümboliseerivad õhuohtu. Kilbi alumisel osal, sinisest emailist tagapõhjal, on valgest emailist käsi, tähed “VKÕ” – Vabatahtlik Kodanlik Õhukaitse – ning elu- ja tööstuskeskuse suitsevad korstnad. Viimased sümboliseerivad elutegevuse jätkumist õhurünnaku tingimustes ja kaitsev käsi nende kohal tähistab üldrahvalikku õhukaitset. Märgil asetsev riigivapi kujutis viitab VKÕ riiklikule tähtsusele. Teenelise liikme märki ümbritseb kullatud tammepärg. Liikme märgi võis saada iga VKÕ liige, kes oli sooritanud katsed vähemalt õhukaitse üldkursuse õppekava ulatuses. Teenelise liikme märk anti VKÕ juhataja otsusel VKÕ liikmeile või teistele isikutele, kellel oli organisatsiooni ees erilisi teeneid. Majandusliku toetuse osutamisel pidi märgi saaja annetama VKÕ heaks vähemalt 20-kordse tegevliikme aastamaksu summa. Aastaks 1940 oli välja antud 55 VKÕ teenelise liikme märki. Tuntud riigi- ja seltsielu tegelaste hulgas said märgi sõjavägede ülemjuhataja kindral Johan Laidoner, Kaitseliidu ülem kindralmajor Johannes Orasmaa, Punase Risti president sanitaarkindral Hans Leesment ja endine peaminister Karl Eenpalu. VKÕ liikme ja teenelise liikme märke kanti kuue vasakul revääril. Naised võisid kanda märki prossina.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2010 5:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tänud ammendava vastuse eest!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2010 16:09 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Charlemagne kirjutas:
Vabatahtlik Kodanlik Õhukaitse

Riikidevahelised pinged ja 1930. aastate teisel poolel suurenenud sõjaoht tingis teiste maade eeskujul elanikkonna ettevalmistamist sõjaolukordadeks ka Eestis. See, mida tollal nimetati kodanliseks õhukaitseks, oli riigikaitsest sama lahutamatu kui sõjavägi ise, tema ettevalmistatus ja organiseeritus. Eestis loodi Vabatahtliku Kodanliku Õhukaitse Liit (VKÕ Liit) 28. veebruaril 1938. Organisatsiooni ülesandeks sai elanikkonna ettevalmistamine sõjaolukorraks üldiselt ja õhurünnakuteks eraldi. Selleks korraldati laialdast üleriigilist selgitustööd, propagandanädalaid ja mitmesuguseid kursuseid (üldettevalmistus, esmaabi, keemiline luure jne). Vabatahtliku Kodanliku Õhukaitse Liidu tegevus hõlmas sadu tuhandeid inimesi.

Vabatahtliku Kodanliku Õhukaitse märgid

5. aprillil 1939 kinnitatud märgid pidid:
1. sümboolselt siduma VKÕ alal tegutsevaid ja õhukaitset toetavaid isikuid;
2. arendama VKÕ liikmeis ühistunnet ja ergutama õhukaitsega mittehõlmatuil osalema VKÕ tegevuses;
3. eristama väliselt VKÕ alal organiseerunud isikud ülejäänutest.

Märke oli kahte liiki: VKÕ liikme ja teenelise liikme märk

VKÕ liikmemärk on kilbikujuline. Märgi ülemisel osal, oksüdeeritud viirulise taeva foonil, on kujutatud kolme ründavat lennukit, mis sümboliseerivad õhuohtu. Kilbi alumisel osal, sinisest emailist tagapõhjal, on valgest emailist käsi, tähed “VKÕ” – Vabatahtlik Kodanlik Õhukaitse – ning elu- ja tööstuskeskuse suitsevad korstnad. Viimased sümboliseerivad elutegevuse jätkumist õhurünnaku tingimustes ja kaitsev käsi nende kohal tähistab üldrahvalikku õhukaitset. Märgil asetsev riigivapi kujutis viitab VKÕ riiklikule tähtsusele. Teenelise liikme märki ümbritseb kullatud tammepärg. Liikme märgi võis saada iga VKÕ liige, kes oli sooritanud katsed vähemalt õhukaitse üldkursuse õppekava ulatuses. Teenelise liikme märk anti VKÕ juhataja otsusel VKÕ liikmeile või teistele isikutele, kellel oli organisatsiooni ees erilisi teeneid. Majandusliku toetuse osutamisel pidi märgi saaja annetama VKÕ heaks vähemalt 20-kordse tegevliikme aastamaksu summa. Aastaks 1940 oli välja antud 55 VKÕ teenelise liikme märki. Tuntud riigi- ja seltsielu tegelaste hulgas said märgi sõjavägede ülemjuhataja kindral Johan Laidoner, Kaitseliidu ülem kindralmajor Johannes Orasmaa, Punase Risti president sanitaarkindral Hans Leesment ja endine peaminister Karl Eenpalu. VKÕ liikme ja teenelise liikme märke kanti kuue vasakul revääril. Naised võisid kanda märki prossina.

Kuidagi tuttav sõnastus! Kui sõna sõnalt kopeerid oleks soliidne panna ka viide kust info pärit :oops:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2010 19:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Netist ikka. Suure kiiruga ei hakanud linki üles tähendama, pane lühend NETIotsingusse ja kohe tema tulebki.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Aug, 2010 20:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Charlemagne kirjutas:
Netist ikka. Suure kiiruga ei hakanud linki üles tähendama, pane lühend NETIotsingusse ja kohe tema tulebki.

Siililegi selge, et netist :D See, kust see pärit tean isegi aga ilmselt ei jõudnud eelmise postituse mõte Sulle kohale :( Pidi ikka kiire olema, et kopeerida jõudsid aga viidet ei jõudnud enam panna :D
Info siit: http://www.estmedals.com/est/10/7/7.html
http://www.estmedals.com/

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2010 10:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mida sa siis nüüd taotled? Kui olen pahasti talitanud, siis vabandan südamest. Ei teadnud, et keegi seda nii surmapatuks peab. Muidugi - võibolla on see originaal sinu enda koostatud ja see teeb meelepaha. :dont_know: Enne pole nagu sellisest asjast pahandust tõusnud. Ja tsiteerimata on siin ennemaltki infot edasi antud.
Mis kiirusesse puutub, siis viimasel ajal muud polegi, kui kiire. Märkad ehk isegi, et olen üha harvemini üldse midagi kirjutanud - kommenteerinud.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2010 11:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Charlemagne kirjutas:
Mida sa siis nüüd taotled? Kui olen pahasti talitanud, siis vabandan südamest. Ei teadnud, et keegi seda nii surmapatuks peab. Muidugi - võibolla on see originaal sinu enda koostatud ja see teeb meelepaha. :dont_know: Enne pole nagu sellisest asjast pahandust tõusnud. Ja tsiteerimata on siin ennemaltki infot edasi antud.

Mida taotlen? Kui midagi kopeeritakse sõna sõnalt siis on heaks tavaks, et pannakse juurde viide kust info pärit. Nii lihtne see ongi :D

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2010 12:16 
Eemal
Liige

hmm, nüüd on moderaatorid ka juba vargad. Kuhu me nii jõuame?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2010 13:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kuhu me jõuame, kui moderaatorid on vargad? Varga nime pole mul enne veel kanda tulnud. Piinlik lugu küll.Paistab et ka vabandamisest jääb väheks ühe või teise jaoks. Aga mis seal ikka, vastu tulles töörahva laiade hulkade soovile... Teeme siis midagi enamat.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2010 13:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Charlemagne kirjutas:
Piinlik lugu küll.Paistab et ka vabandamisest jääb väheks ühe või teise jaoks.

Vabandused minu poolt vastu võetud ja seega peaks olema teema ammendatud. Eesmärk oli ju märk tuvastada, mis sai ka tehtud ning selleks see neti lehekülg http://www.estmedals.com/ ongi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Aug, 2010 22:26 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

andrus kirjutas:
hmm, nüüd on moderaatorid ka juba vargad. Kuhu me nii jõuame?

Jõuame sinnamaale, et vaesel andrusel pole varsti enam kusagil kirjutada.

Ühe postitusest puudujäänud lingi pärast inimest vargaks tembeldada? Samas lauses see üldistada juba hulgi (kõigile?) moderaatoritele?

Mul on millegipärast selline tunne, et üks mees peaks veel siin teemas tehtud postituse pärast vabandama...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Aug, 2010 13:06 
Eemal
Liige

Ma ei vabanda. Viite mittetoomine on minu arvates ikkagi suur eksimus. Minu postituse sõnastus võis olla pisut mööda, ma ei mõelnud kõiki moderaatoreid.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Aug, 2010 16:33 
Eemal
Liige

Ei võta isiklikult kellegi vastu ega poolt seisukohta antud küsimuses. Küll aga ei peaks viitamist selles mõnusas meelelahutuslikus foorumis väga tõsiselt minu arust taga ajama. Viitamata jätmine on ´´kuritegu´´ rohkem teaduslikus keskonnas, seda enam, et osapool, kes ei viidanud, tahtis vaid kaasfoorumalstele head ehk siis infot anda. Usun, et kui hakata siin viitamisele rõhuma, siis võiks ilmselt paljud postitused plagiaadi eest, misiganes...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15 Aug, 2010 18:02 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

andrus kirjutas:
Ma ei vabanda. Viite mittetoomine on minu arvates ikkagi suur eksimus. Minu postituse sõnastus võis olla pisut mööda, ma ei mõelnud kõiki moderaatoreid.

Millegipärast ma olin ka suht-koht kindel, et mingit vabandamist ei järgne. Oma eksimuse tunnistamine ning nende tagajärgede eest vabandamine nõuab teatud isikuomadusi. Enda ilmeksimatuks tunnistamine ja teiste pisivigade jälitamine annab aga märku veidi teistest iseloomuomadustest.

Ei ole mina alati oma postitustes allikaid näidanud. Ei ole ka Sina seda teinud. Kohe. Meeldetuletuse järel küll.

Ei tõsta mina esimesena kivi kellegi viskamiseks. Sulle võin privas anda aadressi, kuhu minna ning varguse teemal inimesega rääkida. Selline süüdistus ei ole nalja-asi. Eelkõige veidi vanema põlve inimeste seas, kes tihti ei pruugigi kõigi netiketi ja üldse netinduse teemadega kursis olla.

Vargus eeldab nagu mingit alatut omakasu momenti. Kellegi teise arvelt. Antud juhul ma omakasu kusagil ei näinud.

Pigem nagu kellegi kasutatud võimalust "moderaatoritele" ära panna.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid