Kui palju võiks maksta KL Valgerist III klass

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Samas on seadusesse lisatud punkt, mille alusel saaks karistada paljusid muuseume ja eraisikutest kogujaid. Tuleks ka esitada noot Soome Vabariigile, kus toimub sarnane kuritegu oksjoni vormis :shock:

§ 67. Riikliku teenetemärgi ostmine, müümine, vahetamine ja muu tasuline üleandmine
(1) Riikliku teenetemärgi ostmise, müümise, vahetamise või muu tasulise üleandmise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
karistatakse rahatrahviga kuni 30 000 krooni.

Väga iseloomulik näide, kuidas kirjutatakse seaduseid, aru saamata regulatsioonide jaburusest, samas kavatsematagi iial kehtestatud seaduse kinnipidamist kontrollida!
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Kaitseliidu Valgerist ei ole riiklik teenetemärk.

Parandus: Nägin, et Arnold on seda juba eelmisel lehel öelnud.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Arnold kirjutas:Samas on seadusesse lisatud punkt, mille alusel saaks karistada paljusid muuseume ja eraisikutest kogujaid. Tuleks ka esitada noot Soome Vabariigile, kus toimub sarnane kuritegu oksjoni vormis :shock:
Noodi võib ju esitada, kuid meie seadused õnneks seal ei kehti. Seda on meie armas idanaaber korra juba teinud - nõudnud vene autasude kõrvaldamist ühelt Soome oksjonilt. Seega Eesti teenetemärkide omandamine välismaalt on ainuke legaalne tee nende kogumiseks. Seadusega pole keelatud nende omamine rääkimata nende tagastamisest sel juhul riigile.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Fa-fa

See on legaalseks vormistatud ebalegaalne ja mis kõige tähtsam EBAEETILINE tegevus. Kõik, mis pole keelatud on lubatud vaid neile, kes ei adu eetilist tausta. Loomulikult pole paljud asjad karistatavad, kuid paljud neist vaid seetõttu, et tegu on eetiliselt väära teoga, samas juriidilelt võib asi olla JOKK.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Wrangel kirjutas:Fa-fa

See on legaalseks vormistatud ebalegaalne ja mis kõige tähtsam EBAEETILINE tegevus. Kõik, mis pole keelatud on lubatud vaid neile, kes ei adu eetilist tausta. Loomulikult pole paljud asjad karistatavad, kuid paljud neist vaid seetõttu, et tegu on eetiliselt väära teoga, samas juriidilelt võib asi olla JOKK.


Ei maksa eetikaga üle pakkuda, nagu ka ei maksa fetišeerida medaliga märgistatud preemiat eduka või hoolsa tegevuse eest. :)
Autasustamine faktina jääb ja au ei kao koos metallitükiga.
Kas teate näiteks levinud praktikat Tsaari-Venemaa ajaloost- kõrgete, briljantidega kaunistatud ordenite kavalerid koukisid vääriskivid aumärkidest välja, asendasid lihvitud klaasiga ning müüsid briljandid maha.
Esimesed autasud oli mündid, mis siis vastavalt soovile kas augustati kandmiseks või kasutati rahana.
Viimati muutis OveT., 14 Nov, 2010 23:26, muudetud 2 korda kokku.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Postitus Postitas TigeSiil »

Herr Wrangler, mul tekkis võibolla täitsa põhjendamatult selline küsimus, et kuskohast selline :wall: mõte üldse pähe tuli??? Päris tõsiselt tahaks teada!
Et kui näiteks mõnele mehele anti maad, siis peale tema surma oleks tulnud ka see ehk riigile tagastada?
Mis mõte on siis postuumselt antud ja antavatel autasudel ... riik annab need iseendale?
VAATA SAADAOLEVAT NÄNNI KA SIIT: http://album.ee/album/289244/50103302
v2002
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Nov, 2010 16:07
Kontakt:

Postitus Postitas v2002 »

Päris karmiks on arenenud see teema siin.
Aga tänud kõigile, kes vastasid.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Esiteks võiks TigeSiil mu nime õigekirja selgeks õppida.

Medaleid ja teenetemärke ei antud vaid annetati inimesele. Maad jagati teistel alustel.

Postuumsetel medalitel ei olegi mingit mõtet, tegelikult on see isegi narrimine, sest isikut, kes seda kanda saaks enam pole. Samahästi võiks kätetute klubi jagada liikmetele sõrmuseid. See on lihtsalt rudiment mingist n-aegsest arusaamast. Postuumselt annab riik nagu iseendale medaleid? Nii on see ka igal teisel juhul, sest medal ei vaheta omanikku.

Siit ka see, et inimesed ei tohi medalit müüa, rentida jne.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Wrangel kirjutas:Fa-fa

See on legaalseks vormistatud ebalegaalne ja mis kõige tähtsam EBAEETILINE tegevus. Kõik, mis pole keelatud on lubatud vaid neile, kes ei adu eetilist tausta. Loomulikult pole paljud asjad karistatavad, kuid paljud neist vaid seetõttu, et tegu on eetiliselt väära teoga, samas juriidilelt võib asi olla JOKK.
Milles seisneb see ebaeetilisus? Kas kõik teenete- ja aumärke koguvad kollektsionäärid üle maailma on mõttetud ja põhimõttelagedad tüübid? Kus on see piir mida on eetiline korjata ja mitte? Mis puutub JOKKi siis meie riik ei saa kaasa rääkida meie teenetemärkide müümisest teistes riikides. Vastasel juhul oleks see oma nina toppimine teiste siseasjadesse nagu seda tegid venelased. Oma arusaamist mööda olen välismaalt Eesti teenetemärke tagasi tuues käitunud õigesti. Tänu tagasitoomisele on erakogudes asju, mis puuduvad paljudest muuseumitest. Pole kohanud ühelgi oksjonil või messil Eesti riigi esindajaid, kas see näitab siis riigi suhtumist oma teenetemärkidesse? Tänu kollektsionääridele on talletatud ka meie ajalugu. Mis juhtus Eesti okupeerimise järel 1940? Paljude muuseumite varad tassiti laiali või hävitati. Sellises situatsioonis on rohkem lootust, et me suudame säilitada oma ajalugu, kui on erakogusid ja muuseume. Kindlasti peaks riiklikes muuseumites olema kõik riiklikud teenetemärgid, kuid kust muuseumid selle raha võtavad, et neid osta? Samas küsiks, kas see, et ma nõuka ajal neid ostsin ja kogusin oli ka ebaeetiline või oleks olnud eetilisem need viia KUHU VAJA? Siis oli ju nende kogumine seotud teiste riskidega. Pigem tõstis see huvi oma ajaloo vastu ja aitas seda säilitada.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Minuarust on ebaeetiline koguda pooleks murtud "laibaraudu", inimese vasakuid kõrvu kuivatatult (USA-s pop asi), juutide põletamisel tekkinud tuhka, jne.

Kui muuseumidel ka oleks raha ei ole neil õigust osta medaleid ja teenetemärke, isegi mitte 100 kr tk.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

:wall:
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Wrangel kirjutas:Minuarust on ebaeetiline koguda pooleks murtud "laibaraudu", inimese vasakuid kõrvu kuivatatult (USA-s pop asi), juutide põletamisel tekkinud tuhka, jne.
Vahi kurram, kuhu patta meid nüüd pandi... oleks seda teadnud, poleks autasusid koguma hakanudki.

Ja ägestuda pole mõtet. Niipalju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Ka selliseid natuke segaseid...

:lol:

Aga nõustun, et lahinguväljadelt välja kaevatud ja hukkunute juurest leitud autasude ( või ka varustuse ) kogumine ja endale jätmine on taunitav tegevus.
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Postitus Postitas TigeSiil »

tossom kirjutas:Aga nõustun, et lahinguväljadelt välja kaevatud ja hukkunute juurest leitud autasude ( või ka varustuse ) kogumine ja endale jätmine on taunitav tegevus.
Sellega olen samuti nõus.
Vabandan hr Wrangel ees nime valesti kirjutamise pärast, aga muus osas oled küll veidi :wall:

Vabandust alateema looja ees teema risustamise pärast, palju kisa suht mõttetu teema ümber :write:
VAATA SAADAOLEVAT NÄNNI KA SIIT: http://album.ee/album/289244/50103302
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Kas Nugiseks on "rüütliristi omanik" või "kandja"?
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Postitus Postitas kanakukk »

Wrangel kirjutas:Kas Nugiseks on "rüütliristi omanik" või "kandja"?
Vaadake palun http://www.postimees.ee/180107/esileht/ ... 239789.php

Seal kirjutatakse nõnda:
Teil kui Rüütliristi kandjal oleks võinud vangis üsna kehvasti minna?

Ma olen ilmselt õnnesärgis sündinud, mul on elus nii palju vedanud. See tšehh, kes mu kinni võttis, oli vist purjus. Kiskus mul Rüütliristi kaelast ja viskas pori sisse – ta ei teadnudki, mis asi see on! Oleks teadnud, oleks mulle kohe üheksa grammi pannud – põmm!

Kas Saksamaa andis teile nüüd uue Rüütliristi kadunud risti asemele?

Rüütliristi kohta käib selline kord, et kui kellelgi on rist kadunud, siis teine Rüütliristi kandja võib talle enda oma surres pärandada. Eks kuidagi läks see jutt Saksamaal laiali, et mult võeti rist Tšehhi põrgus ära. Ja siis üks sakslane, kes põdes vähki, tegi testamendi, et tema Rüütlirist tuleb viia Eestisse ja anda mulle üle.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline