Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Varasema jutu täienduseks siis:

fotol on suures plaanis Gruusia kaitseväe uus juhataja kõrvuti oma Eesti kolleegiga, aeg on suvi 2011.
Juhin tähelepanu Gruusia juhataja koloodale, kus kaks kõige viimast on NLiidu medalid 60a NArmeed ja 10a teenistuse eest... Elik siis peale grusiinidele õnnetut augustisõda nende armeejuhtkonnas läbiviidud korraliku puhastuse järel pukki pandud uus armeejuht kannab aga rahulikult edasi oma NLiidu nooremohvitserina väljateenitud autasusid - ja miks ka mitte?

Me siin Eestis olemegi vist ainsad sellised piprav...d // (üli-)printsipiaalsed // paduusklikud - et vot meile kohe mitte es kõlba irrrmsa vene sõdurimedalite kandmine :lol: :lol:
Manused
2011.jpg
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas hillart »

Tegelikult aga - miks mitte? Miks peaks ta häbenema kunagisi korraliku teenistuse eest saadud autasusid?

Noo-jah. Kunagi paarkümmend aastat tagasi panin kah kord rinda kõrgkooli lõpumärgi. Noh, mäletate! Selline romb oli. Senini alles koos teiste märkidega.
Oi-oi kui viltu mu peale vaadati. Krt! Pidin ma siis häbenema, et koolis käinud olin sellel ajal, kui mu klassivennad sovhoosis koristusajal kõva raha kokku ajasid ja mina Emajõe kaldal füsioloogia kateedri tarbeks konni söögiraha saamiseks taga ajasin? Kes teab, võib-olla on meie praegune taoline mentaliteet välja kasvanud toonastest endistest takso- ja kraanajuhtidest, kes kiiresti ja kärmelt igasugu eksiilitärnidega maailma pimestasid? :roll: :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2084
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas krizz »

Eks jah Laaneotsal võiks ka ju "Punatäht & väiksemad vennad" rinnas särada. Omal-ajal Laidoner ju Georgi risti (relva) miniatuuri ära ei peljanud. Samas Laaneotsa isa sõdis Saksa poolel Punaarmee vastu, suri laagris ja väike Ants küüditati Siberi. Tsaari-Venemaa ei olnud ka iseseisvat Eestit kunagi okupeerinud, Eesti käis lihtsalt ühe võimu alt teise alla. Tsaari-Venes oli ka vabadust rohkem. Nii et NSVL-i autasusid ei oleks eriti põhjust eestlasel kanda - liiga valusad mälestused sellest totalitaarriigist!

Lisaks kuidas Eestis üldse suhtutakse olematu riigi autasude kandmisesse? Mõlema poole sõjaveteranid kannavad. Aga kuidas riiklikult meil asi on? Saksamaal võib kanda "kohitsetud" natsiaegseid sõjalisi autasusid.

Ja siiski: kas Venemaa ei võtnud Laaneotsalt ta auastet ja autasusid ära? Vähemalt mulle on selline mälestus jäänud. Poolt vahetanutelt oligi ju loomulik auasted ja autasud ära võtta koos pensioniga.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

krizz kirjutas:...kas Venemaa ei võtnud Laaneotsalt ta auastet ja autasusid ära?
Ma saaks aru, kui vahest siia foorumisse kogemata sattunud poolkirjaoskamatud poisikesed nii lolli juttu levitavad... Kogenud foorumihundi (+ kirjaoskaja ning eeldatavalt ka haritud inimese) poolt ei ole aga nii lapsiku õhu suust väljaajamine enam kuidagi aktsepteeritav :oops: :oops:

Vt palun siit, ühesõnaga: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 44&t=26649
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Erik kirjutas:Kunagi sai siin päritud kah selle "märgikandmise" kohta. http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 35&start=0
:-)
Õige küll - olin unustanud selle teema.

Moded võiksid siin minu algatet alateema tolle varasema otsa lükkida :idea:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas kanakukk »

Mina isiklikult jätaks "60 aastat NA-d" küll sahtlisse. Küsitav oleks ka "10 aastat teenistust" kandmine.

Kui hingele on tarvis mingi mälestus jäädvustada, siis kamraadid omavahel võivad ju miskid märgid teha, ja kui seal on kohustuslik sirp & vasar või miskit muud, no las ta siis olla pealegi. Aga vot sellest ma aru ei saa, et ma kannan uhkusega rinnas mingit medalit, mis kiidab armeed (selle kestvust ja püsima jäämist), mida võidakse vajadusel mu oma rahva vastu saata.

Mis puutub nüüd aga tunnustustesse isikliku vapruse eest, a la Georgi orden või Rüütlirist, siis neid ei peaks küll häbenema kui asja eest saadud. Kui inimene on geniaalne väejuht, siis mis vahet sel on, millise lipu all ta võitleb?
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2084
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas krizz »

Borja kirjutas:
Erik kirjutas:Kunagi sai siin päritud kah selle "märgikandmise" kohta. http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 35&start=0
:-)
Õige küll - olin unustanud selle teema.

Moded võiksid siin minu algatet alateema tolle varasema otsa lükkida :idea:
Nojah...eks ma mobiliseerin end ja püüan häbipuna palgesse pressida :oops:
Kahjuks ma sellise vastuse peale targemaks ei saanud, kuigi see on vast foorumi üks peamisi mõtteid (st teadmiste jagamine).
Üldiselt on nii, et eks inimestel on erinevad huvid ja miks peakski igaüks teadma, mis toimus N.Liidu kokkuvarisemisel poolt vahetanud meeste autasude ja auastetega. Enamuselt muidugi neid ära ei võetud, kuid kes näit. suunamisest loobus ja kohe poolt vahetas (nagu Ants), selle puhul poleks midagi imestamisväärset, kui ta autasudest ja miks mitte ka auastest ilma jääb.

Vabandan väga, et seda teemat siin Laaneotsa küsimusega risustan, kuid sooviks siiski pädevat ja tõestatud vastust saada sel teemal. Kui ma eksin, siis kannan auga foorumi rumalama liikme tiitlit. Aga enne sooviks asjalikku vastust näha. See ongi kogu mu tagasihoidlik soovikene. Kõike paremat! :wink:
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Henn »

On iseenesestmõistetav, et okupatsiooniarmee autasusid ei sobi kanda. Ülimalt jabur oleks grusiinidelt eeskuju hakata võtma.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Henn kirjutas:On iseenesestmõistetav, et okupatsiooniarmee autasusid ei sobi kanda. Ülimalt jabur oleks grusiinidelt eeskuju hakata võtma.
Ok - sulle omase "iseenesestmõistetavusega" tõesta siis ära veel see lihtne asi, mispoolest võitmatu punaarmee OLI aga niisama võitmatu wehrmacht enam EI OLNUD okupatsiooniarmee :lol:

Või siis - mispärast näit ühe tänase eesti kaitseväelase 80-tel Afghanistanis saadud nõukogude medal Za Otvagu on äka-äka ja ei kõlba kanda aga teise, nats noorema eesti kaitseväelase Iraagis saadud USA Bronze Star on jälle väga oki-toki :lol: :lol:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 09 Mär, 2012 17:47, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2084
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas krizz »

Erik kirjutas:No kui ikka asja eest saadud (mitte nagu vahel antakse) siis miks mitte kanda
Aga huvitab miks keegi siis ei kanna? Järelikult kas häbenevad, ei taha või on asi keelatud. :roll:
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas just plain mean »

Lähtudes Eesti Vabariigi seadusandlusest (Au- ja Teenetemärkide seadus), tuleb välisriikide aumärkide kandmiseks küsida komisjonilt luba. Ei loe, kas aumärgi on andnud USA, Soome, Zimbabwe või Iraani Islamivabariik. Tõenäoliselt EV-le vaenulike riikide ordenite-medalite kandmiseks on loa saamine suhteliselt raske. Endine NSVL loetakse teatavasti meie iseseisvuse vaenlaseks, mistap ka selle märgid ei kvalifitseeru.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Erik kirjutas:Pakuks ,et ei ei viitsi seda koledat kisa kuulata mis hakkab kui mõni tegevteenistuja või muidu tsiviilametnik endale nõuka ajal annetatud autasu rinda riputaks.Eks "imagomehed" on välja rehkendanud ,et nii karjääri kui üldise rahulolu huvides on ehk targem nad karpi jätta. Neid raipeõgijaid meil ju leidub kel pole endal midagi peale oktoobrilapse ,pioneeri ja komsomolimärgi kanda aga kuna need on sügaval kapipõhjas ja üldine värv muutunud siis saavad kõva kisa tõsta.
+100

Ja siin ongi vastus foorumlase krizz-i küsimusele.
Ei viitsinud ise temaga väidelda ja õnneks Erik formuleeris nii lahedalt, et pole tõesti midagi lisada 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

just plain mean kirjutas:Lähtudes Eesti Vabariigi seadusandlusest (Au- ja Teenetemärkide seadus), tuleb välisriikide aumärkide kandmiseks küsida komisjonilt luba. Ei loe, kas aumärgi on andnud USA, Soome, Zimbabwe või Iraani Islamivabariik. Tõenäoliselt EV-le vaenulike riikide ordenite-medalite kandmiseks on loa saamine suhteliselt raske. Endine NSVL loetakse teatavasti meie iseseisvuse vaenlaseks, mistap ka selle märgid ei kvalifitseeru.
N-ö juriidiline osa selles diskussioonis on tegelt mõttetu, sest minu isiklike kogemuste-vaatluste kohaselt ei mängi see nn teenetemärkide seadus mingit rolli - teda lihtsalt ei täideta :|

Mis toimub: hitlerliku Saksamaa märke veteranid LIHTSALT kannavad, niisama KANNAVAD punaveteranid NLiidu autasusid ja niisama LIHTSALT, ilma vähimatki luba küsimata KANNAVAD kaitseväelased amidelt saadud aumärke... Ja pole eales kuulnud, et keegi selleks mingit luba oleks küsinud :lol:

Huvitavaks lähebki asi sellega, et NLiidu ajal saadud autasusid tegevteenistuses olevad kaitseväelased enam lihtsalt EI KANNA (ja ei küsi luba ka) - ilmselt toimibki lihtne enesealalhoiuinstinkt a la ma igaks juhuks parem ei lisa neid lindikesi oma lindiliistu, et mitte ärritada mõnda eriliselt ÕIGEUSKLIKKU teenistuskaaslast ja tekitada totraid küsimusi...

Muuseas, selliseid vaimuvaeseid ÕIGEUSKLIKKE leiab küllaga ka siitsamast foorumist :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Jaanus2 »

Psühholoogiline taust on siiski veidi erinev. Grusiinide riik algas 1991, 2008 sõditi Venemaaga ja NSVL ja Venemaa on peades ilusti eraldi lahtrites. 1920 paiku lõppenud üürike iseseisvus on neil kuskil müütilises kauguses ilma otsese juriidilise sidemeta isegi. Meil on vähe teistmoodi ja see segab NLiidu aumärkide kandmist ja neist rõõmu tundmast. Seesama grusiin sõdiks jälle hea meelega Venemaaga vajadusel ja ei võta vist ka sõja ajal oma medaleid küljest.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

ilma vähimatki luba küsimata KANNAVAD kaitseväelased amidelt saadud aumärke... Ja pole eales kuulnud, et keegi selleks mingit luba oleks küsinud
siin julgeks siiski väikese paranduse sisse tuua. Välisriikide teenetemärgid peab registreerima ja vastav register on Presidendi koduleheküljel ka üleval. Pealiskaudsel otsimisel (otsingusõna ameerika) paljastus, et vähemalt neli kaitseväelast on oma Pronkstähe ikka ära registreerinud. Järelikult tohib siis ka kanda. Mitte, et see palju mõjutaks (eks neid saajaid on rohkem ja kõik pole registreerinud), tahtsin vaid nii kategoorilise väite kummutada.

Samas ei ole kindel, et mitte mingit registreerimist (kaitseväelaste puhul) ei toimu. Aumärgi sertifikaat ju edastatakse personaliosakonda ning liidetakse toimikusse. Kas see siis polegi registreerimine? Ja kuna keeldu pole olnud, siis eks see ole ka lubamine?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist