Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hjalmar Nelk kirjutas:
ilma vähimatki luba küsimata KANNAVAD kaitseväelased amidelt saadud aumärke... Ja pole eales kuulnud, et keegi selleks mingit luba oleks küsinud
Aumärgi sertifikaat ju edastatakse personaliosakonda ning liidetakse toimikusse. Kas see siis polegi registreerimine? Ja kuna keeldu pole olnud, siis eks see ole ka lubamine?
Et kogu keiss siis paljalt selles ongi, et vene pool pole lihtsalt vaevunud ametlikus korras edastama meie suure kaitseväe staapide personaliosakondadele eestlastele antud NLiidu aumärkide sertifikaate :scratch:

Mulle hakkab see teema juba nalja tegema :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

ei-ei, seda ma küll ei mõelnud.

Tahtsin lihtsalt öelda, et esiteks on olemas ametlik liin välisriikide teenetemärkide registreerimiseks ja teiseks, et seda on ka kasutatud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hjalmar Nelk kirjutas:ei-ei, seda ma küll ei mõelnud.

Tahtsin lihtsalt öelda, et esiteks on olemas ametlik liin välisriikide teenetemärkide registreerimiseks ja teiseks, et seda on ka kasutatud.
Ok, - mingi liin näikse siin ju olevat ja vahest kehtib ka, ainult vaene Venemaa on nagu väljaspool seadust outlaw, tema aumärke justkui ei olegi olemas ja nende kohta ei kehti ka miski :mrgreen:

Miks mulle tundub, et ametliku Eesti suhe NLiidu aumärkidesse on isegi skisofreenilisem, kui näit sm WIESENTHAL-i suhe Eesti Diviisi kraemärki :mrgreen: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Arvan, et räägime teineteisest mööda ning ma ei suuda oma seisukohtasid selgelt väljendada. Proovin veelkord.

Äkki valitseb skisofreeniline olukord hoopis Sinu enda sees? Palun registreeri oma NSVL teenetemärgid Presidendi kodulehel (seda saab igaüks väga lihtsalt teha) ja vaata, kas Sulle antakse luba nende kandmiseks. Või õigemini - kas ei keelata nende kandmine.

Kui see tundub liig keeruline/otstarbetu, siis palu oma personaliosakonna (või äkki KVJ käest?) käest luba kanda NSVL märke ja vaata, mida Sulle öeldakse. Tee see läbi ja tule jaga oma muljeid siin foorumis.

Või veel lihtsam tee - pane märgid lihtsalt rinda ja jaluta nendega ringi. Muuseas, tean vähemalt kahte kaitseväelast, kes nii teinud on. Kandnud rinnas ajateenijana NSVL ja Afganistaani selleaegse sotsialistliku vabariigi autasusid. Pole küll näinud kedagi maru vihaselt nende rinna kallale sööstvat.

Niikaua, kuniks Sa neid tegevusi pole teinud pole ka mõtet arendada erilist teooriat diskrimineerimisest või muust säärasest. See jäägu ikka vandenõuteoreetikute teha.

P.S. Minul endal ei ole ühtegi NSVL autasu ja seega ei oska isiklikult suhestuda. Samas ei pea nende märkide kandmist heaks tooniks. Nagu ka mitte saksa II MS märkide kandmist.

P.S.P.S. Oktoobrilaste-, pioneeride-, komsomolimärgid ei ole autasud, vaid rohkem klubilist kuuluvust näitavad märgid. Ja kuigi neid olen kõiki omal ajal kandnud, siis nüüd nende kandmise õigust mul pole. Esiteks pole muidugi enam organisatsioone, aga teiseks puhtjuriidiliselt pidi esimesest kahest välja astuma selleks, et sinna kolmandasse sisse minna ja kolmandast olen ise välja astunud. Ehk ka seepärast Ansip neid ei kanna?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Palun registreeri oma NSVL teenetemärgid Presidendi kodulehel (seda saab igaüks väga lihtsalt teha) ja vaata, kas Sulle antakse luba nende kandmiseks. Või õigemini - kas ei keelata nende kandmine.

Kui see tundub liig keeruline/otstarbetu, siis palu oma personaliosakonna (või äkki KVJ käest?) käest luba kanda NSVL märke ja vaata, mida Sulle öeldakse. Tee see läbi ja tule jaga oma muljeid siin foorumis.
Head soovitused sul muidugi aga ma pigem siiski ei hakka selle kõigega jamama... Kui palju paremad mehed kui mina pole seda vaevunud, no miks peaks minagi siin vastu tuult k...le hakkama :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Täitsa nõus, aga ära siis ka teemat tõsta. Et ei sumbuks sellesse, et oleks tore, aga mis mina siin ...
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas krizz »

Tegelikult on asi palju lihtsam. Kuna N. Liidu okupatsioon on seadusevastane, siis on ka selle riigi poolt antud autasud seadusevastased. Okupatsiooni ajal ei või muide okupeeritavaid üldse sõjaväkke värvatagi!

Aga me teame, et teatud seduserikkumiste koha pealt on meil tavaks silm kinni pigistada, nii et... :dont_know:

Ma saaks aru neist, kes kannaksid neid autasusid kui ausalt väljateenitud autasusid (eriti sõjas väljateenituid, muud aastapäeva kõlinad on praktiliselt saast). Kuid siiski enam mõistaks ma neid, kes sellest loobuvad. Okupeerija autasude kandmine oleks nagu teatud mõttes isegi selle verise okupatsiooni legaliseerimine. Ka Saksa poolel sõdinud veteranide oma, kuid emotsionaalset ja reaalselt olid sakslased siiski vähem verised okupandid ja miks 50.a maha surutud veteranid ei võiks ausalt kodumaad kaitstes väljateenitud ordeneid nüüd - enne surma - kanda? Punaveteranid on seda koguaeg teinud ja me teame, et N. Liit meile vabadust ei toonud. Sakslased vähemalt lubasid pärast sõda vabadust anda. Ses mõttes on need kaks okupanti erinevad.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas toomas tyrk »

Hm, kas saksa okupatsioom oli õiguspärane? Ja seetõttu saksa autasud seaduslikud?

Ei ole meile lubanud ega andud seda iseseisvust ükski okupant. Ikka ise tuli võtta...
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas wudu »

Jaanus2 kirjutas:Psühholoogiline taust on siiski veidi erinev. Grusiinide riik algas 1991, 2008 sõditi Venemaaga ja NSVL ja Venemaa on peades ilusti eraldi lahtrites. 1920 paiku lõppenud üürike iseseisvus on neil kuskil müütilises kauguses ilma otsese juriidilise sidemeta isegi. Meil on vähe teistmoodi ja see segab NLiidu aumärkide kandmist ja neist rõõmu tundmast. Seesama grusiin sõdiks jälle hea meelega Venemaaga vajadusel ja ei võta vist ka sõja ajal oma medaleid küljest.
Kas grusiinid lõid täiesti uue riigi või ikka taastasid?
Gruusia Demokraatlik Vabariik
26. mai 1918 kuni 25. veebruar 1921.

Gruusia iseseisvuse taasatamine

1990 võitsid Gruusia NSV Ülemnõukogu valimised Zviad Gamsahhurdia toetajad. Nad hakkasid koostama Gruusia kodanike nimestikke. Taasloodi Gruusia Komitee, mille juhiks sai Zviad Gamsahhurdia. 9. aprillil 1991 andis komitee ülemnõukogule loa taastada Gruusia Demokraatlik Vabariik ja samal päeval seda tehtigi.
http://et.wikipedia.org/wiki/Gruusia_De ... aasatamine
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas krizz »

toomas tyrk kirjutas:Hm, kas saksa okupatsioom oli õiguspärane? Ja seetõttu saksa autasud seaduslikud?

Ei ole meile lubanud ega andud seda iseseisvust ükski okupant. Ikka ise tuli võtta...
Ise me pole kunagi vabadust võtnud, oleme selleks liiga pisiksesed. Koos liitlastega aga - jah!

Mis puutub natsidesse, siis kas nad okupeerisid iseseisva Eesti Vabariigi või juba eelnevalt N. Liidu poolt okupeeritud riigi? Riigi likvideerimise au kuulub siiski N. Liidule! Siin on ikka väike erinevus. Eesti hõivati Saksa poolt kuna käis sõda. Siin lehvis sinimustvalge ja vabadust oli kordades rohkem, kui eelnenud nõukogude okupatsiooniaasta jooksul. Repressioonide ulatusest pole mõtet rääkidagi. Võiks vaid kobiseda, et nad vabadust kohe tagasi ei andnud. Aga eks neilgi oli eriarvamusi ses küsimuses, käis sõda ja leedukad ajasid ka sakslased oma nõudmistega pärast vabastamist vihale (hakkasid kohe ultimaatumeid esitama jne.).

Võin kümnete enda sugulaste nimeda taga (okupatsioon.ee represseeritute andmebaasis) näha sellist märget: vab. 08.41. Mida see tähendab? See tähendab seda, et nad - lastest kuni raukadeni - olid vangistatud ja ootasid edasi saatmist Siberi või GULAGi. Mõni oli isegi juba sadamas laeval ärviimise ootel. Mis siis juhtus sel 08.1941 kuupäeval? Siis vabastas Saksa armee Tallinna ja sellega ka paljud vangistatud süütud inimesed kommunistide terrori alt. Aitäh neile, et saabusid õigel ajal!

Kas ma peaks selle unustama? Kas seepärast, et muu maailm ja juudid ei mõistaks mind? Minul mõistmisega probleemi pole, mina mõistan neid (ka juute), kes natside all kannatsid, aga ma paluks mõista ka mind. Kui kellegil on mõistmisega probleeme, siis mina siin aidata ei saa. See on harituse küsimus. Võib alati kajuda: mina, mina, mina; meie, meie, meie. Viisakas oleks siiki ka teistega arvestada.

Fakt on, et N. Liit meile vabadust ei andnud. Saksamaa kohapealt jääb aga asi igavesti lahtsiseks. Lõplik ninnang Saksamaa suhtes (nagu on N. liidu suhtes) jääbki igavesti andmata. Jäävad vaid oletused nii ja naa.

Siin ongi see suur vahe N. Liidu ja Natsi-Saksamaa okupatsioonide vahel. Ajalugu pole kunagi must-valge. Lihtsalt mõned tahavad, et me sellise primitiivse käsitluse üle võtaksime ja Nende mõõdupuuga kõike mõõdaksime. Aga meil on õigus Oma mõõdupuule!

Veri on paksem kui vesi. Natside süü tõttu suri minule teada vaid üks süütu sugulane. See on halb, aga võrreldes punastega, pole kõneväärtki.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas toomas tyrk »

krizz kirjutas:Ajalugu pole kunagi must-valge. Lihtsalt mõned tahavad, et me sellise primitiivse käsitluse üle võtaksime ja Nende mõõdupuuga kõike mõõdaksime. Aga meil on õigus Oma mõõdupuule!
Justnimelt. Miks peaks siis olema must-valge lähenemine okupantidele, nende poolt antud autasudele jms...

Mehed, kes praegu võiks kanda N liidu poolt väljaantud autasusid pole neid enamasti EV vastu tegutsedes väljateeninud. Sel moel oma autasud teeninud inimesed pigem peidavad neid, kui pole juba maha müünud...
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 631
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas just plain mean »

Mis see Saksamaa siia puutub? Sakslased meilt iseseisvust ei võtnud - selle andsid meie riigiissid ikka ise ja vabatahtlikult ära. Pealegi ei kanna Kolmanda Reichi aurahasid keegi praegu kaitseväe vormil. Või tead sa mõnda? Harri Renti jt austet manalamehi pole mõtet nimetama hakata.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Vahepealsetest "õigeusklikest" diskussioonidest teemasse tagasi tulles siis - NLiidu Afghanistani-kampaanias osalenud kaitseväelased on suhelnud selle teenetemärkide saidi inimestega oma tollaste autasude kandmise osas ja vastus neile oli eitav, sest:
kuna NLiitu kui riiki enam ei ole, siis ei tohi ka tema autasusid kanda
Geniaalne - ja samas väga omane meie (üli)püüdlikkusest ogaratele ametnikele :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Siis pole ju vaja muret tunda - ametlik vastus on olemas. Ülipüüdlikkus? Ogarus? Võib-olla tõesti. Samas, kuhu seda piiri tõmmata? Kas ka teenelise tšekisti märgi kandmine oleks aktsepteeritav? Praegu vaidleme me ju selle pärast, et need inimesed, kel on neid märke ja saaksid ka vormil kanda on vaid näputäis. Ja nad kõik on olnud selles liidus madala järgu vennad. Ühesõnaga, tahtmata pikalt vaielda ütlen, et minu arust on see mõistlik otsus.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Gruusia uus juhataja kannab NLiidu medaleid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hjalmar Nelk kirjutas:Siis pole ju vaja muret tunda - ametlik vastus on olemas. Ülipüüdlikkus? Ogarus? Võib-olla tõesti. Samas, kuhu seda piiri tõmmata? Kas ka teenelise tšekisti märgi kandmine oleks aktsepteeritav? Praegu vaidleme me ju selle pärast, et need inimesed, kel on neid märke ja saaksid ka vormil kanda on vaid näputäis. Ja nad kõik on olnud selles liidus madala järgu vennad. Ühesõnaga, tahtmata pikalt vaielda ütlen, et minu arust on see mõistlik otsus.
Võib-olla.
Igal juhul on see ametniku - mitte sõduri otsus.
Ning samaaegselt lugupidamatuseavaldus sõduri vastu.
Ilmselt see mind kõige rohkem häiribki.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist