Leiud

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
dessantnik
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Mär, 2012 10:50
Kontakt:

Leiud

Postitus Postitas dessantnik »

Tere

Minu käsutuses on kaks EW aegset lennuväe märki. Kotka puhul suutsin kindlaks teha, et see peaks olema piloodi kutsemärk. Mis märk aga on see teine ja mis puhul seda jagati oskab ehk mõni targem öelda. Müüma ma neid ei hakka aga on neil kahel märgil tänapäeval ka peale emotsioonilise väärtuse mingi rahaline väärtus?
Manused
IMG094.jpg
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: Leiud

Postitus Postitas OveT. »

Kas saaks ka tagaküljest pilti?
Esimene peaks olema kaasaegne lennuväe mälestusrist(SELÜ sümboolika). Lenduri kutsemärk võib ka kaasaegne olla.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
dessantnik
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Mär, 2012 10:50
Kontakt:

Re: Leiud

Postitus Postitas dessantnik »

Kotka taga on kuupäev 1.IX.38 ja kui ma ei eksi siis hõbedast, teine märk tundub prostam olevat ja täitsa võimalik et ka kaasaegne. Olid nad igatahes koos ühes karbis.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Leiud

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

dessantnik kirjutas:Kotka taga on kuupäev 1.IX.38 ja kui ma ei eksi siis hõbedast, teine märk tundub prostam olevat ja täitsa võimalik et ka kaasaegne. Olid nad igatahes koos ühes karbis.
Nu igatahes käivad esi- ja tagakülje põhhhjalikud pildid asja juurde - kui sa oma staffile miskit asjalikku ekspertiisi tahad :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Leiud

Postitus Postitas toomas tyrk »

SELÜ on Sõjaaegsete Eesti Lennuväelaste Ühendus
http://www.hot.ee/vaikal00/arro_40.htm

Märk on vaieldamatult sõjajärgne ning kannab SELÜ sümboolikat (pommiga öökull, mis on NSchGr 11 3. salga sümbolist tuletatud).
http://www.hot.ee/vvliit/kull.htm

Kui ise ei tea, kelle karbiga tegu, siis väikeste lisaandmete andmisel saab selle välja raalida. Kes lõpetas lennukooli 1938. a, teenis NschGr 11, ja elas piisavalt kaua, et see rist saada...

Ilmselt aga tead isegi, kelle autasudega tegu...
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: Leiud

Postitus Postitas OveT. »

toomas tyrk kirjutas:... Kes lõpetas lennukooli 1938. a, teenis NschGr 11, ja elas piisavalt kaua, et see rist saada...
Ma saan aru nii, et KÕIK sõjaaegsed lendurid said selle mälestusristi, mitte AINULT NschGr.11 omad.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Leiud

Postitus Postitas toomas tyrk »

OveT. kirjutas: Ma saan aru nii, et KÕIK sõjaaegsed lendurid said selle mälestusristi, mitte AINULT NschGr.11 omad.
Nojah. Kui võtta arvesse, et ühtegi vene ega inglise poolel lennanud meest enam elus polnud - jah, merelennu grupi mehed said ka...
dessantnik
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Mär, 2012 10:50
Kontakt:

Re: Leiud

Postitus Postitas dessantnik »

Ma võin tagumisest küljest pilti teha aga kahjuks minu käsutuses olev tehnika nii teravat pilti ei suuda toota, et kiri märgi pealt loetav oleks.
Infoks siis nii palju, et märgi peal on 1.IX.38 ja kuulub Hugo Nõmm'ile. Kuigi ta on juba 10 aastat surnud õnnestus mul teda oma lühikese elu jooksul isiklikult tunda.
Ja kahju on sellest, et mul 12 aastat tagasi ei olnud tarkust päästa ka märgi juurde kuuluv vorm, mis rändas kahjuks prügimäele.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Leiud

Postitus Postitas toomas tyrk »

Järelikult on märkidel lisaks emotsionaalsele ka materiaalne väärtus täiesti olemas, lendurimärgil suurem kui SELÜ omal. Komplektina koos suurem, kui kummalgi eraldi :P

Vorm omas kindlasti samuti suurt materiaalset väärtust. Kuna ise nende asjanduste osta-müügiga ei tegele - ei ennusta ka nullide arvu selle esimese nr taga. Konkreetse isiku tausta olemasolul see võib kasvada oluliselt mingi anonüümse komplektiga võrreldes.

Kui lendurimärgi juurde oleks veel pakkuda tunnistus jms...

Fotoalbumeist ma ei räägigi. See on nii väheoluline teema, et lendab esimesena prügikasti...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist