www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Dioraam-OIF Bagdad
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=45&t=10726
1. leht 8-st

Autor:  skeletondude [ 21 Okt, 2007 23:23 ]
Teema pealkiri:  Dioraam-OIF Bagdad

Niisiis,teen alustuse oma väikese dioraami teemale,nimelt on see OIF:"Operation Iraqi Freedom"-i kohta.Baghdadi linnas.Konsept on selline;
Üks M113A2,mis seisab kohal,et teised sõdurid saaksid viia oma haavatasaanud kaaslase,kes sai kuuli snaiprilt või mida iganes,sisse.Kõik kiirustavad/paanitsevad//otsivad varju.Mõned seisavad mingi asja varjus ja otsivad tulistajat.
Tegevus toimub õhkulastud maja kõrval,millel lasi pool seina,koos müüriga maha,üks abrams,mis liikus edasi sellest kolonnist.Veel ei tea,kas kusagile topin mõne terroristi/vastupanu liikuja või mida iganes.
Pildid peaksid homme üleval olema ;)
Marek.

Autor:  Miramax [ 23 Okt, 2007 15:40 ]
Teema pealkiri: 

Tere,

Ootame aga pilte :roll:

Autor:  skeletondude [ 23 Okt, 2007 17:31 ]
Teema pealkiri: 

Mnjah... :oops:
Kahuks pole kaameral patakad laetud,kuid proovin pärastpoole paar pilti klõpsata :wink: .

Marek.

Autor:  Panzergrenadier [ 25 Okt, 2007 18:09 ]
Teema pealkiri: 

Ikkagi lubatud pilte ootamas... :wink:

Autor:  skeletondude [ 25 Okt, 2007 19:05 ]
Teema pealkiri: 

Eks ma püüan :D
Marek.

Autor:  skeletondude [ 28 Okt, 2007 13:20 ]
Teema pealkiri: 

Niih,pildid üleval esimesest ehitusjärgust ;)
Selline siis tuli see välja,nüüd aga küsimus,millega võiksin kinnitada rusu
aluse peale?

Marek.

Autor:  Daffy [ 28 Okt, 2007 15:50 ]
Teema pealkiri: 

Väga lahe tuleb see asi, peaks mainima.
Rusu jms saad kinnitada nii epo kui PVA´ga.

Autor:  urmo25 [ 28 Okt, 2007 16:14 ]
Teema pealkiri: 

lahe asi

Autor:  asjaajaja [ 28 Okt, 2007 19:45 ]
Teema pealkiri: 

Kas uks pole mitte liiga suvaliselt läbi kõmmutatud? Tänapäeval lastakse üldjuhul ikkagi automaatrelvadest ja valangutega, seetõttu peaks vähemalt osa kuulijälgi mingisuguses reas olema. Praegu kipub uksest mulje jääma, et keegi on selle pealt igavuse peletamiseks kärbseid maha lasknud. Ja maas oleva risu seas peaks ju rohkesti seinatükke ka leiduma, selliseid õhukesi ja enam-vähem siledaid, nagu Sul need seinad on. Kuigi mulle tundub, et sealmail on põhiline ehitusmaterjal savitellis, mis peaks märgatavalt paksemad seinad andma.
Terroristi ära pane, see oleks liiast.
Ja jõudu tööle, idee iseenesest pole paha!

Autor:  Larry [ 29 Okt, 2007 17:39 ]
Teema pealkiri: 

Mnjaa. Majavare ei näe üldse paha välja. Samas katsu jälgida kohalikku arhitektuuri. Kellegi kodu kujutab seal endast kõrge müüriga ümbritsetud hoonet, kusjuures ehitatakse seal peamiselt umbes meie fibo- ploki sarnastest kividest (kärgtellis). Seega peaks tänavani ulatuma just hoonekompleksi välismüür. Uks näeb jah veits kunstlik välja, ma mõtlen et iseenesest terve, kuid hingedelt maas. Kui ma ei eksi kasutavad kohalikud raudväravaid, vb. ainult hoonetel ka puidust uksi (puit peaks sealmaal defka asi olema :roll: ). Sellisel uksel/ väraval saaks teha lukukoha purukslastuks, kas lõhkeaine või pumppüssiga seda otsusta ise :wink: . Kuuli/ killujäljed selle sees on ok, ja mida ebakorrapärasemad (ka augu kujult), seda parem. Ehitised sealmaal kipuvad olema hallikaspruunid, valged on juba rikkamate inimeste majad, st. juba viimistletumad. Ehituskvaliteet on üldjuhul kehv, st kivid müüris võivad vabalt viltu olla ja mörti kivide vahele on sattunud iga kord ise koguses.
Ehk olid need tagasihoidlikud kommentaarid pisut abiks dioraami arendamisel, konstruktiivne kriitika peaks ju olema edasiviiv asi :) Vaata kindlasti meie meeste pilte mil.ee-st, seal ka hooned ilusti näha.

Autor:  Surmaingel [ 29 Okt, 2007 17:50 ]
Teema pealkiri: 

Ma ei saa aru:
Maja sein on õhuke, maja ees on viis korda suuremad kivikolakad?!?!?!
Krohv seinal ei vasta mitte nt. 1:35 krohvijale?

Autor:  skeletondude [ 29 Okt, 2007 17:59 ]
Teema pealkiri: 

Surmaingel kirjutas:
Ma ei saa aru:
Maja sein on õhuke, maja ees on viis korda suuremad kivikolakad?!?!?!
Krohv seinal ei vasta mitte nt. 1:35 krohvijale?

Mnjah....Aga seal on ka müür maja ümber mis tuleb palju paksem,aga jah,eks ma võtan seinapahtli välja ja pahteldan üle kogu värvi jne...
Ei taha eriti nii teha :D

Autor:  Surmaingel [ 29 Okt, 2007 18:34 ]
Teema pealkiri: 

Ma ei saa aru:
Maja sein on õhuke, maja ees on viis korda suuremad kivikolakad?!?!?!
Krohv seinal ei vasta mitte nt. 1:35 krohvijale?

Autor:  asjaajaja [ 29 Okt, 2007 21:22 ]
Teema pealkiri: 

Ära nüüd sellest kriitikast heitu, üldine suhtumine on ju positiivne. Kõik püüavad lihtsalt Sinu tähelepanu juhtida asjadele, mis lõpptulemuse paremaks muudab.

Autor:  Panzergrenadier [ 30 Okt, 2007 0:24 ]
Teema pealkiri: 

Olgu siis, nüüd mõned ideed.

Seinad tunduvad hetkel liialt õhukesed. Pigem oleks tulnud teha vorm vajalikes mõõtudes ja siis valada sinna umbes 0,5mm kiht kipsi. Vajadusel ülemist poolt hiljem lihvida. Nii saaks valada suure hulga paneele ja siis neid vajalikul määral purustada. Kõiksugu rusu teeks samamoodi samadest paneelidest. Niimoodi ei saa lihtsalt mööda panna. Kui piisavalt tahtmist, siis saaks isegi plokid eraldi valada ja siis laduda nii kuidas mõttes on.

Uks on hetkel nagu näha tehtud papi tükist. Kuna eeldan, et tahad sellest teha puust ukse, siis kus on siis puidu tekstuur, kohaliku meistrimehe pisult robustselt kinni löödud hinged?

Kui pöörduda veel seinte juurde, siis peaks märkima, et hetke paksuse juures ei jää sinna mitte kuulidest lohud, vaid ikka augud. Nagu aru saan paned Bradley ka juurde, siis see masin teeks selle maja pulbriks. Mõni tugevam vend lööb rusika ka läbi.:wink:

Mõned pildid ka juurde:

Pilt

Pilt

Pilt

Siim

1. leht 8-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/