Mehed , mis moodi te seda teete ?

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Mehed , mis moodi te seda teete ?

Postitus Postitas Tarts »

Mehed , mis moodi te seda teete ?
Mul võttis selle soperdamine 2h aega ja kuhjaga närve ! :evil:
Ei suuda nagu kuidagi oma elevandi näppudega neid peeneid pudinaid kinni hoida.Äkki oleks lihtsam alustada vähe suurematest asjadest ?
Mul puudus õrn ettekujutus selle suurusest ja sellest,et võin pärast selle tikutoosi parkida ! :D


http://www.album.ee/album/30013140/50081348
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Lahe ju :)

Eks pisemate jubinate jaoks on pintsetid. Ilma läheb raskeks. samuti saab kasutada pintseti aseaineks seda va sinist tatti millega plakateid seinale saab kleepida. samuti ka kahepoolset teipi, vedelat maski (lquid mask, nt. humbrolil on ää) ja kindlasti veel sada ja üks nippi mis tuleb käigupealt "leiutada".
Jõudu nokitsemisel, nagu piltidest näha on algus paljulubav.
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

Ära meelita . :D
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tervist!

No tead mis, Tarts, sa ju lausa norid komplimenti! :wink:
Ja miks sa üldse sihukese pisitillukese junni ette võtma pidid? Kas suuremas mastaabis asjandusi vähe on või? Arvan et viimane aeg oleks 1:35 üle kolida, enne kui tibatillukesed mudelid liialt meeldima hakkavad, mina ei olegi endale ühtegi 1:72 mudelit muretsenud ja ega ei kavatsegi... :roll:
Aga suurus - usun et sulle ei ole uudiseks, et karbil olev 1:72 tähendab, et reaalse masina mõõdud on jagatud 72 -ga, seega on mudel päris masinast 72 korda väiksem. No ja 1:35 mudel on seega "kõigest" 35 korda reaalsest väiksem, mistõttu tuleb selles mõõtkavas Pz III mudel pea kaks korda suurem kui see, mida pildil käes hoiad.
Kuid sellisena nagu ta sul praegu on - silmale ilus vaadata, kogu väikeste asjade kokkupaneku protsess ongi üks suur eksperimenteerimine, nagu Joss juba kirjutas, kahe tunni töö kohta on tulemus igati hea.

Urmas.
Peeter144
Liige
Postitusi: 279
Liitunud: 28 Mär, 2006 19:21
Kontakt:

Postitus Postitas Peeter144 »

Aga mina ainult sellistega tegelengi kuid minu pz III küll tikutoosi ei mahu, aga see selleks. Kena töö, torn ka ja siis värvima.
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

Tahtsingi seda kysida , et kas värvite enne asjad ära kui kokku panete ?
Peeter144
Liige
Postitusi: 279
Liitunud: 28 Mär, 2006 19:21
Kontakt:

Postitus Postitas Peeter144 »

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... e&start=30

Üldiselt värvin mina väikesed osad restis ja korpuse kui see on koos ja ilma roomikuteta.
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

no sellepärast veel linte ei teinudki
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas urmo25 »

mina näiteks kogun nii 1 72 kui 1 35 masinaid peenikesi asju värvin ikka eraldi enne külge panekut. olen mõne pintsli lihtsalt natuke harvendanud karvadest. eks ta paras nikerdus ole.
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

no eks ma siis yritan ja näitan siis teile ka oma soperdist
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Tsiknat »

Algus on hea.Jätka samas vaimus.
Mina olen mõned vähesed 1:72 mudelid lihtsalt vahelduseks suurematele teinud.Suuremaid ei õnnestu mul alla kuu kuidagi kokku saada (enamasti tunduvalt kauem),seega vahepalaks on 1:72 aeg-ajalt päris mõnus kähkukas.

Tom
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Eks peab leidma endale sobiva tempo ja meetodi ning tundma asjast rõõmu. Sunniga ei saavuta palju. 1:72 ei tahaks aga kellelegi soovitada.

Pintslite kohapealt niipalju, et ega need kolme karvaga pintslid nüüd kõige paremad ei ole. Selle mõne karva küljes kuivab värv enne ära kui mudelini jõuate. Hea kvaliteediga, jäiga karva ja terva otsaga 0-suurus pintsel on palju kasulikum kui te arvatagi oskate.

Tarts, lase aga edasi, harjutamine teeb meistriks. Pea meeles, et ega esimene mudel ei ole kunagi perfektne. :wink:
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

Et tikutoosi tankist vähe närve puhata , siis mängisin täna mõned tunnid lennukiga (tunduvalt lõbusam ja lihtsam oli)

http://www.album.ee/album/30013140/50081621
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nojaa, nüüd on selge, miks sa sihukeses mõõtkavas tankiga mässama hakkasid - ka minul on nõrkus ühesuguses mõõtkavas masinate vastu, ainult et esimene tõsiseltvõetava tegija poolt 1:35 valmistatud lennuk alles hakkab tiibu sirutama... Nii et kui selline mastaap kummitab, või on juba paras varu ostetud, siis anna aga minna - tegelikult said ju tanki päris hästi kokku. Lennukit on muidugi tiba lihtsam koostada - jupid ju palju kogukamad, kui samas mõõdus tankil.

Urmas.
Kasutaja avatar
Tarts
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 02 Okt, 2006 21:23
Asukoht: Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Tarts »

Ei ei ei . Siis kui tankid ja lennuki ostsin polnud mul õrna ettekujutustki et on olemas neid weel suuremas mõõtkavas ja et see 1:72 on niiiiiiiii väike.
Ostaks mõne tiigri suuremas mõõtkavas kui keegi midagi soovitaks või kellegil endal midagi yleliigset myya oleks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist