1/72 lennundusmudelid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Ägedad aparaadid mõlemad. Kritiseerida pole nagu midagi.

Suure punnitamise peale aga leidsin minagi ühe häiriva asja.
Nimelt on number 06 punamasina küljel tiba kortsu jäänud.
Muidu täitsa nitsevoo!
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Mulle meeldib eriti see Greif, see kah üks salajastest lemmikutest....
Aga tegelikult on mõlemad mudelid vägagi head, kuigi kriitika liigpuhta ja tiba kortus nummriga LA kohta tundub olevat õigustatud.
Ent küsimus oleks selline: kas pilte veidi suuremana ei tahaks üles panna? Küljepikkusega 900 pikslit näiteks - oleks ikka palju etem vaadata.

Urmas.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Ma nendest pildi suurustest suurt ei jaga aga eile avastasin et mul oli fotokal minimum pikslid pandud. Parandasin kohe suurema vastu. Eks järgmised pildid siis näitavad kas on parem. Vesika 06 kohta niipalju et pole ta kortsus ühti. Selle alla jäi mingi luuk ja nüüd see pind reljeefne andes tunde nagu oleks kortsus. Tegelikkuses on kõik ilus :). Pesu ei teinud ja sellepärast pole see alu plaat ka tahmane. Mõtlesin et kui tahma teha siis oleks ka juba rohkem disainimist tarvis. Aga veel saaks kõike seda teha. Tänud vaatamast ja kommenteerimast ! Põeme oma haigust aga edasi :)
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

No lahe! Greif on suur ja ilus ning camo on täpselt välja tulnud. La 5 on minuarust selline huvitav lennuk, vaatad ja mõtled - igahetk oleksid nagu telikud pooleks murdumas :P Kas on veel "Stalinlike kotkaid" oodata?, sest enamasti sul kogus Lufti masinad..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

:) On jah lahedad lennutised. sama revelli greif on ka minu kapis järge ootamas- poja tõstab siis kui me kahekesi karbiinvetuuri teeme seda kogu aeg välja, kuid mina tõstan seda tagasi sõnadega-pole veel õige aeg...pikslite vähedusest hoolimata on näha hea töö :wink:
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Vaatasin neid pilte nüüd originaalsuuruses, sul on nad üles lastud ikka nagu voodilinad: 3008 x 2000 pikslit, selge värk, et nii suurt siia üles pannes ei jõua ekraani mööda ära kerida. aga see eest nägin ära jah - tõepoolest, dekaal EI OLE KORTSUS! Nii et võtan selle koha pealt sõnad tagasi... :roll:
Aga foorumi jaoks on hirmpirakad küll ja keskelt läbi iga foto kusagil 1,5 mega. Võiksid enne üleslaskmist nad parajasse suurusesse teha - küljepikkusega kusagil 900 pikslit, siis saab nad järjest nagi keskkonnas maksimaalsuuruses avada, pildil hiire parema klahviga klõps teha ja propertisest võetud aadress siia kopida ning näemegi neid veits suurematena. Nagi brauserist võetud adre ei funka, proovisin mõned korrad ja ei saanud hakkama.

Urmas.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

et siis järjekordne käkk minu poolt. sai selle kallal natuke natuke kurja vaeva nähtud ja ikka sai värviga üle pingutatud. enda kogusse see mul ei jää, saab üks sõber endale. siis revelli Ju87 stuka käsitsi värvited akrüülidega.
Pilt
ärge siis väga maha laske :rip:
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, tõepoolest, midagi on siin nihu läinud - miskipärast jääb mulje, et värv on olnud paksuvõitu ja pintsel mitte enam oma esimeses värskuses?
Aga enesekriitika on arengu eelduseks, kas maalritöö juures ei olnud ka veidi liigset kiirustamist?
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

vastupidi-kardan et istusin selle taga liiga kaua ja tulemuseks muutsin pinna poriks. maalimisega juhtub ka nii et kui üritad liiga palju värvida muudad pinna mudaks. muidugi hakkan ka viimasel ajal tõsiselt aerograafi peale mõtlema. vähemalt osaliselt on teda vaja.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Tegin siis lähemalt tutvust BF 110 perekonnaga. Väga suurt huvi pakkus FUJIMI toodang. Karp sisaldas nelja lennuki märgistusi ja paberimajandus oli kuidagi 5+ tasemel. Mudel ise aga 4-või kehvem. Väga palju valuvigasid ja üks osa oli üdse puruks ning kadunud karbist. Seega ehitasin pahtlist seina terveks ja kokpitis üks osa ka puudu kuigi seda pole väga nähagi kui ei oska vaadata. Vaatamata vigadele teen heameelega veel ühe FUJIMI kus on täpselt sama praak. Niiöelda tuttav sisu juba :)

Tegu siis Bf 110 D1 R1 ``Dackelbauch``kõhualuse lisakütuse paagiga.

Pilt

Pilt

Pilt

Teiseks võtsin ette Bf 110 E-1 5./ZG76 Stavanger, Norra, November 1941. Revell (USA Monogramm vist). Ka läks kuidagi kokku.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Järgmiseks tuleb ka C
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No igavesti ägedad tiivulised, aga üks küsimus oleks rataste kohta: tundub, et oled nad sama soojaga üleni mustaks lasknud - kas see oligi nii või peaksid veljed vähe teist karva olema?
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Et tiiva seest laternad vist ka puudu veel...
Tervitused
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Vastan siis järjekorras. Veljed olidki mustad ja ma lasin tõesti nendel ka ühe valuga. Muidugi oleks õige rehvid mingi anthratsiidga üle lasta aga selles mõõtkavas ma annan endale selle mugavuse andeks. Tõsi, tagarattal on kas valge või väga hele ring kas veljel või rehvil aga ma ei ole käsitsi seda suuteline sinna tegema. Oleks maskid olnud siis kasutaks kindlasti neid. Mulle on pintsel lihtsalt väga võõras veel. :oops:

Pilt

Teiseks- seal ei peagi olema laternat. Peaks mingi jahutusava olema. Minu viga see et ei värvinud tumedamaks. Vist ununes lõpusprdi käigus. Revelli mudelil pole isegi tagust ja jääbki tühi auk. Natuke tobe on küll.

Õigupoolest sobib ka see viimane pilt mõlema küsimuse vastuseks hästi !

Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ahah, selge lugu - aga nagu alumisel fotol hästi näha, on rehvi toon velje omast siiski erinev - kumm, eriti tolleaegne, ei olnud nii musta tooni, kui tänapäeval, ennemini kergelt hallikas ja/või pruunikas. Lahendus on tegelikult üsna lihtne: sobivat hallikat tooni MIG pulbri ja veits jäigema karvaga pintsli abil rehvid üle käia - pigment on samas abrasiivne ja võtab läike maha ning lisab veidi halli, mis veljega kenasti kontrasti andma hakkab ja teliku sellega "elusamaks" teeb.

Urmas.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Mul ka selge pilt ja lähen nüüd häbenema oma võhiklikkust :oops:
Tervitused
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist