1/72 lennundusmudelid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Mõnusad taustapildid, lennuk ka muidugi :)
asjaajaja
Liige
Postitusi: 792
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Vahva jah, et oled taustapiltidega vaeva näinud, vaata kohe nagu multifilmi. :)
Olen kusagil näinud lennukimudelit, millel "lendamise" efekti paremaks edasiandmiseks oli propeller asendatud pleksiklaasist või mingist muust läbipaistvast plastikust tehtud vastava läbimõõduga seibiga. Nii hea efekt tekkis, et mõni vaataja teritas koguni kõrvu, et mootori häält kuulata.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Ei olnd seal väga vaeva midagi. Olin lihtsalt arvutiekraani ees, vuntsisin seda mudelit ja vaatasin samal ajal samast lennukist skeeme ja ajaloolisi fotosi kui Bismarcki uputamise teemalise pildi peal, et oi , äkki prooviks seda ka taustana koos pildistada. Katsetamise käigus selgus et välk tuleb kindlasti välja lülitada, ja lisavalgus laualambi näol lennukile suunata. seda annaks kindlasti veel arendada, nt vastavalt foto toonile, lisavalgusele ka sarnane värvifilter peale panna. see pleksiklaas on ka huvitav mõte...hmm... :write:
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Postitus Postitas Immelmann »

Bismarcki kimbutasid küll Swordfishi ratastega variandid, aga see selleks.
Pildid on ikkagi uhked välja tulnud. Frogi Swordfishi sai isegi millalgi nikerdatud... oh jah...
Üks jaapanimaa mudeldaja, kes teeb raamatuillustratsioonideks mudelitega fotosid, paneb propellerid ventilaatori abil pöörlema. Päris elutruu tulemus, labaotste värvi määrib kenasti laiali ja labad läigivad õige koha peal vastu. Mudeli üles riputamine ja fikseerimine on siis muidugi omaette teema.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

See teema hakkab juba kaugele ära kaduma, vaja kiirelt tõsta :)

Sai siin jõuluvanalt paar karpi saadud ja nüüd siis sisu tükkidaks lõigatud ja taas hoolega kokku pandud. Tulemused on järgmised

Revell Ju 87 R-2. Restid olid sellised pruunist plasikust nagu RLM 79. Oleks ka värvimatta võinud jätta :)

Mingil hetkel oli selline - "aluspesus"

Pilt

ja siis juba kenasti riides kuigi jah hetkel on see linnuke ilma laternata tiivas. Kadus kuhugile ära :( Vaja kuidagi uus teha. Pange nüüd fantaasia tööle ja andke nõu.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Blitz, oled mõtete lugeja :D
Plaanisin rekatost samasuguse tellida ja ka samalaadse camo joonistada, nii umbes 1942 kusagil Põhja-Aafrikas, tundub et viimasel ajal junkerseid päris palju olnud.On veel neid riiulil ootamas?, eriti kena on viimane pilt kus kogu see W tiivakujundus välja paistab.... Ilmselt karbi number 04620, seleta kuidas kokku istus.
Sest kui tahtmine juba soetada oli ega ta siis enam ei kustu.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

selle mudeli camo värvmise koha peal võtan roberti ees mütsi maha.. peale kuuma sauna, õlut värvida pea kaheni öösel... on ikka tahet mõnele antud

Igaljuhul väga vahva mudel-
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Minu arust oli hea kokku panna. Paneks veel kui saaks ehk B-2 saakski ju teha aga see karp jättis vesikate osas väikese küsimuse mulle õhku. Et miks ma tegin just selle kõrbeversiooni.
See terjer jääb ühelepoole perse ette ja teisele poole siis ninaga punakotkaid haistab! Natuke ebaloogiline oli minuarust :scratch:

Pilt
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Veel selline asi tulemas Revell FW 190 A-8/R 11

Pilt

aga ootab riiulis lõpliku lihvi veel sest üks antenn oli karbis pooleks läinud ja nüüd otsin uut karpi aga kuskil pole saada. Letid täiesti tühjad. Ei tea kas näitus põhjustab nii tühjasid riiuleid ja haigus nii kiirelt levima on hakanud :scratch:


Pilt
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

uskumatu - kusjuures olen endale ka tõstnud järjekorda riiulile välja sama mudeli, Italeri ka japuha-mis toimub? sai just loetud Rudeli-poisi raamat ka läbi. ja olen veel kahevahel-kas ootan tellimustööna tahetava Revelli Ju87 ära või võtan oma Italeri ette. või võtan Il2M3 ette. aga siiski tuli õnneks meelde, et mul üks Frogi tehtud Airacobra hoopis enne Rudeli lugemist ootamas kokku panemist-mõeldud tehtu!
Ära kadunud tiivaproze on ka endal juhtunud ja siis olen lõiganud kabiiniklaaside raamist vajaliku jupi ja seda töödelnud. Või, tegin hiljuti ühe Shwimmwageni laternaid nii- puurisin seest tühjaks, värvisin põhja hõbedaseks ja lasin liimipüstoli (see mis plastikpulkasi vedeldab) tilga otsa-suht tõetruu jäi. Sul jälle päris vahva pill! sellepärast soperdan vana frogi airacobra ennem siis saab näpud soojaks enne kui julgen oma junkersi ka kõrvale panna :scratch:
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Junkers on tõesti väga ilus.
Sedakorda on ka pildid viimase peal. Eriti hästi on välja tulnud alt kolmas foto. Just selline näebki välja ehtne lennuk seisva inimese vaatenurgast.
Makrovõtte eesmärgiks ju ongi tuua välja rakursid, et mudel paistaks päris masinana.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

No siit tuleb masinaid nagu Vändrast saelaudu! Vahva!
Anton - horridoo!
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Mõni mees paneb lennukeid kokku kiiremini, kui mina teemat jälgida suudan.
Lisaks kõigele veel suurepärane teostus - HAIGE värk.
Aplaus minu poolt.
Tervitused
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Sain siis lõpuks selle uue puuduoleva antenni et asi korrektselt lõpule viia. Siin see haruldane ööhävitaja koos FUG 27 "Neptun" radariga siis ongi.

Pilt
Pilt
Pilt


Kuna olin selle antenniga hädas ja samas pakkus ka selle karbi sisu kahte varianti, siis tegin ka teise mis on väga omapärase väljanägemisega. Kas keegi kommenteeriks et miks selline kamo ja sellised tähised :scratch:


Pilt
Pilt
Pilt


Tegemist siis Revelli toodanguga mis oli üsna kehvapoolne seni tehtutest. Tükid küll istusid kokku hästi aga valuvigasid oli ropult. Paarist jupist ei saanudki kohe aru et mis jupiga tegu. Kokpit ei sobinud ka üldse. Aga muidu enam-vähem.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

Nüüd kus sul neid väikseid lennukeid palju siis järgmiseks väike makett ka vai mis sa arvad?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist