1/72 lennundusmudelid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Hea mõte selle MIG pulbri osas. Võtan Soomes selle arvesse ja hangin. Ma ei tea kas siinmail ka seda saada on. Usun et Expolt saab ikka.
Ja teadmatust pole vaja häbeneda. Ega ma ka kohe ei teadnud et mis ja kus. Tegelikult on latern ka vähemalt E mudelil tegelikult olemas aga see mõõtkava (tootja) ei suvatsenud seda välja tuua. Ma teen otse karbist ja selle mõõtkava juures erilistele peensustele ei rõhu kui just pole vajaminevat ja olemasolevat kleepsu või detaili käepärast võtta.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

andrusan kirjutas:Mul ka selge pilt ja lähen nüüd häbenema oma võhiklikkust :oops:
Päris nii pole ehk mõtet, sest kõik päris ilma siiski ei ole. Ja ehk oled sa just näinud neid variante, kus maandumistuli oli just selle koha peal. Nt see siisn:

http://www.sepsy.de/Luftwaffe-jpg-Plane ... 4bR3-2.jpg

ja rehvi värv velje värvi kõrval:

http://www.sepsy.de/Luftwaffe-jpg-Plane ... oClock.JPG

Mudelid on igati korralikud, kuigi pisiviimistlusi annab ju alati lihvida. Kui aga otse karbist siis see ka omamoodi hea variant..saab rutem valmis ka.

Ja see, et pintsel võõras on poleks vaja karta. Selliste tagaratta nikerduste juures ei tule pintslitööde keerukus eriti välja veel. Lihtsalt püsivust vaja. Kogu mudeli värvimine heal tasemel oleks teine lugu. Niisiis mina soovitan küll julgelt peale hakata. Minuarust on just 72 see skaala, kus on annab tihti veel paremat efekti kui mingi väiksem detail on välja tehtud. Mingi asi, mis suuremas skaalas jääb justkui loomulikuna eraldi märkamata, annab 72 tehtuna justkui erilise võlu, sest tihti publik ei oota, et sellises skaalas seda välja tehakse. Ja jälle üks asi, mis mind 72 juures köidab ja tegemas hoiab.

Kk
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Tore näha, et nokitsemsit ikka jätkub. Tahaks neid mingi hetk oma silmaga ka näha. 8)
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Vahepeal suutsin valmis saada veel ühe Bf110C aga selle pildid hiljem.

Hetkel sattus fotoka ette IL 2 NS 37 Zvezda karp. Panin kokku ja selline ta tuli. See variant koos kahe NS 37 mm kahuriga aga need tunduvad kuidagi peenikesed ja mitte nii tõhusad kui Stukadel.
Täitsa ok oli ehitada. ei kiruks üldse seda märki. Aga paar jama ikkagi juhtus. Värv oli sattunud (lahtine kokpit) paarile klaasile liiga tegema. Proovin eemaldada. Piltidelt näha pole sest mis ma seda ikka zoomin. Teiseks olin üllatunud kui laki pealekandmisel vesikad ära "sulasid". Siis vandusin küll kurja. Õnneks sain need sulatuslahusega taas ära silutud ja uuesti paika sätitud aga hirmus tunne käis läbi kere küll. Ei tea kas see laki süü. Ostsin uue purgi MM poest ja nägin kohe et seda matistavat ainet kuidagi väga vähe tundus olevat. Ei tea mis jama see oli. Ennem pole midagi sarnast mul küll juhtunud. Paar pilti siis ka. Ahjaa, pilte ülesse pannes märkasin et sumpsid värvimata :oops: . Aga selle eest on väikesed süvendid nendesse tehtud-kõva värk 8)


Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

isegi vene peletis on võimalik ilusaks teha.
ilus töö. eks tulen ükspäev kaema
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nende piltide peal on teine jah kena ja nunnu, liigagi ehk.. Ausalt öeldes meeldib. Norida nagu ei oskagi, tundub et dekaalid viisnurkadega on kehvasti trükitud - valge rant oleks nagu ebaühtlane, mõnelt poolt laiem, mõnelt kitsam, aga võimalik, et tegu optilise pettega, kuigi see on rohkem nagu tootja probleem. No ja tumedat pesu tahaks vist kah natu..?

Urmas.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Nende viisnurkadega oli jah nii et olid natuke nihkest väljas aga selle eest teine komplekt olid väga täpsed. Kuid need teised ei sobinud just sellele versioonile. Pesu suhtes niipalju et lakkida ei saanudki sest eelpool mainitud lakiprobleemi tõttu sain ainult tiivad tehtud. Rohkem ei julgenud seda lakki enam puutudagi. :)
Ise jäin ka üldiselt rahule.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Lahe ründelind on küll.
Aga võid proovida siis natuke pulbritega toonida, ei mitte ise manustades, vaid lihtsalt nii saaks natuke toonivahet vähese vaevaga.

Jõudu!

Siim
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Tere taas. Pääsesin võõrutusravilt ning haigushoog on endiselt alles. Kleepisin ja värvisin nii et tolm üleval. Midagi sain valmis ka. Esimene siis fokker D.XXI soome värvides. Sellepärast saigi teine soetatud ka. PM (Türgi) tootja. Sellest karbist oli küll tsensuur täiega üle käinud. Kõik haakristid kinni kleebitud ja vesikad markeriga ära soditud. :twisted: . Tuli need siis ka uued hankida. Suuskadega variant siis et keegi ei saaks öelda et rattad ühe valuga mustaks värvinud :) . Eesmärk oli tegelikult ikka midagi teistsugust riiulisse saada aga nüüd paar pilti

Pilt
Pilt

Poolepeal oli ka projekt Arado 240C-2. Tegu Revelli karbis oleva Koreas valminud plastikutükkidena mis sobisid väga hästi kokku moodustades sellise tiivulise. Rattad siis endiselt veel "ühe valuga mustaks" stiilis

Pilt
Pilt
Pilt

Käed sügelesid hirmsasti ka Ameeriklase järele. Valisin siis kiidetud Academy toodangu P39N Airacobra. Võib endiselt kiita mudelit aga mitte vesikaid. Siin sain juba natuke sinasõbraks tahmaefektiga.

Pilt
Pilt
Pilt
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

On näha olnud et sa pole vahepeal logelenud :wink:, soome lennuk on ülim eriti meeldib suuskadega variant. Oskab keegi öelda kas Kullos ka "hakaristid" müügil on?
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Fokker näeb väga kift välja, aga kus kepslev põder küljelt kadus :)
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Kas sa mõtled Fokkeril seda sokku mis peaks nina peal olema ? Ma seda ei pannud sest kasutasin teist vesika komplekti. See sokk oli lennukil numbriga FR 98 ja valge 3. Sellel mudelil olid need originaal ( FR 98 ) tähised kuidagi vale suuruse ja kujuga. Ühesõnaga eelistasin nii nagu tulemus näitab.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

vägev..
ja nüüd järgmisena siis midagi suur ja ilusat :)
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Küll ikka tuleb teisi - vahel harva ükshaaval, tavaliselt ikka nagu konveierilt - kas sul on õnnestunud kusagilt hankida mingi päkapikkude või robotite punt, kellele annad õhtul käsu, et hommikuks olgu see või too massin valmis ja värvitud?
Aga mudelid tunduvad küll väga head, olgu, jätan edaspidi rattad rahule... 8)

Urmas.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Ega ei pea rahule jätma. Vigadest ju õpitakse. Sai soetatud ka see MIG pulber sinu soovitusel. Järgmistel juba katsetan ka. Esialgu on ebaõnnestunult välja kukkunud aga tahma efekt hakkab vaikselt lubama :)
Päkkapikke mul kasutada ei ole aga olen kuidagi lihtsate komplektide otsa juhtunud. Kui nüüd midagi kobedamat käsile võtta siis läheks aega ka ikka.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist