Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas vaoinas »

Mind ajendas seda postitust ühest küljest püstitama see meie mudeliseltskonna jutlemistest läbikumav teema, et noored algajad ehmatavad professionaalide tööst nii ära, et nad nagu enda mudeleid ei julgegi üles panna, aga ka see diskussioon, et milline oleks algajale kõige sobilikum kit. Teisalt see, et leidsin oma arhiivist oma kõige esimese tankimudeli ehitamise protsessipildid - ma tegin neid päris palju, sest olin tollal samaaegselt saanud ka oma esimese digifotoka ja huvitusin absoluutselt kõige jäädvustamisest.

Kuid kuidas ma üldse mudelismi juurde sattusin? Kõik see sündis aastail 2005/2006. Enne ma olin juba proovinud lapsepõlves Italeri 1:24 Volvo veokat kokku panna, ning hiljem rippus 1:72 Academy PBY Catalina mul ka lae all juba kenasti värvituna ja puha. Tol ajal mängisin ma väga palju sellist arvutimängu, nagu Commandos 2, mille esteetika mind väga võlus. Internetis ringi tuuseldades sattusin päris mitmel korral mudeliehitamisteemadele, sealjuures esimest korda militaar.net'i, kuhu Urmas oli üles pannud oma kaks Panzer I Ausf.B baasil mudelit, mis mind kohe väga võlusid, sest see oli seesama Commandose esteetika seal. Niisiis, teinud internetis eeltööd, seadsin sammud Kullo poole olles kindel, et naasen sealt koju Dragoni Panzer I karbiga. Kuid võta näpust - seda seal ei olnud. Nooruse naivismis arvasin et kõik on igalpool olemas, kuid ei. Aga see-eest oli Reinule poodi tulnud just samal ajal uus partii kaupa sealhulgas tuliuus Dragoni Panzer IV Ausf.E karp 6264 (mis hiljem osutus geomeetriliselt valeks ja mille suuremad vead Dragon parandas järgmiste komplektidega). No ühesõnaga Rein määris selle 600-kroonise mudeli mulle pähe ja peale teispool tänavat Toyota esinduse seinast raha toomist sai see karp minu omaks. (ei pea vist ütlema, et tol ajal oli 600 krooni minu jaoks ikka müstiliselt suur summa raha)

Üks asi veel - tol ajal just pani Planetarmor'i foorumis üks mees nimega James Tainton täpselt sama komplekti kokku, mis oli mulle suureks eeskujuks ja mille arengut ma pidevalt jälgisin ja üks-ühele järgi püüdsin aimata.

Kõik see juhtus ajal, kui ma elasin ühikas - tõsi, sel ajal sain ma nautida tuba ilma toakaaslaseta, mis oli suur pluss.


Nii, siin ma olen nüüd karbi kätte saanud ja vasikavaimustuses sellest, mis seal sees kõik on:

Pilt

Pilt


Ja nüüd läheb kokku panemiseks:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Siin oli minu esimene kokkupuude photoetch-detailidega. Tol ajal olin ma jootmisega küll kursis aga toda võimalust ühikas ei olnud, seega läksivad kõik kokku superliimiga.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Jätkub....
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas vaoinas »

Värvimiseks tol ajal muid võimalusi mul ei olnud, kui pintsel. Värviks oli vana hea Humbroli hall 67, mille kattuvus oli pintsliga suurepärane. Kuna roomikud ja kogu veermik ning alusvann näis mulle suht keeruline teema, siis otsustasin need ära värvida, enne, kui ülemise poole peale liimin. Siin nad on värvitud ja kulutatud nii hästi kui ma oskasin. Vahenditeks olid sel ajal pastellkriidid ja noodsamad emailvärvid - Õlivärvidest ja pigmentidest ei osanud ma tol ajal veel unistada.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Ja siin on aluskarbi pealmine pool ilma igasuguse värvita, aga igast klambrite ja asjadega. Karbiga kaasa pandud photoetch oli selleks hetkeks juba päris tuttav teema.

Pilt


...jätkub
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas vaoinas »

Torni värvimine seest oli paras katsumus, sest hele värv ei tahtnud kuidagi katta. Et ta kuidagigi kataks, aitas paksemalt peale kandmine aga tulemus ei olnud küll midagi, mille üle uhkust tunda. Üldse sai päris palju asju nii seest kui väljast juba enne lõplikku kokkupanemist ära värvitud.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kui lõpuks Tank enamvähem kokku saama hakkas, siis nägi asi välja juba täitsa. Karbis olid ka kanistrid, mille ma oma lõbuks kokku panin, aga tankile ei osanud neid kuidagi mahutada.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Detailid tundusid otse karbist ka väga muljetavaldavad.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Värvi ja dekaalide kaitseks mingi laki kasutamine tundus täiesti ebavajalik. Emailvärvipesu lahustiks oli lakibensiin, aga õnneks see värvile eriti katastrooviliselt ei mõjunud. Servad saivad Modelmasteri kroomiga kuivpintsli meetodil läikima löödud ja tolmutamine on tehtud erinevates toonides pastellkriiditolmuga mis andis mudelile meeldiva mati ilme.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kiiduväärt teema! Kui aus olla siis algus oli siis ikka kohe äge, fotoetside ja metalliga mudel.. See andis ilmselt hea tõuke.

Mul oli muide esimene 1:35 elukas ka Panzer I, zvezda oma ja otse karbist. Aga värvimiseks kasutasin juba Urmaselt saadud klismograafi, mis oli mu vanast badgerist ikka omajagu parem. Peaks vaatama äkki on see pz.I kuskil karbis veel siiamaani alles :)
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas vaoinas »

Kui muud vanemad mudelid, mida vaadates kergelt piinlik hakkab, olen ma kuskile karpi ja kappi ära sokutanud või vanematekoju viinud, siis see kõige esimene seisab siiani hilisemate tööde kõrval uhkelt riiulis oma murdunud antenniga. Korra olen talle isegi Minimaailma näidanud. Reinule Kullost on ikka tänutunne südames, et ta mulle sellise karbi pihku sokutas. Mõne frustreerivama, või pealiskaudsema mudeliga oleks see asi võibolla ka sinnapaika jäänud. Ja väga palju aitas juurde see Planetarmori teema jälgimine, kus professionaal rohke pildimaterjaliga sama mudelit kokku pani. Siuke lugu siis...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kristjan
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas vaoinas »

Joss Metsast kirjutas: 12 Nov, 2022 16:05 Peaks vaatama äkki on see pz.I kuskil karbis veel siiamaani alles :)
Äkki peaks mingi kõige esimeste mudelite kokkutuleku tegema. Et paneks need kõige esimesed kõik laua peale ritta ja siis saaks neid heldimusega vaadata ning möödunud aegadest heietada.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 825
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas Sam Beaver »

vaoinas kirjutas: 12 Nov, 2022 16:20Äkki peaks mingi kõige esimeste mudelite kokkutuleku tegema. Et paneks need kõige esimesed kõik laua peale ritta ja siis saaks neid heldimusega vaadata ning möödunud aegadest heietada.
Minimaailm ei ole enam mägede taga, selle ürituse raames äkki?
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas fossiil »

Vauu, mis äge teema!
Minu poolt kohe mitu aplausi korraga!
SamasugunePanzer IV on mul samuti olemas, aga seni alles karbis... Mine tea, ehk jõuan ka ükskord sellenigi...
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas Walter2 »

Ilus töö! Jutu seest ei leidnud - millest need mürsud tehtud on - kas väikesekaliibrilise kestadest või ikka mõõtkavas mudelitootja omad?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas vaoinas »

Walter2 kirjutas: 16 Nov, 2022 8:26 Jutu seest ei leidnud - millest need mürsud tehtud on - kas väikesekaliibrilise kestadest või ikka mõõtkavas mudelitootja omad?
Need mürsud olid selle mudelikarbiga boonusena kaasas - kaks tükki.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas kalle »

vaoinas kirjutas: 12 Nov, 2022 16:06 Kui muud vanemad mudelid, mida vaadates kergelt piinlik hakkab, olen ma kuskile karpi ja kappi ära sokutanud või vanematekoju viinud,
Aga vaata..sa kunagi ei tea milline kogemata puistatud lausejupp võib toita seda teemat, mida alguses noorte algajate kohta mainisid. Algaja loeb ja mõtleb..vaat,kui tal enda töid on juba piinlik vaadata, siis mis siis veel minu omad..ma poen ruttu kappi tagasi.
Sinu töö kiitmiseks kuluvad tähed jätan seekord algajate tarvis:)


Kk
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 825
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Mudelismi algus - Panzer IV Ausf.E aastast 2006

Postitus Postitas Sam Beaver »

Algajatel nüüd küll ei ole vähimatki põhjust põdeda ja kapinurgas konutada. Kõik on kusagilt alustanud. Meistriks (ja hiljem tsehhijuhatajaks :D ) teeb ainult harjutamine. Ja kui ei tea mõnda kavalat töövõtet või ei ole mudeliga rahul vms. - alati saab proffidelt nõu küsida.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist