Shoguni urgas..

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Seersant Steiner kirjutas:sul oli link kus oli näidatud ära mis värve eri rahvuste nägudeks kasutada
Oli või?
Ma küll ei tea sellest midagi.. aga kui tõesti oli siis on ta siinvõlvis endiselt olemas ja sa peaksid ta läbi scrollides üles leidma..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Pilt

Ma lihtsalt pidin seda siin näitama.. pole küll minu oma aga on niivõrd super et hakka või nutma.. mõõtkava 1:72..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

von manstein kirjutas:Võtsin siis ka ühest karbist "gigandi" välja ja põrnitsesin seda mõne hetke.
Sellel on nägu suur, nagu kuuendik põidlaküünt. Sinna peavad siis mahtuma värvitud ja toonitud silmad koos iseloomuliku helgiga!
Ei hakka vist parem proovimagi.
Proovi ikka.. 1:35 on selleks piisavalt suur. Leidsin ühe vana foto ajast kui 1:72 silmi pähe mökerdama hakkasin.. kamp punnsilmseid konnasid.. Kui juba neile saab siis 1:35 on lihtsalt kättevõtmise asi..

Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

Ma lihtsalt pidin seda siin näitama.. pole küll minu oma aga on niivõrd super et hakka või nutma.. mõõtkava 1:72..
vabandage mu lollust, aga....

... kas twohanderiga(kahekäemõõgaga relvastatud) sõjamehe jaoks pole paljuks kaasas tassida veel longswordi (pikk-mõõka) ja pistoda ? ma ei taha teada mitu küüneviili ja hambaorki tal pikkuse järjekorras põues ootamas on...

lihtsalt totter tundub, sry
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Kisma selle figuuri tavamõõga üle juba käib ja kogub tuure..
Minu arvates pole see probleem.. mõõk ja pistoda on standardne tavarelvastus.. piik, hellebard, kahe(ja pooleteise)käemõõk aga lisarelvastus pikema vahemaa peale äsamiseks. Kanti lisaks ju veel ka kirveid ja nuiasid.. aga ükski neist ei tühistanud standardmõõka ja misericordiat..

Lisaks on siin teemana tegemist duelli või turniiriga.. kus käigu pealt üleminek järjest väiksemale ja kergemale relvale igati loogiline ja tavapärane.. Teine mees komplektis on samuti üpris dünaamiline kuid mitte nii täiuslik kui see siin..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Sho kirjutas:Kisma selle figuuri tavamõõga üle juba käib ja kogub tuure..
Minu arvates pole see probleem.. mõõk ja pistoda on standardne tavarelvastus.. piik, hellebard, kahe(ja pooleteise)käemõõk aga lisarelvastus pikema vahemaa peale äsamiseks. Kanti lisaks ju veel ka kirveid ja nuiasid.. aga ükski neist ei tühistanud standardmõõka ja misericordiat..

Lisaks on siin teemana tegemist duelli või turniiriga.. kus käigu pealt üleminek järjest väiksemale ja kergemale relvale igati loogiline ja tavapärane.. Teine mees komplektis on samuti üpris dünaamiline kuid mitte nii täiuslik kui see siin..
eks see tavamõõk on siiski kunstipärane liialdus - kolmas relv oli pigem ikka torkerelv või Mõni kirves/sõjavasar-tüüpi purustusrelv. Ühelg gravüürirepol pole sellist "rambot" näinud.
Turniiri ja duelli puhul andis sõjasulane järgmise relva kui selle järgi vajadus tekkis ja kõike polnud mõtet vöö külge riputada.

Aga kuju ise on väga dünaamiline ja detailsust vaadates võiks arvata, et pigem 1/35 mõõtkavas. Pane palun selle vastase pilt ka üles.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

õnneks ma ei ole ekspert, aga kui hakata mõtlema, kui palju see jama kaalus... ning jättes kõrvale fakti, et meesterahval on niigi kaks rippuvat asja, mis lahingus võivad segada... siis kokkuvõtteks arvan, et pistoda on ok, aga vööl rippuv mõõk vast rohkem ilustus. mis puutub turniiridesse, siis seal oli relvastuse valik (minu mälu mööda) suhteliselt reeglitejärgne. normaalne on et "morgensterniga" alustati ja mõõgaga jätkat ining ka lõpetati, aga see, et liiguti stiilis "suruõhuvasaralt küüneviilini" on vast rohkem fantaasia vili. pikkmõõgaga võideldes oli enamasti kilp ka mängus, samuti morgensterniga kakeldes. kahekäemõõk, nagu nimigi ütleb, ei võimalda seda. kahekäemõõkade ajastu ei sisaldanud endas hilisemaid musketäri-stiilis "stilette" ja seega julgen kokkuvõtvalt väita, et pikk mõõk vööl on liigse ahnuse tagajärg...figuur ise on muidugi ilus ja tahaks seda ka värvitult näha.

ei suuda mainimata jätta, et lahingus muudavad paar ammumeest selle orgi-fetishiga mehe suht kiiresti kasutuks ;)
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

No ma ei tea.. ma küll ei hakkaks omal põhirelvastust küljest lahti harutama, maha võtma ja ära viskama kui hetkeks midagi suuremat pihku saan.. :wink:

Aga vastane on selline..
Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Postitus Postitas Seersant Steiner »

tore ilusad mina kahjuks ei oska n eid silmi teha ja mu need prantslased on jube koledad näost mida ma teeeeen
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Luciano kirjutas:Aga kuju ise on väga dünaamiline ja detailsust vaadates võiks arvata, et pigem 1/35 mõõtkavas.
Mis kinnitab veelkord, et pole vähimatki põhjust eelistada 1:35-te 1:72-le.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

teema on huvitav ja sestap ei saa lõugu pidada...
No ma ei tea.. ma küll ei hakkaks omal põhirelvastust küljest lahti harutama, maha võtma ja ära viskama kui hetkeks midagi suuremat pihku saan..
mõõk ja eelkõige raudrüü on aadliku tunnus. sestap ei ole juhust et raudrüü "satub" selga ja mitu mõõka sinna juurde... ja sõna "põhirelvastus" näitabki seda, et seltsimehel on teatud proffessioon täita ja seda koos konkreetsete vidinatega. kahekäeline on konkreetse mehe tunnus. pikkmõõk on teise konkreetse mehe tunnus. sama hästi võiks ju tüübil kaasas olla ka igaksjuhuks:
2 meetrine jugapuuvibu - kaugele laskmiseks,
amb - juhuks kui on vaja lähedamale lasta ja kõvem soomus läbistada
üks korralik viikingihaamer - lihtsalt hea kolpasid sisse lüüa,
kindlasti suur kilp (toimib ka kui kanderaam/kelk/telk vms)
mõnikümmend tihu ehituspuitu - hea piiramismasinaid ehitada
rändbordell - juhuks kui sõjamees olemisele tahaks vahelduseks mees olla...
jne... absurdsusi võingi rääkima jääda.

et ikka: kujud on ilusad, aga mees kes need tegi ei mõtelnud praktiliselt. aga eks ta ole. kunstnik ei peagi olema praktiline. minu arvates läheb näiteks maailkunst alates impressionismist täiesti p*rse, rääkimata siis picassost või nendest vendadest kes purki s*tuvad ja lippe endale selleks mitteettenähtud õõnsustesse topivad.

aga jõudu ja ilmeelt ikkagi
Hertsog

nagu teada, siis aadlikute pea löödi mõõgaga maha, tavaliste matside jaoks oli kirves või köis...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Hertsog kirjutas:sama hästi võiks ju tüübil kaasas olla ka igaksjuhuks:..
Aga kes ütles, et et tüübil midagi igaks juhuks kaasas on? Ma ei näe kusagil kahekäemõõga kaasastassimise atribuute..
Ilmselt skulptor arvestas.. et duellandid said kokku ja otsustasid vastastikkusel kokkuleppel kahekäemõõku ajutiselt kolkimiseks laenata.
Ja veel.. sa siis tahad väita, et näiteks hellebardimehed mõõku ei kandnud? :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Sho kirjutas:
Hertsog kirjutas:sama hästi võiks ju tüübil kaasas olla ka igaksjuhuks:..
Aga kes ütles, et et tüübil midagi igaks juhuks kaasas on? Ma ei näe kusagil kahekäemõõga kaasastassimise atribuute..
Ilmselt skulptor arvestas.. et duellandid said kokku ja otsustasid vastastikkusel kokkuleppel kahekäemõõku ajutiselt kolkimiseks laenata.
Ja veel.. sa siis tahad väita, et näiteks hellebardimehed mõõku ei kandnud? :wink:
Shveitsi hellebardimeestel oli vööl nii mõõk kui pistoda, samuti võis ka ambujatel olla. Ka vatasematel tulirelva meestel oli nii mõõk kui pistoda. Paljud ratsarüütlid kandsid lisaks mõõgale ka sõjahaamrit või mõnda muud sõjanuia millega obeseseljast oli hää virutada.

Kahekäemõõk kandsid ilmselt vähesed rüütlid põhirelvana ja vaevalt, et neil siis veel vööl mõõka oli. Lansknehtid ja muud sõdurid kelle põhirelvaks oli kahekäemõõk kindlasti enam vööl teist mõõka ei kandnud.

Aga mis me tühja vaidleme, mõõgad välja ja dulleile! :)
Sho kirjutas:Mis kinnitab veelkord, et pole vähimatki põhjust eelistada 1:35-te 1:72-le..
No need figuurid on erand - enamus 1/72 on ikka suht ebaproportsionaalsed ja detailivaesed. Saritooted ei kannata üldse kriitikat. Lisaks on suurem rõhk Napoleoni aegsetel figuuridel.

Aga igaleühele oma. Ja neid sinu millimeetripoisse on ikka eriti lahe vaadata. Tahaks neid kunagi ka oma silmaga näha, kuidagi uskumatu on see 15mm mõõt.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

sa siis tahad väita, et näiteks hellebardimehed mõõku ei kandnud?
ei väida. selgituseks toon ühe katkendi. saab ju aru küll:

The halberd was the primary weapon of the early Swiss armies in the 14th and early 15th centuries.[3] Later on, the Swiss added the pike to better repel knightly attacks and roll over enemy infantry formations, with the halberd, hand-and-a-half sword, or the dagger known as the Schweizerdolch being used for closer combat. The German Landsknechte, who imitated Swiss warfare methods, also used the halberd, supplemented by the pike, but their side arm of choice was the short sword known as the Katzbalger.

nagu aru saada siis eelistati ka nende puhul ikkagi lühemat mõõka.

aga tulles story juurde:

Ilmselt skulptor arvestas.. et duellandid said kokku ja otsustasid vastastikkusel kokkuleppel kahekäemõõku ajutiselt kolkimiseks laenata.
vägagi võimalik! aga .. nah*i nad siis need teised mõõgad vöölel jätsid !?
pannud kõrvale, "põrmandule" maha. niikuinii oli ju sõbralik andmine... ega isegi enne kõrtsikaklust aetakse kasukas maha ju...

sry, ma olen vahest ropult praktilise mõttelaadiga. aga väidelda ongi ju huvitav...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Luciano kirjutas: Aga mis me tühja vaidleme, mõõgad välja ja dulleile! :)
Pole probleemi.. ainus sport, mida ma teen, on kord-paar nädalas pooleteistkäemõõkadega üksteist raiuda..
Luciano kirjutas:No need figuurid on erand - enamus 1/72 on ikka suht ebaproportsionaalsed ja detailivaesed. Saritooted ei kannata üldse kriitikat. Lisaks on suurem rõhk Napoleoni aegsetel figuuridel.
Erandeid pole olemas.. on haltuura ja on korralik töö. See, et ärimehed üritavad defitsiiditurul rämpsuga koort riisuda ning et leidub neid, kes on nõus rämpsu eest maksma, ei muuda siin hetkel kinnitust leidnud fakti, et 1:35-s pole tegelikult midagi enamat kui 1:72-s.. peale suuruse.. Ja üldse tehakse enamus 1:72-te lihtsalt 1:35-s või isegi veel suuremas mõõtkavas voolitud masterfiguure vähendades.. mis idee kohaselt peaks värgi originaalist isegi kvaliteetsemaks muutma.. kui kasutatav tehnika ainult võimaldaks.
Ja see on hea, et rõhk on Napoleoni aegsetel temaatikal.. isegi see on veel korralikult kvaliteetfiguuridega katmata.. :wink:

Hertsog kirjutas:but their side arm of choice was the short sword known as the Katzbalger.
Vaat nüüd jõuame tõsisema teemaarenduseni.. vööl rippuv mõõk pole mitte liigne vaid lihtsalt liiga pikk..
sellega olen nõus.. kuigi.. me ju ei näe tupe sisse kui sügavale ta ulatub.. tupp võib vabalt kolmandiku ulatuses tühi olla.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist