Shoguni urgas..

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Ma olen kõlupea! Panin trummari, et oleks täissuurus näha.. aga nüüd vaatan, et trummar ongi "noor trummilööja".. teistest oma pool pead lühem. Sorry!

Foundry värvid vastavad oma reklaamkirjeldusele - kõigist teistest tunduvalt pigmendirikkamad. Kui muidu peab näiteks punase nähtavaks tegemiseks aluspinna valgeks värvima.. siis tilgake lahjendamata Foundry punast sirab ka mustal pinnal kui hõõguv sigaretiots..

Esialgu on muljed ainult positiivsed.. kuigi ei saa kõigi kolmikvärvide kokkusobivusega alati nõus olla.. ning spetsiaalsed napoleoonika värvid pole toonilt just päris need mida ootasin.. on miinuseid seni vähem kui plusse ning kaks kolmandikku värvipurke veel avamata.

Värvipurkide eneste disain avaldab samuti muljet.. hoolimata dosaatori puudumisest. Kogenematusest valasin esimese avatud purgi sisu lausa lauale laiali.. loodetavasti toob see õnne..

Värvimine on lausa lust.. Kui ma varem imestasin, et kuidas teised saavad metallvärvidega nii suurepäraseid tulemusi ja mina kõigist pingutustest hoolimata mitte.. (nii et ma lõpuks lausa metallikutest loobusin ja neid tavavärvidega imiteerima hakkasin) siis nüüd ma näen, et suurepärased tulemused ei nõua tegelikult mingit vaeva ega oskusi.. kõik sõltub värvidest.

Paistab, et mu korralik Humbroli emailvärvide kollektsioon on muutunud täiesti kasutuks..

Pilt

Ajutine pildike Foundryga harjutamisest.
1. Akrüülgrenader.. vasakul vanad emailgrenaderid.
2. Proovisin akrüülidega valget lippu joonistada.. paremal emaillipp.
3. Akrüülkürassiir pähklipruunil hobusel (poolik) vasakul emailkürassiir.
4. Hobune peaks nime järgi olema bay brown..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Meeste ja hobuste värvimisest oled juba pajatanud ja üldjoontes on tehnoloogilise poole pealt ettekujutus olemas.
Need lipud tekitavad aga hulga küsimusi.
Mis materjalist nad on?
Arvata võib, et nad on postmargist pisemad. Mis valemiga sinna kujundid peale värvisid?
No on müstika!
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Lippudega on sihuke värk..
esineb kaks koolkonda.. üks eelistab täiesti siledaid lippe, et sinna saaks mida iganes peale maalida.. teine, kobakäppade leer, eelistab eelgraveeritud lippe.

Eelgraveeritud lippudega on asi lihtne.. valmis lipp tuleb otse vormist (on sõduriga üks tervik) ning nende värvimine on sama lihtne kui sõdurite värvimine.. tuleb lihtsalt jälgida pinnakõrgenduste kumerusi. Pildil on just sellised ämbriplastist lipud. Saksi ratsamehe standard paremal servas on ainult kruntvärviga kaetud.. reljeef on hästi näha.

Siledate lippude puhul läheb asi keerulisemaks. Üks variant on samasugused sõduriga ühes tükis plastlipud.. ainult ilma graveeringuta. Teine on printeril välja trükitud paberlipud.. millised siis kas köögifooliumiga tugevdatult või ilma.. ning täiendavalt ülevärvituna või ilma lipuvarda külge liimitakse.. ning kolmas variant on siidimaalingud. Võetakse siidriide tükike ning maalitakse sinna lipp peale. Kunagi oli selline mängurite ühendus nagu Augsburgi Liiga.. neil oli reeglites ette nähtud lippude kaotus ja võitmine lahinguväljal.. sihukesed siidilipud olid siis uhked trofeed võitjale ning alandav häbi kaotajale, kes pidi oma üksusele järgmiseks lahinguks uued lipud maalima..

Lipuvärvimise üks alaliike on ka kilbimaalingud..
siin on mõned kilbid 1:72 mõõtkavas.

Pilt
Pilt
Pilt

Ja üks mitte minu maalitud kilp kah..
Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

:shock: :shock: :shock:
Tervitused
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Joss Metsast..
tuli mail.. pakk on kohal.. võib järgi minna..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Surmaingel
Liige
Postitusi: 274
Liitunud: 27 Okt, 2005 13:48
Kontakt:

Postitus Postitas Surmaingel »

Kle ma ei tea...
Pange see tüüp kinni!
On ikka igasugu hulle.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Eeee.. oli see väljakutse duellile?
Kas viiekilosed kahekäemõõgad sobivad? Kergemad on hetkel remondis..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Tsiknat »

Sho kirjutas:Eeee.. oli see väljakutse duellile?
Kas viiekilosed kahekäemõõgad sobivad? Kergemad on hetkel remondis..
Pole küll ässitaja aga järsku lahing "Wargame" väljal?

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tänud,

Noor trummilööja on kenasti kätte saadud, eks siis ma siis hakka talle moodsamaid lugusi õpetama :)

Esmapilgul tundub et suhteliselt keskpärane valu, aga kui meelde tuletada et sihtgrupp ju ilmselgelt sõjamängurid kelledel on ilmselt mängu ilu olulisem kui figuuri oma. Nii et ses suhtes pole midagi etteheita. Näod on ikka klass omaette :D

Levar
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Värviskeeme selle briti trummarile läheb tarvis või paned trollidega kokkusobimiseks fantaasiat?

Selgita selle - "suhteliselt keskpärane valu" - sisu. Kuna tegemist on pressvormiga, mitte valuvormiga, siis kas sa mõtled selle all:
1. Kehva plastikut.
2. Halva kvaliteediga pressvormi ehk kehva inseneritööd.
3. Kehva skulptoritööd.
4. Ebaloomulikku poosi ehk kehva disaineritööd.
5. Ajaloolist ebatäpsust.
6. Midagi muud (täpsusta)
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tegelikult kui sul on head õpetust ei ütleks ära. Oli plaan teisest ikka reaalne mehike teha.

Keskpärase valu all mõtlesin just eelkõige vormi liigendust, ehk siis inseneritööd. ilmselt on icm, gw ja tamiya oma heade figuuridega ära hellitanud :oops:

Plastik on pehme, nagu omaaegne heller. Iseenesest hea, peab ainult sellega arvestama.

Ajaloo kohta ei oska kosta, see periood on minu jaoks tume maa, ilmselt on hea, muidu neid ju ei kiidetaks.
Samuti ei võta veel sõna figuuri poosile , enne peab kokku panema, usun et tulemus on vahva igastahes. Nati groteskne ta ju on aga nojahh, selle üle oleks patt viriseda.

Aga miks sa arvad et tegu on pressvormiga?? Minu meelest ikka sulatetud plastgraanulid valatakse kahe vormipoole vahele (mis eelnevalt õlitet on et hiljem valandit kätte saada). Siis kui valu jahtunud on tehakse vorm lahti ja läheb uus ring.

Levar
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Nu sa oled järelikult ära hellitatud jah.. :)
Mina pole.. pole ühtegi sihukest hellitavat mudelmehikest käeski hoidnud. Aga Dragoni tehnika avaldab muljet.. ja kui mehed tal sama head on.. siis jääb mul ainult sinuga nõusse jääda. Need mehikesed on täiesti võrreldavad hea kvaliteediga 1:72 mehikestega.. aga mitte paremad. Seepärast ma ka eriti suuremaid mõõtkavasid ei armasta.. nad on lihtsalt suurendatud (või pigem vähem vähendatud) 1:72 mudelid.. detailitäpsus jääb lihtsal skaleerimisel samaks.

Pressvormist..
kui see oleks tõsi, et sulatatud graanulid valatakse kahe vormipoole vahele.. siis ma valaksin juba ammu ise plastsõdureid. Valatakse mõningaid vaiguvorme.. mis häsi vedela konsistentsi tõttu täidavad kõik vormi uurded nagu vesi. Ning valatakse tina.. sama vedeluse ja eelkõige raskuse tõttu.. 2/3 sulatinast jääb vormi sissepääsukoonusesse vormi täitmiseks vajalikku survet tekitama.. Valuvormi kooshoidmiseks pole suurt jõudu tarvis.
Hoopis teine olukord on pressvormiga.. selle pooled surutakse teineteise vastu tonnidesse ulatuva jõuga mis eeldab vastavat pressmasinat ja vormimaterjale. Ning plastgraanulite sulamass pressitakse spetspumbaga vormi vahele. Piisavalt kiiresti ja piisavalt suure jõuga, et kõik vormiavad saaksid täidetud enne kui plast tahkuma hakkab.. Plast on kerge ja ei voola ise vormi nagu tina. Ehk siis ta pole valatav.

Victrixi kodulehel on paar pilti..
http://www.victrixlimited.com/painted_m ... Mzk5MDdjNQ

ja

http://www.victrixlimited.com/painted_m ... zUxZjM0YTU

seal on kahe erineva rügemendi trummarid ära toodud..
Üldiselt oli trummari kuub rügemendi tunnusvärvi ning krae ja käiseotsad punased. Kaardivägi ja Royal rügemendid olid punastes kuubedes ja siniste kraede ning käiseotstega.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Nojahh 1/72 häda on see et paljud detailid on hirmsasti rõhutatud ja seega skaalast väljas. 1/35 õnnestub juba kasvõi näiteks nägu olulisemalt detailsemalt valada.

Vormidest:
ilmselt me räägime siiski samast tehnoloogiast, täpsem nimetus peaks vist siis olema survevalu. Ma ei hakanud pumpa eraldi välja tooma, kogu tehnoloogia on näiteks siin lehel kenasti välja toodud:
http://en.wikipedia.org/wiki/Injection_molding

Pressvorm niipaju kui mina tean oli ka kunagi mudeliehituses kõva sõna, stüreeniplatest kuuma pressiga sõna otseses mõttes pressiti sobivad valandid välja. Ei tea et enam keegi kasutaks, aga võin vabalt ka eksida.

Levar
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Jutt jumala õige.. lihtsalt survevalu korral kasutatakse vormi hoidjana pressvormi seadet. Vähemalt profaanide kõnekeeles.. et teha vahet isetäisvalguvatel vormidel ja täispressitavatel vormidel. Ma viskan juba aastaid silma ühele sellisele pisikesele kompleksele seadmele..

http://www.babyplast.net/babyplast610.asp

äkki üleilmne majanduskriis teeb ta taskukohasemaks..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Lipundus on vahepeal pisut edasi arenenud..

Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist