Shoguni urgas..

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Pagan.. kirjutasin viimase osa lõpuni ja kõik läks kaotsi kuna foorum oli mind välja visanud. Nüüd ei teagi millal uuesti üritan.. :x
Võtke teed ja tulge homme jälle..
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No oli seda nüüd vaja... :cry: Aga et teinekord niisugust asja ei juhtuks, siis tee järgmisel korral enne saatmise nupule vajutamist kogu kirjutatud tekst tumedaks ja vajuta propertites "copy", juhul kui sind on kirjutamise kestel mingil põhjusel "välja visatud" (mida minulgi on päris tihti ette tulnud, kui pikem lugu käsil), siis logid ennast uuesti sisse ja teed uue postingu, kuna kogu tekst on mälus olemas.
Loodan et leiad ikka uue inspiratsioonihetke....

Urmas.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Üks vihje veel - kasutades ohtralt brauseri back nuppu pääsed tagasi kasti juurde enne postitamist, kus Su sisestatud tekst on kõik alles.

Siis valid selle kõik ära -> copy -> logid uuesti sisse -> sama teema juurde -> nuppu vasta teemasse -> paste

Aga see tagantjärele õpetamine on rohkem nagu mõnitamise moodi :wink:
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Katsu ennast ikka ruttu kokku võtta. See on nii huvitav teema, et käegalöömine ei tule kõne allagi :twisted:
Tervitused
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Tahaks kiita head tööd ja huvitavat teemat. Kindlasti väga õpetlik. Vahelduseks midagi muud ka peale raskete torude ja külma soomuse. :wink:
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Ohh.. seda kõike ma tean ja tavaliselt nii toimingi. Ainult ma olin juba kirjutamisest väsinud ja õnnelik, et lõpp käes.. täitsa automaatselt saatsin eelnevalt kopimata teele. Ning Back nupp seekord ei välja ei aidanud.. vahest teksti liigse pikkuse tõttu.. vahest mitte.. Tont seda teab.
Kui aega saan, toksin uuesti.. vahest ehk mitte nii pikka enam..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Sihukest mängu mängisime eile.. Settlers of Catan.
Mängime seda juba ammu aga nüüd üritan teda kolmemõõtmeliseks ümber teha. Seepärast on enamus inventari ajutised..
Pilt

Üks mänguritest tõi lõpuks ära ka mu Victrixi 28mm sõdurimudelid..
Pilt

Kleepisin-pahteldasin ühe kohe ära ja katsetasin esmakordselt elus akrüülvärvidega värvimist.. no on ikka kardinaalselt erinev harjunud emailidest..
Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Äkist viitsid, ennast kokku võtta. Seda va viimast osa ootan, et saaks ise ka katsetama hakata.
Tervitused
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Jajaa , rahvas nõuab järge :D

Mis seal salata, põnev tehnoloogia ja väga hää tulemus. Igastahes selle artikliseeria mõjul sai ka kamp plekkmehi kapist ülesotsitud ja vaikselt nad värvialla lähevad.

Eriti lahedad on need 28 mm tüübid, kui noist veel vaateid saaks.....
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Luban, et tuleb.. aga tähtaega ei julge lubada.. mul on praegu, nagu hiinlased ütlevad, huvitav elu.. pole aega (ja isegi tahtmist) isegi pintslit kätte võtta..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Proovime siis uuesti.. ja tunduvalt lühemalt..

Peatükk 10.

Nägu.
Sa võid oma tinasõdurile ükskõik kui hea või halva mundri selga joonistada.. hinnang antakse ikka selle järgi kui vastuvõetavaks sa oskad ta näo maalida.. Kas tekib tunne, et tegemist on ikka inimesega..

Põhimõtteliselt ei erine näo maalimine eelnevalt räägitust.. lihtsalt töötada tuleb korrektsemalt, parima pintsliga ja soovitav on kasutada rohkem toonivahesid kui mundri juures..

1. Juba alguses katsime me ihu shokolaadipruuni baasvärviga. See värv jääb lõpuks paistma ainult tumeda varju aladel.. sõrmede vahed, kraevahe jne. Pange omal näpud kokku ja vaadake. Sõrmede vahe on praktiliselt must vari.. Kõikjal, kus selline vari tekib, esindab meil teda shokolaadipruun. Idee poolest võiks olla ka must.. aga see tekitaks nii väikestel sõduritel ebaloomuliku kontrasti, kuna on väga raske neid musti triipe imepeenikesteks ajada.. Suurematel mõõtkavadel on must aga juba tavaline..

2. Mina värvin shokolaadist edasi standardse 3 tooniga, mis teeb siis kokku neli tooni. Üks rohkem kui mundril.
Humbrolil on ainult üks ihutoon, seega võtan ma lisaks ModelMasteri spetsiaalsed ihutoonid, et katta kogu gamma.

Esimesena läheb peale MM2003 - Skin Tone Warm Tint.
Pisike tilgake intensiivset värvi pintsli tippu ja.. pikitriip ninaseljale. Selle triibu servad ajame laiali üle nina külgede ja sõõrmete.. jättes ninaaugud shokolaadipruuniks. Teine värvitilgake ja.. horisontaaltriip alalõuale ja -huulele. Kolmas tilgake ja.. kaks horisontaaltriipu põsesarnadele. Edasi sulatame need triibud näol laiali.. jättes shokolaadipruuniks karvakasvu, silmad, naha piiri riietuse ja peakattega ning kui on kortsuliseks voolitud nägu siis ka sügavad nahakurrud..

Kätel jätame shokolaadiseks sõrmede vahed.

3. Nüüd katame Humbroli enda ihuvärviga H61 - Flesh. Kordame samu triipe mis eelmises sammus.. kuid EI sulata enam nina alla ega külgedele (sõõrmete peale siiski sulatame), alahuule ja lõua vahelisele varjualale, põsesarnade alla põselohkudesse, lõua alla..

Kätel katame 1/2 kuni 2/3 eelmisest värvist valguse langemise suunal..

4. Lisame päikesehelgi Modelmasteri MM2001 - Skin Tone Light Tint abil..
Needsamad värvitriibud, mis ennegi.. aga laiali enam ei sulata. Kätele sama moodi. Vuntsidele ja juustele lisan päikesehelgi heledama pruuniga..

ja ongi meil nägu valmis.

Pilt


Silmad.
Kõik algajad üritavad alguses 1:72 mehikestele silmi pähe maalida. Mina niisamuti. See on samasugune lastehaigus nagu esimene tankimudel hästi porine ja roostene maalida. Mõne aasta pärast enam ei viitsita silmadega jamada ning jäetakse silmade kohale lihtsalt tumedad triibud nagu siingi näha.
Aga põhimõtteliselt on võimalik maalida silmavalged, sinisilmad ja isegi silmatera koos päikesehelgiga sinna sisse.. ainult need silmad lähevad siis paratamatult mõõtkavast pisut välja. Silmade pooldajaid kutsutakse "konnadeks" figuuride punnsilmsuse pärast ja vastaseid "muttideks" kuna silmadeta figuurid on ju ometi pimedad.. :wink:

Viimase sammuna tõmbame metallvärvidega üle metallist detailid ning lisame neile heledama metallvärviga ka kõrgläike.. kui vaja..
Samas on võimalik läbi ajada ka ilma metallvärvideta ning lihtsalt anda metall edasi tavalise värviga.. nii, nagu on siin paar kommentaari eespool toimitud punakuuelise inglasega.

Ja ongi kõik..

Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Üks märkus veel.. kuigi kõik on sellega ehk niigi kursis.
Nimelt sõltub tulemus väga tugevalt sellest, millise valgustusega me värvime.. näiteks öösel terava lambivalgusega värvitud shedööver võib hommikuse päikese ilmudes esile kutsuda ahastuskarje.. :wink:
Ning mis on ilus inimsilmale, võib seda üldse mitte olla fotoobjektiivile.. ja vastupidi..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Siin on veel üks näide sellest kuidas esimest korda kunagi üritasin metalli ilma metallvärvideta edasi anda..

Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Väga hea mu meelest.
Ole Sa tänatud, et viitsisid ülevaate teha.
Ma trükin selle vist lausa välja, et kui ise katsetama asun, siis hea õpiku asemel kasutada.
Tervitused
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Tänud tänamast..
tegelikult oli see kirjutamine omakasupüüdlik akt.. seletasin iseendale kah lahti, miks ja kuidas ma midagi teen..
selles võtmes jätkates olen siinse rahva huvi korral täiesti valmis sama omakasupüüdlikult oma nikerdamisi edaspidigi kajastama..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 3 külalist