Shoguni urgas..

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Siiamaani on olnud õpetusi, et lõustad värvitakse põhitoonis ja siis tuuakse varjud välja tumedamate pesulahuste abil.
Sinu meetod on aga täpselt vastupidine. Tundub, et kribuma skaala puhul, ja eriti silmaga vaadates on väga kena. Lähivõtted näitavad aga, et lõustad jäävad nõksa "krohvised".
Ega sul pole juhtumisi mõnda 1:35 skaalas figuuri valmis tehtud?
Siis oleks hea hinnata, kuidas meetod suuremas mõõtkavas toimib.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Mõlemad tehnikad on võrdväärsed. See on täiesti maitse asi kas minna heledamalt tumedamale või tumedamalt heledamale. Enamus läheb tumedamalt heledamale..
Ma oma vanu figuure üle värvides kasutan mõlemat tehnikat korraga sest vanad on värvitud ainult keskmise tooniga..

Lõustade krohvisus on taotluslik. Eesmärk on näidata, et ka ilma oskuste ja kogemusteta on võimalik lihtsalt värvida robustne petufiguur, mis jätab eemalt rahuldava mulje.. ikka see vana hinna-kvaliteedi suhe..
ma juba tükimat aega pole viitsinudki korraliku värvimisega vaeva näha.

1:35 on hoopis teine ooper.. seda mammutskaalat pole ma isegi proovinud värvida. Minu jaoks on nad kasutud riiulielevandid.
Kuigi jah.. viimane kord isegi tellisin ühe nii suure figuuri, et siiski proovida. Aga ta on nii kallis, et tema kallale asumiseks tuleb vaim eelnevalt valmis panna..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

PiltHät 1:72 Prantsuse füsiljee

Proovisin teist korda akrüülvärve.. superkiire ja superlihtne värvimine.. ainult kahe tooniga..
ma hakkan kartma..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kena ju. Eriti vahva oli see eelmisel lehel rüütlionu. Tee või tina aga selles mõõtkavas on targem meestele rauast potid pähe pista :lol:

Pommitan küsimustega ka
Mis firma vesivärve sa pruugid? Ja kui hästi nad sinna "ämbriplastikule" külge jäävad?
Endal kogemus revelli/games workshopi/omaaegsete humbroli vesivärvidega selline ega nad seal eriti püsida taha. Kruntimine oli enamvähem kohustuslik. Krundiks kasutasin tüüpiliselt musta värvi koos humbroli nn "tsellulose thinneriga" (ei tea eestikeelset vastet, igastahes nitro ta päris polnud, haises küll omajagu)

Levar
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Pole midagi muud öelda või teha, kui vaid suu lahti vaadata - no on ikka mõnel viitsimist! :)

Kunagi plaanis Warhammeri tulevikuversiooni mängu hakata proovima, salvestasin lehe igaks juhuks ära.

Edu edaspidiseks!

Marek
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Ma omal ajal valisingi emailid seepärast, et pole tarvis ei kruntida ega lakkida. Akrüülidel on mõlemad tegevused raudselt kohustuslikud..
Aga nüüd vaatan, et ma olen kohutavat tööd teinud.. akrüülidega värvimine paistab olevat kümneid kordi lihtsam ja kergem. Kuigi see vajadus krundi ja laki järele sellest hoolimata "pissed me off"..
Need kaks proovikuju on värvitud miskite prantsuse lastevärvidega.. nägin poes odavalt ja mõtlesin proovida.. enne õigete tellimist. Ja nüüd otsustasin ära ja tellisin 350 naela eest Foundry värve. Pole küll nii mugavad kui Vallejo - dosaatoriga tuubide asemel on ebamugavates topsikutes.. kuid müüakse kohe kolmetoonisüsteemis pakendatuna. Kuu aja pärast peaks kohal olema.. eks siis näe..

Aga rauast potid paneksin mina hoopistükkis suurematele mõõtkavadele pähe.. sest neile nägude pähemaalimine on tüki maad raskem ja keerulisem kui pisi-pisikestele.. :P
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Pilt
Akrüülid on fantastilised.. kiiruse ja lihtsuse poolest..
sedasi saan ma varsti kogutud terved mänguarmeed
kui iga päev enne või pärast tööd kiiresti üks solbak ära värvida..
ja kui veel korralikud akrüülvärvid kohale jõuavad.. mmmm..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Pilt

Veel paar tükki juures..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Pilt

Lisandus kolmas kompanii..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Tsiknat »

Sellistega on ohtlik ühes korteris viibida, need paljunevad niikui prussakad soodsates tingimustes.
Väikesed küll aga kui neid on lõpuks miljoneid ja nad mässama hakkavad?

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Pole viga.. ma just tegin suurema väljamineku ja nad on nüüd kõik turvaklaasi taga peidus.. märatsegu seal terviseks.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Tekkis huvi, et kas täissuuruses armeest ka pilti leidub?
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Ei ole veel täissuuruses armeed.. seega pole midagi pildistada. :wink:
Tavaliselt wargamerid võtavad igaüks ühe riigi armee ja arendavad seda.. mina olen aga ihuüksi ja arendan seega ise kõiki armeesid mis kättesaadavad on. Mistõttu igast on ainult natuke.. enamasti ei tule mängumastaapides võttes pataljonigi täis.. armeest rääkimata. Varemalt ma üritasin värvida ühe sõduri rügemendi kohta.. ja alles läinud aastast hakkasin sihipäraselt mänguarmeesid looma ehk üksikuid sõdureid kambakesi baasidele ehk mängualustele kleepima..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Hip-hip-hurreigh! Foundry värvid on kohal!
Pilt
Joss Metsast.. sidemees läks koos pakiga. Panin pakki ka ühe seisva trummimehe, et oleks ka täispikkus näha ja rohkem detaile kokku kleepida. Kui ta asjad Kullosse viib.. siis ta mailib ja ma annan teada.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Me ees noor trummilööja astus, kel alati naeratus suul. Läks julgelt lahingule vastu, kui bolževik vapper ja truu.....

oli vist niimoodi, hakkab juba vaikselt mälust kustuma :oops: Igastahes suur aitähh juba ette ära. Kleepimise vastu pole mul kunagi midagi olnud. Sellele trummarile leiab hoobilt rakendust.

See värvihunnik avaldab küll muljetavaldav. Nagu ma aru sain siis igast toonist on kaasas ka tiba heledam ja tumedam variant? Palju neid siis kokku nüüd on? Kui juba proovinud oled, siis äkki kommenteerid kuidas on. Kuna ise pole selle firma vesivärvidega kokku puutunud, usun et enamus pole, siis oleks tore teada.

Jõudu
Levar
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist