T-34

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Yesssss..... :D
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

:oops:

Olen siinses alafoorumis õpilase rollis.
Sellelt positsioonilt esitasin täpsustavaid küsimusi ja märkisin ühe konkreetse detaili kohta järgmist:
Vaatasin kodus pisut fotosid - on sarnane, kuid mitte 100%.
Kugupeetav Parovoz märkis:
Miks mulle tundub , et läheb see jutt siin teemas peris krõbedaks?...peagi
Kui minu postitused antud valdkonnas selleni võiksid viia - siis ma parem loobun.

Kahju.

o
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere...jälle!
Ähhhh, ega seda krõbeduse all mõistmist ei tule nüüd pahas mõttes võtta. lihtsalt see T-34 teema on NII figureeriv paljudes foorumites , et ainuüksi selle agregaadi kohta küsimine-maininine põhjustab minu meelest ,kõiksugu filosoofilisi arutlusi koos kaasnevate omadussõnade väljendusega kirjalikul viisil. Lihtsalt teades kohaliku T-34 guru LP. Fossiili teadmisi on alati huvitav jälgida teemat kus läheb argumenteerimiseks. Olen kusjuures palju teada saanud selle masina kohta sellistelt aruteludelt.
Nii et Lp.oleeg ära pane pahaks sõna "krõbe" sellel korral :) ..eks
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

oleeg kirjutas:Hommikust!
Hommikust sullegi!
1) Mõõtes ekraanilt vana fotot ja kokkupandud torni fotot ei lange proportsioonid kokku. Võimalik, et peakaliibri relva raud on liiga pikk.
Selliseid asju ei saagi väga tõeselt võtta, kuna kahuri toru väljaulatus sõltub tihtipeale õli kogusest tagasilöögi leevendis.

2) Näib, et relva tõusunurka on vähendatud - maski serv ei võimalda tõsta - st. on liiga pikk või vale nurga all ...
Tõusunurgaga on lihtsam, kahur L-11 tõusunurgad olid -5 kuni +25 kraadi, torni kokkupaneku protsessis ei ole neid nurki sugugi raske kontrollida ja juhul kui mõni äärmine asend ei ole piisav, saab ju veidi kohendada, mis ei tohiks just ülejõu käiv ettevõtmine olla.

Teise fotopaari vaatlemisel näib, et kahurimask ei jälgi torni kuju - alt on liiga eemal ja ülevalt liiga vastu ...
Siin on juba keerulisem - kuna mudeli torni pildistades ei ole võimalik ka täpselt sama nurga juures saada täiesti adekvaatset vastet originaalile, siis ainus lahendus on võtta ette võimalikult palju fotosid iga detaili uurimiseks ja ikkagi on tulemus tavaliselt subjektiivne, kuna resultaat sõltub siiski väga palju vaatajast endast. Kusjuures sel kombel leitakse vägagi tihti kõikvõimalikke anomaaliaid, olgu siis tegu kas optilise pette, või huvitavamal juhul tõepoolest mõne tehnilise eripäraga.
3) Wots on toonud esile ühe maskiga seotud erinevustest, kuid kuju jälgides näed veel teisigi ...
Wots mainis, et "... mask paistab rohkem ümmargune kui lapik..." , mulle tundub, et ta pidas silmas maski valatud esiosa, kust kahuri raud välja tuleb, see on ainus koht mis võib paista kas ovaalne või ümmargune, kusjuures keskmisel fotol on näha, et tegelikult on siiski tegu ovaaliga. Nii et optilise pette vältimiseks tuleks võrrelda võimalikult paljusid fotosid.
Vabanda, kuid ise küsisid ... :wink:


Tegelikult ei näegi põhjust vabandusteks - erinevate seisukohtade võrdlemine annab tihtipeale suurema selguse.
Kokkupandud üksikul tornil on suurtükk lastud liiga madalale, ca 1-2 mm ja võiks olla paigaldatud ilma tõstmata ...
See väide tuleks siiski graafika järgi üle kontrollida - korralik graafika on ju olemas, see ei tohiks üle mõistuse keeruline olla, niisama visuaalne võrdlus ei pruugi alati enam-vähem objektiivset tulemust võimaldada.

Urmas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist