küsimus teadjamatele meestele

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

küsimus teadjamatele meestele

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Sakslastel teadudupärast oli sõja ajal L 4500 S ja vene AZ-MM kasutusel aga kas keegi teab seda, et kas sakslased asetasid nende kastidesse kergeid õhutõrjekahureid ???? Nimelt on mul olemas German 20mm Flak vierling 38 (TAM32554) ja ma mõtlesin asetada ta sinna veoauto kasti ja teha ta korda ja siis esitada suure auhinnale. Mida te arvate kas siis olid sakslastel nad niimodi kasutusel või ei ????
Viimati muutis Seersant Steiner, 09 Mai, 2009 20:27, muudetud 1 kord kokku.
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Vene GAZ-MM või siis GAZ-AA kastis olevat 20 mm Flak vierling -i fotot ei ole ma juhtunud nägema, kuid MB L 4500 kasti monteeriti näiteks 37 mm Flak küll, neid lasti välja lausa soomustatud kabiiniga variandis, mida ka Zvezda olevat ähvardanud edaspidi tegema hakata. Nagu ka poolroomik-masinat.

Urmas.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Postitus Postitas Seersant Steiner »

aga opel blitzildel veeti kastides neid `???
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No niisama vedamise mõttes, et ühest kohast teise transportida - võib olla et veeti, kuid õhutõrje seadmena sellist kombinatsiooni olla ei saanud. Asi on sellise Opel Blitz -i kandejõus, mis peaks olema 1,5 tonni ja mille mudel sul ilmselt käepärast on. 2 cm Flakvierling 38 kaalus tiba üle pooleteise tonni, peaks nagu piisama, kuid äärimisel juhul ainult ühest kohast teise vedamiseks - meeskonna (8 meest) ja laskemoona kaal juurde ja kööga - ülekoormus läheb juba hirmsuureks. Sellise kombinatsiooni fotosid ei ole mulle vähemalt seni ette juhtunud.

Urmas.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Narva rinde videos on lõik, kus Opel Blitz või siis samaväärne MB veab taandumise ajal kerget õhutõrjekahurit haakes.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Üldiselt ütleks, et kui tegemist oleks üheraudse 20mm kahuriga, siis saaks teda igasse kasti või platvormile toppida, kuid see Flakvierling on natuke liiga karm riist muuseas paigutamiseks. Idee teha selline hübriid on hea ning pigem soovitakski lihtsalt muretseda kergemat sorti kahur.

:)
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Eestis kasutamise kohta andmed puuduvad.

o
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist