Ki-46 III tüüp 100

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Ki-46 III tüüp 100

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Tere jälle!

Jah tõesti, veel üks lennuk....

Seekord siis Tamiya 1:48 Ki-46. See mudel vedeles päris kaua karbivirnas, kuid peale T-55 lõpetamist oli vaja midagi uut käsile võtta. Selle mudeliga alustasin tegelikult enne Bf 109 kallale asumist, seega esimene lennukimudel peale mitut aastat. Värviskeem on ühe netis nähtud mudeli põhjal ning sabal olev tiiger juba puhas fantaasia. Ega ma ei taotlegi 100% täpsust, pigem oli tahtmine teha midagi huvitavat ja tiivulist. Ei suutnud teda lihtsalt roheliseks värvida. Värvimine on pisult takerdunud, kuna vihastasin enda peale. Nimelt kollaste alade jaoks maskisin ilusti piirjooned ära, aga kuna kasutasin vanemat aerograafi, siis ei arvestanud, et värvijuga on sellel päris rammus, seega alumised pinnad on kergelt kollakaks määrdunud. Ei midagi katastroofilist, kuid lihtsalt närvi ajas.

Pilt

Pilt

Pilt


Siim
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Nämma...nüüd veel see aeroplaan korralikult "kulutada" ja tuleb eht japside parim luurelennuk või on see hävitaja?
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

See peaks olema luurekas, jaapanlaste ja maailms omal ajal üks kiiremaid kahemootorilisi. Japside Mosquito. Lisaks peetakse seda Mitsu toodangut üheks ilusamaks jaapani 2MS lennukis.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

tere-tere!
Eks ta ole küll luurelennuk, kuid samas on selle mudeli kohta ka raske hävitaja versioon. Kuid SEDA tüüpi masinad olid jah luurelennukid....
ootan mil ta lõpliku kuju omandab....
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No mulle meeldib eriti see värv - sihuke kergelt beežikas põrsaroosa - kas japsid tõesti värvisid oma kolehirmsad lennumasinad nii nunnudeks?
Aga kuju on tal ilus ja sihvakas, kere juures ei punnita kabiini kuppel kah kuhugile poole, kõik on sujuvalt voolujooneline, kena mudel tuleb.

Urmas.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Luurelennuk tõesti.

Kuna ma olen nii võhik tiivuliste alal, siis vaatasin,et Tamiya pakkus ühe variandina tõesti mingit imeliku pruunika värviseguga värviskeemi. Mõtlesin, et teen pisult heledama segu ja siis saan paneelijooni tumedamaga rõhutada ja ei pea hakkama veel heledama tooniga keskmisi piirkondi välja tooma.
Pilt natuke petab ka, pisult kahvatu on ta monitorist vaadates.

Nüüd on vaja temaga jälle sõbraks saada... :wink:
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Natuke kahju on roomikuinimeste ridasid vähenemas näha - lendurid samas ilmselt rõõmustavad:)

Nagu juba öeldud, on see japside poolt äärmiselt sihvakas ja kauni kujuga panus Teise sõja lahinglindude ridades. Aprilli kokkutulekul sai teist veel ilma värvita käes veeretatud, kuid värviskeem on ilmselt üks hvitavamaid, mida ma siinses foorumis näinud olen. Kas too roosa oli üldse maskeerimisvärviks mõeldud, ja kui, siis kus piirkonnas, kus nõnda punakat maapinda on, teda kasutati?

Isiklikult jään ootama, millal klaasidelt maskid maha lähevad - minu arvates määrab lennukimudelite reaalsuse üsna palju see, kui puhtalt klaasidele raamijooned välja tulevad.

Samuti loodan, et lennuk saab eeskujulikult kulutatud:)

Kristjan
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Hmmm...selle värvi toon peaks tegelikult pruun olema. Ilmastiku olude tõttu pleekis see vahest , jah ,punakas pruuniks ,kuid mitte põrsa roosaks :) . See toon prevalveeris kontinendil lendavatel masinatel. Ja jaapani lennukite värvide kvaliteet langes tugevalt sõja lõpu poole. Siit ka lootus, et tuleb üsna "kulunud" ilmega aparaat.
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist