Bodyguardi angaar

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

Tervit!
Peale pisukest suvepuhkust olen jälle töölaua taha istet võtnud ja nokitsema asunud.
Roomikud õnnestus ilma erilise märkimiseta peale saada. Hetkel tegelen põhiliselt ülemise poole, kahuri ja tööriistadega. Päris palju detailist ja mehhaanikast jääb hiljem karbiku või torni alla varju, aga kuna interiöör praktiliselt puudub siis väga põdema ei hakka.
Pilt
Pilt
Pilt

Sellise kiire ülevaatega hetkel lõpetangi.
Viimati muutis Bodyguard, 23 Aug, 2011 8:37, muudetud 1 kord kokku.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas von manstein »

Väga rariteetne eksemplar PanzerIV pesakonnast. Varustatud ju esimesena pikaraudse kahuriga, mis võimaldas vedada sõja lõpuni välja.
Ise sai ka selline kokku pandud:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 45&t=14167

Aga minu karp oli päris plank. Polnud etsegi, rääkimata metalltorust.
Kuna konkreetse versiooni toodanguaeg oli üpris piiratud, on põnev jälgida, millise värvilahenduse valid.
Ehk tuleb ka dioraam legendiga?
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

-
Viimati muutis Bodyguard, 14 Juun, 2013 13:10, muudetud 1 kord kokku.
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

Ülemus..

Pilt
Viimati muutis Bodyguard, 14 Juun, 2013 13:10, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas calico »

Täitsa hea töö ju! :shock:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2905
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Sho »

Äärmiselt meeldiv näha, et sõdurivärvijate read täienevad ja tekib arusaamine, et selles polegi midagi eriti keerulist ega üle jõu käivat.
Loodetavasti tekib mingil hetkel ka tahtmine nendega laua peal mõni lahing maha pidada.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

Sattusin "juhuslikult" taas siia foorumisse ja märkasin sama juhuslikult Kalle poolt küsimust, et mis ja kuidas...
Vahepeal ühtegi uut mudelit valmis treinud ega värvinud ei ole, küll aga tahaks jätkata samast kohast, kus eelnevalt pooleli jäi. Ehk siis 1/72 figuurid, hiljem ehk 18mm või paistab kuidas minema hakkab.

Mõned tähelepanekud:

- paljudes teemades on pildid kadunud, sellest on kahju
- kas Kullo mudelipoega ongi nüüd fataalselt? või kus kohast pealinnas võiks neid veel taga ajada? Nagu aru saan, siis Hobimaailmas on miskit...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Joss Metsast »

Mudelipoodidest Tallinnas, kaks head kohta veel on. Hobimaailm rocca keskuses ja punase tänava mudelipood, oli vist euromeka kompleks, viimane on plastmudelite vaatevinlist parem.
Ja nüüd võiks keegi tulla ja parandada et näe , aadressil x-y on avatud uus mudelipood :)
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

Hmm... olen püsti hädas selle asjanduse pildistamisega. Must taust tundub rohkem OK kui valge, aga et päris mudeliga ka mingi sarnasus oleks, siis olen pidanud asja nagu hiljem veel arvutis juurde ja vähemaks näppima. See iseenesest ei meeldi mulle. Mingi kunstvalguse all ka tehtud veel, polegi päris naturaalses valguses vist kunagi midagi pildistanud.

Aga üldiselt kuu ajaga olen siiamaani tulnud:

Pilt
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

Päevavalguses midagi sellist
Pilt
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

Praegu laual Trumpeteri pakutav SU-152, lähiajal saabumas veel Voyageri etsid ja Friulid. Etsidest kavatsen põhiliselt kasutada õhutusava reste ja kütusepaake(kõiki plastikhingesid jne ei asenda). Metalltoru sain juba RB-modelsilt. Porilaudu olen eest mõlemalt poolt rappinud ja siis õhemaks lihvinud.
Pilt

Mingi plaan on ikkagi teha see elukas kulunud talvekleidiga, ja veel mingi plaan on teha väga lihtne talvine-kevadine alus talle alla. Lubada kasvõi endale küll midagi ei saa. Eelmise KV-2 lõhkusin lihtsalt juppideks, kuna ei olnud rahul ja üritan saavutada enda jaoks vähemalt midagi, mis õigustaks full comebacki!

Siin korraks proovisin esimest korda, kuidas valge maha kulub:
Pilt
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas vaoinas »

Väga paljulubav näeb välja. Metalltoru, Friulid ja etsid lasevad rohkemgi oodata. Ega Etsisetti ole tarviski tervenisti ära kasutada - suur osa asju mistahes komplektist ei tee asju kuidagi paremaks ja on ilmselt rohkem nagu mahu pärast sinna kaasa pandud. Ise pean etsisetti juba siis õigustatuks, kui umbes pool sellest kasutusse läheb. PS: sa porilaudu ei taht etsiga asendada? seal nagu plekk teeks oma tööd asja eest.

See lagi KV tornist on küll väga magus - oskaks ise kah niiviisi efektitseda...
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

vaoinas kirjutas: PS: sa porilaudu ei taht etsiga asendada? seal nagu plekk teeks oma tööd asja eest.
Tellisin komplekti kiirustades ja õndsas usus, et kõik mis karbil plekki meenutab on ka kaasas. Hea trikk Voyageril muidu.

Pilt
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Bodyguard »

Pilt
Rünnaktempo on momendiks raugenud. Ja mõistus on täiega otsas. Mul see kulutamine kukub alati liialt kaootiliselt välja. Tahaks ka hakata värvitoone õlidega tuunima või miskit imevigurit tegema, et värv ei paistaks hiljem nagu oleks otse puhtale plastikule lastud. Krundin ja lakin ja kuivatan kui palju tahes, aga Mig-i akrüülpind ei kannata hiljem lahustit ikka välja. Palju asju jääb seeläbi justkui proovimata + suureks probleemiks kuivanud pesulahuse jne hilisem eemaldamine. Tuleb ikka uuesti üle värvida või tolmutada jne jne...
Pilt
Viimati muutis Bodyguard, 09 Aug, 2018 10:46, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Bodyguardi angaar

Postitus Postitas Hertsog »

Mig-i akrüülpind ei kannata hiljem lahustit ikka välja.
a) milles see "ei kannata" väljendub?
b) mis lahustit kasutad?

kommentaarid kogemustest:

kasutan aastaid juba ainult akrüüllakki. "satiini" mudelite puhul. nii originaali vallejot, kui ka olen kasutanud mingeid maalilakke. kõik nad on töötanud. pilte võiks minu teemas jaguda küll.

lahustitest olen kasutanud kõike peale nitro. a no ausalt, nitro võtab plastist endast ka läbi, kui piisavalt ujutada. et ei jääks segaseks, siis kirjutan misasi on "kõik":
-vesi
-piiritus
-kahe eelneva igasugused lahused
-tärpentin
-lakibensiin
-zippo bensiin
-rohkem ei tule meede...

tuli meelde. ühekorra "kasutasin" kogemata ka nitrot. vot SIIS läks süldiks see lugu.

mis puutub "pesulahuse hilisemasse eemaldamisse" siis jah, see on võimalik. näiteks taldlihvija või relakaga. mudeliehituse aspektist aga on variante kaks:
a) eemaldada üleliigne kohe - ehk siis märjalt.
b) pesta nii, et eemaldada pole vaja, ehk siis kas täiega ujutada või siis totaalset günekoloogiat harrastada igasuguste nulliste pintslitega.

mis puutub äratoodud fotosse, siis ainus viga on minu meelest selels, et foto värvid on paigast ära - valge on kollane ja mudel on pime. muidu tundub nagu titi-miti olema. võimalusel paluks uut pilti.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist