Bodyguardi angaar

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Jah noh, tööd tuleb teha selge see.Välismaalt praegu tellida ei saa, ning sestap oleks hea kui saaks ümberehitada mõnda mulle saadavat mudelit, võibolla hammustan enda väheste kogemuste jaoks liiga suure tüki.Kuigi plaan T-34 ära teha on, ükskõik milliste modifikatsioonidega.Sest leian et see tank on on pool-kohustuslik :wink:
Võibolla ongi hea teha zvezda tank ennem ära, valmistan ennast ette ja ei ole ka kahju kui "käkk" untsu läheb.
Sellegipoolest ei ole veel alla andnud ning kui zvezda kitist midagi välja võluda saaks öelge ainult mulle, Ootan kindlasti fossiililt kommentaari ja ehk saadab kui võimalust-ja materjali on ka paar pilti.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Zvezda tankil on ka muide kaasas kleepekas Nõukogude eesti eest..... Mul oli ennist üks turus üleval, koos tamiya meestekambaga. Üks kaasfoorumlane bronnis ta ära, nii umbes aasta tagasi, ilmselt on loobunud. Kui tahad siis 300.- krooni eest saad endale. Sisaldab siis Zvezda 34/76 tanki, Tamiya punaarmeelastest "tankiratsanikke" ja tiba paremaid roomikuid kui zvezda kummi variandid.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tervit.

Neid linke vaadates on üks kindel: ei Zvezda, ega ka Revelli karbis olev (arvatavalt vana Tamiya) mudel ei sobi sinu poolt toodud fotodega. Piltidel olevatel tankidel on kõigil kumera randiga tornid(UZTM toode), aga nendel kahel mudelil on torn terava randiga - tehas 183, Uralvagonzavod. Parovoz -i poolt välja käidud asi on selles mõttes kümnesse, isegi komandotorn on komplektis. Aga kui viimast hetkel tellida võimalik ei ole, siis ehk valiks alustuseks Zvezda "piruka" - sellele peaks ju see loosung samuti sobima - ports käepidemeid soomusele juurde, et Sormovo tehase masina välimuse välja venitab ning kompu?

Ega see pirukas kes teab mis kingitus kah pole, aga see-eest nagu ikka Zvezda, ma mõtlen hinnaklassi. Esimesed porilauad tiba lühemaks, need ulatuvad muidu liiga ette ja eks siis vaatab, ehk tahab veel mõnest kohast pisikest kõpitsemist saada. Ehk keegi teab - mis dekaalid tal karbis on - "Za Sovetskuju..." on samuti või ei?

Urmas.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

mul tekkis ka väike pakkumine. keera plaanile veits vinti juurde. Mul seisab üks 1/35 T-34 epo mootor üle. Täis värk, jahutustiivik, suur kui päike ka kaasas, lisaks muid detaile, tootjaks Pavla.
Saaksid luugid lahti orgunnida ja siis seda seal kõhus näidata. Kui huvi, siis 150 rahaga saad endale.
Ah, et miks mul selline? kunagi oli plaan kätt proovida custom autoga ja sinna loomulikult sobib ju V-12 diisel eks?:) Nüüd aga see plaan kõrvale jäänud ja see mootor võiks õiget eesmärki teenima minna.
Kui huvi pole, siis ignoreeri lihtsalt seda loba.. panen hiljem müügiteemasse üles.

Kk
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Julge hundi rind on rasvane, tänan veelkord jossi mudeli eest.

Siin oleme juba zvezdaga sinapeal....
Pilt


Ärge neid hulle lihvimisvõtteid tähele pange, kõik on hetkel tööhoos lihtsalt.
Ja pildi peal tundub et mõni detail on ikka päris ära väändunud, siis nii ei olnud.Polnud tasapinnas lihtsalt.Üldine olukord selline, vaatasin korra ka kummikuid ja mõtlesin et eraldi lülid on nende puhul taevane kingitus.

Pilt

Kõik on kontrolli all!

veel....
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Hoplaaa... vat mehed , nii tuleb mudeleid ehitada. Reedel panin tanki Bodyguardile posti ja tänaseks juba tanki alumine pool pea valmis :) Ei mingit jokutamist.

Need kaasasolevad kummiroomikud on nats õnnetud küll, kuigi ma olen näinud kuidas nad on kenasti traadi ja teatud oskussõnade abil paika aetud.Eraldi lülidest on igastahes etem.

Jõudu
Levar
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Joss, ära kiida enne õhtut.

Mudel ju päris algusjärgus.
Ikka tohutult palju on väljareklaamitud projekte, mis märkamatult unustusse vajuvad.
Oleks ju ideaalne, kui vaimustust ka lõpuni jaguks.

Bodyguardi käest päriks, kaugel Shermaniga oled?
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Tegelesin roomikutega, piltide pealt võib asi suhteliselt lohakas ja nutune tunduda aga tegelikult on asi parem.
Pilt
Pilt
Pärast seda proovisin uudishimust kerepooli kokku, olin juba valmis et karu ärkab koopast ülesse, aga ei midagi..
Päris kenasti läks, selline minimaalne pahtlikulu nagu ikka.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

hmm, see roomik ei näe sugugi halb välja. Kui sa ta modelmasteri burnt metaliga veel üle võõpad, siis vast petab täitsa korralikuks metallroomikuks.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No piltide pealt paistab kohe päris hea, mitmesse ossa sa need jätsid?

Urmas.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Küsiks, et kaugele 34-ga oled jõudnud ? Reportaaz katkes kuidagi äkitselt. Vahest raatsid pisut pilte üles riputada ?

terv
o
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Aga, kui teema sai üles tõstetud, siis kirjutan jutu mida tahtsin ära rääkida, ülesse.

Nagu enamus, alustasin ka mina 1/72 lennukitega (sellele lisandus veel kohe otsa kaks lennumasinat, aga mitte sellest ei taha ma rääkida).
Niisiis, lennuki vastu on huvi alati suur olnud ja neid on nüüd käputäis ka valmis treitud, juba pikka aega painab mind üks mõte( :D ).

Juba esimeste mudelite juures tekkis küsimus, millisele valdkonnale ja millisele mõõtkavale pidama jääda (vaheldus on ju tore, aga nüüd hakkab mind see miskipärast häirima kui teen valmis 1/72 lennuki, seejärel 1/35 soomuk jne jne). Ühesõnaga lasin natuke aega mööda ja mõtlesin et millalgi kujuneb välja, mida põhiliselt teha tahan, mille vastu huvi rohkem on jne....
Nüüd olen rohkem kui küll veendunud, lennuaparaadid on need asjad mis võtavad südame kiiremini käima, ja nende juurde nüüd ainult jääda kavatsengi. Näitena toon kasvõi loodusfotograafia(mida ka ise harrastan) - tavaliselt tekib huvi enne ikka looduse vastu ning seejärel fotograafia, nõnda ka minul.
Algselt oli suurem huvi mudelisminduse vastu, sealt edasi juba tehnika jne( mitte et ma enne sellel teemal väga harimata mulje oleksin jätnud, ei seda mitte, aga suuremad teadmised tulid juba kindlaid asju uurides jne). Tuleb nentida et kui toimuks hääletus nii umbes lennuk vs soomuk, võidaks selle ülekaaluliselt lennuk.
Mõõtkava osas jääb raudpoldiks 1/72, armas mõõtkava, väikeste "nunnude" asjadega. Kuigi, nüüd olen tänu Urmasele uus klismo omanik, samm kõrgemale n.ö tehtud, pintsli töö hakkab siiski millalgi häirima. Sestap ongi 1/48 mõõtkavas asjadele klismoga camot peale joonistada hulga kergem kui väiksemale mõõtkavale, ning ma usun et 1/48 aparaate, millel keerukam kamoflaaz ka vahepeal sigineb.

Oeh.... tuli nagu sissejuhatus esimesele leheküljele aga olgu, tegin tähtsad kohad rasvaselt, oleks ju saanud ühe lausega ka hakkama aga oli tunne et vaja eepos kirjutada...


Suured lindid ja medalid sellele kes jõudis, tahtis ja viitsis jutu läbilugeda :wink:
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Tervitused kaasmaalased,

"Uue alguse tootmisliinile" ilmus üsnagi kuri sakslane, FW 190 A-8
No ja mõtlesin vahepealset olukorda veidi raporteerida ka. Aga mudelist hetk hiljem, kõigepealt tutvume väikses lühiülevaates masina endaga.

FW 190:
FW 190 oli üks II maailmasõja võimsamaid hävitajaid. Tema projekteerimine algas 1938. aastal. Eesmärgiks oli kerge, kuid võimsa hävituslennuki loomine, millega FW peakonstruktor Kurt Tank (vahva nimi :wink:) üldjoontes ka toime tuli. Esimene prototüüp FW 190V-1 lendas esmakordselt 1.juunil 1939. Mootorina kasutati uut ja võimsat 1550 hj radiaalmootorit BMW 139.
Juba esimestel katselendudel, mille sooritas katselendur Hans Sander, näitas uus hävitaja end väga manööverdusvõimelise ja kergesti juhitava lennukina. Ainsaks puuduseks tunnistati mootori kiire ülekuumenemineja sellest tulenev suhteliselt kõrge temperatuur lenduri kabiinis. Paraku ei suutnud Saksa sõjatööstus vajalikul hulgal uusi mootoreid toota ning seetõttu asendati BMW 139 raskema, kuid ka 150hj võrra võimsama mootoriga BMW 801. Esimene - null-seeria FW190A-0 tuli FW konveierilt Bremenis 1940. aasta sügisels. Peale FW tehaste toodeti FW 190 tüüpi hävitajaid ka Arado ja AGO tehastes.
Esimesed lahingulennud sellel masinal tõid välja ka tema põhilised vead - mootori üleküümenemise ja isegi kinnijooksmise lennu ajal ning küttesegu reguleerimise automaadi puuduliku töö. Tootmise käigus täiustati lennuki konstruktsiooni pidevalt ning peagi võis hävitajast FW 190
rääkida juba kui töökindlast masinast. Kokku ehitati 19 999 FW 190 tüüpi hävitajat, millest 6634 olid hävitus-pommituslennukid ning ülejäänud kas päevased või öised hävitajad.
FW 190 oli kahetalalise vabalt kandva tiivaga, ovaalse kereristlõikega täismetall- lennuk (ehitati ka puit-metall segakonstruktsioonis masinaid). Tiib oli varustatud elektriliselt juhitavate pidurdus- ja maandumisklappidega. Telik oli elektriliselt sissetõmmatav ja varustatud hüdrauliliste ketaspiduritega. Sabaratas oli juhitav.

Mudel:
Mudeli vormid pärinevad aastast 1997 ja parandused ilmselt tehtud 2009 aastal. Ma pean ütlema et niipalju valuvigasid pole ma ühegi masina juures veel näinud. Neid ikka oli, palju oli neid väiksematel juppidel, ja tõesõna oli raskusi jupist arusaamisega. Muidu selline enamvähem, suuri prohmakaid ei olnud ja kõik laabus probleemideta annaks Revellile sellise 4-.

Siin mõned pildid sellest kui ma olin saanud tiivad külge, ilusa kujuga sakslane või mis :)

Pilt
Pilt
No ja siin juba krundi all ka, varsti on värvi lisaks oodata. See tume taust on täitsa okei, kuid kuna krunt oli võiböelda et säravvalge siis eriti detailidest siin pildil aru ei saa.
Pilt

Peatse kohtumiseni.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Tõelise peavaluni jõuad kokpiti panekul :wall:
Muidu ok mudel. Ma panin suhteliselt hiljuti just 2 sellist kokku
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Veidike uuendusi vahepeal,
nimelt toimus hiljaaegu värvimine ning väiksem osa dekaalide panekust, kuigi pean tunnistama et lükkasin värvimist päris mitu päeva edasi - no ja eile oli ilus ilm ja mõtlesin asja käsile võtta. Muidugi oli veidike hirm ka püstoli suhtes, no esimene värvimine pritsiga ja veel klismoga, kus ühtteist on natuke raskendatud ka. Aga no esimese korra annan endale ise andeks - kõige hullem ei tulnudki kuigi palju asju sai oskamatusest valesti tehtud, aga nii ju teadmised tulevadki. Ega muidu tulemused ei parane.

Dekaale on vaja lisada, pesu teha, rattad värvida, propi kallal nokitseda ja pritsi alt läbi käia aga nüüd hakkab midagi rohkemat juba välja kujunema:). Aga
olgu ma võin niipalju vahtu kui ise tahan tekstile juurde lisada, pildid ütlevad aga kõik:
Pilt
ja
Pilt
No ja siin on Fw juba enamus dekaale peale saanud:
Pilt
Viimane pilt kujutab juba rohkesti halli masinat, tegelikult on seis kuskil esimese pildiga
Hakkab juba vaikselt valmis saama :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist