Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Noojaah, oled sellest igivanast rondist päris arvestatava välimusega sõjamassina välja võlunud.
Ma ei kujuta selle dragonipoisi mõttemaailma ette, kes võttis ja lükkas enda karbis müüki ürgvana Alani plastiku.. Olen ise sarnase jurakaga mässanud ja mäletan teist siiani. Veel vanem oli Start, seal pakuti veidi teistsuguse torniga "M" versiooni.
Aga kas nüüd võib järjest rohkem (kuri)kuulsaid nõukogude sõjamasinaid oodata?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

ega alguses plaanis polnud seda rajakat esitleda, aga hea küll Urmas, saagu su soov.

ehk siis Zvezda T-35. eil läinud nii nagu oleks soovinud. algne lootus oli, et kuna on uuem zvezda, siis on ehk vaeva nähtud. mitte väga. mitmed zvezdale omased halvad küljed tulid esile. samas võib kogemustele tuginedes väita, et oleks ka hullemini saanud. objekt on huvitav ja intrigeeriv, kuid lõpp läks kuidagi nii, et tegin mudeli valmis ja panin riiulisse ära. ei tekkinud väga isiklikku suhet, sestap võibolla ei leidnud endas ka jõudu lõplikke kulutamisetappe ette võtta.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

nüüd peaks veel olema kaks mudelit, mis "esitamata". neist viimane saab veel lõplikke etappe selga...

stay tuned.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Noo krt.... hakka või pärnu keelt rääkima - muidu äge masin, korralikult kokku on pandud ja puha - aga kus on ekspluatatsiooniga seotud jäljed? No olgu, veidi nagu on ka, aga hetkel tundub teine kuidagi nagu steriilne. Hetkeseis ei ole küll sinu poolt tehtud - tunnista parem ausalt üles - kelle sa ära rääkisid? :wink:
Loodan et leiad siiski millalgi endas nii palju potentsi, mis pintsliga käe tõusma paneb...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

fossilile veel vastuseks eelmise rümaka kohta, et vot jah, sai kuidagi jõud otsa. Teades ennast, siis ilmselt võtan ma kunagi selle looma riiulist alla ja kulutan ära. Ja veel nii et on kulutatud :D

Aga nagu jutuks oli, siis likvideerime vanu võlgu. Masin, mida Panzerwerke jälgijad on ammu juba näinud ning mis sai tegelikult enne T-35 valmis: jaapanlaste märgu unenägu, tankihävitaja Ho-Ri. Aluseks võeti Tüüp-5 keskmise tanki Chi-Ri veermik ning sellele siis asuti aretama mingis mõttes "saksa stiilis" (tegelikult tegid seda "stiili" väga edukalt ka kõik teised rahvad) kahurikandjat. Miks nimetan "saksa stiilis"? Sest tulemus on üsna sarnane sakslaste Ferdinand/Elefantile. Jaapani imeloom oli relvastatud 105-mm kahuri ning kuue imperaatori vapra teenriga. Algselt oli planeeritud riistapuu saada seeriatootmisse jaanuaris 1945, kuid tegelikkuses ei saadud hakka esimese prototüübigagi.

Mudeli enda kohta: Amusing Hobby tootjaks, see annab aimu küll, et minu kogemustele tuginedes oli ka seekord mudeli kvaliteet pigem madalavõitu. Eraldi ära mainimist väärib ning inseneripreemia kategoorias "eriline valu tagapaskõedes" annan ma seekord roomikute eest. Väga sellest rääkida ei tahaks, kuid ütlen kokkuvõtvalt, et "töötavad roomikud" ei ole staatus, mida ma väga kindlalt jagaks ning pigem hoiaks debatid avatuna sellega, kes antud lahenduse välja mõtles. Värdjas.

Värvitöö osas sai lasta jälle vaimul lennata, kuid päris lappesse ma seda asja ei ajanud ning tegin ka omajagu uurimustööd. Diagnoosi järele lehkava uhkusega tahaks esile tuua, et tank on värvitud täiesti õigetes värvitoonides, milleks on Kusa-iro, Tsuchi-iro ja Karekusa-iro! Edasi läks otsa veel ka pisut õlivärve (täiesti europiidsete nimedega), tolmu ja muud jama ning selline ta sai.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Banzai!
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Vaat selle peale teen jaapani kummarduse - vinge tulemus! Ja küsin, et kas saadaksid mulle veidi suurema resoga pildid kataloogi jaoks? Mul sellise imelooma fotosid veel ei olegi. No ja tegelikult võiks paar sellist kaadrit ka olla, kus on võetud veidi alt üles, no et IJA über allen?
Super hea mulje jätab igatahes.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas calico »

:shock: Vot see on vägev jaapani kuningtiiger!! Isegi ei teadnud et sellist mõtlesid, need tankid millega nad aasia vallutasid olid pehmelt öeldes...neh.. :dont_know:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

peale kahtlaste ekstravagantsuste oleme tagasi normaalsuse juures. Seekord siis hea ja aus Jagdpanther, millele on juurde pandud omajgu "uuendusi". Ehk visoon ütles, et tegemist on ühe nö viimase veel tööle jäetud ja kõigi imestuseks sodiks laskmata masinaga, mis on hakanud külge saama järgmiste mudelite varuosi. Nagu näiteks täismetallrattad, kõrgem ventilaatorikate, summuti ja loomulikult öösihik. Lisaks ehitamisele, sihtisin ka pläkerdamise osas kõrgelt. Algne hoogne kamo sai selline:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Lisan siis ka teise seeria pilte, millel on eelmine üsna põhjalikult maetud järgmise alla. Kusjuures kõik hilisem kulutamine peale valget katet sai läbi viidud kasutades ainult õlivärve. Ja natuke eelmise sügise lehti ka strateegilistesse kohtadesse...Talveromantikat alanud kevadesse:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

vahepeal on siis käinud laualt läbi ka brittide imeriist nimega A39 Tortoise. Mõneti nagu müstiline asi, 80 tonnine kasematt, kus on sees ainult 94-mm suurtükk. Kerge raiskamine minu arvates, aga britid ise arvasid et see laseb sakslaste KT esisoomusest läbi. No hea küll. Ma tegin siis muidu nii:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

edasi läks meeleolukaks. Tekkis nimelt mõte, et ma pole legendaarset brittide sirge triibuga "kõrbekamot" ehk siis Caunter-skeemi proovinud. natuke uurimustööd näitas ka seda, et praegu muuseumites vedelevad helesinised Matildad on tegelt lihstalt üle põlve lastud roppused ja õiged värvid näevad midagi sellist välja. igatahes nimed on pottidel õiged peal, tootjaks AK, ainus minu edendus oli see, et "slate" oli neil natuke liiga hele ja selle ma toonisin mustaga tumedamaks... jäi kuidagi... adkevaatsem.

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Vaata aga, ägedada asjad mõlemad. Eriti nunnu on see, milliseks sa nad joonistada oskad - kui pantrik on selline "kurihirmus koll", siis kilpkonn näeb välja nagu rahumeelne kapsauss lasteaiast...
Aga mulle su stiil meeldib, nii et ootan järge!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Caunteri toonid tunduvad minu silmale väga mõnusad, kuigi ajalises mõttes on neid värve selle tanki seljas kuidagi harjumatu vaadata.
Aga no harjumatud asjad ongi ägedad.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

jõud ja tervis. ning aitüma vanameistritele soojade sõnade eest. et ühes teises teemas sai räägitud lõpetama ja poolikute asjade teemal julgeid sõnu, siis tuleb ka teod järgi lohistada. loeme siis Kilkonnarajaka lõpetatuks. nii palju kommenteeriks, et kuna tegemist on kõrbeasjaga ning nende räpatamises kogemused on pigem olematud, siis olin ettevaatlik...samas ei saa öelda, et oleks filtritelt ja pesudelt allahindlust tehtud. ehk enam siiski nii nunnu ei ole :D

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis Hertsog, 29 Mai, 2020 18:03, muudetud 1 kord kokku.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Tundub, et sellega on sul emotsionaalne side tugevam olnud, kui mitmete teiste viimaste mudelitega, mis su laualt veerenud on.
Caunter kusjuures sobib sellele masinale oma värvidega üllatavalt hästi - ei oleks nagu arvanud.
Kuid eks mõned asjad jäävad ka silma nagu üldvärvides periskoobid või värvimata kuulipildujatoru, aga üldmulje on siiski elav ja mudel igati aus.
Mõni tross ja mingidki markeeringud lisanuks siiski üldisele pildile mitmekesisust.

Värvimise ja viimistlemise osa on sul väga käpas. Tahaks soovitada rohkem tähelepanu detailidele ja pisiasjadele - lihtne asi, millega saaksid oma mudelitele kõvasti karakterit juurde anda. Aga eks ma juba tean, et ei kuula sa ju kedakuraditki ja lased ikka omasoodu edasi.

Kristjan
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

tänan tagasiside eest, professionaalsete kolleegide oma on alati hea lugeda. samas olen natuke nagu nõutu, sest... kõik sinu mainitu on tehtud ja seda õigel ajal. nimelt kirjutan endale (vanainimese mälu ei ole enam see noh) ülesse etapid ning just olulisemad detailid milelle tähelepanu pöörata ning mis vajavad erikohtlemist (periskoobid, tööriistad, kuulipildujad, sumpad, lisasoomus). nii võin täie tõsidusega mainida, et kuulipildujad (kokku on neid kolm sellel masinal) on kõik värvitud - selleks kasutan - nagu ka tööriistade puhul - värvina saksa "tankihalli". samuti on üle käidud ka kõik periskoobid, mida sellel mudelil oli tõsiselt palju. selleks olen avastanud, et on hea kasutada musta peene otsaga markerit, kuna see jätab ka kergelt klaasja läike. sitasti on aga ilmselt pildistamine välja tulnud seoses ülevalgustamisega ning see loob illusiooni nagu oleks üle põlve lastud...
markeerimiste osa mõtlesin ka ja algne plaan oli et teeks Matildadel nähtud valge-punane-valge embleemi, kuid kuna dekaalina ei leidnud varudest, siis eraldi maskima ja värvima hakata... läks kuidagi meelest. tagantjärgi muidugi ütleks, et sul on õigus ja oleks olnud stiilsem küll.

trosside osa võtan omaks, see ausalt kuidagi ei ole minu teema... aga no eks peab parandama
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

kurat ma käisin praegu kontrollimas, ega ma seniilseks ei ole jäänud :D
õnneks mitte. sai tehtud küll nagu ennem väidetud. aga pigmentidega pole ka koonerdatud:

Pilt

Pilt

Pilt

kusjuures, need pildid annavad aimu kui hea detailsusega on samas Mengi valuvormid. impressiivne suisa...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist