Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
asjaajaja
Liige
Postitusi: 791
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Kas veermiku kamoga polnud mitte nii, et rattad jäeti ilma triipude-laikudeta? Või tuli see nõue mingist hilisemast ajast? Asjatundjad parandavad mind...
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

tuu om 44 aasta mudel - siis määriti juba tankistid ka ära...

kamoskeemil on rattad ka sihandased nagu tettü.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, jutt jummala õige, aga kuna üks pilt pidi olema mõjuvam kui tuhat sõna(aga värviskeemile võib põhimõtteliselt joonistada ükskõik mida), siis seekord palju sõnu tegema ei hakka:

Pilt

Mudelist kah veidi: päris kobe, mulle meeldib väga, kuigi ma ei kujuta hästi ette, kuidas roomikud normaalselt rippesse saaks. Olen proovinud nii rataste külge liimimist, kui ka imepeene traadiga sidumist, aga tulemus on ikka selline nagu on - ikka kipub siit -sealt punnitama... :evil: Kuumaksaetud nööpnõelte keresse sulatamist pidasin juba liiga küsitavaks, selle asemel läksin täiega eraldi lülide peale üle. Eks ta kallivõitu muidugi on, aga kes ütles, et hobi peab maksimaalselt odav olema? Kuigi alati tuleb antud ajahetke võimalustega arvestada.
Pildid on kunstvalguse kohta väga head, kuid nagu juba von manstein märkis, toovad suured plaanid välja selle, mis muidu silma ei torka: kõik eemaldamata kraadid (trossid, tööriistad) panevad mõtlikult kukalt kratsima...
Nii et kuna su makrorežiimis pildid tulevad päris head, siis tuleb edaspidi hakata rohkem tähelepanu pöörama pisiasjadele: kõik tillemad detailid (suurematest rääkimata) poleks paha kõigepealt 3 - 5 kordse suurenduse all üle vaadata, sest fotika objektiivist halastamatumat kriitikut ei ole.
Küsimus kah: kas pesu, tolmutormid ja porivannid kah tulevad?

Urmas.
asjaajaja
Liige
Postitusi: 791
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

asjaajaja kirjutas:Kas veermiku kamoga polnud mitte nii, et rattad jäeti ilma triipude-laikudeta? Või tuli see nõue mingist hilisemast ajast?
Üks punkt hertsogile õige vastuse eest!!!
Järgmine loll küsimus, palun... :|
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

Küsimus kah: kas pesu, tolmutormid ja porivannid kah tulevad?
Ikka tulevad. Tegemata on veel torni küljes olevate roomikujuppide värvimine. Roomikud tuleb veel käia kroomiga üle. Veermik ise on iseenesest töötav, st. rattad painduvad vastvalt "maastikule" ja on loomulikult ka veerevad. Samuti on kõige viimane (ma ei tea kuidas seda nimetada) rull/ratas vedruga paindes, st muudab oma asendit ise vastavalt roomiku pingele.

Pilt

Pilt

iseenesest kihvt, aga ma kardan, et roomiku normaalsesse rippesse saamiseks tuleb rattad kõik kinni liimida ja roomik super attacki abil rataste külge "riputada".

Siis lakkimine ja pesu. Ning tolmutamine ka. Mul on iga mudeli tegemisel märkmeleht, kuhu ma kirjutan üles veel tegemata tööd. Et akuutse seniilsuse puhul on neist lipikutest kõvasti abi.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

et siis mainitud teod said tehtud.

Pilt

Pilt

Pilt

lindid jäid hoidma umbes nii nagu fossiil ennustas...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Tuleb tõdeda, et igati asine Tiger on välja tulnud. Tundub olema su kõige õnnestunum mudel.
Ja nagu fossiili poolt pakutud ajaloolisest pildist nähtub, polegi ehk vajadust masinat kakasemaks ajada.
Natuke küll jääb vajaka pesust, eriti rataste piirkonnas, aga seda saab ju järgmiste mudelite juures harjutada.
Aga kummilint puksib ikka täiega vastu. Vedava ratta tagune läbiripe pole loomulik ja välimised tugirattad on jäänud õhku rippuma. Aga näha on, et oled andnud endast parima.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

tegelikult on asi nii et pesin seda nagu segane. ja enda arvates tuli hästi välja. kahjuks ei suuda ma edasi anda nii teravaid pilte, kus igasugu uurded ja praod oleksid näha. mis puutub roomikutesse, siis ausalt öelda, jäi endalegi silma see rataste ebaloomulik asend. peale pildistamist tuunisin neid veel natuke super attackiga. riiulisse rändas tank juba normaalsema rattaasetusega. eks tuleb edaspidi hakata ka eraldi lülidest linte juurde sebima.

aga tänud kõgile kes viitsisid vaadata ja samuti ka heade sõnade ning näpunäidete eest.

edasiste mudelite asjus võib vist jõulupuhkusele minna. hiina post on jõulude tõttu endal hinge kinni tõmmanud ja paar huvitavat projekti sidib kuskil vahelaos...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Tead ,neid raud(plastik)koletisi on lausa lust vaadata! Olen siin veel natuke ringi luuranud nagu mulle soovitati ja järjest huvitavamaid teoseid leian. Tahaks juba käpad mõne Panzeri külge ajada kui saaks. Taaskord on tekkinud paar küsimust. Kuidas sa saavutasid sellise "tolmuse" efekti Panzerjäger Ferdinand tangi peale? Kas enamus mudelitega kaasas olevatest roomikutest on ikka plastikust tehtud ning mis värve ja vahendeid tavaliselt kasutad ,et selline realistlik toon saada. Eelpool lugesin ,et oled isegi kasutanud tavalist harilikku pliiatsit...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

tolm on aus. kui viitsid vanemaid poste lugeda, siis seal on kirjas, kuidas täpselt. põhimõttelsielt on see tolm tehtud pastellikriidist ja liivapaberi abil: riivid/lihvid/viilid kriidi küljest tolmu ja kannad selle pintsliga mudelile.

mis puutub roomikutesse, siis ferdinandil olid kaasas kummilindid - aga minu üllatuseks väga head. enamasti on odavama otsa loomadel ikkagi kummikud kaasas. nendega peab valu ja vaeva kõvasti nägema enne, kui kannatab inimestele näidata. kallimad tootjad, nagu näiteks dragon, annavad kaasa eraldi lülidest ehitatava oopuse. parim ehitusteemaline postitus on andrusan-i "panter kursk 1943". vaata kindlasti seda teemat. seal näed kudias meistrid teevad asju. mina olen alles algaja...

aga tänaud huvitundmast ja vaatamast :) kui küsimusi on, siis küsi julgesti. selleks me ju siin olemegi.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

et elu on karm ja talv on pikk, sai soetatud mõned sellised lustiloomad:

Pilt

Pilt

Pilt

natuke näppudele tegevust...

stay tuned - nagu vanad eestlased ütlesid.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Palju nende elukate soetamine sulle maksma läks?
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

ja kust too Drilling soetatud on ja kas figuurid on ka komplektis? Äkki paned karbi sisust pildi?
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

ja kust too Drilling soetatud on ja kas figuurid on ka komplektis?
ebay-st. läbi pingelise oksjoni. ja "achtung, jabo!" meeskond on kaasas küll, lisaks hunnikule etsidele ja muule pudile ;) pmtselt täpselt nii nagu kõik lubatud dragoni komplekti 6217 sisus. vabanda, aga pildistada ei viitsi :$ , lammutasin juba lahti ja panen otsast kokku. teen vast koostamise protsessist reportaaži.

http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... dr6217.htm

pean tunnistama, et kõikvõimalikud "alt-ülesse" laskmise kompleksid erutavad mind üle keskmise. kahjuks on nende kättesaadavus tihti raske.

praegugi nillin "Coeliani", "Möbelwagenit", "Kuglblitzi" ja teisi toredaid roomajaid. kui vaid krediitkaart vastu peaks...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
asjaajaja
Liige
Postitusi: 791
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Ikka ja jälle jääb mulle silma, et mingit mudelikomplekti aetakse interneti teel või igasugustel oksjonitel aastaid taga ning ollakse maksma hingehinda, et see siis lõpuks kätte saada. Täiesti arusaadav, ka minul on omad unistused, mille täitumise eest olen nõus tavapärasest märgatavalt rohkem pingutama ja panustama.
Samas ei saa ma mitte essugi aru nendest paganama kapitalistidest, kes neid mudelikarpe toodavad. Kui tegemist on ikka nii tahetava mudelikomplektiga, miks seda siis rohkem ei toodeta. Kas plasti ei jagu või on karbimatejalist kahju? Okei, pressvormid pole igavesed, aga ka neid on võimalik rohkem teha. Ja mõni pressvorm igab mitu firmat ära, teise toodangut aetakse aga mööda maailma vaata et interpoli abil taga. Mitte ei saa aru...
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist