Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Harrier
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 18 Mai, 2005 23:13
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Harrier »

Ei oska koguseliselt öelda palju neid tehakse, kuid kunagi ühe hulgimüüaga sai juttupuhutud, siis ütles näiteks dragoni kohta, et ei tasu tellida seda, sest Eestis turgu ei ole ja tellida tuleb suure konteineri täis st. siis maaletooja paneb raha alla ja ei ole kindelgi kas kaubast lahti saab.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

nii ta on et turgu ei ole. sest lisaks tõsiasjale, et meil on suht spetsiifiline hobi, on ka dragoni toodang järgu võrra kallim, võrreldes ülejäänud tootjatega. pragusel huvitaval ajajärgul ei peeta massides mõistlikuks kulutada4-5-600 ja enam raha mudeli peale...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

et siis nagu arvata võis: koosteliinile läks Sd.Kfz. 251/21 Drilling. Mudel Dragonilt. Kokku läheb kenasti, kuid kuna on väga detailne, siis aeglaselt.
Esisild näituseks koosnes 7 osast...

Pilt

Pilt

rattad kirjadega ja puha...
Pilt

Päevatöö lõppakord:
Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Hertsog, sinu firmas aega niisama ei raisata! Karp lahti ja ühe õhtuga pool mudelit koos.
Kuna sul kollektsioonis ka BIZDA nimelise tootja sarnane liikur , siis ju ka hea võrdlusmoment olemas.
Ise oleks oodanud, et võtad esimesena pisema poolroomiku ette, seda enam et varustatud on ta ägeda artsüsteemiga. Pealegi on ta galeriides paras haruldus.

Anna aga sama hooga edasi!
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ägedalt paned - alles karbid käes ja juba ühest pool masinat valmis. Kusjuures sellel on detaile tõesti üksjagu... Aga jätka samas vaimus, mul endal ei olegi veel ühtegi 251 -te, kuigi mida aeg edasi, sedarohkem tunnen vajadust endalegi midagi sarnast muretseda... eks näis, kaua ma sedasi vastu pean :scratch:

Urmas.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

märkasin, et sa teed jooniste peale mingid ristid.. Milleks?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

märkasin, et sa teed jooniste peale mingid ristid.. Milleks?
detailid ja etapid, mis on tehtud ja läbitud - tõmban risti peale. need mis jäävad kinnitamiseks hiljem (tuleb enne värvida - näiteks tööriistad vms) - tõmban ringid ümber. enne lõplikku mudeli valminuks kuulutamist lappan veel koostejuhendi üle ja vaatan kas millelegi jäi ring ümber või on rist peale tõmbata. samuti on mul iga töö juures märkmeleht, kuhu ma kirjutan peale "tegemata tööd". värvimised - kulutamised, kuidas-millega. ühesõnaga pisiasjad mis võivad ununeda.
Ise oleks oodanud, et võtad esimesena pisema poolroomiku ette,
lp välimarssal von manstein. vastavalt teiepoolsele soovile, luban, et järgmisena võtan siis selle pisema 250 looma ette.
Ägedalt paned - alles karbid käes ja juba ühest pool masinat valmis.
noo, härrased ärge pange mind punastama. pool masinat - kirjanduslikud liialdused. tegelikult olen ma alles neljanda või viienda koostepildi/etapi juures. palju põnevat ja palju orjatööd on alles ees. eks ma kannan jõudu mööda ette ka.
mul endal ei olegi veel ühtegi 251 -te, kuigi mida aeg edasi, sedarohkem tunnen vajadust endalegi midagi sarnast muretseda...
ojaa. 251-te on mingi 22 erinevat varianti. pikemas perspektiivist tahaks põhilised neist ikka kokku panna. igasugused pakwagenid ja wurfrahmenid. kahjuks pole liikvel näinud 251/8 - ambulantsi. toredad on veel infrapunavarustusega "falke" ja "uhu"

tänud kaasa elamast
Viimati muutis Hertsog, 17 Jaan, 2010 8:41, muudetud 1 kord kokku.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Tipp-topp masinad. Aga see ambulance transporter on minu teada AFV -l küll olemas. Tsekka HLJ kodukal.
Taara avitab! ...
asjaajaja
Liige
Postitusi: 791
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Tsiteerin:
detailid ja etapid, mis on tehtud ja läbitud - tõmban risti peale. need mis jäävad kinnitamiseks hiljem (tuleb enne värvida - näiteks tööriistad vms) - tõmban ringid ümber. enne lõplikku mudeli valminuks kuulutamist lappan veel koostejuhendi üle ja vaatan kas millelegi jäi ring ümber või on rist peale tõmbata. samuti on mul iga töö juures märkmeleht, kuhu ma kirjutan peale "tegemata tööd". värvimised - kulutamised, kuidas-millega. ühesõnaga pisiasjad mis võivad ununeda.


Rolls-Royce tehases käis töö umbes samamoodi, vähemalt paar aasta eest. Kui masin kliendile kätte toimetati, läks tehase arhiiviriiulile toimik täpse kirjeldusega auto kõikidest koostamisetappidest...


Tsiteerin:
ojaa. 251-te on mingi 22 erinevat varianti. pikemas perspektiivist tahaks põhilised neist ikka kokku panna.


Pigem on neid variante kusagil kolmekümne ringis. Arvestamata veel seda, et paljusid variante esines kõigi nelja erineva keremodifikatsiooniga (Ausf. A, B, C ja D). Nii et igav Sul ei hakka! 8)
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

aeg on läinud. tervis ka. ehitamisele tuleb kasuks.

väike üldpilt

Pilt

palun kas keegi oskaks öelda, mis värvi peaksid need moonakastid ja üldse masina interjöör olema? (roosat mitte pakkuda, see oli juba kaalumisel). seni nagu ei oskagi seda sisu edasi teha.et oleks abi üle tänulik.

Pilt

väike üldpilt koos "achtung, jabo!" poistega. see on minu proua vaev ja panus minu hobisse. kuna masinaid ma tal ei lase teha, siis piirdub ta tavaliselt meeskonnaga...

Pilt

ausalt öelda olen pettunud selles achtung-jabo-pundis. tegemist on panzertruppe mundris meestega, kes ABSOLUUTSELT soomustransportööri kompotti ei sobi. jääb mulje nagu tegemist oleks vaeslastega kes on kuidagi oma tanki juurest õhutõrje juurde tilbendama sattunud. seda enam, et drillingu meeskond juba koosneb kahest tegelasest. liiga palju rahvast ühesõnaga. pealegi on andnud dragon nende mundri värviks (nagu ka pildil näha) halli. minu teada aga olid tankimeeskonnad mustade jopedega. eks tuleb need mehed ilmselt istutada mõne tulevase projekti, näiteks panther-i selga. (väga ränk detailsus on meestel küll - isegi suitsud on kaasa pandud).

P.S. kuna fotokas arvas peale 5 aastat teenistust heaks ära kooleda, on pildid tehtud telefoniga. endalegi imestuseks teeb uuema otsa "Nõu-Kia" suhteliselt kvaliteetseid pilte...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Nice :) ...aga see bunch of people on mõeldud tegelikult Panther tanki meeskonnaks. Halliks on ta(vorm) võib olla tehtud selle komplekti eripäraks kuna peaks olema tegemist iseliikuvate suurtüki süsteemidega e. õhutõrjetransporteriga. Ehk oskavad uniformistid paremini täpsustada. Aga muidu tipp-topp poisid :)
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

vähe sellest, et ma ei tea mis värvi see interjöör värvida, toon ära ka järgmise peavalu:

Pilt

Model Masteri värvid siis
2009 - Afrika Grünbraun
1706 - Sand Europe
2095 - Panzer Dunkelgelb

koostamisjuhend näeb ette, et kere põhivärv oleks 1706 - Sand Europe...
...tule taevas appi ! kas tõesti võiks kamuflaaž olla valkjasroosa põhitooniga ? ülejäänud värvid pildistasin juurde et jõuda selgusele millist siis kasutada. teised tunduvad kudiagi liiga tumedad olevat... samas segada eriti ei tahaks. see tekitab aerograafi tätitmisel potensiaalseid segamisvigu.

et mis asjatundjad arvavad ?
on kellelgi selles osas Model Masteriga kogemusi ?
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
asjaajaja
Liige
Postitusi: 791
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

[quote="Hertsog"]
väike üldpilt koos "achtung, jabo!" poistega. see on minu proua vaev ja panus minu hobisse. kuna masinaid ma tal ei lase teha, siis piirdub ta tavaliselt meeskonnaga...

Olen mudelite ehitamist siiani pidanud maailma kõige mehelikumaks hobiks, sest naised on hakanud tegelema pea kõikide meeste aladega: taovad vutti, kihutavad võidu, liigtarvitavad alkoholi, suitsetavad, poksivad, sõdivad, vallutavad mäetippe jne, jne. Nüüd paistab, et naiste invasioonist mudelite maailma pole ka enam kuskile pääsu. Mitte, et mul selle vastu midagi oleks, aga...

[quote="Hertsog"]
palun kas keegi oskaks öelda, mis värvi peaksid need moonakastid ja üldse masina interjöör olema? (roosat mitte pakkuda, see oli juba kaalumisel). seni nagu ei oskagi seda sisu edasi teha.et oleks abi üle tänulik.

Kui tiigrid on triibulised ja pantrid täpilised, miks ei tohiks siis üks nimetu poolroomik olla põrsaroosa? Pealegi, kui instruktsioon seda käseb...

[quote="Hertsog"]
ausalt öelda olen pettunud selles achtung-jabo-pundis, kes ABSOLUUTSELT soomustransportööri kompotti ei sobi.

Sa oled asjast ABSOLUUTSELT valesti aru saanud. "Achtung-jabo" on üks populaarne saksa lauluke, mida need mehed esitavad. Vaata tähelepanelikult, kõige vasakpoolne "võimleb" jala peal seisva mikrofoniga, tema kõrval on kontrabassi mees, siis tuleb kitarrist ja kõige lõpus on sündimees, kes paneb korraga kahel pillil. Sa pead ainult Kullost läbi minema ja õiged pillid tellima, proua värvib veidi ja ongi taas üks kaunis dioraam valmimas! :twisted:
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Värvimise suhtes oskaks öelda vaid seda, et Dragon paneb üsna kõvasti värvi toonidega pange. Seda on tõdetud paljudes välismaa foorumites.
Reaalselt on selleks värviks selletransporteri puhul Dunkel gelb +mõningane helendus %. Seega sobib 2095 ja see omakorda kergelt helendada. Aga kui teema huvitab ,googelda netis "panzer color" sõnaga leiab palju huvitavat. Trac-link on ka üsna hea koht.
Taara avitab! ...
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Selle ja paljude teiste pealt lahtiste masinate interjöör värviti sama tooniga, mis väljastki. Seega siis toosama Dunkel Gelb, mis Model Masteri esituses veidi kahtlase välimusega tooni annab. Lehitsesin siin veidi kirjandust, et kes mida kasutab, kuid ei leidnud kedagi, kes oleks Model Masteri seda tooni puhtal kujul pruukinud. Näiteks Ilja Perejaslavtsev, kes on minu jaoks üks suurtest eeskujudest, tarbib Humbrolit numbriga 93. Ta väitis ühes oma kirjutises, et on Kubinkas kõikvõimalike algsete värvitoonide võrdlemisel leidnud selle olevat enam-vähem ligilähedase originaalsele Dunkel Gelb -ile.
Ise ostan ilmselt järgmise Kullo külastuse ajal sedasama Humbrolit ja katsun millalgi Model Masterist sarnase tooni kokku segada.

Urmas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist