Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

tänud,

humbroliga on see "till", et kipub aerograafi ummistama. vanad humbroli värvid on okei, aga uuema otsa värvid on kas liiga suure pigmenditeraga või ei lahustu korralikult. sellepärast olengi viimasel ajal kasutanud modelmasterit.

järgmine loll küsimus asjatundjatele:

kuna värvid on erinevad (tootjati), siis vajavad nad ka erinevat lahustamisvahekorda. siiani olen teinud nii: humbrol 1:4; revell 1:3; ja modelmaster 1:2. samas tundub modelmasteri sellisena lahjendamine värvi raiskamisena, kuid suurema lahusti osalusel tundub et nagu ei kata õieti...
millises vahekorras modelmastersi kasutajad meie hulgas ise seda lahustavad aerograafiga värvides ?

tänud ette jällegi
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Mart L
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Juul, 2009 17:56
Kontakt:

Postitus Postitas Mart L »

Ise olen oma neli mudelit aerograafi ja modelmasteriga värvinud, nii, et ütlen sõna sekka.
Kõige parem on IMO mõlemat ühepalju või vahest lahustit tsipake rohkem(nitro lahusti). Olen võtnud pipetiga :oops: (Oli ikka pipett ?) :oops: Mulle meeldib värvida sellise comboga. Olen proovinud erinevaid koguseid aga jäänud selle juurde.
Ega see sõltub ka aerograafist, mõni tahab lihtsalt eriti peene pigmenditeraga ja hästi lahustatud. Muidu jääb veel sisse kinni.
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No ega ma ei mõelnudki, et peaksid hakkama Humbrolit kasutama: kaugel sellest, isegi olen selle suure teralisusega hädas olnud. Ostad potsiku Humbrol 93 -e, (viimane Humbroli ost, selle kannatab kuidagi ikka ära) siis valad nutuse näoga selle aerograafi ja värvid paraja suurusega proovitüki. Katad vähemalt kolm korda, lastes vahepeal veidi kuivada. Samasuguse proovitüki teed Model Masteri Dunkel Gelb -ist. Nüüd kui järgmisel päeval neid proovitükke võrdled, peaks päris hästi aru saama, mida tuleb Model Masteri toonile lisada, et saada samasugust tulemust, nagu Humbroli proovitükil näha.... Ptüi, pikk ja segane jutt tuli, aga katsu kuidagi aru saada.
Ja siis proovid lisanditega, fikseerides iga kord, kui palju ja mis tooni lisasid, teed seejärel värviproovi ja jätkad, kuni proovitükkidel olevad toonid päevavalges enam-vähem kattuvad.

Aga lahustamine - ise kasutan küll klismot, aga ega lahustamise mõttes suurt vahet ei ole - see on rohkem nii "tunde järgi", peaasi, et värv pihustist korralikult välja tuleb aga samas ka katab. Kui lahustit on liiga vähe või on see liialt "kuiv", jääb pind teraline, kuna värviosakesed kipuvad siis juba õhus kuivama. Kui segu tuli liiga vedel, siis ei kata ja võib hakata vähe paksemalt pannes valguma.
Päris kindlat segamise vahekorda ei saagi olla, sest osad MM värvid on purkides paksemad(kauem seisnud näiteks), osad vedelamad. Üldiselt soovitatakse, et valmis segatud värv näeks konsistentsilt välja ja tilguks umbes nagu piim.

Urmas.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

See, kui vedel värvilahus teha, on väga varieeruv ja sõltub lahustist.
Tänu Urmase soovitusele, olen viimase mudeli juures nitrolahustit tarvitanud. Peamiseks plussiks on kiire kuivamine ja väidetavalt parem nakkumine.
MM värve nitroga vedeldades piimakonsistentsi võrdlus hästi ei sobi.
Arvan, et tumedamate värvide puhul sobib vahekord üks neljale või isegi üks kuuele. Nii et värv on suht sama vedel kui lahusti ise. Nitro sunnik kipub ju nii kiiresti lenduma, et värvkate võib jääda "karvane".
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

ma pritsin toas. ja kasutan lakibensiini. nitro raip haiseb liialt.

aga käisin täna huumori pärast ka värvipoodides. on kohti mis müüvad värve ka väiksemates kogustes kui liiter. küll aga ei leidnud RAL 7028 dunkel gelbi. pole olemas enam kaasaja koodide nimistus. küll aga on kõik ülejäänud olemas, nii rohelised, pruunid kui ka punased. netiavarustes ringi tuulates jäi ka kukal kratsimiseks: no ei öelda, et 7028 oleks uuendatud. see on üldse RAL-i nimistutest lihtsalt maha võetud. ju siis on verboten!

humbrol 93 on isegi täitsa olemas, selgus värvikastis tuulates. aga tundub minu silmale liiga pruun olevat...

elame ja näeme siis. asusin hoopis lintide koostamise kallale. kaasas on kaks varianti roomikuid: ühed juba lahtilõigatud lülid kotikeste sees ja teised restidel. esimese märjaga ei jõudnud ära kiita, et lõpuks ometi ka lahti lõigatud lülid.

Pilt

pettumusekibedus oli suur: isegi pintsettidega pole võimalik neid kokku panna. proovisin siis huumorivõtmes lahti lõigata paar resti-roomikut. üllatus oli jällegi suur: neid on võimalik täiesti vabalt ja lihtsalt kokku lükkida ning väike plaat/padi peale kleepida. kusjuures seda nii, et roomik seisab koos aga on täiesti painduv. pildil on näha ka augukesed kuhu siis padi kinnitub. lausa lust.

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Selle Dunkel Gelb -iga oli vist omal ajal juba mingi jama. No et tal ei olnudki algusest saati RAL koodi, või midagi umbkaudu sellist. Kui tolle jutu üles leian ja asjast aru saama peaksin, panen kirja.
Roomikutega vaata seda, et sa kindlasti hilised lülid alla paned, komplektis on nii hilised, kui ka varajased. Neid masinaid tehti (kui mälu ei peta) kusagil 44 aasta teises pooles mingi ports valmis, aga kuna sellise versiooni tootmine oleks liig kallis lõbu olnud, siis masstootmisse ei läinudki. No ja sel ajal väljalastud 251 masinatel olid juba hilised pastlad all.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

Roomikutega vaata seda, et sa kindlasti hilised lülid alla paned, komplektis on nii hilised, kui ka varajased
irw, no ma otsisin nagu meelehaige et kumb on kumb. dragon jätab selle televaatajate otsustada. seega võtsin need mida on võimalik tegelikult ka kokku panna...

aga aitüma soovitamast ikkagi :)

a seda 7028 saagat ma netis juba lugesin. et see RAL kood pandi kudiagi olude sunnil lõpuks. ja et ühtegi niiöelda ametlikku etaloni pole säilinud, seega on ka see suures osas tegelikult televaatajate otsustada jäetud.

http://www.afrikakorps.org/ralcolors.htm

siin on suht asjalik ja pikk jutt asjade olemuse kohta
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No siin peaks olema täiesti arusaadaval kujul, et millised neist on hilised, millised varajased: http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... dr6217.htm
Miskipärast on mul tunne, et hilised on nagu kiuste need, mis sulle ei meeldinud: need kotikestes nimelt... 8) Aga kontrolli ikka üle enne. Ja kui see nii peaks olema, siis pintsetid unusta ära - pärast on terve tuba jublakaid täis, mis on järjest "pinn" ja "pinn" lendu pannud. Parem proovi pikemat sorti tikuga, mille otsas on tükike kontoritatti, ehk on sedasi mugavam.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

sellega on ka hambad, EZ lintidel on kaasas plaadid/padjad. need kõige hilisemad.

tsiteerin ühte AFV Club arvustust:
Included are two full sets of workable individual link tracks from the previous set Sd.Kfz.251 Track "Latest Model" (kit #AF35070) which has the later pressed pattern track links with metal pads that have two small raised chevrons included on the pads.

This is a strange inclusion as these all steel tracks were only used for about five months from late February to July '44 when they was discontinued as the metal pads created excessive vibrations on paved roads damaging the suspension components.

The use of the Sd.Kfz.251 Track “Late Model” (Kit #AF35069) or even the more common Sd.Kfz.251 Track “Early Type” (Kit #AF35044) would have been more appropriate as both these tracks were used throughout the War eliminating any time line issues.
et siis võib ikkagi alla panna ka varajased pastlad. seda enam, et neid EZ omi osutus IKKAGI ilmvõimatuks kokku saada.[/code]
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ahah, paistab et keerutasid edukalt välja.... Üritasin siin leida, et millisesse konkreetsesse ajaperioodi nende metallpatjadega roomikute tootmine jäi, aga ei leidnud. Ega seal arvustuses mingit viidet algallikale ei olnud? Kuigi nurinad tolle vibratsiooni ja kõige muu koleda kohta on pea igas raamatus, ent kui kui üritan leida, et mis ajast mis ajani toodeti - siis laku panni... :?
Ma leidsin enda vanadest varudest selle Humbrol 93 samuti üles ja tegin eile värviproovi ära - päris sarnane tundub ühe Kubinkas nähtud originaalvärvis riistakastiga - kuigi no sihuke pikk mälusild, aga vähemalt tundus kuidagi tuttav toon.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

elu on hokimatš.

võtsin humbroli värvi number 93. uus purk. neitsilik, ma ütleks. asetasin lauale. võtsin 5 milliliitrise süstla. steriilse. asetasin lauale. avasin purgi. segasin värvi pikkamisi, aeglaste liigutustega terve minuti. lasin kompressori üürgama. siis ma murdusin !
peale viimaseid aerograafide reanimeerimisi sõbra poolt, uskusin end mitte kunagi enam seda h-tähega roppust värvipüssist tulistavat...
tõmbasin süstlasse milliliitri jagu värvi.4,5 ml lakibensiini ja... värvisin selle kuradi drillingu sisu neetud HUMBROLIGA ära. aerograaf turtsus küll mõned korrad aga lõppkokkuvõttes sai tegu tehtud. pilte ei teinud praegu. kunstvalguses ei saa aru mis karva ta on. aga päevavalges katsun teha ka väikese pildiraporteeringu.

väga ränk kogemus oli õhtul: uksekell. mingi vanem härra ukse taga. küsib nime. võtab allkirja. ulatab hieroglüüfidega paki. hong kongist. sees on mudel. müstika. enamasti peab minema postkontorisse. aga lühidalt: novembris tellitud jõulukinhgid hakkavad kohale jõudma...


Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

ööh. ma panin selle kurjamu "kolmeraudse" kokku. mikroskoopi on vaja. kohati läks väga nähtamatuks. pikalt ei plärise. eks arvake ise

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

grupipilt siis kah

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Relv minu maitse järgi. Mul on ka seda vaja.
Ilus puhas töö ka. Osad istuvad nii hästi kokku, et ei saagi aru mitmest jupist kokku kleebitud on.
Leegisuunajad on lahedad, nagu süstlanõlea otsad.

Figuurid on tõesti mundri osas detailsed aga käed on ebaproportsionaalselt suured, värvi parem kindad kätte, siis on selline käe suurus loomulik.
Taevasse vahtijal on käe servas valuvormi jälg näha, tahks maha lõikamist.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
aivar65
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 25 Dets, 2008 6:13
Asukoht: Lääne-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas aivar65 »

Mul oli sama jama,et humbrol,lakibensiin ja aerograaf koos ei taht toimida. Siis proovisin nitrolahustit ja asi läks tükk maad paremaks.
Muidugist aroom jääb vastav ja korteris vist eriti meeldiv pole.


A.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Tõotab tulla lahe aparaat.
Ennustan, et relva värvimisest tuleb paras peavalu. Kas torud tulevad metallikud või jäävad liivakarva?
Ekipaaz on täitsa äge. Kõik tüübid väga väljendusrikastes poosides.
Oled ehk huvi pärast mõne võitleja üle mõõtnud? Dragoni figuurid kipuvad tihti gigantideks kätte ära minema.
Käed oleks jah töötlemist vajanud, praegu jääb mulje nagu oleks meestel kokkupigistatud rusikas kasteet peidus.
Kõvemad tegijad lõikavad koostamise ajal labakäed maha ja uuristavad varruka seest tühjaks. Pärast kleebivad käed külge tagasi ja jääb veel vingem.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist