väike jama netist tellijatele

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

väike jama netist tellijatele

Postitus Postitas Hertsog »

et siis "head uut aastat" .. ja h*i padkralsa ne zametnomu:

Kui 31. detsembrini saab Euroopa Liidu välistest riikidest tellida kaupa käibemaksuvabalt 2347 krooni ulatuses, siis uuest aastast on uus piir 344 krooni.

http://www.e24.ee/?id=198529

huvitav mida see meie hobi maksumusele lisab ? kui vidin on märgitud "as gift" kas siis riik meid endiselt ei röövi ?
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Nojahh, ajalugu liigub mööda spiraali. See on see vana hea 22 € piir mis veel alles hiljuti kehtis. Mida see tähendab.... kui tolliinimesel on soovi siis maksad makse. Muud midagi ei tähendagi. Gift jne ei oma tähtsust. Niiehk naa kirjutab iga enesest lugupidav hiina kaupmees pakile gift peale :) Samas eraisikult tulnud pakke tavaliselt ei tsekata. Ma nüüd sellega pole kursis kas 22€ sisse peab ka transa ära mahtuma, vanasti see nii just oli.

Maksudest , viimati oli plastmudeli tollitariif 0% , aga käibemaksu ja tollivormistamistasu ( viimati 75.-) pead ikka maksma. Nii et eeldatavasti (ja halva õnne korral :? ) läheb mudelile 20% + 75.- eeku otsa. Nii lihtne see ongi....
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Tuleb paluda et arvet kaasa ei pandaks ja et paki väärtus oleks tühised 5 usd. Siis võib pääseda :). Osad ei panegi aga osad siiski panevad sisse. Peab hakkama müüjaid valima aga ebay-s on olnud suht mõistlikud ja asjaga kursis olevaid müüjaid küllaga.
Teiseks- minu andmetel see 22 eur juba ammu kehtib nii et pole vist midagi pabistada enam vaja. Olen tolli vahet küll joosta saanud.
Posti saatmiskulu arvestatakse 22 eur sisse , seega peab toote hind ikka üli madal olema !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

nii repliigi korras, on olnud juhus kus tolliinimene ei pidanud vaevaks asja hinda samast veebipoest kus pakk tuli üle vaadata..... ja kui siit edasi tuletada siis maksudest kõrvalehiilimine , a'la paki väärtus on pisem kui tegelikult , on suisa karm kuritegu :wall:

ses suhtes on ebayst eraisikult ostes parem.

praegu on piir 150€ , 22 tuleb uuest aastast. Huvitav kas soomlased ka piiri vähendavad, peab vist soome sõprade aadressile tellimusi esitama hakkama :scratch:
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Tuleb osta firma nimele ning kõik käibe- ning tollimaksud maksuametilt tagasi küsida..
ning siis endale ja sõpradele edasi müüa..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Teeme siis firma ! Klubi tegemine ju ka päevakorras :)
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Mina väga ei muretse. Esiteks olen viimasel ajal enamus asju euroopast tellinud ja pikem hinna jälgimine on näidanud, et parema hinnaga kui isegi luckyst. Ja sellel ajal kui kehtis 22 euri piir, tuli mulle väljaspoolt EUd u 100 pakki, millest enamus oleks pidanud tolli minema.. läks aga ainult 2. Niiet suht suva jägi ikka võetakse seda kontrolli (kui pakk just poole auto suurune pole)
Ja Ebays olen märganud järjest rohkem eraldi toodud lauset, et kindlasti ei valetata hinda, ega märgita kingiks. Seevastu Luckyl on lausa vastav kast olemas, kuhu rist teha, kui tahad et asi nii läheks. Kokkuvõttes ei muutu suurt midagi. No ja kes tõesti sellises koguses tellib, et firma tegemise vaev ja kulud ära tasuvad, siis eks need seda ka teevad:) Ma telliks ka firma nimele, aga tegevusvaldkond hästi ei paindu:)

Kk
Kasutaja avatar
m2ger
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Jaan, 2008 22:33
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Kontakt:

Postitus Postitas m2ger »

See maksuvaba piir on paras jama riigi rahakoti täitmiseks, alles oli 22euri ja nüüd jälle tagasi.

Kuigi enamus asju, mis ma tellinud olen on tihtipeale märgitud kas miinimum summa või kingitusena. Niiet jääd maksudest prii, kui just kahtlust ei ärata :P
Morsk
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 25 Aug, 2009 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas Morsk »

kalle kirjutas: ... Ma telliks ka firma nimele, aga tegevusvaldkond hästi ei paindu:)
Kk
Kui müüja on omas riigis käibemaksukohuslane, siis tellid firma nimele ilma käibemaksuta, maksad siin ausalt käibemaksu ja firma müüb pisikese kasumiga (nt 1%) mudeli sulle. Ja saad mudeli täiesti ausalt poehinnaga kätte.
Kui müüja ei ole käibemaksukohuslane, siis maksad täiega

N
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

See alati ei õnnestu. Müüjad ei viitsi sageli sinu pärast käibemaksuga võimelda.. ja siis tuleb käibemaks ise nende maksuametilt tagasi küsida.
Õnneks rakendub järgmisest aastast uus üleeuroopaline KM tagasiküsimise süsteem.. nii et piisab meie oma maksuametist küsimisele, nemad võimlevad sinu eest edasi..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karl XII »

Kõige lihtsam on tellida siiski Euroopa Liidu siseselt, ei mingeid probleeme :lol: Ise olen siiani oma tellimused teinud neti kauplustest Model Hobbies ja ask-models, üsnagi lai valik ja kohale tuleb ka 5-7 päevaga.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist