www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 17 Nov, 2019 3:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 51 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Minu mudelid
PostitusPostitatud: 21 Aug, 2011 10:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Saksa Panzer Grenadierid Karkovis, 1943.

Et see "Karkov" on nüüd küll mingi teine koht. Peaks olema Harkov, selline tore Ukraina linn (küll ukraina keeles Harkiv), kus 43 aastal möllati päris tükk aega edasi und tagasi...

inglisekeelne maailm millegi pärast ei suuda h-tähega algavaid võõraid asju välja öelda... sellepärast on neil ka muidu Kharkov. erti loll oli olukord ühes filmis, kus inglisekeelne tekst röökis Kharkov ning meie tõlkegeeniused muutsid selle joonelt ümber Krakoviks. 1943 veel vene vägesid Krakovis eriti ei olnud...

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 24 Aug, 2011 10:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Pilt
Pilt
Pilt
Noh, esimene 1:35 tank valmis.
Kas kogenumad härrad saaks soovitada mida sellel edasi arendada?

Üles

PostitusPostitatud: 24 Aug, 2011 11:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Järgnevateks projektideks - dekaalid läigivad. Selle vastu peaks dekaali aluseid pindasid eelnevalt läikiva lakiga üle lakkima

Üles

PostitusPostitatud: 24 Aug, 2011 19:53 
Eemal
Liige

Esmamulje on väga hea, aga plastisoolist roomiku puisevõitu olemust ei paranda isegi pinge all olek - reaalsel tankil oli reeglina alati mingi läbiripe, muidu on roomik varsti plaksti pooleks. No ja need ühenduskohad, peitsid nad nii nagu võimalik, ent ikkagi torkavad silma. Kuigi sellisele vanale mudelile polegi mõtet roomikut juurde ostma hakata - niisuguse tasemega töö juures, nagu sa teinud oled, oleks mõistlik vähe kõrgema klassi mudelitega tegeleda.
Dekaalidest juba räägiti - matile pinnale jäävad imetillukesed õhumullid, mis panevad dekaali läbipaistvad osad "helendama", aitab eelnev aluspinna lakkimine läikiva lakiga.
Tankil on summutid kole kahtlaselt värsked - justnagu poleks mootoreid veel kordagi käivitatud - neile peaks küll roostega jumet juurde andma. Pildid on suht vastu valgust võetud, seetõttu pole osasid detaile võimalik näha, kuigi paistab, et veoratas pole samuti ühtegi pööret teinud - isegi hambatipud pole haljaks kulunud.
Minupoolne resümee: ära lase end petta meeldivalt "odavast" hinnast, tulemus jääb otse karbist pannes nutusevõitu, kui aga tahad selliset koopiat teha, läheb asi hoopis kalliks ja aeganõudvaks.
Urmas.

Üles

PostitusPostitatud: 24 Aug, 2011 20:35 
Eemal
Liige

Ei jah, Urmas on kõik olulise juba ära õelnud. Mind jääb kõige rohkem häirima fotode pool. Kuna autor on mudeli istutanud improviseeeritud dioraamile, on siiski oluline valida "eluline" rakurss pildistamiseks. Ehk siis "tegeliku" vaatleja kasvu silmas pidades. Skaalat arvestades nii 5cm. kõrgus. Usu, annab paljugi üldilmele juurde.

Aga:
Tsiteeri:
ära lase end petta meeldivalt "odavast" hinnast, tulemus jääb otse karbist pannes nutusevõitu, kui aga tahad selliset koopiat teha, läheb asi hoopis kalliks ja aeganõudvaks.

On ju mööndustega täitsa pandav masin. Kuni Dragoni uudismudelini 2006.aastal puudus üldse alternatiiv.

Hoopis olulisem on reaalsele värvimisele pihta saada. Aga sel teemal on veel arenguruumi..

Üles

PostitusPostitatud: 25 Aug, 2011 10:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Pilt
Proovitud roostet teha.

Üles

PostitusPostitatud: 25 Aug, 2011 21:27 
Eemal
Liige

Tundub veits sedamoodi olema jah, kuigi kunstvalgus on pildistamise juures saatanast... :evil:
Ent kui roostet peale kandma hakkad, siis tõmba mõlemad summid täiega üle, pärast teed nad musta pesuga veits "elusamaks".
No ja torni poolte liitekoht torkab silma - see tahaks pahtlit ja silumist saada.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Jaan, 2012 13:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vahepeal jälle hulga vett merre voolanud, kuid käed pole mitte jõude tilpnenud.
Tahaksin näidata teile oma vahepeal valminud mudeleid
Italeri 1:35 Carro Armato M13/40
Pilt
Pilt
Pilt
Tamiya vana Panzer II F
Pilt
Pilt
Pilt
Olen märganud, et mudelil on mõnes kohas värv maha tulnud, need kohad on juba parandatud, Panzer II näeb palju heledam välja päriselus, ehk on mõni fotoka või valguse trikk.
Dragoni Bergepanzer Tiger (P)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Academy M151A1 Light Utility Truck, Vietnam '68
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Üles

PostitusPostitatud: 07 Jaan, 2012 14:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

muidu on nagu kõik tore, aga bergetigeri lindid näevad ikka koledad välja küll. samuti võiks endale hankida mõne fototöötlemise programmi. neid saab ka täiesti tasuta ning legaalselt. näiteks irfanview. ja siis võiks seal ka natuke piltide lõikamist, teravustamist, valgusfiltritega mängimist jne harjutada.

muidu aga jõudu tööle!

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !

Üles

PostitusPostitatud: 08 Jaan, 2012 0:21 
Eemal
Liige

Toredad mudelid.

Autori pingutused pildistamise juures neutraalset tausta luua on igati kiiduväärt. Aga mitme paberilehe kombineerimise asemel soovitaks kasutada ühte suurt, A2 või A3 möötu. Jääks ühtlasem tulemus.

Jeep tundub teistest mudelitest õnnestunum. Pesu effekt on täitsa märgatav, eriti istmed. Käiguosa soovitaks tiba pastelliga "puuderdada". Siis kaoks ka rehvide häiriv läige.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Jaan, 2012 23:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

natuke MIGi pulbreid ja\või Tamya weathering master puudritopsi, rustezega roomikuid üle, tolmu selga ja peaks kõva küll saama.

Üles

PostitusPostitatud: 29 Apr, 2012 15:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tamiya 1:35 M41 Walker Bulldog
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Viimati muutis sitiralla, 01 Juun, 2012 20:35, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 30 Apr, 2012 10:09 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

selle mudliega on juba vaeva nähtud. väga kena !

pildistamise osas soovitan osta poest a3 suurues paberit ja neid taustadena kasutada. kahest täitsa piisab. samuti on ilmad juba sellised, et pildistada saaks päeva vaöguse käes. näiteks rõdul vms...

Üles

PostitusPostitatud: 30 Apr, 2012 10:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Koostamine ja värvimine tuleb juba päris edukalt välja. Järgmine samm oleks pesude ja erinevate kulutamistehnikate katsetamine.

Mis häirima jäi on haljas kuulipilduja - Relvad on reeglina sellised mustjasmetallikud. Päris uuena peaaegu suisa mattmustad. Kui mustjasmetallikut pole käepärast võtta, siis ehk olekski parema tulemuse andnud mattmust baasvärv ja ulatuslik hariliku pliiatsi kasutamine. Kui vaatepilude klaasid on umbsed, siis maksab need pigem läikivmustaks, kui taevasiniseks värvida - jäävad igati paremad. Roomikute kummipadjad on sul ka praegu metallosaga samas toonis. Roomik on mõnel pool ka tugirullikutelt õhus - ettevaatlik tilk liimi vahele ja see viga saab parandatud. Tähiku hambad peaksid ka haljad olema - need võiks hõbedase ja hariliku pliiatsi kombinatsioonis üle käia.

Samas muudele pisidetailidele oled sa seekord rohkem tähelepanu pööranud - eriti vääriksid välja toomist kanistrite rihmad ja pandlad. Ka dekaalid on õnnestunud eeskujulikult ilma õhumullideta peale saada.

Kristjan

Üles

PostitusPostitatud: 06 Juun, 2012 15:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Käisin shoppamas ja soetasin endale ühe kassi.
Pilt
Pilt
Kui kellegil on selle konkreetse mudeli kohta midagi öelda, siis palun andke teada.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 51 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: