Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Alusted augustis, valmis siis novembris-seee aasta kuidagi kesine, kuid eks elu tegi korrektuure ja hobi jäi kohati tagaplaanile. nüüd siis viimastest tegemistest ja valmis asjast:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Hertsog »

dioraamina väga hea. meri ja vaht annab kõvasti juurde.

küll aga tahab see värvimise osa ikka veel harjutamist. samas nagu ei ole see mudel sul mitte esimeste valminute seas... ma loodan, et minu silmad ikka näevad ükskord seda päeva, mil aerograaf sinu majas kätte võetakse... jõulud on tulemas, üks väike ime ju võiks juhtuda, kaua sa nende pintslitega väsitad.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas vaoinas »

Tööd on tehtud, vaeva on nähtud.

Üldiselt ma viimasel ajal olen katsunud sinu töid kritiseerides mitte väga tõsiseks minna, kuna olen aru saanud, et su taotlus nii koostamise, kui ka värvimise osas on pigem kunstiline, kui mudelitehniline.

Kuid siiski kõik siin läbi käinud soovitused alates stüreeni kasutamisest harja plastharjaste asemel kuni värvimiskvaliteedi tõstmisest ühel või teisel moel. Õlivärvide kasutamine guashide asemel jne. Need on asjad, mis teevad mõnusamaks nii mudeli ehitamise, kui ka lõpptulemuse, kuid millest enne päris täpselt aru ei saa, kui ise järgi ei proovi. Sa kasutad sageli lahendusi, mis tuleksid kõne alla, kui midagi muud tõesti üle ei jää. Kuid täna on meil paremaid vahendeid, võimalusi ja infot ümberringi lademeis, mistap jääb mulle sinu järjekindlus sellistes asjades pisut arusaamatuks.

Sulle meeldib oma töid ka sageli dioraamidena vormistada - küll, aga kasutad sa alustena kättejuhtuvaid õhukesi materjale, mis ei jäta soliidset muljet, ning kaarduvad aja jooksul kõveraks. Mina soovitan küll kas vormistada ise mingi paksem ja kujupüsivam alus, või siis vaadata poest odavaid pildiraame, millede sisse oma dioraam ehitada. Annab palju juurde - usu mind.


Kristjan
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas FW Anton »

Väga kihvt!
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas bufab »

ma ütlen ka midagi sekka. need lähivõtted nii pisikesele lennukile on minu meelest moonutavad. 1/35 tankil võib teha lukusüdamikust ka pilti kui tahad. Või Kalle suurtest 72 lennukitest. Palja silmaga on see pisikene vesilennuk hoopis teine. Ja kui vatt pildistada kiude läheduses.. Lihtsalt mulle nii lähedalt ei meeldi. Mudel ise aga küll. Olen suhelnud pikalt meistriga. Kõige tähtsam on nauding mida pakub ehitamine ja hilisem visuaalne pilt.

Igaljuhul ootan temalt järgmist mudelit. Sest nn dioraamide lahendused on meie seas haruldased. enamus suurtest meistritest teevad tanki ilusti poriseks ja siis pildistavad sileda pinna peal. Oluliselt rohkem annaks juurde kui igal tankil oleks nt 20% tanki mõõdust suurem alus ka. Kus on keskkonnaga sulandumine. Loodan, et mõistate mida öelda tahan.

Mina isiklikult kipun ka pilte vähem avaldama põhjusel, et enamus kommetaare on suunatud õigest mudelismivaimustusest eemale. Toon näite. Oi kui ilus mudel, aga õpi pilte tegema. Mis ajast pildistamine on muutunud tähtsamaks sellest emotsioonist mida tahaks võibolla jagada teiega. Ja kui mul pole pildistamise annet. kas jätan nurisemise pärast mudeli näitamata. Kahjuks küll.

Jääme ikka sõpradeks. Naudime mudeliehitamist. Jagame rõõmu ( ja ei võta teistelt).


Igaljuhul EDASI CALICO oma haruldaste lahendustega.

tervitades Ivari
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas kalle »

Siinkohal pole küll muud öelda, et inimesed ja arvamused on erinevad ja erinev ka see kuidas nö kriitikat tunnetatakse.
Aga kindel on see, et meil siin on selles vallas kõik päris OK. St kiidetakse korralikult seda mis on hästi ja ka kriitika on ikka väga kontruktiivne. Jällegi arvamused erinevad, aga mulle tundub, et enamus siin tahab vaikselt ikka areneda ja seda saab teha ainult siis kui olla valmis kuulama ka seda mida paremini võiks teha.
Ja ma tahaks veellord korrata, et liiga pole siin toas küll kellelegi tehtud, pigem ikka vastupidi, kui nüüd ausalt asjadele otsa vaadata.
Samas on jällegi see, et alati võib avalikult teada anda kui objektiivset kriitikat ei soovita. Ma arvan, et siis ka nii läheb. Kas siis on eetris vaikus, kui tahetakse teha ettepanekuid ja anda soovitusi, või tuleb iga töö kohta vaid kommntaarid stiilis supersuper seda juba ei tea.
Mina nt oma tööde kohta ei taha põhjuseta kiidulaule. Kui on mida paremaks teha, siis tegijatelt olen alati nõus seda kuulama ja arvestama. Aga veelkord.. inimesed on erinevad.
Siinkohal ootaks autori enda kommentaare, kuidas tema tegemistesse peaks suhtuma. Sest lähenemised on tõesti erinevad ja siinkohal ei ole vahet kas tegemist on suure või väikse objektiga 1/72 mõõdus. Pole palju vaja webis pilte vaadata, et aimu saada, et pilt ei valeta ega hoia midagi tagasi. Küsimus on selles mida tahetakse saavutada. Aga kui on teada antud, et kriitika ja ettepanekud on teretulnud, siis ei tohiks küll siin mingit probleemi olla, sest veelkord.. kõik mis siin ruumis on öeldud on enamsti väga asine ja omal kohal. Siinkohal mõtlen mudeli ehitust ja kõike sellega otseselt seonduvat. Kriitika pildistamise teemal on omaette teema, kuid ka seal kehtib üldjuhul sama.

Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Hertsog »

vbolla läheb nüüd teema liiga lappama, aga pilditeemast:

mina teen IKKA ja ENDISELT pilte telefoniga. proovisin peegelkaamerat kah. ei meeldinud. pildid tulevad nõmedad. andke andeks. ju siis mul "pole annet" (loe: ma ei viitsi tegeleda).

ja mis puutub sellesse, et "mina oma pilte ei näita, sest siis saan sõimata et pildid on halvasti tehtud"... et siis ? kah areng ju kui järgmised teed juba paremini. von "kuradi" manstein pilastas mind verbaalselt peaaegu aasta otsa, enne kui piltide osas peaaegu et rahule jäi. see vbolla on tema eripära, et ta taotleb ja eeldab paremat tulemust ning seda ei maksaks talle ka pahaks panna. ma ei usu, et ta seda puhtalt sadismist teeb. pildistamine on tänapäeval üks väheseid kunste, mis aparatuuri olemasolul on praktiliselt tasuta... seega jääks minu hardaks sooviks ikka rohkem pilte ja rohkem toimetamist. samuti ka konstruktiivset arutelu ja tagasisidet. hetkel tundub, et selle foorumi meisterdamisnurka veavad 4-5 inimest...

alla oleme käinud seltsimehed, alla käinud...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Kiidos reageeringute eest!
Siinkohal ootaks autori enda kommentaare, kuidas tema tegemistesse peaks suhtuma.
Et selgituseks siis endast natuke. See aasta on mu elus prioriteedid kõvasti ümber paigutunud, ning ka võimalused mudelitega tegeleda. Kuna vaba aega ja ruumi on kõvasti rohkem üle, siis tähendab ka see seda et neid (pm aega ennekõike) tegelikult polegi õieti. Et varem kui mul valmis üks mudel kuus, siis nüüd olen see aasta alles 3. projekti kallal. samas võib üks projekt sisaldada mitut asja, ehk paistab et olen läinud mitte üksikmudeli vuntsimisele vaid dioraamide vormistamise peale. paistab endalegi nagu iseenesest. Siis tegelen selle asjaga nii nagu saan ja nii nagu oskan. Kuna ressursid on kuivanud samuti suht miinustesse, siis töötan asjadega mis mulle on kogunenud headel aegadel ja asjadega mis suudan ise asenduseks välja mõelda. Kuid see pole ainuke põhjus, ei tahaks sellele süüd ajada, ning ausalt öeldes ei kavatse end ka end välja vabandada. Mulle lihtsalt meeldib mõtelda ise mingeid lahendusi välja, kas olgu see harjastest raamide tegemine või pakendist klaasid vmt. Ma ei taha selleks niigi kehvasi ressursse kulutada ja samas on põnev leida mingi vaste poes pakutavale lihtsate vahenditega. Jah, loomulikult ei kuku see nii hästi välja, ning ei ole mugav teha, kuid asi ei ole üldse selles. Asi on selles et mul on lihtsalt hea tunne sellest mida ma teen. Muud vabandust ei olegi.
kaua sa nende pintslitega väsitad.
pintslid ei väsita mind vaid just rõõmustavad! :D
su taotlus nii koostamise, kui ka värvimise osas on pigem kunstiline, kui mudelitehniline.
poleks osanud isegi paremini formuleerida, paistab et sinna liigun tahes-tahtmata.
Mina soovitan küll kas vormistada ise mingi paksem ja kujupüsivam alus
Kindlasti võtan arvesse, olen jõudnud samale järeldusele. isegi imestan mida ma siin jebin nendega veel.
Ja kui vatt pildistada kiude läheduses.. Lihtsalt mulle nii lähedalt ei meeldi.
olen hakanud avastama et mu toodang hakkab õlimaale meenutama, ehk lähedalt on paras plätserdus, kuid teisest toast käib küll! hmm, peaks hakkama vähem sisuga vaeva nägema ja rohkem välisele rõhku panema... :dont_know: saaks kvantiteedis kõvasti juurde.

Järgmised plaanid, teha RAF lennuväljale alus ja hakata sinna lennuväljateenistusmasinaid vorpima. Tuleb üks korralik konveiertoode. Airfixi karpe on välja võetud 4 ja fairiga pestud ka juba.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Ei ole mõtet maha kanda. Täitsa elan. Küll ei võtnud suurt projekti ette kuid abiks seegi.
Poolik töö Revell Leopard I A6
Tuleb palju tööd sellegagi, väike dioraamike plaanis.
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas von manstein »

Tipp-topp aparaat.

Eriliseks plussiks ehtsalt mõjuvad gabariidituled. Väga realistlikult värvitud.

Jääme põnevusega dioraamat ootama..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Leo 1 läheb siis edasi:
kipsi valamine aluse jaoks
Pilt
põhiroaks on tank tilli ja peterselli salatiga, ehk kamovõrgu paigaldamine, tapeediliimi ja salvräti abiga
Pilt
ja siin siis näited poolvalmis roast:
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas bufab »

viktoriiniküsimus..
leia pildilt tank

mulle meeldib.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nonii, lõplik tulemus Revelli leopard I A6 (1:72) väike dioraamike siis esimest korda tehtud oma valatud kipsalusel, esimest korda sai kasutatud ka Vallejo Still Water effecti. Noh selle viimasega natuke maadlemist oli, kipsi peal valasin algul vist paksu liiga lootes et see jääbki nii. noh kuivas mõne koha pealt lõhki, aga noh hiolisemas ülevalamises kihtide kaupa pole seda enam nähagi. aga siis hiljem natuke porilombi serva ja tanki muda ning selle taguse porilombi määrmine Migi pulbriga, oma saunapealse jne, mis aga ehtsam tundus.
tulemus siis säänne:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nonii, lõplik tulemus Revelli leopard I A6
Näh, trükiveakuradit! loen mina karbi pealt et tegemist hoopiski A5 versaga! vabandan segaduse pärast!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas von manstein »

Näh, trükiveakuradit! loen mina karbi pealt et tegemist hoopiski A5 versaga! vabandan segaduse pärast!
Ehh raiska, segadust kui palju..

Nii detailne mudel ja selline näpukas. Aga noh, anname andeks.

Dioraam on väga uhke välja kukkunud. Vedelat pori süle ja kapaga..
Ootaks küll autorilt täpsustust sündmuskohast.

Pori tundub kuidagi liiga punakaspruun..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist