Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Pole ammu midagi postitanud sestap võtan enne suvechilli näitan mõningaid arenguid.
Hetkel siis lähiplaanis üks dioraam teemal US Black Hawk. Niisiis mõned jänkid tehtud, kelle relvastus oli pisut vananenud ja sai neil pisut lisavidinaid relvadele paigaldatud. Noh tavaline, reddot sihikud, laserid ja lambid jne tuled ja viled. 8)
Pilt
Pilt
Pilt

Kopteri arenguid ka, suht palju pahtlit kulub... :dont_know:
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nonii, tere üle hulga aja siis ka minu poolt. Suvesuikumine selle hobi juures on nüüd möödas, see oli ette teada ja mul juba arvestatud. Suvel muud eluolud ja tegemised võtsid oma aja, nüüd kui vihm jälle akna taga krabistab, on mõnus aeg liimiaurusi sisse tõmmata ning pahtlit kui võid mudelile määrida. :write: Äärepealt oleks jõudnud Rakvere ürituselegi, kuid transport kadus alt ja sinna see asi siis jäi... :dont_know:
Aga nüüd siis tegemistest.
Teemaks siis tänapäev, mingi hetk Iraagi sõjast ca 2003-2005 ajast umbes, dioraam millel peaks olema Black Hawk kopter, neli erinevat Hummerit ja mitmed USA sõdurid. Iseenesest taipasin et mul on üks valmis Abrams tank ka mis sinna veel sobib teemasse, eks näis kuidas see maastikuna kujuneb.
Black Hawk on Hasegawa mudel, mida arvasin algul et panen lihtsalt asja kokku otse karbist, kuid mida edasi, seda rohkem hakkas sinna jubinaid juurde tekkima. Antud mudel tundus olevat väga algne versioon, istmed tundusid olevat tsiviilsed, mootori väljalaskeavad soojusvarjestuseta, igasugu lisavidinaid, asju peal puudu, kuulipildujad kehvakesed. No ja läbi suve sinna igasugu vidinaid tuli. ja muidugi palju pahtlit. Kuigi palju asju tunduvad natuke multikalikult suured või mõõdust väljas, ei taotlegi ma lõplikku fotoreaalsust, vaid tahan et dioraam tunduks silmaga vaadates lahe ja et selle tegemine valmistaks lihtsalt rõõmu.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt


HMMWV mudeli alustaladeks on Revelli kaks mudelikarpi mis sisaldavad kumbki kokku nelja masinat: TOW, Medevac, Cargo ja Armament versioonid. Mudel tundub mõnus, suht detailne, on vaja kerget detailsuse abi ehk tundub. 8)


Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Niisiis, etapp Operation freedom dioraami järjekordne vaheetapp on läbi. Black Hawki hakkasin tegema...oot telefoni fotopanga järgi :google: ....18 kuupäev Jaanuari kuus sel issanda aastal :lol:
Et selline see sai, läbi mitme muu tegevuse, tunnike siit, tunnike sealt. Mitu korda mõtlesin et ehk teen lihtsama, kuid ikka avastasid mingi detaili päris masina foto pealt mida arvasid vaja olevat scratch builtina järgi tegevat. :dont_know: Kas nüüd asi ilus ka sai, ehk liiga robustne mõnegi tehnoloogiliselt jooniste pealt ja näitusepillina mudeli pealt vaadates. Detailid osaliselt mõõtkavast väljas, näiteks minigunid mille tegin ja originaalis olid piloodid juba liiga suured Hasegawal endal. Mõnigi värvikiht ja üleliigne tilk oleks olnud ju võinud olemata olla, kuid selles suhtes, kas selle mudeli tegemisel oli mõnus, siis kindlasti oli. kuna toorik oli suht blank ja lihtsakoeline, andis see palju väljakutseid ja hoidis mudelipisikut elus. Küll mõtlen et mu järgmine mudel võiks tulla otse karbist ja mitte lasta liigsetel pisidetailidel end ahvatleda, aga juba olen oma Hummerite projektis teinud epost esituled, ning ku need tulevad dioraamile, siis ilmselt tuleb ka neile igast nänni lisaks peale. Mõni teine aeg,bro! :wall:
Hetkel siis Black Hawkiga tehtud sellised tööd:
1) Kopterisalongil polnud lage, lihtsalt tühi ruum. Stüreenist uus.
2) Kokpit oli suht detailivaene, uus armatuur ja laepaneelid mis puudusid nullist
3) Laskuritel olid oma panipaigad piloodiistmete taga, need mudelil puudusid
4) salongiseina põsed puudusid, samuti sai salongi ka juhtmed veetud, lakke igasugu staffi nii nagu päris fotodel oli.
5) Salongiistmed olid liiga tsiviilsed, hea sõber saatis mis ehtsamad postipakiga, laskuritoolid tegin ka neist, jalad lõikasin neile traadist, disainides need blackhawki omadeks.
6) Piloodid ja laskurid said uued molud, esimesed said visiirid, teised näomaskid pahtlist. loomulikult avastasin et piloodid on originaalis ka originaali jaoks liiga suured, klaas ei lähe hästi peale, tuli siit sealt õgvendada peale klaasi pealepanekut ja pahteldada.
7) Tiivikud said peale traadid -hüdrovoolikud mis mehhanismi osana tundusid olema.
8 ) Katusele traadilõikur
9) Mootorid said infrapunavastased katted
10) Kesiste kuulipildujate asemel korralikud suured minigunid.
11) Katusele uued sensori ja radariseadmed.
12) Ratastele voolikuid, tagaratas natuke ümber tehtud.
13) Ninale kaamerad, nina alla pöörkaamerad
14) Ninale ja katusele õhuresti imiteeriv riba
15)Sabale klaasist vilkurid ja külgedele navigatsioonituled
16) Ratastele traadilõikurid
17) Infrapunaraketivastased flairipatareid
18) Astmelauad piloodile, lisatiivad ninas, kõhualune konks, sabaantenn
19) Maandumistuled epoliimist
20) Uus mootoriväljalaskeva, joogikõrrest plekkkorsten sisse.
21) Klaasile oli joonistatud kojamehed, tegin traadist õiged.
Muidugi on fotode pealt eriti aru saada et ma olen endiselt luuamees, ehk pintslikutt! 8) Ärge hakkakegi mingit aerograafi pullikakat mulle praegu ajama, teil pole aimugi kui põlve otsas ma oma hobiga pean tegelema ja kui piiratud mu võimalused on! (siniverelistele vihjan! :twisted: :D :lol: ) Aga, ma ei ütle seda ka et kunagi kui ruumi on, siis seda ei tule. Sest see oleks areng ja areneda võiks ka inimese hobid, kindlasti saab/võiks selline asi mul kunagi olemas olla. :scratch:
Ja pildid kunstvalguses, kuna valgusega on hetkel kehvasti:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tere ja Head Jõulu teile siis ka minu poolt! Siin siis minu poolt selle aasta viimane artikkel, mis lõpetab ära minu selle aasta mudeliaasta. Kui nende pühadesagimiste ajal veel millegagi tegeleda siis ilmselt mõne vanema mudeli remont, maksimum mingi dioraamialus, ilmselt tööriistade-vahendite-värvide invetuur, aga ilmselgelt muud teha ka ei jõua. :dont_know:
Sain siis valmis 1/72 mõõtkavas ( :P offcourse!:twisted:) Revelli Hummerite konveieritöö. Valmis 4 masinat. 1) HMMWV M966 TOW tankitõrjeraketi laskeseadeldisega 2) HMMWV M1025 Armament Carrier 50.cal Browninguga 3) HMMWV M997 Maxi Ambulance Medivac 4)HMMWV M998 Cargo/Troop carrier
Tehtud tööd:
1) Epost esituled
2) sisse sai raadiod, kompuutrid ja mõned juhtmed
3) relvaturellidega masinad said sõduri talla alla käivad platvormid
4) uksed tegin osadel lahtiolevana, seega tuli ka uste sisemised pooled ehtsamaks teha
5) relvad said tuunitud, eriti 50cal, suudmed said puuritud ja vanal heal Browningul sai teha uus alus, käepidemed ja padrunikast. Revell oli teinud nii pisikesed et selles mõõtkavas isegi oleks see relv nagu pisikeste 5,56 omadega lasknud ja käepidemed nii väikesed et 1/72 sõdur oleks pidanud rusikad kokku panema et neist haarata.
6) medivac autol ei klappinud kuudi viimaste osade kokkupanemisel üldse. Tuli tagumist plaati lihvida ja lõigata ja lõpuks pahteldada.
7) Cargo hummeril tegin uue presentkarkassi ja tegin paberist ja PVAst uue katte, näeb oluliselt ehtsam välja ja ilmselt täitsa tasub teinekordki nii teha.
8) uued peeglid, sest originaalis polnud sarnastest haisugi: traat,hõbepaber,plastik
9 ) Antennid traadist.
Pilte tegemistest:
Pilt Pilt
Pilt Pilt


Ja valmis mudelid ajutise dioraamina:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Bodyguard »

Lahe!

Sellised piisavalt kasutuses olnud masinad.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Kuna japside rünnak muutub juba liialt ülekaalukaks, tuleb invasioonile vastu astuda. :P Selleks on siis järgmine projekt kahvelsabaga saatan (der Gabelschwanz-Teufel) nagu sakslased kutsusid, ja kaks lennukit, üks piloot, ütlesid jaapanlased.
Tegemist siis italeri-Dragoni koostööga, iseenesest korralik asi, mõned ebatasasused ja pahteldamised olid vajalikud. Muidu näeb hea välja, juba lennuk ise on väga nauditava disainiga võrreldes USA tavapäraste tünnikujuliste keredega tol ajal. Algul mõtlesin mis värvi masina teen, kuid lõpuks jäi üks ja ainus variant mis dekaalidega juba originaalis oli, selline ilus kirju lind Maj. Thomas B McGuire lennuk nimega Pudgy V. Too mees siis saavutas lõpuks 38 kinnitatud õhuvõitu, enne kui 1945 ise alla tulistati Filipiinidel ja sai postuumselt Medal of Honori.
Mudelit ise oli siis päris mõnus teha, kuni hetkel olen jõudnud dekaalideni. Kuna olen juba second-hand omanik (ei mäleta kas Kalle varudest kunagi saadud? :dont_know: ) Igatahes on see seisnud ka minu karbilaos mõnda aega. Kohati kollaseks tõmbunud ja vana aja paksud dekaalid juba katsetamise käigus taipasin et suuremaid lahmakaid pole mõtet paigaldada vaid hoopis värviga teha. Siis paigaldasin esimesed pisemad ja taipasin et kõik pisemad tuleb ükshaaval ettevaatlikult teha, sest iga tükk käitub omamoodi. Siis võtsingi südame põksude ette ennem tähtsamad dekaalid, need mis teevad selle lennuki just selleks ja ainsaks McGuire omaks. Need töötasid, saatana embleemiga küljel oli natuke maadlemist, et see painduks ümber õhuvõtu korpust. Osadel dekaalidel oli liim kadunud kui lennuki kerel ära kuivasid ja olid lihtsalt lahti. Sai lakiga kinnitatud ja see sai hea. Hetkel ongi projekt korraks pausil, oodates rahu ja vaikuse hetke nii palju piisavalt, et saaks kõik pisisildid (do not step!) ka ükshaaval paigaldatud. Hetkel siis sellest seisust pilte. 8)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Vastulöök Imperialistlikule Jaapanile algab nüüd! Pilt
Pikka juttu pole, siin siis pildid!
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tervist, siis siia ka vahepealsest tegevusest. Niisiis uus projekt, iseenesest peaks kiire projekt palju aega omava inimese käes, sest see on üks paremaid Revelle mida on au olnud koostama hakata. Heinkel He177 A-5 & Fritz. Kuna aga aega on vähe, ilmselt see selle aasta projekt saab olema. Muidugi loodan vahepeal ka midagi väiksemat valmis nõkerdada aga kõik oleneb väga paljudest asjadest.
Aga see selleks, mudelist siis edasi, tegemist siis pealtnäha kahemootorilise pommitajana, kuid tegelikkuses õnnetu neljamootoriline, milles ühe kondli all kaks mootorit üht võlli ringi ajasid, seega kippus see masin kergelt põlema minema ja ei olnud väga lemmik pilootide hulgas. Samuti kulus selle peale hirmus rahasumakas, lisaks tahtis Hitler seda hirmsasti pikeerimas näha ( :scratch: mis on hirmus loll mõte, lennuk on pea sama suure tiivaulatusega kui ameeriklaste lendav kindlus) niet see lennuk oli ilmselt üks osa Saksamaa sõjalise allakäigu osaline, kulutades sõja lõpuks liiga palju niigi nappi eelarvet, mida oleks targemates kohtades kasutada saanud.
Mudel ise siis väga hea siiani, lennuki kokpit väga viimistletud, kõik asjad oma kohal, ole mees ja pane kokku! :D
Siin siis alguse pilte:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Ahjaa, ja siis seoses Jõgeva KL malevahoones oleva püsinäituse tänapäevastamise teemaga, panin kokku US Army Hummerid, sõdurid, Black Hawki ja Abramsi, ning sain kaks alusetäit dioraami moodi asju:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tere tere!
Siia postitanud pole ammu, sest olen reeturlikult kasutanud lihtsamaid platvorme, milles mudeldamise tegemisi on lihtsam postitada. Piltide üleslaadimine peale Google Albumi ära kadumist muutus selliseks et osad inimesed justkui nägid, teised mitte. Loomult laisa inimesena hülgasin vahepeal reaalajas siia postitamise, käies salaja nillimas siin teiste tööd neid kes pole facebookis või discordis. Viimastes käib suht vilgas tegevusi, ka saab näha neid keda mujal ei ole näinudki.
Jutt läheb pisut offtopicuks, postitan siis mõned tehtud tööde pildid, eks näis, ka Imgur on vahepeal midagi muutnud ja ma seal ka ei leidnud oma albumeid üles, justkui polekski neid olemas. Andke teada siis kui ei näe, ehk leian aega neid parandada. Diecasti mudelite parandusprotsessi näitan teises artikli teemas, mida ka kergitan.
vaatame siis:
heikel He 177 Greif Revell 1/72
Pilt

F-14 Tomcat Revell 1/144
Pilt

Macchi C.202 Folgore Hasegawa
Pilt

Tiger I Ausf.E Dragon 1/72
Pilt

Talvine dioraam 1/72 Wermacht 1942 eelmainitud Tiger ja erinevad sõdurid Caesear, Zvezda, Revell, Italeri
Pilt

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Ja plastikus on hetkel tegemisel hunnik vene soomustehnikat diecastis bing nende hulgas on ka üks Revelli T-80BV
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Vahepealseid arenguid:
Sai valmis üks 1/144 Mig-17PF Attack Hobbie
üks vägagi liigalihtne mudel, millele kokpit sai ka ise sisse puuritud ja sisustatud.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Ja viimane projekt T-80BV Revell, ikka klassikaline 1/72 ja olen ikka ja jälle käsitsi pintseldaja.
tegin siis Ukraina versa koos digikamo ja lipuga. Viimase salvrätist, värvisin ja epoliimiga üle, jätsin vabalt rippuma ning tulemus sai nagu ikka lehviv lipp.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tere ja head uut aastat! Seekord teen väga lihtsamalt ja mõnusamalt, võtke krõpsud ja vaadake jooksvate piltide kaudu, mida ma siis see aasta teinud olen. Edasine on siis ülevaade mu 2023 tehtud hobitamisest ja projektidest.
Jätku mudelit!
https://www.youtube.com/watch?v=kiJPYnT6YWg
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas fossiil »

Andis ikka vaadata - väga hea mulje jäi kõikidest sinu tegemistest!
Modern soomus ei ole küll minu rida, aga tankid tundusid vägagi realistlikud, eriti nunnu on roosa T-55. Aastat kokkuvõttev klipp on igati õnnestunud, soovin sulle alanud aastaks vähemalt sama palju edukaid projekte!

Urmas.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Aitäh Urmas! Sulle ka, kõige kallimat ehk piisavalt aega mudeldada, teisena jätkuvat mojot ja kolmandana uusi põnevaid mudeleid!
Ning ennekõike- tervist, tervist!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist