Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

täitsa õige märkus, et mida iganes ma tegema ei hakka, avastan alles siis kui hilja, et midagi jäi tegemata. nüüd mõtlengi kas lasen natuke üleosa liivapaberiga üle ja pahteldan ka, või rikun sellega asja hullemini ära. :scratch:
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Järgnenud arengud on küll vägevad - lennuk peaaegu et finišis! Mis sellesse kerepoolte liitejoonesse puutub, siis selle võid ka nii jätta - no ei ole ta nüüd niiväga hirmus midagi. Aga kui ikka kripeldama jääb, siis jah, siis tuleb veidi järele aidata. Ent hästi ettevaatlikult - eelnevalt kata kahel pool liitepinda olev ala teibiga, et töötlemisel midagi fataalset ei juhtuks. Seejärel kaabitsed liitekoha terava noaga tasapisi madalamaks, kuni see saab olema kerepooltega ühes tasapinnas. No ja siis õige natuke veel siluda, aga kui pahtlit vaja läheb, siis piira pahteldamist vajav ala samamoodi teibiribadega ära - siis ei lähe piirkond liiga suureks - pärast vähem nühkimist.
Kuid kõigepealt peab värv olema täiesti kuivanud, et hiljem teipi maha võttes ebameeldivaid üllatusi ei tekiks!

Urmas.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Aitäh hea nõu eest (3liitrit mõistust juures). Kuid juba ma jõudsin eile õhtu natuke ette, oma lolli peaga (õnneks) ära ei rikkunud. nimelt lihvisin liivapaberiribaga liitekohta kuni see nähtamatuks muutus, lihvimistolm ja muu sodi läks ja pahteldas selle ise kinni. siis lasin seda pihustipudelist värvi paleti peale ja tupsutasin lõigatud pintsliotsaga värvi uuesti lihvitud koha peale. nüüd on nii et väga lähedalt vaadates tundub et midagi nagu oleks aga muidu on päris norm (minu jaoks) Edasi on kavas natuke varjukohti tüüride ja luukide juures toonida (pesta). Muide kas keegi teab kuidas käib sellel lennukil langevarjurite uks lahti, saan ma aru et sissepoole, aga kas külje peale või kuidagi üles?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

külamees, ära ole loll! anna kaamera siia ja me laseme sul rahus minna...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

kuni laupäevani on see tuumavarjendis tartu linna alustes katakombides :P
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Et mitte näida laiskvorstina alljärgnev minu tegemisest.
Pilt
enne pesu


Pilt
peale pesu




Pilt
ja dekaalitibipesu

aga kuidas asi täna lõppes saab näha siis kui pildistamise kätte võtan mingi päev.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Päris kena teine, kui pildistamiseks läheb, ürita ikkagi mingi ühtlane neutraalne (nt. hallikas) taust leida - kõiksugune taustal paistev kirju-mirju värk hajutab tähelepanu.

Urmas.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Tegelikult on teinekord ka kirju taust täitsa lahe.

Ülemised kaks pilti sobiksid ideaalselt lasteajakirja piltmõistatuseks.
Alltekstiga siis: leia kolm erinevust?
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Postitus Postitas Immelmann »

Väga armas aparaat. Triibud oleks vahest võinud pintsliga teha, sest reaalses elus plätserdati need enamasti hirmsa kiiruga ja ülejala ning nägid üsna korratud välja. Samas mudeli peal on oht, et tulevad liiga korratud...
Kaubaluugi eesmises pooles olev väike uks käis kõige täiega eest ära, neli kinnituspunkti lahti ja kolksti nurka. Tihtipeale jäeti dessandi puhul terve kaubaluugi esimene pool koju ja lennati terve tee lahtise uksega. Siis ei pidanud keegi objektil tõmbetuules ukselahmakaga rassima.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

Triibud oleks vahest võinud pintsliga teha,
irw, vaata eelmisele lehele...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Klassikute klassik.. ja igati ilus mudel ka. Hiljem saab ehk detailsemaid pilte ka, aga mulle tundub, et pilt enne pesu oli isegi parem, sest isegi alumisel pildil on ka nii kaugelt jooned päris tumedad. Italeri on oma vormiga veidi üle pingutanud nende joontega ja nii on ka toonimisel liigse rõhutamise oht..eriti 72 skaalas.

Aga nagu öeldud, mudel on ilus. Lisaks on ju sellel lennukil sel aastal 75a juubeL, mille puhul plaanin ehk isegi selles vallas midagi.
Hetkel on mul võimalus teha C-47 (gunship) ja XCG-17. Viimane oli siis sama lennuki eemaldatud mootoritega plaaneri (katse) variant. Igati huvitav oleks eriti see viimane:)

Aga siinse autori tehasele soovin igatahes jõudu edaspidiseks:)

Kk
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

et kalle ma isegi kõhklesin kas neid jooni tõmmata kõik üle, fotode peal tundus ka lennukere rohkem siledana. esimese pildi peal ma olin peamised jooned juba üle tõmmanud, tüürid, uksekohad. kuid siis leidsin sügavama teravusega fotod kus oli lennuk triibulisem. et siis sai lihtsalt nii hetkel.
et selle lennukiukse viskasingi varuosade kasti, mõeldes et no kuidagi ei sobi kuhugi-ja näe ei pidanudki sobima.
näljastele paar pilti ka siis dekaalide installeerimise osast, kui dessantnikud ka valmis kunagi saan teen ka nö ilupilte.
Dekaalid olid algselt Flyng Fortressi omad traversi tehtud ukraiina maalt. mugandasin neid oma tarbeks, et seerianumbrid, üksusenumbrid küll ei ole mingid kindlad, aga vähemalt üritavad olla tõesarnasemad. dekaalid ise olid jubedad, ootasin nende ligunemist kaua ja nad pidid olema väga täpselt lõigatud, muidu tuli kilet kas või terve lehe jagu kaasa. katsusin anda endast parima (aga välja kukkus nagu alati) fotod on tehtud enne revelli gloss cleari ja mat clear lakiga ületegemist. neid saate kunagi näha.
Pilt
WWII aegne vormel üks


Pilt
memphis belle dekaalist arendatud nose art


Pilt
saba poolt vaadatuna
B2 Spirit
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 04 Mai, 2009 14:31
Asukoht: Paldiski/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas B2 Spirit »

Seda ma mõtlesin, et miks tal Memphis Belle'i tšikid peal on :lol:

Ilus:)

-R-
First Cavalry Sniper Regiment of Theatre Critics
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kena lennuk, sinna kõrvale sobiks veel landevarjurite rivi. Siis oleks pilt täiuslik. Aga selles suhtes on sul õigus, ilma tibita on jänkide lennuk nagu ilma ühe tiivata :)
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

varjurid tulevad kindlasti-vahivad juba värvitud nägudega karbis süüdistavalt välja. ainult tüüpe kes lossitavale lennukile sobiks on paar kolm tükki. ülejäänud on väga ähvardavate kehapoosidega (sihivad igale poole relvadega)kui hoopis peaks kokkupakitult oma järjekorda ootama lennukile minemiseks. nagu sobimatud . otsin aga netiavarustes loodan leida ka suht hängivate poosidega 1:72 soldateid. aeg annab arutust.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist