Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nonii-olge nüüd mihklid ja ütelge mille kapott see on. Blitzi oma igatahes mitte.
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Roco
Liige
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Mär, 2005 15:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Roco »

pooleldi olen veendunud et see on Sd.KFz. 10 vöi Sd.KFz. 10/4 vasak poolne jubin esi ratta ja juhi kabiini/roomiku vaheliselt alalt, vähemalt 3 rida ribisi ja keskmises reas auk välja laske torule, samas veidi ajab segadusse selle jubina pealmine kylg
http://youtu.be/545MBWG5ZPw
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

samas veidi ajab segadusse selle jubina pealmine kylg
hehh, labidahoidikud!
ongi olemas, Tänks!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Üks pilt natuke paremast rakursist, kuid ega midagi head klaasi alt äna ei saanud. noh eks tulevikus tuleb vast ceasari toodangust see roomik ka ära teha.
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Õue peal ilus kirju lind-kukk rsk!
(Kreisiraadio)
Kaua tehtud teist ka juba-siin siis valmis Revelli Republic P-47 Thunderbolt invasioonitriibuline priske linnuke. Tegelt oli suht mõnus teist teha, hea kvaliteediga ja hea detailsusega asi. Ise aind sai süstlanõeltest kahurid nokitsetud, piloot koos rihmadega, mootorit sätitud ning tiivatuled teha. Masina seerianumber sai suvaline, vaja lihtsalt illustreerimiseks D-day aegsesse masinaparki, et siis sobiks juba olemasoleva Skytrainiga. Kunstilise liialdusena sai dekaalina lisatud tuldsülgav lohepea, mis pärit hoopis vitnami aegadest sellesama skytraini algsest gunshipilt Italeri karbist, kuid ehk oli mõnel sarnane draakon kapotil äkki päriselt olemas, neid toodeti ikka mingi 15 000 ringis.
siit siis pildid.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Seoses üleeestilise vihmasajuga, on aega ka oma tegemistest pilte näidata. Ehk on mõned FBlased isegi aimanud mis teoksil.
Pilt
Tegemist siis Demag SdKfz 10, mis ei jõudnud Jõgevale 1941. Seoses Roco abiga kindlaks tehtud plekitüki abil, läheb see ajaloolise täpsuse suurendamiseks Jõgeva Ajalooväljapanekule dioraami peale.
Mudeliks Ace toodang, detailne ja metalletsidega. press tundub neil kulunud olema, suht palju puhtaks viilimist, nagu järgneval pildil näha. Detailiks siis seesama leitud jubin mille järgi Roco masina tuvastas.
Pilt
algstaadiumis üks hetk:
Pilt
skeemil näha tööetapp, mida kergelt pelgan enda poolt ära rikkumises, metalletsroomikud, mis tuleb eelnevalt kokku voltida. eks näis kuidas välja kukub
Pilt
Hetkel on toorik nii kaugel, paigaldada mõned pisidetailid veel, kleepida etsiplekid ja roomikud, kerge värviparandus ning pesu und lackung.
Nii ongi!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas von manstein »

Tõotab tulla äge poolroomik.

Küll aga tekitab nõutust autori eelistused "tilluskaalas".

Pikajalised kogemused mudelirindel lubaksid aimata, et normaalses möötkavas oleksid tulemused veelgi ehedamad.

Poleks näiteks ajude nikastamist fotoetsi lindiks vormimisel..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Joss Metsast »

von manstein kirjutas: Pikajalised kogemused mudelirindel lubaksid aimata, et normaalses möötkavas oleksid tulemused veelgi ehedamad.
Poleks näiteks ajude nikastamist fotoetsi lindiks vormimisel..
Just just, normaalses skaalas tuli demag just välja, kõik kiidavad :
http://armorama.kitmaker.net/modules.ph ... nt&id=7811
ei mingi etsiroomikut, vaid ehe plast , valu on mega.

;)

Teemasse tulles, väga vahva poolroomik on tekkimas, seda etsist roomiku värki ehk tutvustad ka ligemalt, tundub põnev olema.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas kalle »

von manstein kirjutas:
Pikajalised kogemused mudelirindel lubaksid aimata, et normaalses möötkavas oleksid tulemused veelgi ehedamad.
..
Mõõtkavade võrdlus on u. sama tegevus, kui vaielda kumba eelistada kab blonde või punapäid:) Jätaks selle teema ikka igaühe enda otsustada..
Fakt on aga see, et tilluskaalas samal tasemel häid tulemusi näidata nõuab suuremat meiserlikkust. Ma ei väsi Fredi ja Levari 1/144 skaalas lennukeid näiteks toomast.

Aga teemasse niipalju, et bolti määrimisega oled ehk veidi üle pakkunud. Ja need mootori jahutusklapid peaksid siiski samal joonel avatud olema. Ja veel, et kas kuppel paistab hägune, või on pildi pete?
Üldiselt igati ok asi ja ei tahaks olla liiga kriitiline, aga mulle tundub, et viimistlusega olen natuka alla oma lati läinud seekord.

Kk
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tere!
et siis vastukajale vastulauseid.
1:72
Ongi normaalne mõõtkava! Minu ja mitmegi teise tüübi jaoks.
:twisted:
Minu nägemine on hetkel paigas muuseas, silmaarsti juures kiusan neid kõige alumise rea lugemisega. Mudeleid teen ilma luubita ja okulaarideta, kui kunagi nägemine kehveneb, vb mõtlen ka suurema kava peale. Ma hetkel naudin täiega seda mõõtu!
vot! 8)

Ega mul selle vastu ei olegi, kriitika kutsub korrale ja ei lase laiskusele vajuda.
Kunagi oleeg kirjutas et mu pealkiri on aegunud, et ei ole käkid enam. Kohati võiks nõusse jääda, kindlasti olen arenenum, kuid ilmselt leidub mu töödes kergeid lohakusi, nagu ka Kalle märkas.
Kuigi ehk selle pesuga nii hull ei ole, nimelt avastasin et olin selle foto tuunimisel natuke liiga kontrasti juurde keeranud. Üldiselt ma ei armasta väga pilte üle võltsida, natuke vale tundus nüüd siis ka teha, tunnistan et olen vähe üle efektitanud. :oops: Muidu isegi tavavfotol tundub asi hullem olema, kui palja silmaga vaadata. Et oleks ehk võinud parem halliga kui mustaga pesu teha, oleks ehk salapärasem tundunud.
https://picasaweb.google.com/1147449969 ... 2723428466
https://lh6.googleusercontent.com/-lcLM ... CN3365.JPG
Mootoriklapid on muidu kiirustades küll tehtud, pidasin siin isegi juba enne plaani, kas äkki üldse asendada, etsi metalliga nt.
Vahel on hea, kuigi endal on juba tunne et jama värk on, keegi peaks seda veel ütlema... :dont_know:
Teravsilm-Kalle leidis ka uduse kokpiti. no see oli mul küll puht lollusest ja ühesuvepäeva kuumarabanduse tagajärjel tehtud rumalus. Raip lakkisin, ning eemaldasin enne seda kokpiti maski! dupoi noh! :evil: siis vaatasin et oi plja, udune, üritasin revelli aqua color cleaniga seda eemaldada, muutus täiesti piimjasläbipaistmatuks. :roll: ainuke asi mis taastas uduse läbipaistvuse oli toiduõli pealekandmine. Vot ja siin ma nüüd olen...
tundub, et viimistlusega olen natuka alla oma lati läinud seekord.
Demagist:
oi need roomikud...
pilte sel ajal ei teinud
sest kogu aur kulus vandumisele
vandusin nagu voorimees,
higistasin nagu tolle hobune.
Esimese lindi voltisin valesti, tagasi õigesti väänates pudenes 2tükiks. superliimisin õigesti ja uuesti kokku.
Alla pannes lendas esiaken eest, joptvajumatitasin roomikud kuidagi paigale. Ei meeldinud, veohammasrataas ei haakunud , lint on hammaste peal õhus, sellest ka see et all ei ulatanud roomik omavahel kokku. On kohe näha võõrik ja paha peal. Algul mõtsin, et mätsin MIGi savu nii palju alla et tunduks hea, kuid selles mõõdus ei tundu mõtekas olema. Nüüd pean plaani, roomikud maha tagasi, veorattal lindile kuuluval osal hambad maha lõigata ja uuesti proovida. Ega see plekk väga väänutamis kannata, peab ta sinna kuidagi võluma. eks robustne osa tuleb MIGiga varjata niikuinii. selle sügamise käigus tekkis ka tarkus tagantjärele, et skeemil töödejärjekorda ei tasu nii südamesse võtta, roomikud tuleb peale panna kohe kui alusvanker koos ja rattad küljes, veel segavaid porikaid jmt ümber ei ole. Külg ees veermiku vahele toppimine on suht tänamatu töö. :x
hetke pildid.
Pilt
Pilt
Pilt
Aga vähemalt lambid said head. Noh teate küll epoliimist, kunagi mingis vene mudeliajakirjas nägin seda nippi. Olen seda teinud alates vene kütuseautost, näeb nii suht ehe ikka välja.
nüüd seedin natuke, tegelen vannitoa remondiga ja mõtlen Demagi lintide peale.
ning ikkagi 1:72 on lahe!!! :twisted: :twisted:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Hertsog »

muidu on nagu kift ja okei, aga äkki ikkagi kaalud aerograafi peale üleminekut (tagasitulekut)...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kas sa noid plekist roomikuid lõõmutasid ka nagu seal õpetusepildi peal kirjas. Ikka murduvad ? Ilmselt vaataja viga aga kuidagi kole lapik tundub see roomik olema. Kuigi jah, 1:72 ta võibki selline vist olla, ei ole üledimensioneeritud nagu tavalised kummipaelad.

Epo nipp laternates on hea, järgmine kord pane imepisike tilk lambipesakarva värvi ka kopsiku põhja, siis on veel ehedam ;)

Mõõtkavade eelistuse kohta võiks ju suisa oma teema teha kus saaks siis ketsereid ja valestimõtlejaid mõnuga nahutada :) :)
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas fossiil »

Tööd oled teinud üksjagu, aga äkki ikkagi kaaluks vähe suuremat skaalat...? :shock: Olgu, peaaegu et võtan sõnad tagasi.. 8) , aga eks see üks paras enesepiinamine ikka on küll... :D
Roomikutega tuleks siiski aeg maha võtta ja vaadata, et ehk annab neid pisitasa paremini peale sättida - usun, et hetkeseisuga ei ole sa isegi päris rahul.
Aga igatahes edu, see sado-maso värk võib teinekord nakkav kah olla...

Urmas.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Järjest siis:
muidu on nagu kift ja okei, aga äkki ikkagi kaalud aerograafi peale üleminekut (tagasitulekut)...
klismot tarvitan lennukite puhul, voolujoonelisus nõuab, pisimasinad pinseldan, es põle hullu, sest viimistlus tolm ka muu kräpp varjab pintselduse.
krt suurte lennukite puhul on klismo päris karm pihutrenn küll, ei ütle et ma mõne vurtsumasina peale mõtelnd pole. kuid samas väike trenn pole paha...
järgmine kord pane imepisike tilk lambipesakarva värvi ka kopsiku põhja
juba tehtud, algusest peale juba, on näha ja hea küll!
Roomikutega tuleks siiski aeg maha võtta ja vaadata, et ehk annab neid pisitasa paremini peale sättida - usun, et hetkeseisuga ei ole sa isegi päris rahul.
täpselt nii ma hetkel ka teen, leotan ja tuulutan aju natuke muudel teemadel ja kui õige hetk ja valgustatus saabub, teen ära. õ
Küll aga tekitab nõutust autori eelistused "tilluskaalas".
ja
Just just, normaalses skaalas tuli demag just välja, kõik kiidavad
ja
Tööd oled teinud üksjagu, aga äkki ikkagi kaaluks vähe suuremat skaalat...? :shock:
liigun edas nendega aga kaklustsooni Holy War! :twisted: :twisted:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Demagi siis nüt selline:
Pilt
Pilt
Pilt
ja kohustuslik tikupilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist