Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Tere-tere!

Mitte ainult ametikohuste tõttu ka mudeliehitajate alafoorumit lugedes on silma torganud üks selline pisiasi, et keegi pole esitlenud ühtegi eesti mudelit. Selles mõttes, et asi oleks kuidagi Eestiga seotud. Kas Eesti eraldusmärkidega, või teada olevalt eestlaste mehitatud, või vähemasti ühe eestlasega meeskonnas või...

Ise pean tunnistama, et minu mudeliehituse kogemus on üsna aastate tagune, millest siia isegi pilte ei tahaks postitada :oops: Aga viimasel ajal olen mõtelnud just, et kui mingi mudeli ehitamise ette võtan, siis ainult selleks, et see eesti värvides teha.

Kuna aga minu oskused on sellised nagu nad on, siin aga palju profimad mehed koos, siis kuulutangi välja võistluse. (Et teised töö minu eest ära teeksid :wink: )

Tähtaeg oleks Võidupüha, ehk siis 23. juuni. Mudel peaks olema kas Eesti värvides või teadaolevalt eestlas(t)e poolt mehitatud. Legend (ning soovitavalt originaalse eksemplari foto) peaks olema kandideerivale tööle lisatud. Hindamise kriteeriumid paneme ilmselt paika aja jooksul, aga arvan, et kõigil huvilistel on siin oma sõna öelda :wink:

Auhind. No mis saab olla mudeliehitajale auhind? Loomulikult uus mudel! Tema enda valikul. Et asi liiga hulluks ei lähe, siis paneks hinnapiiriks €50 koos saatmiskuludega...

Kandidaatide pildid võib postitada samas teemas...
Viimati muutis toomas tyrk, 08 Mär, 2008 14:02, muudetud 1 kord kokku.
VanTao
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Jaan, 2006 3:55
Kontakt:

mudel

Postitus Postitas VanTao »

Kunagi nooruses ehitasin lennukeid,paberist ja liistudest ,liimiga.

KUid nyydseks olen kasutanud vaid programme 3D Max-i ja Maya-t .seega reaalis pole neid olemas.
Olen neid kasutanud arvuti -graafikas ,pean silmas mudeleid.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tervist!

Nojah, tummaks lõid küll..., aga eks tuleb vist mõtlema hakata, kuna valida ikka on ka, nii et vaatame.
Aga iseenesest hea idee :wink:
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Päris hea idee. :)
Eks nüüd tuleb pilte otsima hakata. :wink:
berens
Liige
Postitusi: 66
Liitunud: 19 Dets, 2004 20:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas berens »

Väga hea idee. Kellegil oli siin näidata Junkers Ju-52 eesti lennukompanii Ago värvides kui ma ei eksi.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Ega Toomasel muud üle jää kui oma fotokogu avalikuks teha :-).
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

berens kirjutas:Väga hea idee. Kellegil oli siin näidata Junkers Ju-52 eesti lennukompanii Ago värvides kui ma ei eksi.
Estoloog kirjutas:Ega Toomasel muud üle jää kui oma fotokogu avalikuks teha :-).
Hm, eesti Junkers 52 fotot mul küll ei leidu. :roll:

Kui keegi aga tahab selle mudelit tegema hakata, siis kaks suht korralikku pilti temast on raamatus "Eesti Lennukroonika" (koost. Tilk ja Kitvel, Tallinn 2003). Lk 170 olemas ES-AGO külgvaade ning paar lk edasi ka vaade eest. Värviskeem ei ole keeruline - kogu kere alumiiniumi värvi, mootorite kapotid ning lennuki ninaosa mustad. Sabal Eesti lipu värvides triip. Külgvaatel on hästi näha ka lennukitähis. Nende kahe foto põhjal jäeb veel lahtiseks kuidas oli lennuki tähis kantud tiibadele...

Päris palju Eesti lennukite profiile on joonistanud mees nimega Arvo Vercamer. Tema nime järgi Google'is pildiotsingu tegemine annab kohe hea posu neid. Kuid paistab, et Ju 52 pole talle veel ette jäänud...

Kui keegi nüüd leiaks mõne Ju 52 pildi mis oleks pildistatud veidi altpoolt või siis ülevalt - olekski ühe mudeli värviskeem koos :wink:

Lisa: Veel üks pilt Ju 52 ninast on "Aeg Mehed Lennukid" nimelises raamatus (autorid samad pluss Gerdessen). Seal on veidi paremini näha AGO embleemi paiknemine ninas :wink: Embleem ise tuleb ilmselt vanadelt dokumentidelt maha viksida :lol:
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

No kui juba tegemiseks tarviliku infi jagamiseks läks, siis endiselt on võimalik osta Insignia Magazine'i Balti õhujõudude CD-d, millega koos saadetakse ka miskised dekaalid.

Ise pole ostnud, ei luba midagi :wink:

Inf siin

http://www.insigniamag.com/
Air Forces of the Baltic States 1918-2001 CD-ROM
Our CD-ROM of the Lithuanian, Estonian and Latvian Air Force is now available for just 17.00 GBP including worldwide postage and packing, and comes with all eight of Blue Rider's Baltic air forces decal sheets that remain in our catalogue. Click the link below to see some of the new illustrations. Baltic Mil Mi-8 SAR helicopters

Ning näidislehekülg seal olevast pdf failist siin
http://www.insigniamag.com/sample.pdf
berens
Liige
Postitusi: 66
Liitunud: 19 Dets, 2004 20:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas berens »

Üles leidsin! Foorumlasel Immelmannil on fotokogus olemas http://pilt.ee/photo/563837/12929722/
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Postitus Postitas Immelmann »

A/s Ago Junkers sai tehtud Italieri 1/72 komplektist. Juhendi järgi sai helehalli värviga võõbatud, lakiga kerge läige peale. Kui pärast Lufthansa ehtsat veterani sai näpuga katsuda, selgus et sinder haljas alumiinium hoopis. Tundub, et halli on soovitatud mastaabist lähtuvalt, alumiiniumvärv jääb liiga läikiv. Mudel meetri kauguselt peab ju paistma nagu ehtne asi 70 meetri pealt, sealt aga paistab see hall mis hall.
Värvikava oli Ago lennukitel standardne Lufthansa oma, sama kehtib registritähiste suuruse ja paigutuse kohta, niipalju kui piltidel piltidel näha. Nii said ka tiivapealsed tähed mudeliga kaasasolnud kleepsude järgi tehtud.
http://www.pilt.ee/photo/561575/12863157/
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Pean veidi kurvastama - AGO lennukeil oli mustaks värvitud ainult mootorikapott, mitte tervet riba tiival nagu sinu mudelil. Esimesed kahtlused selles terve riba värvimises tekkisid juba eelpool nimetatud avaldatud fotode põhjal. Kindla kinnituse sain eile Filmiarhiivist, kus oli olemas korralik foto ES-AGO peale minevaist reisijaist ning nende taustal näha tiib ning mootor tagantpoolt. Ning must oli tõesti vaid mootorikapott.

Kuna aga Filmiarhiiv tahab fotode (ka Internetis) avaldamise eest kõvasti pappi saada, siis ei hakanud sellest koopiat tellima. Sestap pead soovi korral ise kohapeal vaatamas käima :wink:

Aga näiteks soomlaste Aero Junkersitel oli tõesti üle kogu tiiva ulatunud must riba...
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Postitus Postitas Immelmann »

Aitäh, sain jälle targemaks. Mis siin ikka kurvastada, ongi põhjust uuesti ja paremini teha. Muuseas, kuna mudeli detailid pärinevad tegelt militaarvariandilt (lisatud tsiviilistmed), siis ei ole autentne ka parema poordi kaubaluuk oma pisut väiksemate akendega. Ja salongi etteotsa paremasse poordi tuleks üks uks lisada, see oli minu meelest Ago Junkersitel olemas. Ja Ago embleem on kah puudu.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

ma küll olen selline võistlustest hoiduja tüüp, aga see teema on mind siiski mõtisklema pannud. Ja kui muud mitte, siis võiks selle tulems olla see, et harin end kasvõi lihtsalt Eesti lennuväe lennukite osas. Mudelite teemas kavatsen ka edaspidi peamiselt "lenduriks" jääda, samas on mul laevade ja autode rida ka väiksem olemas ja tulemas.

Mulle jäi silma üks TM 2001a artikkel Vabariik sai tiivad ja sealt üks eksemplar, mis tundub huvitav teha ja ehk saaks selle mudeli ka kuskilt kätte. Selleks võiks olla Short 184. Siin üks variant sellest valmis kujul (muidugi mitte Eesti värvides)
http://hsfeatures.com/features04/short184jf_1.htm

Muidugi oleks igati väärikas teha esimese lahinglennu teinud Farman 30, aga minu otsingud pole andnud tulemust, et keegi sellest mudelit toodaks ja nullist tegija mina küll veel pole..

Minu senise koguga läheks ehk mainitud Junkers 52 paremini kokku, aga seda tuleks võistlusesse siis mitu tükki ja püüan teha sellist, mis oleks ehk ainuke.. kui ikka jõuan selleni, et teen selle lennuki just selle võistluse jaoks. No igatahes kunagi... kui kõik minu karpides lennukid valmis peaks saama on neid u 100tk ja mingi Eesti värvides lennuk lausa peab seal leiduma... igatahes nii ma mõtlen peale selle teema tekkimist nüüd küll.. ja selle Junkersi teen oma mudelite hulka küll Eesti värvides nt.

Kas ka võistlemise pelgusest üle saan.... aeg näitab, hetkel pole mul võistluse teemasse peale mõtete midagi, aga aeg läheb.

Kk
Peeter144
Liige
Postitusi: 279
Liitunud: 28 Mär, 2006 19:21
Kontakt:

Postitus Postitas Peeter144 »

ega kellelgi ei ole pilte Eestis(Eestlaste) kasutatud Sd/Kfz 222, 223 või 250 kohta?
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Tere!

Huvipärast küsiks kõigilt osavõtjatelt, et mida keegi valmis teeb ja kui kaugel omadega ollakse? :roll:

Endal on mõtted 88mm FLAKil.
Eestlaste kasutuses nendest pilte kahjuks leidnud pole, aga eks ma eriti usinalt otsinud ka pole. :wink:

Jõudu kõigile!

Siim
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist