Ivari "Bufab" tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Jahah, nüüd lehitsesin veidi edasi ja tõepoolest, see variant suutis terve tonni lõhkeainet korraga vaindlasele kaela sokutada. nii et sorri... :oops: Nüüd jääb ainult küsimus, et millised pommid on tegelikult kahel viimasel pildil näha - kas 500 või 250 kilosed? Kui vaadata seda pilti, kus mehed parajasti pommi pülooni külge kinnitavad, siis ligilähedasi proportsioone (pommi läbimõõt versus mehe õlavarre pikkus) võrreldes tundub küll, et tegu võib olla 250 kilosega? Samas teisel fotol oleva lennuki kohta on minu poolt lehitsetud raamatus kirjas, et tegu on 250 kilostega. Kui võrrelda jooniselt, siis peaks mootorite õhuvõtuavade läbimõõt olema kusagil poole meetri ringis. Ent 500 kilose pommi läbimõõt oli ligikaudu 46 sentimeetit, vaid mõned sentimeetrid vähem, kui õhuvõtuaval. Seega peaksid pildil olevad 500 kilosed pommid olema õhuvõtuavadest vaid tibakese väiksemad, ent vahe tundub liiga suur, kuna jooniste järgi otsustades ei asu nad optilise pette tekkimiseks piisavalt kaugel. Selles mõttes sobib vist 250 kiloste läbimõõt - enam-vähem 37 sentimeetrit - selle fotoga palju paremini?

Urmas.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

Pilt

sellel pildil on näha, et ühel kere poolel on luugi auk saba juures. Mul on see praegu maskoliga kinni. kleepsud peal. Aga kui ma tahaks selle lahtiseks teha siis kuidas see sinna kinnituma jääb. või võeti see päris ära. Loodan, et saite küsimusest aru
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Üsna tõenäoliselt olid luugil hinged ja sulgur. Väheusutav, et luuk lihtsalt ära käis. Kui seda koostejuhendis ei ole :scratch: siis tuleb pea tööle panna ja läheneda loominguliselt. Kasutades osavaid näppe ja vedrude+traadi ja xzcvzxc abi /tundmatu looma laskmata nahk/ võid leida aseaine. Nii saaksid luugi ka lahtikäivaks teha.
Kas luugi taha jääb midagi, mida lahtine luuk võimaldaks näha? Ehk - kas sellel on mõtet?

terv
o
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

jah jääb näha sealt päris palju. Aga minu jaoks ongi küsimus, et kuidas ta tahti käis. et kas üles, alla või küljele
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kas selle luugi taga ei käinud mitte "esmaabipakike" , kuskil udus nagu meenub pilt neljast suure peaga kruvist, aga kas seal ka hinged olid.... ei tea. Vaata replika fotosi, neid peaks internet täis olema.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Leidsin ühe pildi kus see luuk on lihtsalt ära. Äkki ei käinudki hingedega. Seal ühe tohutu pommi värvipilt ka. See küll suurem kui 250 kg ja on ka tumedam värv kui taevasinine ! http://www.wwiivehicles.com/germany/air ... photos.asp
http://bp3.blogger.com/_CbwnjooteyI/SDG ... 0-h/67.jpg
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ei, sellel luugil hingi ei olnud - käiski niisama lihtsalt kruvidega ära, nagu Joss juba mainis ja kogu lugu - seepärast on ka mudelil lahtise luugi puhul ära toodud "kruvide kinnituskohad".

Urmas.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Kui nüüd uskuda üht raamatut, mida äsja lehitsesin, siis need piraka pommiga värvipidid on perioodist, kus katsetati erinevate pommide riputamist ja nendega lendamist, nii et arvatavasti on tegu lihtsalt vastava massi ja gabariidiga mulaažiga. Mis enesestmõistetavatel põhjustel ei tohtinudki olla "päris" 500 kilosega sama värvi. Aga see esimesest lingist ülemine pilt:
Pilt
Vaat siin on küll kaks viiesajast kõhu all, ent kuna nad jäävad pea täiesti varju, siis on värvuse määramine hästi tänuväärt tegevus... :scratch:

Urmas.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Nii, need on kütusepaagid ja musta värvi. Ma pole veel ühtegi 262 ööhävitajat näinud pommidega. Nendele paigutati minu andmetel ainult lisapaagid sest teise lenduri koht muutis lennuki enda paagi imeväikeseks ja lahinglennuks oli vaja rohkem kütust. Seega olen 99% kindel kütusepaakides.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nojah, ja jälle läksin kõhuli... :oops: , kuigi need paagid tunduvad visuaalselt klappivat 500 kiloste läbimõõduga - olid nad ka selles mõttes sarnased?
Aga eks ma püüan edaspidi rohkem oma liistude juurde jääda... :roll:

Urmas.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

Sain siis värvitud, lakitud. Pommid on kuhugi kukutatud juba :shock:
Pilt
Pilt
Pilt

Eks andke teada kuidas hakkama sain.
Viimati muutis bufab, 18 Apr, 2010 20:58, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

ja kohe ka uus lennuk
Hasegawa 1:32 Ju87G-2 "kanonenvodel" õpetus annab Rudeli lennukile suvekamo. Kuna kleepsud samad siis proovisin talve oma. Nüüd siis küsingi hinnangut praegusele tööle. saab nullist alustada kui vaja.. Või kui vähegi kannatab siis ei tahaks uuesti värvida.
Pilt
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Krt, vägevad aparaadid. Talvekamo on isegi kobe. Elusalt vist veel parem....
Anna minna :)
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

1/32 hakkab juba tulema! Jätka samas vaimus!
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

et siis talvekamo sobib?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist