nipid ja nõksud

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2907
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Sho »

Palja plastiku peal jookseb?
Kuidas sel juhul kruntimisega oleks?
Tõmbad halli alla ja siis valge peale.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Hertsog »

nii.. nüüd vajan tõelist nippi või nõksu.. kasutan vallejo värve.. ja mitte kuidagi ei saa valget mudelit katma.. kas ei tule või hakkab jooksma.. hea, et saab veega maha pesta.. aga kaua sa ikka pesed juppe puhtaks
alustame algusest: mida sa teha tahad ? kruntida ? katta suurt pinda ? teha "peenmehhaanikat" ?
millega lahjendad ?

valge on oma olemuselt kõige "tropim" värv, sest pigment on jäme ja sellega ongi umbes nii nagu kirjeldad. omalt poolt lisaks veel kolmanda optsiooni: "p*sandab". ehk siis lendab pigmenditükke aerograafist.

soovitused: sega korralikult - mul on topitud mingid kuulikesed värvipottidesse. segan akutrelliga :D
lahjenda vähe alustuseks. katseta 25% lahustit - taas mis see lahusti sul on ? ma kasutan ise vallejo oma ning samuti ka enda tehtut (2/3 piiritust, ülejäänud vesi ja siis ka veel valljo "Flow improver"). akrüülide puhul on pigem nii, et lahusti ongi selleks, et värv läbi pritsi tuleks - mõni tuleb ka ilma lahustita.
värv lahusta mitte aerograafis vaid eraldi potsikus. korralikult segada - lõhub pigmenditerasi.
no ja mängi rõhuga.

ja kui ikka välja ei tule, siis mine üle tamiya valgele akrüülile :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Sharker
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 11 Jaan, 2013 14:05
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Sharker »

https://www.youtube.com/user/idaemon/videos siin on palju kasulikku ära näidatud :)
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Soobel »

Mulle kommenteeriti järgmine tarkusetera:

if you were inclined, you could look into a cheap airbrush
https://www.amazon.com/Master-Airbrush- ... B001TO578Q
That one there is specifically mine, with this I can pull very VERY thin lines, but because I am very cheap and I diluted acrylic paint/house paint, the stuff is a bit thick even when thinned so maintaining thin lines is not easy


Ehk et aerograafiga andvat VÄGA peenikesi jooni tõmmata. Pole eales ühtki sellist riista käes hoidnud aga hakkan kohe mõtlema nendest ponide kahemillimeetristest silmadest, millel on nii ripsmed kui läikepunktid ja ma ikkagi kahtlen, kas miskit sellist annab aerograafiga joonistada.

KUI peenike see aerograafi peenike siis ikkagist on?

Kuigi see kommenteerija imestas, et nii tillukesi vidinaid on võimalik teha, kahtlustan ma siiski, et ta ei adu õiget suurusjärku.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Hertsog »

aerograafiga saab teha jah väga peenikest joont. teoreetiliselt. olen ka ise teinud
praktikas on aga iseasi. lihtsalt toon välja millest see sõltub:

aerograafi düüs: 0.3,0.2 mm - seal enam väga vahet pole. üldiselt võiks aerograaf olla 0.3-0.35mm. 0.2 sobib emailide ja tamiya "akrüülide" puhul. teiste akrüülide puhul on see juba kerge enesepiinamine.
värvi tüüp (seotud eelmisega), aga pmtselt ka pingmenditera suurus siis.
lahusti.
lahuse kontsentratsioon.
rõhk.
aerograafi ja värvitava pinna vaheline kaugus.
a ja muide kliima ka. ehk siis mis temperatuur ja õhuniiskus parasjagu on. ja see on täitsa määrav, eriti akrüülide puhul.

ja ma ei ole kiuslik inimene, aga: need kõik on MUUTUJAD. mitte konstandid :)
pmtselt on see siiski kõik harjutamise ja katsetamise tulemusel saavutamine...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas vaoinas »

Ma siia lisaks veel, et kuigi aerograafiga annab üsna peenikest joont tõmmata, siis mingit täppsitööd a'la figuuride silmad, sellega ikkagi ei tee. Eelkõige sellepärast, et otsekontakt värvitud pinnaga puudub ja värvi sul täpse piirjoonega üliväiksele pinnale niiviisi pihustada ei õnnestu. Detailid kui sellised jäävad ikkagi pintsli pärusmaaks.
Kasutaja avatar
m2ger
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Jaan, 2008 22:33
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas m2ger »

Olen ise ka vallejo valgega hädas olnud.
Aitab vallejo enda lahustit paar tilka ja väga korralikult läbi segada. 3-4 õhukest kihti kannatlikult peale kanda ja saab hakkama küll.
Kiirustama hakkad ja kärsituks muutud on kiirelt mäng läbi.
Mõned kasutavad ka vallejo valget krunti valge asemel.
Töötab aga ei ole kõige ilusam.
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Wittmann »

Tegin kärbsepiitsast staatilise heina aparaadi, mis piitsa kombel kahe AA patareiga töötab, kuid proovides jäi naeruväärselt nõrgaks. Et hein natukenegi püsti jääks (10st kõrrest 2) peab sõela dioraami vastu hõõruma põhimõtteliselt. Keegi selle asja korralikult ka toimima saanud? Praegu ise teen vähe vägevamat versiooni, mis peaks 10st kõrrest 10 püsti jätma.
Manused
DSC_0349.JPG
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas vaoinas »

Wittmann kirjutas:Tegin kärbsepiitsast staatilise heina aparaadi, mis piitsa kombel kahe AA patareiga töötab, kuid proovides jäi naeruväärselt nõrgaks. Et hein natukenegi püsti jääks (10st kõrrest 2) peab sõela dioraami vastu hõõruma põhimõtteliselt. Keegi selle asja korralikult ka toimima saanud? Praegu ise teen vähe vägevamat versiooni, mis peaks 10st kõrrest 10 püsti jätma.
Kõik uus on ammu-unustatud vana. Elektrilisest kärbsepiitsast staatilise muru tegemise aparaati on põhjalikumalt käsitletud juba siinse teema 2. lehel. Mälu järgi ei olnud ta sugugi just naeruväärselt nõrk - kannatas hädapärast täitsa tööd teha. Kasutaja Hiinlane tegi muidugi hiljem väga toimiva ja võimeka versiooni sellest asjast.

PS. Äkki võiks see teema jääda informatiivsemate ja põhjalikuma käsitlusega postituste jaoks a'la step-by-step õpetused, juhendid jms. Pilti sõelast elektrilise kärbsepiitsa otsas on ju tore vaadata küll, aga sellega ei ole teistel siia teemasse abi ja head nõu otsima tulnud mudelistidel kuigipalju midagi praktilist peale hakata.
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Wittmann »

Ei ole küll muljet jäänud, et siin teemas oleks keelatud asju arutada. Iga postitus siin küll õpetusi ei jaga.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas scout22b »

Nii, mul pikemat aega olnud kah juba soov seda sama murunaatorit ehitada. Ja see arutelu siin andis mulle kah tõuke. Ehitasin samasuguse aparaadi, nagu ka Vaooinas. Töötab. Muruks kasutasin ainukest muru, mis mul praegu on. Sellel kõrrepikkus kuskil 3-4 mm.

Jepp, tean, et nipid ja nõksud. Aga siin teemas läks aruteluks selle aparaadi efektiivsuse teemal, panustasin siis kah veidi sellesse arutellu :D

Pilt

Pilt

Pilt
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 825
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Sam Beaver »

Liimidest vist eraldi teemat pole ja mina ka ei viitsi ühe küsimuse pärast teha.
Küsimus ise on selline: kas keegi on täheldanud et super attakiga (tsüanakrülaat) liimitud asjad lähevad mõne aja pärast justkui ilma põhjuseta lahti?
Mul nimelt selline juhus: päikeseprillide raam murdus klaasi alt , liimisin siis raami attakiga kinni, paari kuuga tuli uuesti lahti. Ok, mõtlesin et ju ma siis kehvalt liimisin ja tegin sama uuesti aga seekord panin liimi ka klaasisoonde ja küllaltki pikalt. Ehk siis kleepisin klaasi ka raami külge. Umbes sama ajaga tuli uuesti lahti. Lähemal uurimisel ei paistnud kusagil liimijälgegi. Tundub et see kraam aurab lihtsalt ära.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
znif9
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 04 Juun, 2014 23:44
Asukoht: Estland, Ösel
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas znif9 »

Sam Beaver kirjutas:Liimidest vist eraldi teemat pole ja mina ka ei viitsi ühe küsimuse pärast teha.
Küsimus ise on selline: kas keegi on täheldanud et super attakiga (tsüanakrülaat) liimitud asjad lähevad mõne aja pärast justkui ilma põhjuseta lahti?
Mul nimelt selline juhus: päikeseprillide raam murdus klaasi alt , liimisin siis raami attakiga kinni, paari kuuga tuli uuesti lahti. Ok, mõtlesin et ju ma siis kehvalt liimisin ja tegin sama uuesti aga seekord panin liimi ka klaasisoonde ja küllaltki pikalt. Ehk siis kleepisin klaasi ka raami külge. Umbes sama ajaga tuli uuesti lahti. Lähemal uurimisel ei paistnud kusagil liimijälgegi. Tundub et see kraam aurab lihtsalt ära.
Kui ise või mõni tuttav Rootsi satub, hangi sealt OK/Q8 tanklast samanimelist kiirliimi. See enam lahti ei tule. Odav ka.
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas wyrd »

Tagantjärgi häid jõule, head vana-aasta lõppu, jne. Väike mure tekkis. Kuna mu Lumehelbeke lasi jõuludeks Iirimaalt jalga siis mängisin iseendale Jõuluvana ja ostsin laevakese mida siin kokku lappida. Nüüd olen siis sealmaal, et on kohale jõudnud fakt, et esimest korda elus pean ka kasutama pahtlit või mingit täiteainet pragude kinnimätsimiseks. Homme pean poodi minema aga seal on meesmüüja kellega on aegaajalt raske suhelda. Vahest on ta nina nö vingus. Kuidas oleks pahtli või selle mögina inglisekeelsed nimed? Tahaks selle kauba sealt kiiresti kätte saada ja uisku tõmmata. Ükskord oli ka mingi teema ja 6 kuud ei tahtnud ma sinna poodi minna. Ei taha inimest maha teha aga nii on.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Markko »

Model(ing) putty peaks sihile vast viima
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist