Näomaalimise töötuba

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Raymond Woloszyn
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Sept, 2008 3:54
Asukoht: Asheville, North Carolina USA
Kontakt:

Postitus Postitas Raymond Woloszyn »

Miniatuurne tankist - kas ta on itaallane?

Pilt meenutab mulle, miks ma kardan klounid. :wink:

Tõsiselt, väga hästi tehtud.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tänan komplimentide eest!
Tagantjärele tundub, et asi lihtsalt "kukkus nii välja", kuigi vahepeal tuli ikka ahastus peale küll. Ja asja käigus sain aru, et tegelikult oleks olnud palju lihtsam Sho poolt soovitatud šokolaadipruuniga alustamine. Sest mina kasutasin põhivärviks hoopis Humbrol 61 (ega ma seda ise välja mõelnud, järgisin Ilja Perejaslavtsevi näpunäiteid ühes samateemalises artiklis), on selline oranžika varjundiga põrsaroosa toon. Ja siis olin hädas - hakkasin pisitasa heledamaks toonima ja siis sain aru, et läheb lahjaks. Võtsin ja tegin helehalliga silmade ja suu ümbruse üle. Ning siis juba lahja heledama ihuvärviga meikima. tulemuseks oli rõve kooljaliku olekuga zombi...krt... Tegin südame kõvaks ja maalisin talle Sho õpetuse järgi silmad pähe - üritasin üsna ökonoomselt toimetada, et pärast poleks vaja ülejääke peita, seejärel toonisin kergelt kahvatu ihuvärviga silmade ja suu ümbruse üle. Sellegipoolest oleks pidanud silmavalged vist tiba heledamad joonistama, aga esimeseks korraks käib kah. Kui olin valged päikesehelgid paika saanud, muutus kooljalik ilme eriti jubedaks - segasin kähku veidi jumekamat värvi juurde ja käisin sellega põsed, nina, lauba, lõua ja muud kõrgemad paigad üle. Nüüd lõid tüübil juba põsed õhetama ja pärast kerget lahja poolmati lakiga järeleaitamist otsustasin ta rahule jätta.
Kogu see värk oleks olnud mõeldamatu ilma korraliku pintslita - sõber kinkis mingi aeg tagasi päris peenikese instrumendi - varrel on markeering 10/0 Raphael ja see riistapuu läks täiega asja ette. Ning muidugi korralik suurendus.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Mulle tundub ka, et asja õnnestumise määrab ära instrument, ehk pintsel.
No ei ole võimalik minu rebasesabadega neid päikeselaike sinna silma keskele saada, ilma et pool nägu valge ei jääks.
Küsimus ÄSSadele, et mis pintseleid kasutate ja kuskohast neid saama?
Tervitused
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

olen ka nõus et väga hea töö. ja pintslid korralikud vajalikud. kui saan siis jätkan proovimist, sest ei saa nii ruttu alla anda. miimika on küll jokkeri kaardi pealt, kuid see on juba selle tootjafirma modelleerija süü.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Fossiil.. sinu käes on imerelv või salarelv.. mitte üheski poes ega ka Raphaёli kodulehel ei mainita isegi 10/0 olemasolu.. maksimaalselt pakutakse 6/0.
Mul on 10/0 ainult üks sünteetiline pintsel.. mida ma pole isegi proovinud.. kvaliteetkarvade maksimum on mul 5/0.

Aga see on küll tõsi, et korralik varustus teeb poole tööst.. luuaga ei saa kirbukirja joonistada. Korralik pintsel, korralik värv ja korralik figuur.. muidu tuleb sitast saia teha.

Andrusanil on kolm võimalust head pintslit hankida.. minna Tallinnas poodi (mina tean seal minevikust vähemalt kahte kesklinnas), tellida netist samast kohast kust mudeleidki või tellida netist hoopis värvikomplekt, millele lihtsalt boonuseks pintslikomplekt kaasa antakse. Minu praegused pintslivarud on saadud viimasel teel.. koos Foundry värvidega..

Käisin uurisin ka, et mida see Perejaslavtsev siis teeb. Mundrid on tal suurepärased.. aga lõustad eriti mitte. Tegemiskirjeldust ei leidnud aga reverse engineeringuga on arusaadav, et kasutab kolmandat moodust.. mitte heledalt tumedale ega tumedalt heledale vaid keskelt lahku. Põhivärv paika.. ja siis helestus ning hästi tumedad ja teravad varjud. Põhimõtteliselt samamoodi ma parandasin oma esimesi ühetoonilisi figuure neid hiljem üle värvides..
Pilt

Aga silmavalged on itaallasel okidoki.. helestamist pole tarvis.. vähemalt foto järgi otsustades mitte..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Fossiil.. sinu käes on imerelv või salarelv.. mitte üheski poes ega ka Raphaёli kodulehel ei mainita isegi 10/0 olemasolu..
No siis oli sõbra kingitus eriti kümnesse, aga mõninga otsimise peale leidsin ta siiski nende kodukalt üles: http://www.raphael.fr/en/catalog/hobby/ ... l_bleu.php
Pintslil on nummer 8224, mida ma alguses ei taibanud kirja panna.

Perejaslavtsevi artikkel oli ühes vanas M-Hobbi -s, aga ega ta eriti täpselt kõike ei kirjeldanud ka - lihtsalt alguse ja mõned töövõtted ning et töö õpetab tegijat.

Raymond Woloszyn küsis varem:
Miniatuurne tankist - kas ta on itaallane?
Itaallane jah, kui vähe selgemat ilma tuleb, siis katsun koos tankiga paar kobedamat pilti algsesse teemasse üles panna ja teema ära lõpetada.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

No ma ei tea. See Urmase figuur on küll sellisel tasemel, et säärase suuruse ja teostusega teist pole siin foorumis veel nähtud. Passib väärikalt itaallase kõrvale.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

väisasin ka kunstipoodi. ostsin kuus pintslit. õnnestus ka 10/0 teiste seas välja meelitada. igaks petteks sai võetud ka 2/0 ja 3/0... küll õnnestus hankida ka paljukiidetud van Dyck-i pruuni. samuti sai katsetamiseks ostetud akrüüllakki. et vaatame kas kunstipoe oma ka kärab nagu Vallejo oma. kogu see üritus läks maksma 29 Eesti Uut Rubla... täisfakk, selle papi eest oleks saanud Dragoni karbi... eks siis ole näha kas hind ka õigustab silmi mis tulema hakkavad :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

fossiil kirjutas: mõninga otsimise peale leidsin ta siiski nende kodukalt üles
Seega sünteetika.. nagu minu 10/0-gi. Ja samasuguse hästi pika karvaga..
See on sobiv pikkade juttide vedamiseks.. kuid muuks peentööks siiski parajalt ebamugav. Sa oled kangelasteoga hakkama saanud.. jutt end pintsli najal äranikastamisest saab sügavama ja arusaadavama sisu..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

3/0 on põhisuurus.. sellega saab enam-vähem kogu kribu ära teha..
Töö käigus kulub ta ka vähemaks..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Fossiili itaallasest tankist on ilmselt sündinud koomik. Sõjamehelikkust pole seal ka mitte grammi eest, aga ilmselt see nii ka oli. Ole hea, vaheta binokkel vino tinto vastu välja , oleks ilmselt audentsem ;)
Kenasti on värvitud küll.

Hea pintsel ja luup on ilmselt "võluvahendid", lugesin jutte 000000 reast pintsli peal ja hakkas kudagi imelik, mul kasutuses teritatud 2 ... Peab vist ka poe poole samme seadma hakkama.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

näo jaoks oleks ülipeenikest pintslit vaja küll - üks kuri plaan mõlgub meeles...
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Fossiil pani oma suurepärase itaallasega töötoale nagu pitseri peale..
keegi enam oma nägusid ei lisa..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!

Nad on tagasihoidlikud. Lihtsalt Fossiil tõstis planku... :)
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

No Hertsogilt on varsti uusi nägusid oodata lausa hulgi.

Mina vahepeal värvimise asemel hoopis voolisin teisi..

Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist