Näomaalimise töötuba

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Näomaalimise töötuba

Postitus Postitas Sho »

Mõtlesin, et teeks selliseks asjaks kohe eraldi teema ja hakkaks kambakesi mudelitega kaasaskäivate mehikeste meikimist harjutama..
Von Manstein oma traktoristide kampa just hakkab maalima kah.. ning Joss vahest tahab ka oma Göringile konkreetsemat ilmet. Et siis oleks siin koht, kuhu kõik saaksid oma näomaalimiskatsetused kokku kanda..

Huvilisi on ehk rohkemgi?

Ma küll kartsin, et mul nii suuri mehikesi, nagu 1:35, polegi.. aga siis avastasin kapist selles mõõtkavas Aoshima samuraid.. erilised rõvedikud. Aga mida koledam, seda uhkem.. saabki make-upiga näo pähe teha..
Pistsin nad hetkel siis Fairy lahusesse..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Mul ka mitu karpi vennikesi riiulil, nii et ootan huviga ...
Tervitused
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pole paha mõte, lendurihärra jätan küll selliseks nagu ta on, aga mehhanikud saavad siis äkki inimeste moodi välja nägema. Ühesõnaga materjali leidub :)
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

no eks mulgi karpides midagi ootamas ja tuleb veel juurdegi.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

võtaks ka koolitust. endalgi on veel hunnik mehi karpides, keda plaanis tankide juurde vedelema jätta... tunnen et arenguruumi on päris kõvasti ja natuke maad veel. nii et üks 1/35 kärsa maalimise õpetus kuluks kenasti ära.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Väga äge, et Vanameister on teema üles võtnud ja lõustade meikimise kunsti masside seas propageerida üritab.
Omaenda punt on nüüd koolipoisi püüdlikusega tumepruuniks krunditud.

Pilt

Ei jah, lahe seltskond küll, aga kuidas edasi?
Sho, Sinu etteaste..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Ossa! Kus on ikka suurepärased lõustad von Mansteinil.. kunstiteosed juba ilma maalimisetagi.. neid on lausa lõbu võõbata..

Aga selle "Vanameistri" eest saad üle kurgi.. mis sa siin ässitad Hertsogit.. :wink:

Kes aga osaleda tahab, muudkui laduge oma lõustade pildid ka ülesse.. me ei tee siin niivõrd õppetundi kuivõrd koosmaalimist..

Alustuseks krundime kogu ihu koos kõigi karvadega tumeda shokolaadi pruuniks..
mul on siis 1:35 rõve samurai Aoshimalt ja 28mm (ehk 3/5 1:35-st) kunstnik Foundrylt..
Viimasel on samuti väljendusrikas nägu.. ja kuna minu pintslid on ilmselt samuti väiksemad nagu figuuridki.. siis peaks tasakaal valitsema..
kunstniku võõpasin üleni pruuniks kuna kavatsen ta riided kolla-punatoonides värvida..

Pilt

Ootame nüüd kõikide osalejate pruuniks krunditud pilta..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Oh vaba aeg oh vaba aeg millal sina tuled,
mul on valmis juba pliiatsid ja suled.


No on sul ka valitud tüübid :)
Mõõtkavasse pannes on samurail (tõesti kole, minuarust pigem orc kääbiku nimelisest teosest) silmad nigu apelsinid ja kunstnikuhärral silmad ka viisakalt öeldes punnis.

Tegelikult küsimus, kas sa kasutad ainult šokolaadi karva krunte?
Proovin järgmiseks nädalaks leida ka figuure millega saaks sellist lähenemist katsetada.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Noojaah..., väga hea teema, aga minu jaoks veidi hilja - olen oma itaallast juba veits teistmoodi alustada jõudnud... :scratch:
Aga kui peaks peeti minema, siis on vähemalt mille järgi joonduda, kui teisele ringile lähen.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

aga siis avastasin kapist selles mõõtkavas Aoshima samuraid.. erilised rõvedikud. Aga mida koledam, seda uhkem.. saabki make-upiga näo pähe teha..
Oh sa raisk! Algmaterjal ongi pehmelt õeldes sitt. Tundub, nagu oleks tegu malepartiiga ebavõrdsete võistlejate vahel, kus Meister on suuremeelselt kohe alguses oma lipu eemaldanud.

Aga see aluskrunt on Sul kõvasti heledam. Tuleb vist lõustad üle udutada?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

aitüma Sho. rahvas ei unusta Sind hüvade õpetuste eest. et ma katsun täna õhtul kah ühed grenaderid pruuniks saada. aga kuna tegemist on töötoaga, siis pane end valmis hunniku lollide küsimuste jaoks.

- kas alustaks ainult peadest tiku otsas, või peaks neile ennem kehad ka taha aretama? mis nõu annad?

- millega värvime? kas akrüülid või emailid? mida soovitad? akrüülid on paremad käsitseda, aga mul on toone vähem kui emaile...

- pintslid? kas palun mainiksid ära nii suuruse kui ka tootja ja ehk ka karvamaterjali osas ära kasutatavad riistad

- kui pintsliga värvid, kudias lahjendad värvi? millises ulatuses?

need on siis esimesed mis pähe turgatasid....
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Tegelikult küsimus, kas sa kasutad ainult šokolaadi karva krunte?
Ei kasuta.. shokolaad on ainult ihu jaoks.. muu osa figuurist tõmban tavaliselt tumehalliks.
Aga see aluskrunt on Sul kõvasti heledam. Tuleb vist lõustad üle udutada?
Ei pruugi. Kuigi mulgi tekkis küsimus, et kas sa ikka just pruuniks kruntisid.. paistab rohkem metalliku moodi pronksine.
Mida tumedam krunt, seda teravamad kontrastid.. seega maitse asi.
kas alustaks ainult peadest tiku otsas, või peaks neile ennem kehad ka taha aretama? mis nõu annad?
Samuti maitse asi.. ilmselt. Kui on võimalik päid tiku otsas värvida, siis tuleks seda võimalust kasutada.. on "puhtam ja kuivem tunne".. küll pärast saab kerega kokku miksida.
Mul pole sellist võimalust veel olnud.. alati on pead etteantult kere küljes.
millega värvime? kas akrüülid või emailid? mida soovitad? akrüülid on paremad käsitseda, aga mul on toone vähem kui emaile...
Ma olen praeguseks emailidest täiesti loobunud ja imestan, et ma üldse suutsin kunagi nendega värvida.. ja sealjuures veel rahul ja roosa ja õnnelik olla..
Hetkel on mul kasutuses akrüülid. Samas von Mansteinil on ainult emailid välja käia.. nii et värvime sellega, mis meil on ja millega harjunud oleme.
Mina oma harjumusi(tehnikat) ühelt värvilt teisele üle minnes ei muutnud.. ära jäi ainult see emailile omane sulatamisprotsess.
pintslid? kas palun mainiksid ära nii suuruse kui ka tootja ja ehk ka karvamaterjali osas ära kasutatavad riistad
Ma ei oska karvade osas nii täpseks minna.. peaasi, et vormis püsivad ja on vähemalt 0 mõõdus. 000 on muidugi parem. Mu Foundry värvidega tasuta kaasaandena saadud pintslitel pole isegi nulle.. vaid hoopis tekst "Pure Sable Fine Finish" ja "Pure Sable Fine Detail".
kui pintsliga värvid, kudias lahjendad värvi? millises ulatuses?
Siin olen kogu aeg kasutanud sellist moodust - hambatikuga tilk värvi potist hõbepaberile.. ja seal siis tilgutan juurde vett või lahustit. Email läks enamasti puhtal kujul käiku, akrüülile tuleb alati üks-kaks tilka vett lisada.


Aga järgmine samm peale pruuniks kruntimist on leida endale lisaks kolm sobivat nahatooni. Vähemalt kolm.. see on miinimum.. alati võib rohkem olla.
Juba peale kantud kruntpruun jääb sügavatele varjudele.. nagu sellised, mis tekivad sõrmede vahel kui kokkupigistatud sõrmed ette sirutada. Seega Mansteini tumepruun kärab küll.
Kolme lisatooniga piirdudes on neist tumedam toon varjutoon.. ja sellega katame kogu naha. Keskmine toon on põhiline nahavärvus ja sellega helestame kõik valgusele avatud näo kõrgemad alad.. nina, põsesarnad, alahuule ja lõua. Ning kõige heledam on päikesehelkideks.. ja samas ka silmavalgete tarvis. Selle viimasega jätkamegi kui kõik on oma figuurid krunditud saanud.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Joss Metsast.. sul on ju 28mm figuure küll ja küll? Pole midagi otsidagi.. oled minu kunstnikufiguuriga ühes suurusjärgus.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

on on , 28mm on täitsa võluv skaala. Eks ma panengi kah miskise kamba kokku.... ilmselt saab seal nii 1:48 kui ka 28mm esindatud. Enne nädalavahetust ilmselt lihtsalt ei jõua.

Mul on küll nö toorikuid, elik krundi all olevaid tüüpe, aga tekkis tahtmine ka proovida nii nagu peab :)

Ise tihtipeale kasutan krundiks miskit metallitooni, head õhukesed ja hästikatvad värvid on näiteks mm metallicu seeriast, lendurihärrad olid burt metaliga krunditud. Hiljem üks ihutoon (tegelikult küll ka tilk musta/pruuni ja valget/halli ka kõrval kus siis vastavalt vajadusele pintsliotsaga kõrvaltooni tekitada) ja hilisemad õlivärviga parandused. Ehk siis täpselt vastupidi , heledamalt tumedamaks. See tekitabki huvi nö teistpidi proovida.

Värvidena kasutusel nii emailid kui ka akrüülid. Lõusta juures tüüpiliselt revell nr 35 emailvärv , uudsetel aegadel ka games workshopi akrüülipõhine lõustavärv (dwarf skin :) ) ja kohe peaks tulema ka veel üks purgike Coat'd'armsi ihuvärvi koos (nendearust) sobiva toonijaga.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

see on üks tore teema! siin saab veel palju tarkust näha! muidugi nii suuri mehi mul värvida pole, kuid pisematega tegelemiseks saab siit ka äkki nippe.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist