Hiinlane tegutseb

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas Hiinlane »

Olen igatahes huvitatud lisamaterjalist. Kas ta mailile mahub, on ise küsimus. Sul peaks minu oma vist isegi olema.
Noh, kui arvestada, et eks see mootor, nagu vist iga nõukaaegne tehnika, kippus mõnuga lekkima, siis ega seal eriti mingi värv kaua ei püsinud. Eriti siis veel, kui see värv kanti peale mitte tehases aga kuskil sõjaväe angaarides.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas fossiil »

Meilile ei mahu kohe mitte kuidagi..., nii et ehk astud millalgi läbi - kontakteerume privas?

Urmas.
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas Hiinlane »

Pilt

Pilt

Pilt

Kurask, ikka vaatan seda mootorit ja mõtlen, et kas ikka peita seda asja kapoti alla või mitte. Eks ole neid fotosid küll ja küll kus seda plekikatet peale ei ole.

PS! Reaalis on asi kordades parem. :lol:
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas calico »

päris hea on-tõesti, kas on seda üleni mõtet pleki alla panna, jätad äkki osaliselt paljaks?
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas Hiinlane »

Osaliselt lahtisena, ehk siis ilma küljeplekkideta oli ta nagunii plaanis, kuid see kõige mõnusam osa jääks just peitu. Eks mõtleb veel selle raske asja üle.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas vaoinas »

Uhke värk.

Õliplekid on ainult kehvakesed, ilmselt oled lakki kasutanud. Häid tavotiseid õliplekke ja niresid saab lahjendatud mattmusta ja läikivmusta vaheldumisi kasutades (mattmust vanemate plekkide, läikiv värskemate jaoks). Saab oluliselt parema tulemuse, kui lakiga.

Kas kapotti pealt eemaldatavaks ei anna jätta?


Kristjan
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas von manstein »

Ikka üliväga detailne.

Kuigi jah, minu silma jaoks tundub see mootorijurakas siiski tiba liiga alumiiniumikarva.
Ehk võimendab muljet ka üldise trööbatuse taustal liiga läikivpuhtad filtrikestad ja käivitusmootori bensupaak.

Traktor ise on veel viimistlusjärgus? Mootoriga vörreldes ju kaunikesti puhas ja ilma värvikahjustusteta..
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas Hiinlane »

Kõik on veel poole peal. Mootor on ainuke, mis on natuke rohkem igasugu manti saanud ja sedagi mitte lõplikult veel. Nii õliplekke kui ka üldist määrimist vaja veel teha. Ainukesed asjad, mis võib enam-vähem valminuks lugeda on väljalasketorud. Aga asi siiski areneb. Mis puutub kapotti siis on kahjuks küll ainult kaks varianti - peal või mitte, kuna mahakäivana ei õnnestu õhufiltri sisselaskekopsikut külge panna. See rõibe käib läbi kapoti, vana kaabakas!

Ja no kõige suurem kurjajuur on muidugi jällegi minu pildistamisoskus. Kes on reaalis asja näinud võivad öelda kui alumiinium see mootor välja näeb. Mina hetkel igatahes enam ei näe alumiiniumi või olen ma lihtsalt pimedaks jäänud. Fotodel aga kiiskab asi mis hirmus.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas calico »

Siis jäta samaks, ning küljed avatuks nagu plaanis oli. küll midagi ikka näha jääb, peaasi et ise rahul oled! küll siis meie ka oleme. 8)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas Joss Metsast »

Täitsa nõus eelkirjutajatega, plekkide panek oleks saatanast ja varjaks kogu ilu ära. Väga võimas värk !
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas fossiil »

Küljeplekid võiks küll rahumeeli panemata jätta, kuigi pealmine osa kapotist on selle masina juures rohkem nagu "must be" värk, või nii? Piltidel on päris paljad siiski enamjaolt mahajäetud ja rüüstatud masinad, no mõni trofeekas kah sekka, aga üldpilti see ju ei muuda - kui mõtled ikka kahuri puksiiri panna ja ei plaani seda teeserva upakile lükata, siis võiks ülemine osa ikkagi olemas olla.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas kalle »

Aga samas äkki väike teeäärse remondi episoodiga dio? Kahur sleppis küll, aga keset teed ära koolend, just plekid pealt tõstetud ja spetsid ringis ümber sügavad kukalt. Siis äkki hakkaks rohkem klappima?

Kk
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas Hiinlane »

Traktori võib lugeda valminuks. Lindid vajaksid küll lisatolmu, kuid seda plaanin lisada alles siis kui diole paigaldan. Sõimake, pekske jne. :lol:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas fossiil »

Mmmm... misuke massin!!! Millal kündma lähed? :wink:

Aga ütlemata ehtne näeb välja küll - võiks veel pedaalide rihveldustele tibakese haljakskulumist lisada - fotol on need veidi "värskevõitu", justnagu ei oleks neid ilmaski kirsasaapaga tallatud. Üldilme on vapustav ja roomik kah viimase peal - selline eelmisel õhtul vihma käes seisma jäänud. Super!!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hiinlane tegutseb

Postitus Postitas vaoinas »

Nägin Pilte paar tundi tagasi juba PA's ja teadsin oodata, mil ka siinset teemat värskendad.

Väga uhke näeb välja ning üldpildi kohta ei oska küll midagi kobiseda. Roomikute osa on minu arvates eriti õnnestunud ja mootoriruumis veetud juhtmed, kaablid ja voolikud annavad ka väga palju juurde.


Siiski laseks ka paar kriitrikanooti lendu. Tagumised laternad näevad pisut näkased välja - ei oskagi väga soovitada, kuidas neid parandada - ilmselt rohkem tootjapoolne viga.

Pedaalide kohta Urmas juba mainis, kuid ka juhiiste näeb vast tiba uus ja värske välja. Põhitoonist heledama mati pruuniga võiks servad ja kuluvamad osad kuivpintsli meetodil üle käia - tekitada mulje, et nahka kattev lakk on kuluvatest kohtadest marraskile tõmmatud.

Õliplekke oled ka ohtralt lisanud, kuid minu arvates võiks nendega veel pisut tööd teha. Praergu jääb mulje, et värske õli on välja immitsenud - et pool tundi tagasi hakkasid kõik sõlmed järski õli välja lekkima. Vana immitsenud õli on selline mustjas, juba üksjagu tolmu endasse kogunud ja tihti peale matiks kuivanud. Parimad õliplekid tulevad siiski õige vedelaks segatud matt ja läikivmusta värvi korda mööda peale kandes, mitte toonitud läikivlakki kasutades.

PS. samas kapotil olev möödavalatud kütuseplekk näeb väga viis välja - seda ma ei puutuks.


Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist