Eesti Lennukite värv

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Eesti Lennukite värv

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Milline oleks õige värv eesti lennukitele, ma mõtlen selline nagu oli rwd, bulldogi, ansoni ja junkers 52 värv ?
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti Lennukite värv

Postitus Postitas Das Tiger »

Minu tark raamat ütleb , et junkersi RAL kood peaks olema RAL 7035 Lichtgrau. Võin eksida, ehk keegi täiendab?
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Eesti Lennukite värv

Postitus Postitas kalle »

Anson, Bulldog ja Ju 52 olid ilmselt hõbedased. Eriti palju neid hõbedase toone pole, seega nt Humbroli 11 või revelli 90 jne peaks sobima. Samas webis leidub väga palju infi, mis värvi hõbedasega keegi midagi värvinud. Nende kolme puhul võid vabalt kasutada sama standard hõbedat ja ongi kõik ok.
Aga RWD puhul pole mina endiselt veendunud, et see oli hõbedane ja olen poolakate pakutud halliga seni rahul, kui keegi mulle päris lennukist autentset värvilist pilti näitab;)

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Eesti Lennukite värv

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kas see hõbedane võis olla alumiiniumikarva? Vähemasti riidekattega lennukitel olen näinud õpetusi et alumiiniumitoon. Minu arust parim on revelli aqua seeria alumiinium. Ei jää väga metalne, vaid just nagu oleks riie alumiiniumipuru sisaldava lakiga üle võõbatud.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Eesti Lennukite värv

Postitus Postitas Seersant Steiner »

kalle sa ju tegid need rwd ja muud, milliseid värve sa kasutasid?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Eesti Lennukite värv

Postitus Postitas kalle »

Kui sa muude all mõtled Ju-52 ja Ansonit, mis ka Minimaailmal olid, siis nagu juba seal räägitud sai pole need minu tööd. Nenede värvide kohta oskab Meelis rääkida, kui siia juhtub kiikama.
RWD oli jah minu ja selle värvi pakkusid poolakad Federal Standard värvina ja koodiks FS26440. Nii ma siis tegingi, aga mis tootja värvi kasutasin, hetkel ei mäletagi enam, aga netist leiad vasted väga lihtsalt.

Ja veel:
Joss Metsast kirjutas:Kas see hõbedane võis olla alumiiniumikarva?
Õige jah, mõtlesingi pigem alumiiniumit. Ühesõnaga minu mõte oli, et sobiva alu/ hõbedase leidmise ja täpse tootja numbriga ei tasuks väga üle pingutada. Täpset vastet ei ütle sulle keegi, seega vali üks sarnastest, nagu enne mainisin ja peaksid õigel teel olema.

Kk
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Re: Eesti Lennukite värv

Postitus Postitas Immelmann »

Ahoi!
Ansonile läks selga alumiiniumvärv, kui ma ei eksi, siis Humbrol 56. Junkers sai juhendi järgi halliks võõbatud, pärast selgus, et alumiinium oleks siiski õigem olnud. Päris lennuk on sihuke matipoolne alumiinium, mis on ilmselt lakiga üle tõmmatud. Päikese käes väga ei kiiska.
Meelis
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist