Puma

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Puma

Postitus Postitas Kriuks »

Siin ta on: http://pilt.ee/photo/570435/14377941/ Paluks hindeid :oops:
Stern
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 17 Mai, 2005 7:49
Kontakt:

Postitus Postitas Stern »

Ilus asi
Esimene asi mis ainult häirima jäi kohe pilti avades - vesikleepsud.
Roco
Liige
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Mär, 2005 15:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Roco »

liiga täiuslik.... pole tolmu/pori kulumist....otse tehasest tunud :)


pinnas liiga karm... isegi puma lõhuks sellisel pinnasel end viimse mutrini :)
peenem killustik või kruus v liiv v muld (muld veega segatud=pori) jätaks parema efekti

minu 1/35 puuma pole veel värvi ja kleepse saand :cry: ei taha eriti teha
pardanumbriga 1111 v see mis sinu masinal kuid ei leia ka kahjuks midagi paremat (foto/värvimis skeem...)
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nonii, ütleks enda arvamuse kah, kriitikat on juba tulnud ja põhimõtteliselt olen eelöelduga nõus. Kuigi omalt poolt lisaksin, et tegelikult on mudel puhtalt ja korralikult kokku pandud, nojah, liig puhtalt ehk värvitud :wink: , sutsu võiks ju ikkagi toonida. Ja pilte võiks veidi rohkem olla..
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Tänan asjalike kommentaaride eest! Mingil hetkel ma pean siiski südame kõvaks tegema ja selle "poritamise" ette võtma :roll:. Siis tulevad ka uued pildid. See maastik on seal ka täiesti juhuslik. Ei leidnud õues pildistades killustikuhunnikust paremat kohta :D.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ma nii huvi pärast küsin mis mõõtkavas ta sul on, ikke 1/35-le? Miskipärast kahtlustan et 1/72´-le

Mulle täitsa meeldib, ilus , just tehasest välja sõitnud ja valmis kurja tegema :) Alus on jah tiba mõõdust väljas , aga sellest pole hullu. Aafrikasse see masin oli projekteeritud ja seal peaks sihukest kivikülvi leiduma küll, aint jah masin ise oleks siis ise tiba kulunum ja tolmusem.
Selle kleepsude peegeldamise võtab mattlakk kenasti ära, siis häirib vähem.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Ilus on küll, aga jah rohkem mustust. :wink:
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Vahin seda Puumat ja tunnen et on sihuke kuripaha (Joss ütles enne :shock: ) riistapuu :wink: , otsisin seepeale enda karbi kah üles ja tundsin kuidas sõrmed sügelema tikkusid..., mine tea - üks ratastega kirst just sai kaelast ära, ehk on järgmise kord :roll:
Aga lõpuks sain aru kah, mis mind kõige rohkem selle pildil oleva mudeli juures häiris - need kanistrite rihmad ja muu selline pudi padi, nagu näiteks labidas, tuleks siiski teise tooniga värvida - labidale "puidust" vars ja "metalne" tera, kanistrite kinnitusrihmad ka mingit muud tooni, kui masina põhivärv jne. Kui siis kogu see kenadus pärast miski pastelli või muu sarnasega tolmuseks teha, siis jääb värv alt ikkagi läbi kumama ning ei lase välimusel liig monotoonsena paista. Ja suudmepiduri võiks veidi "tahmaseks" teha, no et ikka mõne paugu ka juba põrutanud, siiski hirmkuri massin ju..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Vat nüüd ütles Fossiil selle kenasti välja mida ma enne kuidagi sõnastada ei osanud, labidavars ja etc... ei osanud ise kuidagi sõnastada mis tiba silma häiris :oops:
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Joss Metsast kirjutas:
Ma nii huvi pärast küsin mis mõõtkavas ta sul on, ikke 1/35-le?
Ikka 1/35! Mudeli määrimine lükkub aga kaugemasse tulevikku, kuna süvenemas on dioraami ehitamise idee. Hetkel on kaalumisel üks kahest ainestikust: 1. Normandia või Ardennid, 2. LSB (last stand in Berlin). Eks ta siis pärast valminud olustiku toonid ka võtab. Millal see toredus ka valmis saab ei oska täna öelda :?.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Leidsin ühe Puma pildi, peaks haakuma teemaga:

http://www.ww2incolor.com/gallery/germans/amg
Kui on probleem, tõmba lõuga
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No see on igati kena ja tuntud pilt, sellel on üsna hästi näha, et tegelikult on Italeri Puma poritiivad liig kitsad - kui sellel pildil masina poritiival olevaid kanistreid võrrelda mudeli analoogse kohaga, siis on näha et vaba serva kanistri äärest poritiiva servani jääb originaalil ikka üksjagu rohkem. Mudelil aga on kanistri serv praktiliselt poritiiva äärega tasa.
Lähemalt kirjutatakse sellest siin: http://www.ww2modelmaker.com/articlepub ... umaEng.htm , väidetavalt oleks tarvis oma poolteist milli poritiibade laiusele juurde "keevitada".
Sorisin ükspäev karbis ja sobitasin juppe omavahel kokku, arvan et see juurdekeevitamine on täiesti teostatav. Samuti liimisin rattapooled kokku ja minul igatahes oli mitmete ratastega nii, et keskkohad puutusid enne kokku kui ääred, nii et tuli keskelt veidi maha freesida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist