Panzer I Ausf.C

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas fossiil »

Lubatud arengud jätkuvad ja kuna täna hommikupoolikul oli selline ilm, kus vahel harva võis isegi veits udusevõitu päikest näha, siis üritasin neid arenguid ka pildile saada:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Tegu on siiski vaid selliste "test" piltidega, mida kasutan võimalike vigade/probleemide/misiganes jamade leidmiseks - kaamera on selles suhtes karmilt otsekohene. No ja leidsingi üksjagu kohti, mida tuleb järele aidata. Mõned on varem teada asjad, mida ma enam parandada või ümber teha ei viitsi (trossid), aga mõned detailid vajavad näppimist. Aga selleks peab pilt olema suurem - panen siia mõned lingi kujul üles, kui viitsimist on, siis palun lahkesti:

https://i.imgur.com/VEKW2Nj.jpg

https://i.imgur.com/lbFriTi.jpg

https://i.imgur.com/jCMdL6S.jpg

https://i.imgur.com/4mwFKn0.jpg

https://i.imgur.com/8yTnjiS.jpg

https://i.imgur.com/dLJRCBB.jpg

https://i.imgur.com/7NZ2emz.jpg

https://i.imgur.com/VPTJF9F.jpg

https://i.imgur.com/uyE3tWj.jpg

Ja kui vaatamise käigus tundub midagi veits valesti, siis võiks lahkesti teada anda - kuna olen tegemise protsessis "sees", siis ei pruugi kõike ise märgata.

Urmas.
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Kuna pole panzer 1 ehitanud, siis ei oska nagu vigade järele ka otsida.
Kuigi lisaksin mõned chipid/kulutused ratastele, poritiibadele ja kus meeskond on kõndinu nagu torni katuse nurgad ja luukide ääred. Lisaks ajaloolisest pildist, kas sel peaks ka afrikacorps märge peal olema? Kuna tegu panzer 1ga siis need saadeti ju sinna. Enne muidugi värviti kollaseks, kas polnud nii, et alles 43 hakati värvima ka euroopa tanke kollaseks, kuna nii oli kergem neid varjata.
Aga mis ma nokin. Tegu korraliku tegelasega ja näeb ilus välja.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas FW Anton »

Äge putukas! 8)
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas vaoinas »

Lisaks ajaloolisest pildist, kas sel peaks ka afrikacorps märge peal olema? Kuna tegu panzer 1ga siis need saadeti ju sinna. Enne muidugi värviti kollaseks, kas polnud nii, et alles 43 hakati värvima ka euroopa tanke kollaseks, kuna nii oli kergem neid varjata.
Noh ajaloolisest pildist on Urmas avapostituses ka pikemalt kirjutanud. Küll aga tahaks siin väidetust paar küsimust lahkelt ära õiendada. Esiteks ei saadetud Panzer I'sid mitte ainult Põhja-Aafrikasse, vaid need tegutsesid lisaks ka pea kõikjal Euroopa rinnetel - Poola, Madalmaad, Prantsusmaa, Norra, Taani, Poola, Idarinne... (lisaks veel Hiina ja Hispaania Kodusõda enne kõiki neid rindeid). Teiseks ei oma siinolev Panzer I Ausf.C eelnevate Panzer I Ausf.A ja Ausf.B-ga mitte mingit sisulist seost - soomuskorpus, veermik, torn ja relvastus - kõik on teine. Ja neist 40st valmistatud masinast ei jõudnud Aafrikasse tõesti mitte ükski.

Mis mudelisse puutub, siis paistab et lõpp on ligi - Tõotab Urmasele omaselt meeldivalt puhas masin tulla. Täkete ja kulumite osas nii puhta mudeli puhul võib kergesti liiale minna - võibolla komandöritorni ketta metallserv tahaks veidi kulumist saada - aeleti seal ju pidevalt, kere poolestsaadik väljas, aga ega mujal ehk väga oluline olegi.

Jään igal juhul lõpupilte ootama.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas fossiil »

1/72mudelist kirjutas:Aga mis ma nokin. Tegu korraliku tegelasega ja näeb ilus välja.
Tänan heade sõnade eest! Kristjan jõudis juba peamise osa asjassepuutuvast infost edasi anda, mille eest tänud - aga mul on pakkumine: viska mulle privasse oma meiliadre, saadan artikli, mis peaks kõik üksjagu paremini lahti seletama.

Urmas.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas fossiil »

Nüüd tõmban joone alla - aitab küll selle "soomuskirbuga" maadlemisest.
Tegin täna hädaga pooleks veel mõned pildid - kohe näitan - kus olen üritanud põhilisi vigu korrigeerida.
Kõigepealt uus detail - tankist. Minu jaoks teine figuur üldse, kuigi tunnistan ausalt, et seekord ma eriti ei panustanud, üritasin nii harju keskmise taseme saavutada, seepärast tüübist endast elusuuruses pilte ei tule - siis oleks näha, et tegu on Frankensteiniga...
Miks siis äkki figuur? Olen Minimaailmal märganud, et kui tavalise "igava" tanki või muu mudeli juures on figuur, eriti midagi toimetamas, on publiku huvi tunduvalt kõrgem - nii et vist eputamise mõttes... :dont_know:

Pilt

Järgmine - siin on näha, et üritasin tungi aluspakule veidi pesu teha, et materjali faktuur paremini näha oleks. Tundub et mõjuski:

Pilt

Sellel fotol paistavad granaadiheitjad. Laetud. Laengu topend võis olla kartongist? Äkki õlitatud, et vihma käes ikka kah pauku teeks? Igatahes värvisin need pea sama tooni, mis laternate katted - annab veidi kontrasti juurde:

Pilt

Praktiliselt eelmise kordus, ainult teise nurga alt:

Pilt

Siin on tõestus, et üritasin luuki übritsevat ketast veidi "väsitada", et tüübil seda julgem nühkida oleks:

Pilt

Ja nüüd tuleb kõige suurem prohmakas, mida ma ise ei märganud. Õnneks oli viimasel kogunemisel, kus päris palju hinnalisi nõuandeid jagati, ka Jevgeni, kelle esimene küsimus oli suht retooriline: aga kuidas tornialust karbikut maha tõsteti? Ta ei märganud esimese hooga karbiku tagumisi tõstekonkse ja siis kui märkas, küsis, et miks karbik mootorikattega ühes tükis on? Loogika ütleb, et need detailid pidid raudselt teineteisest eraldatavad olema. Aga Hobbi Boss jättis asja kenasti kahe silma vahele ja kuigi ma ise olin fotosid enda arvates iga nurga alt uurinud, siis seda eraldusjoont lihtsalt ei näinud.
Nüüd siis on sellega korras:

Pilt

Ja viimane - see on rohkem niisama, aga tegelikult on näha kena isetekkeline plärakas torni lae vasakus servas, kuskohast ja millal too sinna ilmus - ei tea. Ausalt. Pildistamise ajal äkki märkasin. Aga peab ütlema, et sobib päris hästi. Ahjaa, antenni panin kah paika, aga täiskõrgusega pilti siia pressima ei hakka - niigi tegin seekord suuremad pildid kui tavaliselt:

Pilt

Mis tegemata jäi? Traadikääride käepidemed - no ei viitsinud enam mässama hakata, risk kuhugi fataalselt pihta saada on liiga kõrge, teinekord olen targem ja ei liimi enam pudinaid enne värvimist mudelile külge, kui pole just 100 prossa kindel, et vabalt ligi saan.

Tänan vaatamast, Urmas.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas vaoinas »

No väga kõva. Sai teist ka viimasel kokkutulekul pea valmiskujul juba näha. Figuur on jumala kümnesse. Näen et viimati minu kriitika alla langenud puupakk on samuti vahepeal tumedat pesu sanud - see näeb tõeliselt hea välja.

Mis silma jäi - Alaline teema suurema osa figuuridega, mis erinevates foorumites silma jäävad - nimelt figuuri riided läigivad - tahaksid mattlaki kihti peale saada. Teine teema on figuuri eraldusmärgid. Näen et oled pintsliga kurja vaeva näinud - ehk maksaks tuleviku mõttes mingi dekaalileht pagunite, lõkmete ja kanadega sebida? Ma kunagi kümme aastat tagasi endale soetasin - jätkub elu lõpuni, samas jääb ära pintsliga vaevlemine ja mundrid näevad korrektsed välja. Antenni kummist alus vist peaks ka musta tooni olema - annaks pisut mitmekesisust juurde.

Muidu on väga ilus ja terviklik teostus. Ehk raatsid mingeid üldvõtteid ka valminud tankist panna?
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas fossiil »

Tänan!
Eriti aga manitsussõnade eest - no sellest mattlakist olen tegelikult teadlik, aga hetkel juhtus nii, et kodus oli järel ainult läikiv ja poolmatt akrüül. Viimane läigib päikese käes siiski liiga palju, kuigi üritasin figuuri abrasiiviga matistada. Pika otsimise peale leidsin ka Humbroli mati üles, aga seal oli purki jäänud ainult pudrust ninakolli meenutav ollus, mis seaduslikule lahustile enam ei reageerinud. Testorsi matti küll oli, aga seda ei hakanud torkima - päris mitu ebameeldivat kogemust on mind siiski õpetanud. Kuna eile oli ilmselt võimatu mõnd avatud mudelipoodi leida, siis tegin klõpsud kenasti läikiva fritsuga ära. Aga eks lähiajal saab lakivarusid täiendada, siis võtan väikese udutamise ette.
See dekaalide jutt on samuti täiesti omal kohal - tegelikult tuli see figuuri värk kuidagi möödaminnes ette, ei võtnud nagu eriti tõsiselt, aga kui siis tundus, et ta võibki seal tornis passida - vaat siis oli asi juba lõpusirgel ja tuli enesepiinamisega tegeleda...
Aga ehk viskad lingiga tolle kanade ja muu kraami lehe suhtes? Mine tea, äkki tuleb veel uitmõte mõnd figuuri pushida... Ja ehk on vene sõdurite kleepsutamise jaoks kah seline kraam olemas? Järgmine (poolik) projekt kisub vägisi sinnasuunda...
Selle antenni kummist isolaatori osas olen suht nõutu - enamus piltidel on need põhivärviga üle võõbatud, ka muuseumites olevatel masinatel. Kusjuures mul on kahtlus, et need isolaatorid antennidel, mida tanki toruga nügima ei pidanud - torni lael - võisid olla hoopis jäigad? Getinaksist näiteks või tekstoliidist või midaiganes need fritsud kasutasid? Kuigi jah, muuseumis olevatel Luchs-idel tunduvad nbeed kummist olevat, kuigi paksu võõba all.
Kui värviga katmine oli nõue/tava/mugavus/, siis on minu massin vist liiga värske, et värv juba murenema hakkaks... Aga võib-olla tõmban tumeda filtriga kergelt üle.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas vaoinas »

kõigepealt dekaalid. Neid teevad paljud, näiteks Archer on neist vist kõige parem, aga Archeril on kõik väeliigid eraldi lehtedel. Ise olen kasutanud Tamiya 12625 dekaalilehte, kus on suurem osa vajalikest üheskoos. Ei ole haruldane asi, saadaval Ebayst ja igalt poolt.

Pilt


Antenni-isolaatori puhul pakun, et tehases installeeriti see ikkagi ilma värvita ja värvikihi alla võis sattuda hiljem üle värvides. Paar kiiruga leitud näidet:

Pilt

Pilt

Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panzer I Ausf.C

Postitus Postitas fossiil »

Tänan, igal juhul tellin samasuguse seti, vaatasin päris mitmete tootjate pakutut, aga need olid juba väga spetsiifilised. Aga nõuka sõdurite jaoks ei leidnudki midagi - vist ei osanud otsida?

Eks võtan ja värvin isolaatori ära, aga mitte enne, kui on mahti laki järel käia - üks tegemine. Ja siis tuleb ilusat ilma passida, et mõned uued pildid teha, nii et aega ikka läheb, enne kui uued suured pildid üles saan.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist