Brückenleger IV B

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Brückenleger IV B

Postitus Postitas Hertsog »

Mida ma jälle valesti tegin et koguaeg saan sõimata kellegi käest?
aga sa tee omad järeldused: selleks, et sõimata EI saaks - ÄRA TEE mitte midagi. lihtne


sry, Kristjan, et su teemat reostan. Brückenleger muidugi rokib nagu alati !
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
mudelipoiss
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 25 Mär, 2012 16:59
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: Brückenleger IV B

Postitus Postitas mudelipoiss »

Ma ei sa aru miks ma ei või küsida midagi koguaeg kui küsin siis saan millegi pärast möliseda ma tahan ka teada mingisuguseid asju eks?
Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Brückenleger IV B

Postitus Postitas fossiil »

Tervitus.
mudelipoiss kirjutas:Ma ei sa aru miks ma ei või küsida midagi koguaeg kui küsin siis saan millegi pärast möliseda ma tahan ka teada mingisuguseid asju eks?
Olen nüüd tüki aega eemal olnud - esiteks elukoha vahetus ja sellele järgnev pesapunumise staadium, mis ei ole veelgi lõppenud - töölaua valmistamiseni ei jõua ilmselt veel niipea. No ja arvuti otsustas kah, et tema ei aktsepteeri uut korterit - lõpetas täiesti ühepoolselt minuga töölepingu... :scratch: Aga tänu Jossi hindamatule abile olen jälle klaverit näppimas.

Ja nüüd ütleksin paar sõna mudelipoisi kaitseks küll: muidugi on tüütu, kui pidevalt korratakse uustulnukate poolt ühtesid ja samu küsimusi, ent antud juhul peaks tegema möönduse. Ta küsis ju täiesti konkreetset asja - nimelt nende trosside kohta, mis näevad tõepoolest ääretult realistlikud välja - nagu siin eelpool juba mainiti, et oleks nagu trossimäärde lõhnagi tunda... Ja kui hästi mõelda, siis seda teemat ei ole senini veel eriti põhjalikult valgustatud.
Trosse saab kasutada (peenike metalltross) või imiteerida mitmel moel, seepärast kordaksin minagi mudelipoisi küsimust: Kristjan, räägi ära, kuidas nii hea tulemuse said?

Ja nüüd kiidusõnad mudeli enda kohta - MEGAVINGE!!! Ausõna, eriti kui veel lähivõtteid esimest korda nägin, siis võttis täiega hinge kinni! Isegi mustvalgeks ei teinud - esimese hooga tundus, et miskipärast oled reaalse masina pildid üles visanud... :dont_know: :shock:

Mütsi võtan maha sellise teostuse ees - kokkutulekul oli siiski valgust vähevõitu.

Urmas.
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Brückenleger IV B

Postitus Postitas wyrd »

Nägin ka sillalaotaja pilte nüüd arvutist. Uskumatu töö. Viimased pildid on eriti hästi välja kukkunud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Brückenleger IV B

Postitus Postitas vaoinas »

Tere

Tänan heade sõnade ja tagasiside eest.

Alustades lõpust:
Trosse saab kasutada (peenike metalltross) või imiteerida mitmel moel, seepärast kordaksin minagi mudelipoisi küsimust: Kristjan, räägi ära, kuidas nii hea tulemuse said?
Trosside teemat sai tükk aega mõelda, kuna metalltrossi kasutamine sellises mahus ja jämeduses ei tulnud eriti kõne alla. Trumpeter oli kaasa pannud karpi trossi tarbeks valget värvi nööri, mis aga tundus juba jämeduselt üle pakutuna. Toimiva lahenduse andis tegelikult Rein Kullost - selleks et trossi imiteerivad niidid peenikesi udemeid ei lennutaks tegevat laevamudelismiga tegelejad niidi PVA-ga kokku.

Sobiva jämedusega musta värvi niidi leidsin õmblustarvete letist. PVA lahjendasin veega pisut vedelamaks ja tõmbasin enamvähem parajasse pikkusesse lõigatud niidid sellega korralikult üle ning lasin ära kuivada. Seejärel värvisin tumeda Model-Masteri metallikuga üle. Lõpuks töötlesin neid veel hariliku pliiatsiga ka ja oligi suures plaanis kõik. Masinale kinnitades pingutasin ja liimisin nööri liimitilgaga igale ülekanderattale kinni, et hiljem ei tekiks olukorda, kus tross ülekanderatta kohal õhus on või pinge ühtlustudes kuskilt lonti vajub.

Subjekt andis tegelikult unikaalse võimaluse kõikjale mehhanismide ümbrusesse määrdeplekke tekitada - tavalise tanki puhul on sellised võimalused piiratumad. Õli ja tavotiefektid on siin tehtud tavapärasel moel musta emailvärvi tugevalt lahjendades ja plekkidena peale kandes. Kasutasin mattvärvi vanemate ja läikivat värvi värskemate õliplekkide jaoks kandes neid kihiti vahel ka vaheldumisi tunde järgi peale.

Üldiselt, nagu öeldud, pean seda sillatanki oma mudeliehituskarjääri jooksul ehitatutest keerulisimaks katsumuseks. Teist nii keerulist lähiajal ilmselt ette ei võta. Paljud siit saadud uudsed kogemused nii stüreenist ehitamide, kui ka kulutamise vallas (kaks valdkonda, kus ma selle mudeliga enda jaoks suure edasimineku tegin) leiavad aga kindlasti rakendust paljudel järgnevatel mudelitel.


Kristjan
Kasutaja avatar
mudelipoiss
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 25 Mär, 2012 16:59
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: Brückenleger IV B

Postitus Postitas mudelipoiss »

Tänan vastuse eest vaoinas
Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Brückenleger IV B

Postitus Postitas vaoinas »

Töötlesin natuke pilte, parandasin värvitasakaalu, vähendasin valguse-varju kontrasti ja üldse katsusin igatepidi neid söödavamaks saada.
Alloleval lingil saab neid seega vaadata. Ja muidugi mõista on nad mõnevõrra suuremad, kui siin foorumis.

http://www.teraselukad.blogspot.com/201 ... -iv-b.html
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Brückenleger IV B

Postitus Postitas von manstein »

Väga hea, et kontrastsust maha keerasid.
Sillaalused varjatumad piirkonnad on kohe paremini näha.

Iga vaoina töö juures on ühtteist kõrva taha panna.
Sedakorda siis ehtsamaks tuunitud ämber ja niidist valmistatud tross.
Tavaliselt on niittross tiba ebaloomulik, aga antud töös mõjub vägagi realistlikuna.

Jälle palju häid kogemusi..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist