Rohi

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Rohi

Postitus Postitas Faust »

Plaan oleks siis hakata tegema maketti ja sellega seoses tekkis küsimus et kuidas saaks muru teha. Seda värvitud saepuru varianti tean aga mõtlesin, et kas on veel mingit moodust, et muru võimalikult ehtne paistaks.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Muiste müüdi Jukus mudelraudteemaketi tarbeks murukangast. Kas ka praegu saada on - ei tea.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Üks võimalus rohtu teha, on hakkida sammal peeneks ja siis puistada maketile. Kui tahad, et see ka kinni jääks, kata maketi pind enne mattlakiga, või siis värviga ja puista puru enne kuivamist peale. Jukus oli mingit rohu moodi puru ka müügil, aga kallis teine.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

kas kohe turvast ei saaks värvida ja ära kasutada?
kui hästi värvida siis jääksnagu muld ka näha. Ise pole proovinud, sest ei tegele mudelitega, aga äkki on veel proovimata kellelgi.
MusuMari
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 28 Okt, 2005 19:34
Kontakt:

Postitus Postitas MusuMari »

Võiks ka ehtsa muru istutada.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Turbaga võiks proovida küll. Päris rohi jääb jälle liiga suur ja maketi valmis saamist peab siis ootama.
MusuMari
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 28 Okt, 2005 19:34
Kontakt:

Postitus Postitas MusuMari »

Nojah,aga muru võiks ju madalaks pügada,nt kääridega.
Stern
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 17 Mai, 2005 7:49
Kontakt:

Postitus Postitas Stern »

Ise olen ikka saepuru kasutanud ja muud sellist peenikest puru. Aga kinnitanud olen selle PVA liimiga, mis on sooja veega vedelaks "piimaks" tehtud, et saaks pintsliga peale panna.

Musumari, sa oled loll või :?
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Stern, aga millega sa selle siis pärast värvid? Ma olen guaššidega värvinud.

Päris rohuga võib teha siis 1:3 maketti. :lol:
MusuMari
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 28 Okt, 2005 19:34
Kontakt:

Postitus Postitas MusuMari »

Et kust otsast loll.Ma andsin sulle paganama head nõu ja see on siis tänu.Jultunud poisike.
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Kulla MusuMari, oled vist kogematta vale reha otsa koperdanud, siinolevad teemad võivad paljudele veidrad tunduda, kuid kui asi sulle ikka täiesti võõras on, siis võiks sellised "kuldsed soovitused" siiski kirja panemata jätta ja foorumit mitte risustada.
Stern
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 17 Mai, 2005 7:49
Kontakt:

Postitus Postitas Stern »

Noh, värvida võib millega iganes. Isegi guaššidega teinud. Tavaliselt olen võtnud ühe topsi kuhu olen pannud peenikest saepuru ja siis sinna sisse valanud vajaliku tooniga guašši vee. Lasen sel siis seal vähe liguneda ja hiljem laotan kogu selle möga ajalehepaberile, radiaatori vms. kohta kuivama. Seda puru teen ma siis mitut eri tooni. Saepuruga tehes peab ka arvestama seda et toon ei jää sama mis guašši veel, sest saepuru hele ja seetõttu ka toon heledam.
Dioraami teen ma siis nii - kõigepealt valmistan PVA "piima", katan sellega eelnevalt kipsiga valmistatud maastiku ja raputan peenikest liiva.
Vajadusel kordan seda ning üleliigse ja lahtise liiva eemaldan tolmuimejaga. Ahjaa, ka kipsi värvin ma ennem mullakarva. Seejärel siis teen seda sama saepuruga. Mitu kihti eri toonides. Kui rahuldav tulemus käes hakkan asja toonima. Seda olen teinud tavalise värviga või siis samuti guašši veega. mille pritsiga maastikule kannan. Liiva võib ka kohe kipsi sisse panna, ainult siis vähe raskem vormida.
Ühe maastiku olen teinud ma nt. poroloonipurust (sarnane vanadele svammidele). Seda sain ma aga mingist vanast mudelraudtee komplektist. Polnud just kõige ideaalsem, sest mastaabid valed.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 14 külalist