Kalle lennukilood. RWD-8

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Kalle lennukilood. RWD-8

Postitus Postitas kalle »

Siit siis veel üks sellel aastal valminud mudel

RWD-8

Ega siin palju midagi kirjutada polegi. Sihuke lihtne poolakate teeninglennuk, mille prototüüp tegi esmalennu 1933 aasta alguses.
Ja kuna selgus, et lennuk on väga stabiilne ja lihtne käsitleda, sai sellest Poola standard treeninglennuk. 1938 aastaks oli neid ehitatud u 350. Mõningal määral läks neid ka ekspordiks ja müüdi ka litsentse ehitamiseks.
Üks RWD-8 ehitati litsensi aluse ka Eestis, kui härrased Rein Tooma, Otto Org ja Voldemar Post selle 1933-34 aastal Eesti Õhu- ja Gaasikaitse lennukitetöökojas valmis ehitasid. Lennuki täiseks saigi ES-RWD.

Andmeid ka veidi:

Pikkus: 8.0 m
Tiib: 11.0 m
Kõrgus: 2.3 m
Tiiva pind: 19.50 m²
Tühikaal: 480 kg
Täiskaal: 730 kg

Maksimum kiirus 175 km/h
Kruiisi kiirus: 140 km/h
Lennukaugus: 500km


Mudel:

Ka mudel valmiud Poolas ja karbil kirjas Mister Craft. Enne oli Master Craft, nüüd Mister, sellega on kuidas on, aga mudel on igati koralik. Ja mis peamine lausa odav kohe. 2,6 euri, oleks sellise hinnaga mudeleid rohkem! Et asi oleks veel rohkem poolakas, sai juurde võetud ka samal maal toodetud etsikene, tootjaks firma Part.

Ja algabki ehitus. Pleki väänamiseks läheb kohe alguses. Ülemise osa plekiga täiendamiseks, tuleb kõigepealt plastist osa maha lõigata.

Pilt

Rihmad, armatuurid, luugid jm, said samuti plekist. Ilma lisatöödeta oleks ikka väga kiirelt võimalik kokku panna see lennuk. Nüüd aga on sobitamist veidi rohkem. Siiski on asi üsna varsti niikaugel:

Pilt

Mõned asjad sai ise ka tehtud. Nt osad toed tiivale:

Pilt

Ja peagi saigi värvima hakata. Seekord kasutasin ka tähiste juures värvimist ja maskid lasin lõikuriga reklaamkilest lõigata. Igati hea meetod:

Pilt

Ja valmis ta saigi. Kiitust tuleb jagada poolakatele hea materjali eest mudeli näol. Läks väga kenasti kokku ja üldse oli igati hea ehitamine. Tuleb muidugi öelda, et kui sellel lennukil poleks Eesti tausta, siis ega ta mu lauale poleks kunagi jõudnud. Nüüd on aga igati mõnus väike tegelane riiulis ja võib rahul olla.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Tänud vaatamast,
Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. RWD-8

Postitus Postitas Hertsog »

kena väike laperdis. minu poolt moodsas keeles +1
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
simmtann
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2007 16:13
Asukoht: Tallinn, Nõmme, KIWA
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. RWD-8

Postitus Postitas simmtann »

Terv.

Isegi mulle, kui põlisele autopedele, meeldib see kanuu ja deltaplaani ristsugutis. Väga hästi on ta kokku ka pandud.

Tanel
Tehisintellekt ei suuda kunagi asendada inimidiootsust!
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. RWD-8

Postitus Postitas von manstein »

Tipp-topp aparaat.

Peaaegu nagu moodne ultralight.
Tugeva positiivse noolsusega ja kõrgele raskuskeskme kohale asetatud kandepind laseb aimata, et konkreetne lennuk sobis amatööride koolitamiseks. Küllap lendas hästi ka juhtkangi hoidmatagi.

Fotode rakursside koha pealt enam vinguma ei hakka, aga mõnel lähikaadril riivab tiba silma karvasepoolne pind.
Kas tegu heleda värvitooni omapäraga, või polnud toorik mitte kõige siledam?
Ikkagi ainult 2,6 euri mudeli eest..
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. RWD-8

Postitus Postitas FW Anton »

Vägev! Suurele vennale lisandunud nüüd ka väikene vend ja Kallelikult hästi tehtud! Arvestades mõõtkava on mudel üpris detailne ja viimisltlus võrdlemisi hästi välja tulnud. Värvitoon on küsimärgi all, sest mulle on jäänud vanadelt fotodelt mulje, et Eesti lennukid olid hõbedased, aga mine sa tea.
Anton - horridoo!
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. RWD-8

Postitus Postitas andrusan »

Ei oska lennukite koha pealt palju kaasa rääkida, aga töö on ilus.
Aplaus!
Tervitused
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. RWD-8

Postitus Postitas kalle »

von manstein kirjutas: mõnel lähikaadril riivab tiba silma karvasepoolne pind.
Kas tegu heleda värvitooni omapäraga, või polnud toorik mitte kõige siledam?
Ikkagi ainult 2,6 euri mudeli eest..
Ei pind oli plastikul igati sile ja ok ja hinda ei siin küll süüdistada. Tegelikult tundub asi päris sile. Mul seda karvasust enne ette tulnud küll, aga siin justkui pole..kuis nii tundub ei oskagi öelda.

Värviga on nii, et jällegi kindlat tõendit ma ei leia sellele teemale. Mustvalge pilt laseb aimata päris laialt. Mina võtsin tooni peamiselt poolakate õpetusest..kuskil oli vist veel mainitud seda toobi. Aga jah, unustasin mainida, et mudeli tootja oli viitsinud eesti kleepsude ja kujundusega vaeva näha..au neile. Tõsi küll kleepuslehel olevad kirjad olid nii vale suuruse ja fondiga, et seetõttu tuligi kõik ise teha. Aga mudelitootja tahe on ikka ka midagi väärt. Igatahes mina sain õige fondi pildilt kätte ja ses osas on asi päris õige. Kuna aga polalad fondiga suurt vaeva ei näinud, pole võimatu, et värv on ka u sama täpselt antud. Seni kui keegi 100% seda ümber ei lükka ma pead ei vaeva.. samas ega ma ei imestaks, kui oligi hõbe:) Siin veel tootja nägemus klepsulehel:

Pilt

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist